Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2008, 2:46   #1
Beowulf
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Poruke: 138
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 20 puta na 12 poruka
Post Kupovina novog kompjutera i prodaja starog

Odlucio sam da kupim novi kompjuter (izmedju 500-600e sa sve monitorom + 100e UPS; sve mi treba sem zvucnika). Kompjuter najvise koristim za filmove, net, muziku i poneku igru. Od novijih igara jedino igram PES 2009, pa mi treba konfiguracija koja bi (najverovatnije) posluzila za tu fransizu u naredne 2-3 godine. Uzeo bih TFT monitor od 22" (150-200e; npr. ASUS TFT 22'' VW222S ili SAMSUNG SyncMaster 2243NW ili neki vas predlog). Treba mi hard disk od 320 (ili 500 GB ako nije velika razlika u ceni; po mogucstvu Seagate ili WD), dobar DVD rezac i TV karta. Ako mozete, navedite i neki solidan UPS do 100e.

Prioritet su mi dobra maticna, napajanje, kuciste i naravno monitor.

Ako mozete recite mi da li da odlozim kupovinu za mesec dana ili da uzmem sad (kao zbog popusta za Novu Godinu i slicno).

Hvala unapred!

P.S. Ako neko zna gde, kako i kome bih mogao da prodam Mustek UPS, star 2 godine ili Lexmarkov stari ink-jet Z705 (mislim na nekoga ko se bavi otkupom toga ili slicno) neka mi posalje pm.

Poslednja ispravka: Beowulf (26.11.2008 u 20:18) Razlog: Prebacivanje dela poruke u odgovarajuci poforum
Beowulf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 3:29   #2
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Kupovina novog kompjutera i prodaja starog

Ako ti je taj WD hard Sata model sa jednom pločom, nemoj da ga prodaješ.To je dobar hard a sigurno imaš podataka koje bi hteo prebaciti na novi komp.
Za procenu starog kompa postuj temu ovde: http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=74
Naglasi tip memorije, i koju ploču imaš,grafa da li je LE ili GT model,PCIx ili AGP.
Što se tiče prodaje možeš da staviš oglas na PC Berzu kad vidiš koju cenu da tražiš.
Kad prodaš ,sačekaj novogodišnje akcije pa kupuj...do tad ćeš već dobiti dobre preporuke...Sam ne očekuj preporuke za sitnice (miševe,tastature i zvučnike najniže klase) to je više stvar ukusa.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Radovan Brčin na korisnoj poruci:
Beowulf (26.11.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina novog kompjutera (400e) Love Fister Šta da kupim? 14 24.8.2008 20:12
Prodaja starih brojeva Sveta kompjutera Pollux Brbljaonica 14 6.8.2008 22:16
Kupovina novog laptopa!!! Pomozite!!! Space_Cigo ŠDK - Prenosni računari 38 14.1.2008 19:40
Nadogradnja starog, ili kupovina novog kompjutera Guterill Šta da kupim? 3 7.1.2008 22:43
Kupovina gaming kompjutera do 900 evra Pjanovic Šta da kupim? 44 29.1.2007 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com