Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 581 80,92%
Ne 137 19,08%
Glasova: 718. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2012, 16:35   #561
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Video sam ovo pre neki dan, kad je izašao. Interesantno da freddiew, čiji je svaki video inspirisan modernim fps igrama napravio ovakav prilog.

Inače, smešan mi je onaj Assasin, dobro su ga parodirali (nepotrebno skakutanje i onda ga raznese pikselizovani tenk).

Poslednja ispravka: Nergal (5.9.2012 u 18:26) Razlog: Edit: typo...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 20:29   #562
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Ko je onaj tip sa bejzbol palicom ? ( Ja sam ti tipican pretstavnik OldSkul igraca i stvarno neam pojma ko je ?! )
Scout iz Team Fortress 2.

Dobar video. I pre nego da pogledam sam znao da je freddiew odgovoran za njegov nastanak
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
CTOJAH (5.9.2012)
Stara 5.9.2012, 21:13   #563
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Oldschool kicking ass!

A na ovom snimku se ne zna ko je veci smarach..da li ovaj lik iz AC ili Lara!
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 23:28   #564
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Obožavam ovu reklamu!

Game Boy
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
caine (11.12.2012), Howard1 (25.1.2014)
Stara 11.12.2012, 0:47   #565
citizenx
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 48
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

al najjaci je blaza na 286-ici
citizenx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:38   #566
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ovo sam vec okacio na temi Da li su vas video igre smorile? ali smatram da mu je mesto i ovde. Odlican tekst, covek je lepo objasnio neke stvari.
Da odgovorim na sve tvrdnje posto nisam...

#5. You Think Multiplayer is Bullshit

Tačno. Mislim tako. I obrazložio sam stav.


#4. You Think Games Are Suddenly Too Long

Ne mislim. RPG ne bi imao smisla da nije dug. Platforme, pucačine, avanture,... pa za mene su OK. Nije stvar u vremenu potrebnom za pralazak već u kvalitetu. To sto godinama imamo sve manje slobodnog vremena jeste druga priča.


#3. You Miss Game Storylines That Were Actually Compelling

Ne. Price i sve u vezi njih je OK. Sluze svrsi. A ima tu veoma kvalitetnih, divnih prica. Neke vas vuku za nos da igrate satima...


#2. You Think Originality is Dead

Na ovo pitanje nije lako odgovoriti. Originalnost nije mrtva. Ali to ne mijenja činjenicu da 99% naslova jesu klonovi klonova. Prema tome istina je negdje između. Pojavi se tu i tamo po nešto originalno. No više kao izuzetak.


#1. You Miss When Games Used to be "All About Fun"

O ovome sam pisao na temi. Sve što smo nekada imali imamo i danas... ako ne u AAA varijanti onda kroz prizmu indie, kickstarter, Nintento Wii, Steam, Xbox Live, Playstation Network i mnogih drugih projekata. Razlika je samo u tome što više nismo klinci.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
ezenkiel (25.5.2018), makiem (25.11.2013), Pegaz (11.11.2013), Shonkas (24.5.2018)
Stara 25.11.2013, 16:08   #567
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke

#1. You Miss When Games Used to be "All About Fun"

O ovome sam pisao na temi. Sve što smo nekada imali imamo i danas... ako ne u AAA varijanti onda kroz prizmu indie, kickstarter, Nintento Wii, Steam, Xbox Live, Playstation Network i mnogih drugih projekata. Razlika je samo u tome što više nismo klinci.
Amin!
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 12:04   #568
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

stare igre vs. nove igre
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2018, 1:56   #569
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Meni da
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2018, 8:26   #570
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Sto imas vise iskustva, to su nove igre manje zabavne.

Prosto i jednostavno, kada si stariji, imas mnogo vise igara, koje si igrao, sa kojima mozes da ih poredis.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
ezenkiel (25.5.2018), pentraksil (8.6.2018)
Stara 25.5.2018, 12:55   #571
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ja sam među onima što smatraju da igre nisu bile bolje ranije niti da su sada bolje, prosto smatram da su međusobno neuporedive zbog ogromnog vremenskog i tehnološkog jaza između njih. Kao nekad, i danas ima vrhunskih igara, i smatram da svako može naći neki "biser" kad god poželi, kojeg god žanra ili kombinacije žanrova, samo treba mnogo truda u nalaženju zbog hiperprodukcije.

Međutim, ispada da sam ja još davno kao klinac bio prestar za videoigre, jer nikada nisam volio multiplayer. Pritom baš i ne mislim na razne simulacije, borilačke, strateške i razne duel i takmičarske video igre - prije svega mislim na MMO, MMORPG i slične. Nikada me nije privlačilo igranje zajedno sa živim ljudima ali u virtuelnom svijetu. Također, video igra je za mene nešto što me opušta, nešto u čemu uživam, a ne nešto čime želim da zaradim novac ili da se takmičim za trofeje ili da tome posvetim život i sate i sate treninga.

A ostali razlozi, nemam riječi - ne možeš da ispratiš priču/ne sviđa ti se priča, igre ti postaju preduge, nedostaje ti vrijeme kad si se samo zabavljao (u prevodu, igra koju igraš ti je dosadna), misliš da igrama nedostaje originalnosti (da da kako da ne, koliko sam inače vrhunskih igara otpisao zato jer sam smatrao da nisu originalne ) ... Ma, očigledno je da ti se igra koju igraš ne sviđa. Nađi neku drugu, ili nemoj, tvoja stvar.

Ne volim te priče i etikete tipa "prestar si za to ako ..." Znači, kad god ti se lično nešto ne sviđa, više ne smiješ da se buniš nego postoji univerzalan odgovor "prestar si."
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
filpan (25.5.2018), pentraksil (8.6.2018), Zuti Bar (27.9.2018)
Stara 25.5.2018, 20:37   #572
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Rekao bih da nije fer postavljati takvo pitanje prema samim igrama, jer ni mi nismo isti kakvi smo bili pre petnaest ili dvadeset i više godina kada smo igrali "stare igre."

Danas postoji zasićenost (možda i prezasićenost) tržišta video igara koja, sa jedne strana, dovodi do toga da je nekim "biserima" mnogo teže da isplivaju nego što je to bilo ranije. No, što je bitnije, ta je zasićenost dovela do toga da mi danas nismo isti kakvi smo bili ranije.


Veliki broj igara koje smo do sada odigrali doveo je do toga da ih mi danas drugačije doživljavamo u odnosu na ono kako smo ih doživljavali ranije. I to je karakteristika nas samih, a ne igara.



Recimo, prvi simulator aviona koji sam ja igrao na Amigi 500 - F-16 Combat Pilot - bio je prokleto zabavan. Ali, on je bio prokleto zabavan ne samo zbog toga što je tada to bio jedan kvalitetan simulator, već što ih do tada nije bilo mnogo, odnosno što je za MENE bio prvi. Danas je DCS: World svakako daleko, daleko kvalitetniji i pruža mnogo više zabave. No, zabava koju DCS pruža drugačijeg je kvaliteta od one koju je pružao Combat Pilot. Ja sam do sada odigrao veliki broj simulatora i više nemam onakav osećaj ushićenosti kakav sam imao početkom devedesetih godina igrajući Combat Pilot.

Reći da je Combat Pilot zabavniji od DCS: Worlda ili obrnuto jednostavno nema smisla, jer tu se radi o drugačijem doživljaju igranja. Mislim da se to može generalizovati na sve ostale igre.


Lemingsi i Setlersi koje sam igrao na Amigi 500 su mi ostali u prelepom sećanju kao vrhunski izvor zabave, ali taj kvalitet zabave je specifičan zbog mog ličnog iskustva i doživljaja igranja koji sam tada imao, a koji je neponovljiv.



Doživljaj koji imamo danas igrajući nove igre ne može biti jednak onome koji smo imali kada smo davno nekada igrali stare igre i zbog toga, verujem, ne možemo da govorimo o tome koje su igre zabavnije.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2018, 12:39   #573
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Da li su stare igre bile zabavnije?

Pa vidi sve zavisi od osobe do osobe ,ja stvarno ne mogu da ti navedem vise od 10ak igara od 2000 recimo do danas da su me odusevile i da sam im se vracao dok ima tona platformera,pucacina,side scroller,rts itd starih igara koje malo malo pa opet obrnem.
Sinoc bas zabio sa drugarom na vec tradicionalno fusarenje celu noc igrali BlackThorne i bilo nam je strava

Pricam u svoje ime naravno al kazem bezveze je reci da nemoze da se poredi kad ocigledno ima i nas koji vise volimo matoro :P

Sent from my Samsung Galaxy J7 2017 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2018, 18:38   #574
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Tesko pitanje? mislim da starije igre nose prednost pogotovo kada govorim o periodu osamdesetih i devedesetih od arkadnih aparata, Nintenda, Sege i Playstationa, PC DOS itd, Period i pocetak dvehiljaditih isto je veoma nostalgican za mene zato sto je i u tom periodu bilo velikih hitova. Postoji i medju novijim igrama izuzeci mada se moze primetiti i neoriginalost ili neka sklopocija na brzaka, Steam i era mobilnih igara su po nekom mom misljenu i pored doprinosa doneli su i srozanje same industrije. Kazem ovo nije lako pitanje iz godine u godinu dobijamo naslove koje ce obeleziti svet igara za sva vremena i samo mogu da kazem da sam uzbudjen da vidim sta dolazi sutra.
code master je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2018, 10:57   #575
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Nisu stare igre bile zabavnije koliko su bile inovativnije i koliko je češće moglo da se vidi triple-A igara sa novim idejama. Evolucija je bila konstanta i podrazumevalo se da svaka sledeća igra od jakog publishera mora da pomeri granice sa nekog aspekta.
Danas toga u najjačem segmentu AAA industrije praktično da nema jer se danas tu okreće mnogo više novca nego tada.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2018, 7:41   #576
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Danas toga u najjačem segmentu AAA industrije praktično da nema jer se danas tu okreće mnogo više novca nego tada.
I jer se radi po sistemu "cedjenja suve drenovine" jer nema ni znacajnih tehnickih proboja a stoga ni novih ideja. Nalepljene su vece i detaljnije teksture, poboljsana mehanika, svetlosni efekti nesto bolji i to je sve. Samo izvodjenje je ostalo isto kao i kod naslova iz '98 godine.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2018, 16:07   #577
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ma i ove teme služe za ceđenje suve drenovine...
Hellblade, Prey, Dishonored 2 Death of a Outsider, Yakuza 0, Persona 5, Horizon Zero Dawn, Nier Automata,
Nioh, Resident Evil 7, Divinity 2, Torment Tides of Numenera, Observer, Sexy Brutale i još gomila igara.... Sve ovo samo u 2017, ali ne, totalno je bzvz biti gejmer danas....
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Matches Malone na korisnoj poruci:
mvasic (13.6.2018)
Stara 13.6.2018, 21:10   #578
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Nije bezveze biti gejmer danas vec je bezveze uopste polemisati o ovakvim stvarima lol ,svako igra sta mu se svidja npr nisam ni jednu jednu od navedenih ni probao a opet sam se fino naigrao i nemam na sta da se zalim
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2018, 22:11   #579
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
Matches Malone kaže: Pregled poruke
Ma i ove teme služe za ceđenje suve drenovine...
Hellblade, Prey, Dishonored 2 Death of a Outsider, Yakuza 0, Persona 5, Horizon Zero Dawn, Nier Automata,
Nioh, Resident Evil 7, Divinity 2, Torment Tides of Numenera, Observer, Sexy Brutale i još gomila igara.... Sve ovo samo u 2017, ali ne, totalno je bzvz biti gejmer danas....
Poenta diskusije nije da današnje igre ne valjaju nego da su starije igre bile zabavnije... I jesu, zbog konstatnog napretka sa aspekta gejmpleja i tehnološkog aspekta. Ima toga i dan-danas na pretek samo sve ređe u AAA industriji gde bi trebalo da ga i ima najviše.
S druge strane - sve je to i potpuno razumljivo.

Da pokušam da objasnim ono što je ovde zaista žalosno na primeru: Insurgency, igra po sa najboljim gunplayom među šuterima smeštenim u moderno doba pati od nekih problema za koje bi samo dobra količina keša bila dovoljna da se ispeglaju. Međutim, developer nema milione koje ima Activision koji svoju kravu muzaru izmuzao do besvesti i napravio pun krug mužnje i vratio se u WW2 dok su gunplay i sve ostalo isti ili gori nego što su bili 2007. u originalnom Modern Warfareu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2018, 2:58   #580
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ma....zasto bi nas interesovalo sta developer ima a sta nema ako nema zasto izdaje nedovrsenu igru? Koga bre briga?
To nikad nisam mogao da razumem kod "novih gejmera" da su kriticniji mozda bi naslovi bili i kvalitetniji. Pocicu od sebe,kupim jedan naslov odredjene firme i bude los ok desi se al ako kupim jos jedan i on bude los onda nikada vise necu kupiti od tog developera pa makar igra bila dolar Jos ludja stvar je sto danas developeri\izdavaci lazu i obecavaju kule i gradove al ne ni to nije dovoljno ljudima da se opamete


P.S. ne kazem da si novi gejmer nego generalno
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com