Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.4.2019, 10:49   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2019, 11:57   #2
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Moram priznati da se ovog puta Kuzma nalupao za medalje.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Relja (4.4.2019)
Stara 2.4.2019, 22:56   #3
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Prijatelju, kupis pa procitas a onda dajes komentar... Tako funkcionise, ne prepricavamo tekstove ovde....

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
oluja (4.4.2019)
Stara 3.4.2019, 7:48   #4
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Može neko ko je pročitao da da neko objašnjenje šta je sada lupao?
Prvo prica o stagnaciji Steam-a samo zato jer Valve nije izabacio HL3, iako je Valve samo u posljednjih godinu dana za PC ucinio vise nego svi ostali zajedno.

Drugo prica da je PC izgubio poentu sa trenutnom I nadolazecom generacijom konzola. Jer je prednost PC danas "samo" mis I tastatura I eventualno bolji framerate. A I to je manje bitno po njemu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 13:02   #5
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Prvo prica o stagnaciji Steam-a samo zato jer Valve nije izabacio HL3, iako je Valve samo u posljednjih godinu dana za PC ucinio vise nego svi ostali zajedno.
A šta je to Valve uradio? Ovo je ozbiljno pitanje, ne rugam se.

Ne znam što Qzma toliko cvika od džojpeda, ja i na kompu igram pucačine koje nativno podržavaju džojped, jbg kad se navikneš na fotelju, teško ide nazad. Neka mu neko kaže da kupi Smart JoyFrag za prvi boks, pa više da bombona od konzole neće da mu bude gadna.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 15:00   #6
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Ima dosta istine u ovome što je napisano pogotovo po pitanju cijene grafičkih kartica. Da se AMD nije trznuo malo i predstavio Zen procesore i danas bi kupovali ultra skupe quad core procesore. Ako se ispostave tačne specifikacije next gen konzola sa ovakvim cijenama PC hardvera ne piše nam se dobro Lično ne vidim da je sam Valve mogao da preokrene situaciju u korist PC-a. Pogotovo što u zadnje vrijeme sve više igara koje su do skora bile console ekskluzive dolaze na PC. Ako dođe do toga da PC propadne igraćemo se na konzolama neće biti kraj svijeta. Ko ne može da se prilagodi zahtjevima tržišta propašće kao Nokia.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 15:51   #7
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Ne kupujem više SK najviše zbog dotičnog pametnjakovića.


Još jedan dokaz dane treba da kupujem je ovaj tekst. Od hardcore master race idiota postao je hardcore consoles idiot.


I ni ja ne znam šta je Valve toliko učinio za PC poslednjih godina kada pre svega samo uzimaju novac od F2P glupih itema (a odgovorni su za pokretanje F2P trenda koje uništava gaming kao umetnost), prodaje tuđih igara i meni najsmešnije, nekih bedževa, sličica i broja i boje na Steam profilu.


Koliko su otišli u out najbolje je pokazao Artifact. Tu su napokon shvatili da više nisu nedodirljivi na PC tržištu ali kasno, ma koliko starih slepih fanbojerva i dalje imaju po raznim forumima, uključujući i ovaj.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 16:46   #8
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Jedna od najvecih stvari koje je Valve uradio u posljednjih godinu dana je finansiranje i pomoc pri razvoju Proton-a. Time je prakticno omogucio igranje 90% Windows igara na Linux-u bez potrebe da developer pipne igru. Druga veca stvar koju su uradili je Steam Input koji danas podrzava stotine gamepad-a i pomocu kojeg se ti isti gamepad-i mogu podesavati do najsitnijih detalja. U maju stize najava za Valve Index VR hardware koji ukljucuje i Lighthouse 2.0 trenutno najnapredniji sistem za pracenje u VR-u, kao i Kunckles kontrolere za koje oni koji su ih probali da su vjerovatno jedni od najboljih VR kontrolera. Osim toga Valve je otvorio svoju infrastrukturu develoerima. Valve ima privatnu globalnu mrezu za razliku od Epic Store-a koji koristi AWS. Sada planiraju da tu svoju mrezu ponude developerima za dzabe ukljucujuci anti-cheat (u testnoj fazi je machine learning anti-cheat), ddos zastitiu i uskoro dedicated servere.

Pored toga tokom godina Valve je ucinio da regioni poput Juzne Amerike, Russije i skoro citave Azije budu profitabilni. I sve to bez stavljanja dodatnih troskova na teret kupaca i developera (za razliku od Epic-a). Na GDC-u ove godine su prezentovali zanimljiv podatak da u Aziji svega 10% korisnika koristi klasicne metode placanja (PayPal, PaySafe, CC...), preostalih 90% koriste alternatvne metode medju kojima prednjaci placanje kesom. Svaka od tih metoda kosta Valve mnogo vise nego standardne metode ali oni pokrivaju trosak, Epic ne moze da pokrije ni trosak PaySafe-a i prebacuje to na kupca pa tako svi oni koji placaju sa PaySafe-om plate dodatnih 6-7% na cijenu proizvoda.

U ostalom pogledajte ovaj video

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 17:08   #9
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Ono što me najviše zasmijava jeste što znam lično par likova koji Kuzmu ne mogu smisliti očima jer su i dan danas g*zobolni oko par ocjena što je dao nekim igrama, a istovremeno su hardcore fanbojevi nVidije i Intela, dok jedan od njih godinama pljuje Valve po nekim portalima upravo zato što ne izbacuju HL3 i leže na parama od Steama.

Iako je i meni lično bolno što HL3 nikad nije izašao, i dalje nema sumnje da je Steam po stvarima koje nudi neprikosnoven, pa čak iako nisu izbacivali ep3, i imali sav novac i maltene monopol, i dalje nisu ležali na lovorikama i svako malo bi nešto novo ubacili ili pokušali (kao sa nesrećnim Steam Mašinama).

I štogod značilo fanbojevi Valvea. Jasno da, kao i svaka korporacija, ne mogu se smatrati tvojim ličnim prijateljima tu je i dalje 99% moje kolekcije igara. Na Originu sam makar samo uzeo Titanfall 2 jer je toliko dobar, i svako malo igram i Apex. Ali UPlay acc, koji sam onomad napravio da probam Betu prvog Divisiona, i pokupio nekoliko besplatnih igara što su nudili i okrenuo par misija u World in Conflict, sad kad sam htjeo da probam Division 2 Betu nisam mogao ni da se sjetim koji mi je mail da resetujem pass te sam morao napraviti novi...

S obzirom da Doom Eternal i Halo MCC dolaze na Steam, uz sav moj dosadašnji backlog, za mene nema zime. Epic može da nastavlja da lopata pare od Fortinitea developerima u facu zarad privremene ekskluzivnosti, a nisu mogli ni da imaju search opciju makar u startu, dok im je cart na dugoročnom roadmapu… Ako je Epic konkurencija koju smo čekali... To me podsjeća na ovdašnje ljude koji pljuju političare i govore da samo dođu neki novi mladi, i onda vidim šta je sve novo i mlado ušlo u skupštinu posle izbora izgubim nadu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Mocko (4.4.2019)
Stara 4.4.2019, 23:03   #10
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Ne kupujem više SK najviše zbog dotičnog pametnjakovića.


Čitam SK redovno već gotovo 30 godina. Puno odličnih autora i lepih tekstova. Qzma mi je jedan od boljih, iako se ne slažem sa svim mu stavovima (što je normalno).

90ih je SK bio jedno od “mesta” bez ratnog i nacionalističkog ludila, prozor u svet na neki način.

Dok sam čitao sprdanje sa jugonostalgičarima pomislio sam: OK, stiglo je to i u SK. Malo kasnije, zaobilaznije, ali neminovno - zeitgeist. Potpuno subjektivan i iracionalan zaključak. Vrlo verovatno je ovo poslednji broj koji sam kupio.

Moja stvar i moj problem. I dalje mislim da je to najbolji računarski časopis na srpskohrvatskom sa puno dobrih autora.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
Oggy (5.4.2019)
Stara 5.4.2019, 12:09   #11
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

U pitanju je kolumna, koja je stav isključivo autora i ne predstavlja stavove, mišljenja i razmišljanja redakcije "Sveta Kompjutera". Imao je Miodrag i ozbiljnije izlete u politiku (slučaj Dinkić od pre 15 godina) od ovoga.

Lično, meni je ovo jedna od njegovih boljih kolumnu u poslednjih par godina ali naravno da se neće svideti svakome.

Ali dobro, svaki je izgovor dobar.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Dekip (5.4.2019)
Stara 5.4.2019, 17:18   #12
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2019 "Hahahahaha Half-Life 3"

Ovo kao kad naidje losa pesma, odmah se menja stanica. Zadnja recenica ti je totalno na mestu.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life 2 Smoke Akcione igre 972 29.4.2020 19:00
Duplicate CD-key ya Half Life pmale O igrama uopšte 4 20.1.2011 19:59
Half Life 2 Red Wing Male igre 9 2.11.2010 18:46
Half Life Priča grdja O igrama uopšte 23 20.5.2008 18:42
kako da skinem half life 2 sa neta Crusader88 O igrama uopšte 15 26.8.2006 12:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com