Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2008, 13:45   #1
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Arrow Pomoć za izbor srednje škole

Zdravo.Imam veliku dilemu.Uskoro će mi prijemni,a ja bi se trebao odlučiti za srednju školu.Pošto želim da budem ili pravnik ili novinar,razmišljam u koju da idem srednju školu.Sad ili da idem na Gimnaziju društveno jezički smer,ili Mešc na informatički smer.Vrlo dobar sam učenik.Imam ili 5 ili 4 zaključnu ocenu iz srpkog,ili između 2 i 3 iz matematike.
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 14:04   #2
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa ako želiš da studiraš novinarstvo ili prava, logičniji je izbor društveno-jezička gimnazija od informatike... pogotovo što ti matematika nije jača strana
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 22:17   #3
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

srednje strucne su u srbiji u zadnjih 15 godina nazalost spustene na nizak nivo kvaliteta, znanja... u NS odakle sam ja jedino je medicinska kvalitetna i vredna i neki smerovi u ekonomskoj... u ostalim skolama (masinska, elektrotehnicka,gradjevinska i mnoge druge) pohadjaju dobrim delom losiji djaci, a dobri djaci (u jednom ili dva smera) su retki i jos trpe "teror" od ovih ostalih(starijih obicno)... nekada je kod nas masinska bila najkvalitetnija strucna a danas mozda jedan smer je vredan postovanja a u drugim su veoma losi i djaci i profesori koji ne daju nikakvo znanje potrebno nekom ko hoce na fakultet... necu nikog da uvredim ako je u masinskoj, naravno ne govorim ovo za sve vec samo za neke djake i smerove... mislim da su za to krivi profesori i nas zastareo sistem skolstva...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 16:47   #4
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

sa 2-3 iz matematike,ne bih ti preporucio Informaticki...a jesi razmisljao o Opshtom smeru?
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:03   #5
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Gimnazija ili pravno birotehnicka ako to ima tamo gde ti zivis...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:05   #6
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pravno birotehnicka u BG-u je, koliko ja znam, vrlo, vrlo teska skola.
Kako stojis sa ostalim ocenama?
Ne znam koliko bi te maltretirali u gimnaziji, ali cak i da odes na drustveni smer i dalje imas matematiku.
Nisam siguran za hemiju i fiziku, though...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:26   #7
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

/\
Gimnazije svih smerova imaju iste predmete, samo što društveni smer potencira društvene, a prirodni- prirodne nauke. To se ogleda samo u fondu časova, sadržaj je manje-više isti. Istorija i latinski jezik se na prirodnom smeru uče jednu godinu manje (nisam sigurna za informatiku, u moje vreme je to bilo onako eksperimentalno, u trajanju od godinu dana na oba smera), a sve ostalo je isto.

@GrofSuboticki: danas možeš da upišeš bilo koji fakultet sa završenom bilo kojom četvorogodišnjom školom (neke i sa manje, uz polaganje diferencijalnih ispita); zato bi najbolje bilo da se raspitaš o planovima rada u školama između kojih se dvoumiš pa da izvagaš šta ti najviše "leži".
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
Wolverine (1.11.2008)
Stara 31.10.2008, 18:32   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
/\Gimnazije svih smerova imaju iste predmete, samo što društveni smer potencira društvene, a prirodni- prirodne nauke. To se ogleda samo u fondu časova, sadržaj je manje-više isti. Istorija i latinski jezik se na prirodnom smeru uče jednu godinu manje (nisam sigurna za informatiku, u moje vreme je to bilo onako eksperimentalno, u trajanju od godinu dana na oba smera), a sve ostalo je isto.
Tako je, prirodni i društveni smjer imaju iste predmete, jedina razlika je u tome što se forsiraju različiti. Prve godine u gimnaziji gradivo svih predmeta je skoro pa potpuno isto. Kasnije se diferencira, prirodnjaci se krpe od matematike i fizike, dok se mi obučavamo jezicima, istorijom i knjiženošću

Ja bih ti preporučio da upišeš društveno-jezički smjer u gimnaziji, ako uzmeš u obzir tvoje afinitete. Međutim, naglasio bih dvije stvari. Ti tek završavaš osnovnu školu, zar nije malo rano da razmišljaš koji fakultet da upišeš? Za 4-5 godina može sve da se promjeni, i tvoje želje, afiniteti i planovi kompletno da se obrnu. Ni ja nisam bio siguran šta ću da studiram posle srednje, tako da sam upisao gimnaziju da bih diferencirao šta mi ide šta ne ide, šta volim i šta ne (kao i zbog opšte kulture, jer je gimnazija škola gdje se ne učiš samo nauci, već i vaspitanju i karakteru). Zaključio sam da ludački mrzim matematiku, fiziku i hemiju, i ako sam ikada i razmišljao da odem na ekonomiju, odustao sam trajno. Drugo, gimnazija ti pruža najviše znanja, i sjutra nećeš biti stručnjak za jednu oblast, a da o svemu ostalom nemaš pojma, već ćeš imati opšte i obrazovanje na vrlo visokom nivou, a opet će jedno polje, za koje se odlučiš, biti tvoj premet rada.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 22:47   #9
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 23:02   #10
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
Sto se tice budzeta, svaki faks ima odredjen broj studenata koje prima. Jedan deo je samofinansirajuci, drugi deo je na budzet. E sad. Ako zelis sam da finansiras fakultet, treba ti manje bodova. Da bi mogao na budzet da upadnes, treba, logicno, vise bodova. E sad, zahtevi zavise od fakulteta do fakulteta. Uglavnom kako sam ja primecivao fakulteti primaju pola na budzet pola samofinansirajuce, mada je ponekad odnos i malo drugaciji, tipa 3 prema 1, tj. manje studenata na budzet. Ako se upises na budzet, mislim da ispite normalno placas, ali si oslobodjen placanja tih 1000 i kusur eura godisnje. To umesto tebe placa tvoja opstina. Valjda sam dobro objasnio. Mozda sam negde i pogresio, zato licno tek sledece godine zavrsavam cetvrti razred gimnazije, ali sam se nesto malo informisao.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 23:11   #11
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Sto se tice budzeta, svaki faks ima odredjen broj studenata koje prima. Jedan deo je samofinansirajuci, drugi deo je na budzet. E sad. Ako zelis sam da finansiras fakultet, treba ti manje bodova. Da bi mogao na budzet da upadnes, treba, logicno, vise bodova. E sad, zahtevi zavise od fakulteta do fakulteta. Uglavnom kako sam ja primecivao fakulteti primaju pola na budzet pola samofinansirajuce, mada je ponekad odnos i malo drugaciji, tipa 3 prema 1, tj. manje studenata na budzet. Ako se upises na budzet, mislim da ispite normalno placas, ali si oslobodjen placanja tih 1000 i kusur eura godisnje. To umesto tebe placa tvoja opstina. Valjda sam dobro objasnio. Mozda sam negde i pogresio, zato licno tek sledece godine zavrsavam cetvrti razred gimnazije, ali sam se nesto malo informisao.
e hvala ti puno...pa i nije toliko tesko koliko sam ocekivao...doduse stvari mogu da se promene do tad...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 23:11   #12
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
Brate ja idem u Teslu znaci ono je rupcaga od skole, strasno, i smor nevidjeni nikad da radimo nesto zanimljivo a najgore nam je kod razzrednog (predaje primenu racunara u elek.) znaci svaki cas pita neke smrdlj... programe koji zesce smaraju, fizicarka ne daje ocene na kontrolnom u zavisnosti koliko si uradio nego kako joj se cefne, matematicarka nam se nonstop mrsti dok ulazi u ucionicu (smara zesce), iz elektronike kad je raspolozen mozes da imas 4,3,3,1, i da ti da 4 a kad nije za to bi ti dao mozda i 2 a mozda bi te mucio na tabli i davao ti 6 sekundi za odgovor,Srpikinja nam deli keceve ko luda znaci podeli za jedan cas 15 komada i kaze sledeci cas drugi krug keceva, joj strasno, ima jedno 3-4 normalne ribe u smeni a ukupno oko 15-20, poz
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 0:20   #13
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Brate ja idem u Teslu znaci ono je rupcaga od skole, strasno, i smor nevidjeni nikad da radimo nesto zanimljivo a najgore nam je kod razzrednog (predaje primenu racunara u elek.) znaci svaki cas pita neke smrdlj... programe koji zesce smaraju, fizicarka ne daje ocene na kontrolnom u zavisnosti koliko si uradio nego kako joj se cefne, matematicarka nam se nonstop mrsti dok ulazi u ucionicu (smara zesce), iz elektronike kad je raspolozen mozes da imas 4,3,3,1, i da ti da 4 a kad nije za to bi ti dao mozda i 2 a mozda bi te mucio na tabli i davao ti 6 sekundi za odgovor,Srpikinja nam deli keceve ko luda znaci podeli za jedan cas 15 komada i kaze sledeci cas drugi krug keceva, joj strasno, ima jedno 3-4 normalne ribe u smeni a ukupno oko 15-20, poz
Ipak zavisi kakvi ti profesori zapadnu, a meni se čini kao da si ti potpuno promašio školu... Na računarima kod mene su potpuno korektni profesori, za ove "niže" smerove ne znam.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 20:43   #14
Dule_car23
Novi član
 
Član od: 15.5.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ako ja mogu da objasnim malo smer elektrotehnicartelekomunikacija inace sam treci razred,elektrotehnicar telekomunikacija pilot (prva-pocetna verzija).
Stvari stoje ovako:Jako puno prakse ( super),radi se sa optickim kablovima (detaljno proucavanje).Od strucnih predmeta tu su:
prvi razred:OET (teorija+vezbe),
drugi razred:
tehnika analognog prenosa(teorija+vezbe), elektronika(teorija+vezbe)
treci razred:
komutacioni sistemi (samo prvo polugodiste) (teorija+vezbe+blok praksa)
tehnika digitalnog prenosa (teorija+vezbe)
Terminalni uredjaji (samo drugo polugodiste) (teorija+vezbe+blok praksa).
Ako vas malo zanimaju telekomunikacije,bicete odusevljeni ovim predmetima
Prvi razred je malo pakao zbog oeta (rade se elektrostatika,dinamika i magnetizam).Drugi razred je ubedljivo najlaksi.Oba strucna predmeta ne mogu da se porede sa oetom.naravno tu se vare modulacije(AM,FM i fazna),radio-prijemnici (zagrevanje za treci razed ).Treci
razed je po pitanju strucnih najzahtevniji,ali i najinteresantniji.Radi se
celokupna mreza od telefonske centrale do pretplatnika.Rade se svi moguci
tipovi TK uredjaja ( samo neki:adsl,isdn,bezicni,mobilni,satelitski
telefoni,set top box,pda....).Zatim se rade razne vrste modulacija ( IKM,ISM,i
mnoge druge).
Praksa:
U svakom razredu po 1-2 kvartala je odvojeno specijalno za optiku...tu su jos:
Prvi razred:elektricne instalacije i oprema,elektronske komponente
Drugi razred:stampane ploce,sistemi za detekciju pozara, sistemi za kontrolnu neovlascenog pristupa.
treci razred:biznis centrale,audio i video interfonski uredjaji.
predmeti u proseku traju 3-6 meseci.neki se smenjuju a neki idu paralelno.u prvom i drugom razredu ima 7 casova prakse,a u trecem i cetvrtom 14 casova.
Prvi razred je klasicno uvodjenje u elektroniku.Ima nesto malo telekomunikacija (obelezavanje i sastav optickih kablova).Drugi razred vrlo zanimljiv.Mnogo alarma,senzora (svih vrsta).I igranje sa kiselinom Treci razred je komedija Interfoni
su nevidjeno laki (sistem se sastoji od 4 zice),a biznis centrale su samo
prosireno ponavljanje terminalnih i komutacionih.

sto se tice klasicnih predmeta:Srpski,fizicko,matek i engleski (sve 4.godine)
Informatika (prvi razred),preduzetnistvo (cetvrti razred).
+izborni predmet(biras na koji ces da ides i iz njega dobijas zakljucnu ocenu koja ulazi u prosek):
Prva godina:istorija,fizika,nemacki
Druga godina:istorija,nemacki,fizika,tehnika multimedije
Treca godina:nemacki,fizika,programiranje C.
Ja sam uzeo istoriju,tehniku multimedije i programiranje C (bezi dalje od fizike i nemackog ).eto,to je za sada sve (ostala mi jos jedna godina).necu vise da gnjavim,ako nekog
nesto zanima,neka pita
Dule_car23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 13:09   #15
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa sto se tice ostalih ocena,imam 5 iz:Srpskog
Istorije
Geografije
Biologije
Muzickog
Likovnog
Fizickog
dok u ostalim predmetima imam 4
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 13:27   #16
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

E da.Interesuje me koji predmeti su u gimnaziji(drustveno-jezickom smeru) a koji su u informatickoj skoli?
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 21:13   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Na društveno jezičkom smjeru imaš uglavnom sve predmete kao i u osnovnoj školi. Konkretno, što se tiče prve godine, gubiš tehničko, a dobijaš latinski jezik i informatiku. Tako je makar meni bilo, doduše ja sam po išao po starom sistemu. Po novom, reformisanom u Crnoj Gori, latinski dobijaš u trećoj godini, a svake godine imaš dva izborna predmeta (građansko vaspitanje, teorija književnosti, sportske igre, njemački/španski/ruski/italijanski jezik, geografija države, ekologija, geometrija...). Ja bih uvijek uzeo nešto vezano za jezike ili opštu kulturu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
GrofSuboticki (20.11.2008)
Stara 1.3.2009, 12:08   #18
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

POZZ.
KOJI SVE INFORMATICKI SMEROVI SE MOGU UPISATI I KOJI JE PO VAMA NALJBOLJI
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 21:49   #19
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Neki ovde kazu da posle gimnazije ne znamo u stvari nista jer ucimo po malo od svega. e nije tako. gimnazije daju opsirno i kvalitetno znanje tako da ce ti biti lako da uradis prijemni na fakultetu. Najbolje ti je da upises drustveni smer jer u opstem se sve radi. Ja sam u osnovnoj imo ladno 5 iz mate a sad u opstoj gimnaziji jedva 4. trenutne ocene: 2,3,4... Tako da ako si imao 2,3 u osnovnoj kloni se prirodnog i informaticarskog...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku stepanov na korisnoj poruci:
Wolverine (18.3.2009)
Stara 19.3.2009, 22:10   #20
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Gimnazija nije nista vise od nastavka na osnovnu skolu, i zbog toga je smatram beskoristnom. Ako znas sta zelis da budes, za sta si sposoban, idi u skolu koja ce te usmeriti u tom pravcu.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com