Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2010, 12:15   #61
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ako sam napravio nešto pri čemu je tu u Properties za Framework bilo podešeno 4.0 kako da ispitam da li mi taj program radi sa verzijom 3.5 ili sa 3 ili sa 2? Da li samo na tom projektu u Properties promjenim na Framework 2 i onda pokušam da pokrenem program sa F5?
Kada promenis u properties na Framework 2, recice ti Visual Studio da mora da zatvori pa ponovo otvori projekat, prihvati to.

tada ce ti se otvoriti projekat i svugde gde si koristio nesto sto nije bilo dostupno u frameworku 2 ce ti izbaciti po gresku.

u kodu da li ces imati nesto sto nije vise dostupno nemam pojma, videces vec kada promenis. U referencama hoces sigurno. u Project exploreru (po defaultu stoji gore desno u C# rasporedu gui-ja) otvori folder References, sa uzvicnikom ce biti obelezene stvari koje nisu postojale u .net 2.0

takodje one novije stvari koje su dodate po defaultu u "Using" u svakoj formi moraju da se obrisu. Pre svega je tu LINQ.

mozda ovo zvuci komplikovanije nego sto jeste.

U kracoj formi:
promenis target framework u properties.
obrises sve iz referenci sto ima uzvicnik.
dupli klik na svaku liniju u listi gresaka, obrises tu liniju ako je samo Using, ako je neki tvoj kod, smislis kako ga napisati u 2.0

gotovo
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Paladin (14.11.2010)
Stara 13.11.2010, 22:09   #62
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Mozda ovo neces procitati ali evo ti moje licno misljenje.Mnogo su ga nasminkali i sada jeste mnogo lepsi,ali ja stvarno ne znam da buildujem nista u njemu,ne vidim karticu build ne vidim nista.I ponovo se vracam mojo 2008ci
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 22:20   #63
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
Delete kaže: Pregled poruke
Mozda ovo neces procitati ali evo ti moje licno misljenje.Mnogo su ga nasminkali i sada jeste mnogo lepsi,ali ja stvarno ne znam da buildujem nista u njemu,ne vidim karticu build ne vidim nista.I ponovo se vracam mojo 2008ci
F7?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 22:55   #64
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
Delete kaže: Pregled poruke
Mozda ovo neces procitati ali evo ti moje licno misljenje.Mnogo su ga nasminkali i sada jeste mnogo lepsi,ali ja stvarno ne znam da buildujem nista u njemu,ne vidim karticu build ne vidim nista.I ponovo se vracam mojo 2008ci
Nisi uključio Expert podešavanja, zato nema tog menija.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 11:16   #65
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Hvala irreal, tako nešto sam i pretpostavio.

Iako sam početnik stekao sam utisak da je najbolje raditi u zadnjoj verziji frameworka, ako se može, jer ima neke stvari koje stare verzije nisu imale a neke stvari se mogu jednostavnije riješiti. Recimo zgodno je moći koristiti Xml.Linq namespace, dok se prije koristio samo Xml. Ja sam nedavno uradio svoj prvi program, katalog filmova sa kojim sam sasvim zadovoljan kako je ispao, i koristio sam i Xml i Xml.Linq namespace jer sam koristio Xml kao "bazu" za filmove, nisam htio da koristim klasičnu bazu jer mi je ovo bolje i praktičnije. Učio sam malo i XSLT (za koji do sada nisam ni znao) i bilo mi je interesantno učiti oko toga pa sam napravio finu export funckiju u programu koja ih XML-a generiše HTML sa filmovima, prebroji filmove po godinama izlaska, po ocjenama i slično. Sad trebam da skontam kako da doradim XSLT da mi povadi naslove filmova sa ocjenom 10, i da mi pebroji filmove pogledane u određenom mjesecu i slično, pa da napravim nekakve statistike. Ako to uspijem da uradim onda je program više-manje potpuno gotov.

Dok sam učio iz nekih knjiga vidio sam koliko je zgodno kada se može koristiti novija verzija frameworka jer autori tih knjiga obično navedu kako se nešto moralo zaobilazno raditi nekad ranije (recimo kad nije bilo generics-a i slično) dok je sada jednostavnije.

Ali ako neko radi u firmi u kojoj mora da radi u starijem frameworku onda mora tako da radi i tu nema pomoći. Ali je bolje raditi u novoj verziji ako je moguće.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 13:27   #66
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

mislim da se podrazumeva da je svaki novi framework laksi za koriscenje i bolji sa dosta vise mogucnosti i olaksica.

problem je u tome sto su ljudi zaista lenji kod updatetovanja frameworka.

xp-ovci mahom imaju 2.0 a neki cak ni nemaju framework uopste.

vista i 7 korisnici imaju 3.5 jer im dolazi uz sistem ali skoro niko nije updateovao na 4.0


ja sve sto pisem a da nije za moje sopstvene potrebe ili za ciljnu grupu racunara u nekoj firmi, nego za siroke mase, pisem u 2.0.

u tom slucaju sam pokrio veliku vecinu racunara a za one koje nisam potrebna je instalacija od 20 mb, a ne 300
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 13:44   #67
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Vista ima 3.0
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 13:59   #68
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Vista ima 3.0
my bad
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 14:00   #69
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
mislim da se podrazumeva da je svaki novi framework laksi za koriscenje i bolji sa dosta vise mogucnosti i olaksica.

problem je u tome sto su ljudi zaista lenji kod updatetovanja frameworka.

xp-ovci mahom imaju 2.0 a neki cak ni nemaju framework uopste.

vista i 7 korisnici imaju 3.5 jer im dolazi uz sistem ali skoro niko nije updateovao na 4.0


ja sve sto pisem a da nije za moje sopstvene potrebe ili za ciljnu grupu racunara u nekoj firmi, nego za siroke mase, pisem u 2.0.

u tom slucaju sam pokrio veliku vecinu racunara a za one koje nisam potrebna je instalacija od 20 mb, a ne 300
Spakuješ sve na cd ili dvd
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 16:10   #70
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
ja sve sto pisem a da nije za moje sopstvene potrebe ili za ciljnu grupu racunara u nekoj firmi, nego za siroke mase, pisem u 2.0
Svaka tebi čast. A uz to očigledno imaš i solidno poznavanje samog .NET-a kada možeš raditi u bilo kojoj verziji, meni kao početniku je lakše učiti zadnju verziju nego da pored puno toga što moram učiti učim još i šta koja verzija ima/nema, i prije svega da učim kako izokola riješiti nešto kada stara verzija ne podržava nešto na šta sam navikao.

Ja bih to radije riješio tako što bih radio u .NET 4 a pa ko hoće da program koristi nek si skine .NET 4 i gotovo (osim ako za posao baš moraš da radiš u starijoj verziji, ali "za raju" bih radije radio u verziji koja je meni najkomotnija). Sa današnjim internetom nije problem skinuti framework i to je lakše nego da se programer gnjavi sa radom u starom frameworku. Ionako danas svi stalno nešto skidaju i nadograđuju, od igara, filmova, muzike, novijih verzija programa pa do drajvere, posebno grafičkih koje redovno skidaju da bi imali 0.02 fps više. Onda nije problem da si jednom skinu i novi .NET framework. Možda je sad ovo moja lijenost da učim finese i fazone za sve verzije frameworka ali ipak mislim da je njima lakše da skinu novu verziju nego da se programer cima svaki put sa tim, a .NET 4.0 je samo 50 MB. Prelazio sam nedavno neku knjigu o formama (Manning, Windows forms in action), prvu knjigu je izdao 2002. godine gdje je mogao koristiti samo .NET 1.1, nije bilo genericsa pa je radio izokola, kasnije je izdao istu knjigu kada je izašao .NET 2.0, samo je izmijenio neke dijelove u kojima je baš rekao da će ono za šta su mu trebali generics sada njih koristiti jer je dosta bolje nego ono prije. A korisnici neka si instaliraju novi feamework ako žele da to radi.
Tu sam usput stekao utisak da je 2.0 bio veliki upgrade u odnosu na 1.1, posebno u formama jer koliko sam vidio teško je naći noviju knjigu o formama, sve što sam našao je vezano za .NET 2.0, valjda baš zato što se ništa oko formi od tada nije mijenalo.

Nego kad smo kod Visual Studio 2010. da li on (može da) podržava XSLT verzije 2.0? Koliko sam vidio on radi samo sa verzijom 1.0 pa sam malo googlao i stekao utisak da stvarno ne podržava verziju 2.0, koliko god to čudno bilo.

Da li MS izdaje novi Visual Studio svake godine, hoće li biti VS 2011? Ili izbacuju novi VS samo kad izađe i novi framework.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 1:02   #71
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li MS izdaje novi Visual Studio svake godine, hoće li biti VS 2011? Ili izbacuju novi VS samo kad izađe i novi framework.
Ne izdaje svake godine , mozda izadje neki servise pack ,ali imas do sada VS 2008, VS 2005 , VS 2003 npr.

Ja kad sam poceo da radim drzao sam se .net 2.0 i to zato sto novije verzije imaju neke dodatne stvari koje mi ne trebaju a ako i ima nesto poboljsano u novijim verzijama to je minimalno.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 12:02   #72
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
a ako i ima nesto poboljsano u novijim verzijama to je minimalno.
auu, kakvi minimalno, ne budi lud.

kamo lepe srece da svi mozemo opusteno da koristimo najnoviji framework.

ako nisi upoznat sa novim dodatcima u frameworku ne znaci da su minimalno poboljsanje, znaci da si minimalno informisan o njima.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 12:11   #73
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Samo ću da se nadovežem, da instalacija dotnetfx2.0 iznosi 23.6mb, a da instalacija dotnetfx3.5 sp1 iznosi ravno 231 mb. Znači skoro 10 puta više. Pa ti razmisli koliko je to minimalno poboljšano.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 23:19   #74
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Priznajem da sam pogresio, ali i da sam se pogresno izjasnio. Mislio sam na one stvari koje inace neki pocetnik koristi u .net 2.0 da su u nekoj posle verziji samo doterane, a to sto je novo dodato toga ima dosta.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 9:48   #75
Sargas
Član
 
Član od: 26.12.2009.
Lokacija: Banja Luka, Rep. Srpska, BiH
Poruke: 79
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sargas Slanje poruke preko Skypea korisniku Sargas
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Ajde da se uguram u temu...

Treba mi ebook za Visual Basic, pa ako neko ima da šibne link za download...
Sargas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 10:17   #76
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Pitaš čika googla i on ti odma šibne link za download.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 18:09   #77
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Postoji li negde na netu uputstvo na srpskom kako se koristi VS 2010? Ja sam rado u VS 6 i upucen sam u tu verziju iz skole, ali mi je malo teze rukovati sa ovom verzijom??
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 23:51   #78
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

Poz sugrađanine
VS6 i i .Net verzije se mnogo razlikuju po mnogo čemu.
Evo na primer razlike u VB-u: link.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 16:41   #79
MARKO 068
Novi član
 
Član od: 7.7.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

pozz...imam jedan problem sa visual basic..znam da ovo nije tema za to ali ako moze pomoc:
zna li ko koja je komanda za fullscren (vlc player)
pozz i hvala!!
MARKO 068 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 16:47   #80
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Visual Studio 2010

@Nikola Stankovic ... VS2010 i VS6 se dosta razlikuju... Vec smo spominjali neke razlike. Najbolje ucenje i vezbanje je preko tutorijala, a internet ih je prepun... Na kraju krejeva, odes na youtube i tamo odgledas neke lekcije... Svasta ima da se nadje... Tesko ces naci uputstvo na srpskom... Jedino ako nadjes prevedenu knjigu...
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
visual studio registraton key BlaziX Programiranje 9 28.1.2010 1:41
Visual Studio - praktični problem debelizmaj Programiranje 3 12.1.2009 14:18
Visual Studio i drugi sistemi??? m4PoWeR Programiranje 1 18.1.2008 1:18
Microsoft Visual Studio 6.0 baguje forrest_gump Programiranje 16 2.12.2007 3:30
Microsoft Visual Studio 6.0 Predrag Programiranje 14 4.3.2006 20:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com