Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2007, 13:21   #1
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Question avast! vs AVG

Zdravo ljudi,

Da li možete da mi kažete koji anti-virus program (avp) je bolji: avast! ili AVG?
Ja koristim avast! i potpuno sam zadovoljan sa njegovim radom, ali sam u SK 10/2007 (i/o port) pročitao da su jednom čitaocu kao besplatno rešenje za avp preporučili AVG.
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2007, 14:12   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Dobrodosao na Forum.

Ovakvih tema i milion u okviru ovog podforuma, ali prije nego ti je izvjesno zakljucaju, ugrabicu priliku da ti odgovorim

Ja koristim Avast i vise sam nego zadovoljan. Burazer je koristio AVG jedno vrijeme i takodje nije imao problema. Sto se otkrivanja i presretanja virusa tice, i ukupno o kvalitetu ova dva programa, procitaces oprecna misljenja. Stav koji je u mnogo vecoj mjeri prisutan (a koji i ja zastupam) je da je Avast kvalitetniji i pruza nesto jacu zastitu, a uz to je i najpopularniji od svih besplatnih antivirusa. Znaci, moj glas ide njemu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Alan (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 15:05   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Ni jedan ni drugi, nego Avira ( www.free-av.com ). Po nekim testovima (zaboravio sam kojim, tražite na googlu) bolje štiti i od AVG-a i od Avasta.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Alan (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 16:28   #4
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Avast je bolji sigurno! Ali ako imas malo vise rama ja ti preporucujem Kaspersky! Jeste da nije besplatan ali je najbolji!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar1987 na korisnoj poruci:
Alan (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 16:42   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Jos jedan glas za Avast, malo je vise hardverski zahtevan nego AVG, ali (bar se meni tako cini) bolje radi svoj posao. Za aviru ne znam, jos uvek je nisam istestirao.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Alan (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 16:58   #6
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Post Re: avast! vs AVG

Prije nego što mi zaključaju temu (kao što reče Dimo), želim da vam se zahvalim svima...

Avira AntiVir izgleda prilično zanimljivo. Na ovoj lokaciji se nalazi poređenje ova tri avp-a:

http://wiki.castlecops.com/AntiVirus_Comparison

Po ovome bi se reklo da je Avira AntiVir najbolji. Jedino što može da zasmeta je to što Avira AntiVir nema real-time zaštitu i Boot Scan Option.
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2007, 19:22   #7
rida1976
Novi član
 
Član od: 12.10.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Naravno da Avira ima real time zastitu...koristio sam AVPEC je vise od godinu dana
rida1976 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2007, 21:40   #8
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Аваст.

Користио сам и АВГ, али пропуштао је неке ствари које је Аваст проналазио.

Једино што може да засмета јесте ажурирање у току играња неке игре
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2007, 22:22   #9
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Препорука за Аваст. Користим га већ 3 године и нисам имао никаквих проблема.
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2007, 23:03   #10
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Citat:
Alan kaže: Pregled poruke
Jedino što može da zasmeta je to što Avira AntiVir nema real-time zaštitu i Boot Scan Option.

Jedino sto moze da ti zasmeta kod busnih cipela je to sto propustaju vodu kad gazis kroz baru.

Ovo je veoma ozbiljan nedostatak za jedan AV program. Kako ce se on boriti protiv virusa ako ih ne nalazi u realnom vremenu, znaci izmedju dva skeniranja (ja sam zadnji put skenirao ceo disk pre godinu dana) virusi mogu da rade sta hoce.

Pored toga, ne moze da skenira mailove, a to je verovatno najveci izvor zaraza, svako moze da se prevari da otvori neki attachment (ne mozete da odbacujete sve attachmente, zar ne).

Moja preporuka - zaobici antivir u sirokom krugu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 0:14   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Avira ima real-time zaštitu. Valjda znam šta koristim skoro godinu dana.

Za ove što sve znaju ali naravno ništa ne probaju jer ne žele da gube vreme, priložena slika.

voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 13:32   #12
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Na zvaničnoj prezentaciji piše da Avira AntiVir ima mogućnost otkrivanja i brisanja rutkitova (detects and deletes rootkits). Čini mi se da !avast nema tu mogućnost, tako da se Avira AntiVir nameće kao bolje rešenje.

Ali, u jednom od prethodnih brojeva SKa (mislim da je 9/2007) u rubrici Internet, izasao je članak o rootkitu, a takođe je pomenut i (besplatni) anti-rootkit program F-Secure BlackLight.

Znači, imamo dva avp-a i jedan arp (anti-rutkit program). Avira AntiVir je malo bolji od !avasta, Avira AntiVir ima mogućnost otkrivanja i brisanja rutkitova, pa se nameće nao bolje rešenje, ali F-Secure BlackLight je daleko bolji od ekvivalentne funkcije koja je ugrađena u Avira AntiVir. Iz toga sledi da je najbolje koristiti Avira AntiVir u kombinaciji sa F-Secure BlackLight.

Jesam li u pravu?

Poslednja ispravka: Alan (18.11.2007 u 18:08)
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 19:30   #13
Gale84
Član
 
Član od: 22.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 39
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Мој брат је користио Antivir неко време и био задовољан њиме. Ја сам баш из Sk-a сазнао за Avast и ставио га на рачунар, и могу рећи да сам задовољан. Е сад... бураз је ставио NOd32 који рецимо има већу осетљивост него Avast. Конкретан случај- када год донесем Flesh од ортака појави се неки црвић кога Avast нађе након скенирања, док га Nod налази чим се Flesh прикључи на систем. Такође сам и ја чуо тотално опречна мишљења, али мислим да је Avast сасвим пристојан за ту цену, и не заузима много места на Hdd. Имао сам и Avg који је после пар месеци тражио пар гигабајта да би се сместио... Чињеница је да су Kasperski и Nod најбољи али и да коштају.

И још једна ствар везана за Antivir- понекад хоце да Jocker и сличне програмчиће региструје као малициозне, па то уме понекад да изнервира. Мада мислим да се то може решити у подешавањима, али ако неко неће...
Gale84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gale84 na korisnoj poruci:
Alan (19.11.2007)
Stara 19.11.2007, 18:57   #14
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Svaka vam čast na brzim i korisnim odgovorima!!!

Iz vaših komentara mogao bih da zaključim sledece: onaj ko već koristi avast! ili AntiVir, ne treba da ih menja. AVG je najgori od ova tri. Ako neko ima para za bacanje, najbolji izbor je NOD32 ili Kaspersky.

U svakom slučaju, ne mogu da verujem da sam postavio ovo glupo pitanje, a svo vreme sam pred sobom imao ovu adresu:

http://www.techsupportalert.com/best..._utilities.htm

Adresa se nalazi u SK 8/2007 (i/o port), a navedena je u sklopu odgovora na postavljeno pitanje jednog čitaoca.

Poslednja ispravka: Alan (21.11.2007 u 18:07)
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 1:51   #15
vidakovicd
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Pozdrav,pitanje za voodoo_ instalirao sam avira antivir personal edition classic,vrsi azuriranje ali se desi da nema ikonice i dobijam upozorenje da mi je komp bez zastite.Dali treba izvrsit jos neka podesavanja
vidakovicd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 10:02   #16
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

ne znam za avast, ali... juce je virus (Gaelicum http://www.grisoft.com/doc/virbase/l...Win32/Gaelicum) napao sestrin komp- tj. zarazio sve .exe fajlove na kompu!!! Acronis True Image-om sam morao da vratim red na C:, dok bi pokretanje bilo kog programa na D: (naravno punog filmova i muzike) bilo ponovno inficiranje celog kompa. umesto toga, instalirao sam AVG free sa diska, updateovao ga, skenirao komp... i resen problem. na stotine exe fajlova IZLECENO (ne izbrisano)... inace, probao sam ovo sa AVG-om i pre pokretanja Acronis-a, i tada je AVG nasao preko 1000 zarazenih fajlova!! Nazalost, nije mogao da se update-uje i da ih se resi zbog samog virusa koji je sve na C: izbrljao... Kakogod, ustedeo me je dosta muka i vremena
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2008, 12:57   #17
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Ja lično koristim Avast! 4.8 i jednom m je našao trojanca i ja sam ga eliminiso
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 18:44   #18
GeForce
Član
 
Član od: 4.3.2007.
Lokacija: Podgorica ( Crna Gora )
Poruke: 386
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Probao sam skoro sve bolje Anti Viruse od Avire do Kaspersky.
Koliko sam primijetio kad se na "Maximum Protection" instalira McAfee 8.5i najbolje cisti viruse,spyware,trojance... ali zna i cesto da obrise nesto sto nije virus.

Kao free antivirus Avira AV je mnogo dobar, mislim da je dosta bolji od AVG free verzije.
Ne znam da li mi se cini, ali kad sam zadnji put skinuo Avira Free verziju sa njihovog site-a , kad sam instalirao , nije htio da se updatuje sa nekim obavjestenjem da vise ne radi, ili nesto u tom smislu.
GeForce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 20:23   #19
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Citat:
Alan kaže: Pregled poruke
Na zvaničnoj prezentaciji piše da Avira AntiVir ima mogućnost otkrivanja i brisanja rutkitova (detects and deletes rootkits). Čini mi se da !avast nema tu mogućnost, tako da se Avira AntiVir nameće kao bolje rešenje.

Ali, u jednom od prethodnih brojeva SKa (mislim da je 9/2007) u rubrici Internet, izasao je članak o rootkitu, a takođe je pomenut i (besplatni) anti-rootkit program F-Secure BlackLight.

Znači, imamo dva avp-a i jedan arp (anti-rutkit program). Avira AntiVir je malo bolji od !avasta, Avira AntiVir ima mogućnost otkrivanja i brisanja rutkitova, pa se nameće nao bolje rešenje, ali F-Secure BlackLight je daleko bolji od ekvivalentne funkcije koja je ugrađena u Avira AntiVir. Iz toga sledi da je najbolje koristiti Avira AntiVir u kombinaciji sa F-Secure BlackLight.

Jesam li u pravu?
Nisi, avast ima anti-rutkit zasnovan na gmer tehnologiji, gmer je najbolji antirutkit, plus ima antispajver engine integrisan u okviru av komponente.

Poslednja ispravka: nighthawk (12.7.2008 u 11:14) Razlog: nije rutkin nego rutkit ili rootkit
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2008, 16:46   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: avast! vs AVG

Pre nekih par meseci sam sa NOD 32 presao na Avast i mogu reci da sam prezadovoljan
Po instalaciji Avasta i skeniranja istim nasao je jednog trojanca koga NOD nije registrovao,a skoro sam zapatio i neki malware crap koji je doticni takodje eliminisao
Takodje kod drugara koji je zakacio nekog trojanca na torrentu-problem je resio Avast koga koristi
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, avast, avg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avast ili Kasperski Notorious B.I.G Zaštita 82 16.4.2008 16:50
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Avast vs NOD32 Che_ Zaštita 82 4.12.2007 0:29
Avast 4.6 Problem!!! PAIN Zaštita 3 10.1.2006 18:58
Avast anti-virus aerosmith Zaštita 15 15.12.2005 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com