Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2020, 20:37   #7481
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa ne verujem da će baš neko biti toliko lud da ulaže u port igre koju praktično svaki gejmer već ima u svojoj kolekciji a onda počne da ga deli besplatno na "next gen" uređajima.

Tako nešto može da prođe kod manje popularnih naslova, gde i može da se očekuje nekakav obrt novca kroz prodaju Ultimate verzije igre za trenutne konzole koje otključavaju upgrade na sledećoj (hello Control, baš gledam u tebe) ali kod Witchera 3 tako nešto ne bi imalo apsolutno nikakvog smisla. CDPR-u ne treba čak ni reklama za Vešca jer svi već znaju za njega.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2020, 23:47   #7482
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Svi već znaju za njega? Jeste... kao kad su znali pre izlaska serije.

A recimo zamisli koliko si imao klinaca 2015 koji su jedva imali 13 godina tada, niti imaju pare niti roditelji neće da mu kupe PC/konzolu, overhaul W3 izađe imaće uveliko 18 godina i možda još nešto i zarade da imaju sami da kupe igru. A nije da svi imaju starijeg brata ili roditelje koji su gejmeri pa da naslede igre.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
pokojni (31.10.2020)
Stara 17.9.2020, 0:42   #7483
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I za tih pet godina standardni W3 GOTY će bar X puta biti na nekoj "daj šta daš" akciji od 5€...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 10:21   #7484
pokojni
Član
 
Član od: 10.6.2010.
Poruke: 33
Zahvalnice: 149
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Witcher 3 na gog 15 dolara
pokojni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 21:54   #7485
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Konacno poceo i ja igrati ovo cedo, pa me zanima juriti main story bez side questova, ili istrazivati svaku oblast kako ide main story kompletno da se ne zeznem kao u witcher 2...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2020, 21:59   #7486
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

50% su ti sporedni kvestovi, neki su bolji nego glavni. Ne moraš sve, ali nema ništa lepše nego kad neki sporedni kvestić ispadne avantura u 3 sela i 2 tamnice.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
MARE GSX R (29.11.2020)
Stara 29.11.2020, 22:05   #7487
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

E bas ti hvala u dvojci sam se zeznuo samo jurio main i posle nista, morao ponovo da igram...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 12:44   #7488
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa zar nije jasno bilo već u drugom chapteru da se ne možeš vraćati u prethodni?

I.. ono što mi je užasnije.. zar nisi igrao keca?
Po meni je kec jedan od igara sa najboljim vajbom i ingame atmosferom u istoriji.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
evil_geko (2.12.2020), Mocko (30.11.2020)
Stara 30.11.2020, 16:40   #7489
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jasno jeste bilo ali sam mislio da posle kraja igre mozes ici svuda al prc nije moglo.... A keca sam pokusao al mi je on kao i morowind imam jaku zelju da ga odigram al je brate zastarela pa nikako da se nateram..
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 17:58   #7490
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jedan, ali ne i jedini, od ubedjivo najgorih "fičera" dvojke. Kao kad ti neko da knjigu a onda iz nje iščupa pola stranica...

Granjanje priče na osnovu odluka mogu da razumem ali potpuno sakrivanje skoro pola igre je po meni ubedljivo najgluplja ideja ikada.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 18:26   #7491
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Jasno jeste bilo ali sam mislio da posle kraja igre mozes ici svuda al prc nije moglo.... A keca sam pokusao al mi je on kao i morowind imam jaku zelju da ga odigram al je brate zastarela pa nikako da se nateram..
Meni je recimo ljepša i od dvojke i od trojke. Još mi je jako dugo trajala, cijelu zimu sam je s guštom igrao po par sati dnevno.
Dvojka - tako sam protutnjao kroz nju (sa apsolutno svim questovima riješenim) da nisam mogao da vjerujem da je kraj. Ono, jel me zeza neko??
Trojka - smorila me na početku drugog chaptera , i prestadoh da je igram. Daću joj opet nekad šansu.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 20:15   #7492
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jedan, ali ne i jedini, od ubedjivo najgorih "fičera" dvojke. Kao kad ti neko da knjigu a onda iz nje iščupa pola stranica...

Granjanje priče na osnovu odluka mogu da razumem ali potpuno sakrivanje skoro pola igre je po meni ubedljivo najgluplja ideja ikada.
Ne slazem se 100%.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
filpan (30.11.2020)
Stara 30.11.2020, 20:46   #7493
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ne slazem se 100%.
Ne slažeš se verovatno zato što pripadaš grupi igrača kojoj ne smeta da pedeset puta obrne igru samo da bi videli sve moguće opcije ili iscedili još neki propušteni kvest.

Sa druge strane, postoje ljubitelji RPG igara, u koje spadam i ja, koji vole da iskuse naslov kao jedinstveno putovanje na kojem žele da iskuse težinu posledica odluka koje donose pa kasnije ako eventualno reše da ga odigraju ponovo, origraće ga.

Meni nije cilj da ako ikada dođem u situaciju da ponovo odigram naslov u glavi računam na osnovu prethodnog prelaza kako da zeznem sistem i ponovo dobijem idealan rezultat jer znam da time gubim na najbitnijoj stavci, bar za mene, u RPG igrama a to je neizvesnost.

Zato očekujem od igre da nema glupe dizajnerske odluke kao što ih je Witcher 2 imao gde da osoba ne čuje od drugih da postoji "hard" račvanje u sredini verovatno nikada ne bi ni pomislila da ponovo odigra naslov.

Nije tajna da smatram W2 ubedljivo najgorim naslovom u trilogiji. Međutim, to veštačko račvanje u sred igre je nešto što lično smtram jednom od ubedljivo najglupljih dizajnerskih odluka u istoriji RPG igara. Da nije verovatno bi nešto slično bilo već emulirano u drugim RPG-ovima a ja baš i ne mogu da se setim bilo kog drugog naslova koji je pokušao nešto slično.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 21:28   #7494
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne slažeš se verovatno zato što pripadaš grupi igrača kojoj ne smeta da pedeset puta obrne igru samo da bi videli sve moguće opcije ili iscedili još neki propušteni kvest.

Sa druge strane, postoje ljubitelji RPG igara, u koje spadam i ja, koji vole da iskuse naslov kao jedinstveno putovanje na kojem žele da iskuse težinu posledica odluka koje donose pa kasnije ako eventualno reše da ga odigraju ponovo, origraće ga.

Meni nije cilj da ako ikada dođem u situaciju da ponovo odigram naslov u glavi računam na osnovu prethodnog prelaza kako da zeznem sistem i ponovo dobijem idealan rezultat jer znam da time gubim na najbitnijoj stavci, bar za mene, u RPG igrama a to je neizvesnost.

Zato očekujem od igre da nema glupe dizajnerske odluke kao što ih je Witcher 2 imao gde da osoba ne čuje od drugih da postoji "hard" račvanje u sredini verovatno nikada ne bi ni pomislila da ponovo odigra naslov.

Nije tajna da smatram W2 ubedljivo najgorim naslovom u trilogiji. Međutim, to veštačko račvanje u sred igre je nešto što lično smtram jednom od ubedljivo najglupljih dizajnerskih odluka u istoriji RPG igara. Da nije verovatno bi nešto slično bilo već emulirano u drugim RPG-ovima a ja baš i ne mogu da se setim bilo kog drugog naslova koji je pokušao nešto slično.
Meni bi to bila katastrofa da je igra dugacka kao TW3 ili da je generalno losa, tj. da se teras da je zavrsis. Ovako sam jos vise uzivao u drugom prelazu jer je Iorveth path neuporedivo bolji.

To mi je ujedno i najveca zamerka trojke.. Nisu stigli da napisu questline za Iorvetha/Saskiu i jednostavno su dodali neki throwaway line za Iorvetha... O Annais i desavanjima iz Loc Muinna ne vredi ni pricati. Cak je i Letho u trojci cist fanservice, bez bilo kakve veze sa desavanjima dvojke.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
player1 (30.11.2020)
Stara 30.11.2020, 21:30   #7495
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
To mi je ujedno i najveca zamerka trojke.. Nisu stigli da napisu questline za Iorvetha/Saskiu i jednostavno su dodali neki throwaway line za Iorvetha... O Annais i desavanjima iz Loc Muinna ne vredi ni pricati. Cak je i Letho u trojci cisti fanservice, bez bilo kakve veze sa desavanjima dvojke.
Pa dvojka i jeste potpuno odvojena igra. CDPR je rešio da eksperimentiše sa nekim svojim narativom koji nema apsolutno nikakve veze sa kecom a još manje sa trojkom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 21:36   #7496
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa dvojka i jeste potpuno odvojena igra. CDPR je rešio da eksperimentiše sa nekim svojim narativom koji nema apsolutno nikakve veze sa kecom a još manje sa trojkom.
Ma znam, ali ostavili su bas puno plot threadova iz dvojke koji nigde nisu otisli. Reveal za Saskiu, njena manipulacija od strane Philipe, desavanja iz Loc Muinna, naslednik Temerije (Annais), Iorveth...

Da me neko ne protumaci pogresno, TW3 mi je omiljena igra ikada, ali trebali su naci nacin da ukljuce i Iorveth i Saskiu. Ako su vec potvrdili fan teoriju o Alvinu iz prvog dela (iako je i to bilo zbrzano i kroz neki mini quest), mogli su bar i ova 2 lika da provuku kroz igru na neki nacin. Zamisli da ste imali zmaja u borbi protiv Wild Hunta?
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
JzmA (30.11.2020)
Stara 30.11.2020, 21:50   #7497
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zmaj protiv Crvenih jahača? Završio bi zmaj kao drva za potpalu u roku od odma'.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 22:40   #7498
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zamisli koje su baje ti tece vino crveno osvajaci, zmaja u drva za potpalu naprave a onda dodje sterilni deda i napravi gulas od njih bas na tim drvima. Treba celu jednu igru da im posvete. Oh wait.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
filpan (30.11.2020)
Stara 30.11.2020, 22:43   #7499
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, postoje ljubitelji RPG igara, u koje spadam i ja, koji vole da iskuse naslov kao jedinstveno putovanje na kojem žele da iskuse težinu posledica odluka koje donose pa kasnije ako eventualno reše da ga odigraju ponovo, origraće ga.

Meni nije cilj da ako ikada dođem u situaciju da ponovo odigram naslov u glavi računam na osnovu prethodnog prelaza kako da zeznem sistem i ponovo dobijem idealan rezultat jer znam da time gubim na najbitnijoj stavci, bar za mene, u RPG igrama a to je neizvesnost.

Zato očekujem od igre da nema glupe dizajnerske odluke kao što ih je Witcher 2 imao gde da osoba ne čuje od drugih da postoji "hard" račvanje u sredini verovatno nikada ne bi ni pomislila da ponovo odigra naslov.

Nije tajna da smatram W2 ubedljivo najgorim naslovom u trilogiji. Međutim, to veštačko račvanje u sred igre je nešto što lično smtram jednom od ubedljivo najglupljih dizajnerskih odluka u istoriji RPG igara.
Mogao bih da uradim copy paste i dodam negaciju na sve navedamo, ali me stvarno mrzi.

Inace, prelazak Witchera dvojke tacno dva puta je po meni sjajno iskustvo. Nikad mi drugi prelazak igre nije bio tako dobar.

Uvek bi pre odigrao ovakav jedan RPG, umesto neke moderne RPG kolotecine.

Ovo je takodje i razlog zasto mi se mnogo svideo i uvod u prvi Dragon Age, sa svim unkatnim origin pricama. Nije tako ekstremno kao Witcher 2 grananje, ali je**no dobro zabavno.

RPG se igre da se igra ponovo. Otherwise... you are doing it wrong.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2020, 22:52   #7500
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne znam da li je jači zmaj ili jahači ali što se mene tiče, ne postoji setting, plot i situacija koja ne postaje još bolja sa zmajem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
buraz (1.12.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com