Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2011, 18:11   #1
MarcusS
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Ozbiljno se nosi mišlju da otvorim igraonicu.

Imam određene prednosti, konkurencija je slaba, dobre nabavne cene opreme, itd.

Uglavnom, zanimaju me neke informacije pre svega ljudi koji već rade sa tim, pa onda svih ostalih.

1. Legalnost igara? Koliko mi rekoše neki, niko živ nema sve originale.

2. legalnost wina? Vredi li mi šta, ako su igre pirati, ako neko upadne već od inspekcije?

3. Konfiguracije mašina - na šta da obratim pažnju? Pucam na I3 konfe, GB ploče, 4GB rama, grafiku u rangu 6670 (ili da idem na neku nvidiju?). Znam da mi je bitno dobro napajanje, ali to je već 300e plus, a svejedno imam 2 godine garancije na sve komponente kompa...

4. Šta se trenutno najviše pika po igraonicama?

5. Ako ima ovde vlasnika nekih igraonica, voljnih da mi preko skajpa ili gtalka pomogu detaljnije, neka me isti cimne na PP, biću zahvalan i nekad negde se odužiti.

6. Slobodno mi recite šta god mislite da treba da znam oko toga, da je bitno, da nisam spomenuo...
MarcusS je offline  
Stara 9.11.2011, 18:14   #2
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Ideja je dobra, da se ne lazemo, ali vreme je tesko, a sem toga svako ima kuci komp...ne znam kako je to...kad sam bio 8. razred radilo je 5 igraonica bile su sve pune, sada ne radi nijedna, los profit...

Ali mozes da pokusas sa Counter strike, Warcraft, FIFA ili PES...imas dobrih masina i za 300 evra (jaka graficka, 3,2 GHz i slicno)...pokusaj...ali i lokacija je vazna i sve...mozes takodje i preko neta da se reklamiras kada otvoris igraonicu...

P.S. Znam da nisu nikakvi saveti, ali pokusao sam bar malo da pomognem...
Romantic je offline  
Stara 9.11.2011, 18:21   #3
MarcusS
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Ideja je dobra, da se ne lazemo, ali vreme je tesko, a sem toga svako ima kuci komp...ne znam kako je to...kad sam bio 8. razred radilo je 5 igraonica bile su sve pune, sada ne radi nijedna, los profit...

Ali mozes da pokusas sa Counter strike, Warcraft, FIFA ili PES...imas dobrih masina i za 300 evra (jaka graficka, 3,2 GHz i slicno)...pokusaj...ali i lokacija je vazna i sve...mozes takodje i preko neta da se reklamiras kada otvoris igraonicu...

P.S. Znam da nisu nikakvi saveti, ali pokusao sam bar malo da pomognem...
Hvala

Vodim se sledećom logikom: biće dobre mašine, i sve će da radi super.

Kupujem po nabavnim cenama + dodatni popust na avans. mašine će za tiap godinu dana vredeti koliko ću ih ja sada platiti. Dakle, da zatvorim za godinu, ne gubim ništa ili jako malo (pod uslovom da nisam pravio nikakav profit, a praviću ga).

Sada je sezona, kod mene je srednja škola i gomila ljudi dolazi iz okolnih sela. Do juna ljudi koliko voliš. A onda raspust - opet dobro.

Konkurencija - jako mala.

Od igara svakako će da ide cs, war tft, wow, tenis, cod-ovi, i verovatno još po nešto.
MarcusS je offline  
Stara 9.11.2011, 18:31   #4
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Nema na cemu. Pa da, ako je tu srednja skola, eto para...danasnja deca samo igre cepaju i jos ta iz sela, super...ima 2 fore: da imas dobru reklamu i da budu zastupljene video igre koje se danas najvise igraju. I mozes uz igraonicu i da objavis i da prodajes igre, samo ne znam kako je to sa kopijama danas...i da, nemoj nabijati cene previse, gledaj da ih uskladis sa prihodima i sa placanjima...

Uredis i izlepis plakate, nista bez marketinga... Neka prostorija bude dobrog izgleda da se zadivi svako ko udje i to je vazno...ja pre jednom nisam isao u igraonicu samo zbog dima od cigara (dobro, danas to ne moze) i zbog prostorije koja je bila ocajnog izgleda, dok nisu sredili, posle milina dobro izgleda, dobre igre, lep miris...sve je vazno...da budes prepoznatljiv, neka ti igraonica takodje ima logo...
Romantic je offline  
Stara 9.11.2011, 18:45   #5
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

1. Mozes preko raznih akcija na netu da nabavis jeftino kljuceve ili hard kopije za skoro sve igre koje se danas igraju, pa mislim da mozes da ustedis dobro.

2. Verujem da kopije Windowsa mozes povoljno da dobijes (home varijantu) ako uzimas na veliko.
3. I3 je idealan izbor, samo bih ti preporucio Radeon 6770 (u proseku 1-2 hiljade skuplja, a mnogo bolja kartica).
4. Warcraft 3 + Frozen Throne zbog DOTA-e prvenstveno, WOW, CS 1.6, Left for Dead 1 i 2, Starcraft 2, ne bi bilo lose sad pred sezonu uzeti COD MW3 i Battlefield 3. Jos moze FIFA, PES, NFS Hot Pursuit. Mislim da nije lose imati i ove male a izuzetno popularne igre instalirane, tipa minecraft, league of legends i slicne indie igrice. Inace, internet browser obavezno prisutan, mnogi ce po ceo dan da vise na fejsu i da igraju farmwille, travian i slicne gluposti.
5. Cistoca je pola zdravlja. Nadji neku zenu da odrzava i cisti igraonicu i opremu svako vece. Prostorija da bude klimatizovana i ventilirana, zbog dima, posto ce uvek neko pusiti iako je zabranjeno.
Ovo je vrlo bitno, gomila ljudi koje znam, jendostavno prestane da dolazi u igraonice koje su strokave, kad je svaki drugi mis oguljen, tastature razvaljene i masne, monitori prljavi a sve zaudara na dimcinu kad udjes u igraonicu. Taj utisak cistoce i prijatnosti kad udjes u igraonicu mnogo znaci, veruj mi. Jedan moj poznanik je drzao igraonicu, prvih godinu dana je odrzavao sve na nivou (2008-e negde), i nisi mogao da dodjes na red od guzve, pa je uzeo veci lokal, pa drugi lokal, a onda je poceo da manje vodi racuna (kako inace i biva), redje da menja opremu, pa je zatvorio jednu i sad zivotari sa ovom, mada ni blizu onog obima posla koji je imao u pocetku...
Nadam se da sam pomogao.
Asmodeus je offline  
Stara 9.11.2011, 20:48   #6
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Ja sam mnogo dobar sa jednim likom koji drzi igraonicu u mom gradu. Ako te nesto interesuje ti reci pa ga mogu pitati. On pored 2 Sony-a (jedan je PS3 i on je prikacen na 32" LCD) i 4 racunara sa pristojim konfiguracijama drzi i bilijarske stolove, stoni tenis, sto za piljkas i sto za stoni fudbal. Skoro je nabavio i pikado. Ako imas prostora u lokalu nije lose i da nabavis neku od ovih spravica jer ljudi cesto odigraju jedan zeton stonog fudbala dok cekaju na red za PC ili Sony. Takodje dosta kesa lik zaradjuje na picima koje prodaje po 5 din visoj ceni nego sto je u diskontima pica. Deluje kao mala kolicina novca ali ce svako pozeleti da srce neki sok dok pljeste igru.

Koriscenje PC-a nije puno skupo. Jedan sat na istom kosta 60 din sto je meni sasvim prihvatljivo. Dosta puta sam mu i sredjivao i cistio kompove (Jednom i opravio sa drugom PS3 koji je imao problem hladnog lema) tako da znam da svaki komp ima legalan XP dok je to tesko reci za igre. Ne verujem da su ga za to cimali. Znao bih da jesu.
Lokal je bas veliki i lepo je sredjen. Pusenje je zabranjeno tako da sa dimom nema problema. Lokacije je mnogo dobra. Gotvo centar grada.
Ipak mali je grad u pitanju a ima jos samo jedan igraonica pored njegove ali oni nisu menjali kompove od 2002.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
pharaon.92.bc je offline  
Stara 9.11.2011, 22:44   #7
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Да није Форум?
allokin je offline  
Stara 9.11.2011, 23:04   #8
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Pa rece lik 4 racunara, a ne 200 , inace ako imas neke ozbiljne Cs igrace, mogao bi da kupis original preko steam-a, moze da se nadje za 700 din, ili da cekas akciju na steam-u, prosli put je bio 2e.
icemama je offline  
Stara 9.11.2011, 23:32   #9
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
Pa rece lik 4 racunara, a ne 200
У праву си.
allokin je offline  
Stara 9.11.2011, 23:47   #10
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
allokin kaže: Pregled poruke
Да није Форум?
To jos radi?

Ja sam vise praktikovao Art011 na B.Brdu...
Bokile je offline  
Stara 9.11.2011, 23:51   #11
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Pricao sam o igraonici u rodnim mi gradu. Ne moze to prici ovim Beogradskim igraonicama.
pharaon.92.bc je offline  
Stara 10.11.2011, 0:07   #12
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
To jos radi?

Ja sam vise praktikovao Art011 na B.Brdu...
Isao sam i ja u art dok je nisu ugasili, ubedljivo najbolja zabava, i bilo je bas jeftino
EDIT : Nisam video ono B. Brdo, ja sam isao u art na bezaniji ali kolko znam te 2 igraonice su bile povezane (bar sto se tice cs-a)
icemama je offline  
Stara 10.11.2011, 0:21   #13
MarcusS
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Hvala svima, svaki odgovor i više nego koristan!
MarcusS je offline  
Stara 12.11.2011, 20:29   #14
MarcusS
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Inače, imao sam i predlog da stavim starter nalepnice, njih platim, a installiram fuš, pa kao, možda ne budu proveravali i sl.

Jel ima neko iskustva sa inspekcijama i kako to izgleda?
MarcusS je offline  
Stara 12.11.2011, 23:49   #15
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
MarcusS kaže: Pregled poruke
Jel ima neko iskustva sa inspekcijama i kako to izgleda?
Dzaba nalepnice,UVEK sednu za racunar.
Bokile je offline  
Stara 18.11.2011, 20:05   #16
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Dobra ideja je da kupis PS3, ceo Guitar Hero bend i neki LCD od 42". U Nisu je PS3 igraonica uvek puna.
Schnak3 je offline  
Stara 19.11.2011, 0:06   #17
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

mozda bi mogao da pogledas u vezi legalizacije: http://www.extremecc.rs/active/sr-la...onica/FAQ.html
..moje licno misljenje je da su klasicne PC igraonice davno izumrle, veci profit ostvaruju neki sajber klubovi, internet kafeji i sl. Ovakvi lokali privlace i malo siru masu ne samo gejmere, po meni idealan klub bi bio taj gde mogu da odigram sa drustvom partiju frozena, posle nekih 2-3 patije od po 20min malo odmorimo u fotelji ili na kaucu popijemo pice eventualno pojedemo nesto... znaci da mogu da igram ako mi se igra, kasnije kad se zasitim da nemoram otici u komsijski lokal na pice nego se premestim u separe i popijem pice, kafu i sl. i za to vreme bi sigurno pala neka opklada u drustvu i ponovo bi se igrala neka igra u turu pica, ili jos ako bi mogli da igramo pikado, pffff, milina... ne bi izlazio 3-4 sata i spiskali bi svaki po 300-500din sigurno. Ovo ti kazem jer ja jesam takav i znam da ima takvih jos dosta, naravno ima i onih koji ce igrati wow ili gw ili nesto drugo 3-4 sata u cugu i nece imati potrebe da ustaju od PC-ja ali i oni ce ozedneti i ogladneti i sigurno je bolje i za tebe i za igraca ako on moze da kupi sve na jednom mestu tj. u tvom lokalu. Jos je i to veliki plus sto ovakvih klubova sigurno nema mnogo kod vas, i jos ako bi uveo bezicni internet po celom lokalu... Eto to je samo moje misljenje kao potencijalnog gosta i igraca, nije neki konstruktivni ideja ili ekstra plan ali nadam se da ce ti nekako pomoci .
ice*91 je offline  
Stara 19.11.2011, 2:57   #18
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom

Ja sam srednjoskolac, ne mogu da ti kazem nista u vezi legalizacije, ali cu ti reci sta to mladi vole :-)
Najvaznije ti je da imas PS3 i na njemu PES, NBA 2K,... (ja i vecina mojih drugova zbog toga idemo u igraonice, jer kuci dosta nas ima PS2 na kom je napredovanje tih igrica stalo davno). Ja ne igram nikad igrice na kompu u igraonici, ali nadju se likovi koji igraju CS, WOW, neki LOL (to je free igrica)...
I bitan je ambijent :-) Ne mora da bude fancy prostor, ali da bude opusteno (Lazy bag za sony) :-)
Vavilon je offline  
Stara 19.11.2011, 10:22   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
3. I3 je idealan izbor, samo bih ti preporucio Radeon 6770 (u proseku 1-2 hiljade skuplja, a mnogo bolja kartica).
U praksi, to povlaci jos vecu cenu, jer 6770 "zahteva" dobro napajanje, dok za 6670 to nije neophodno.
player1 je offline  
Stara 20.11.2011, 15:00   #20
MarcusS
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otvaranje igraonice - saveti, predlozi, i sl

Da odgovorim na poslednja 3 posta.

Ice, postoji problem lokala, jer mali je izbor. Jedan je u sred centra na super lokaciji, ali mali, toliko mali da mi 10 mašina server i 2 sonyja jedva stanu. Drugi je fenomenalan, ogroman, gde ima gomila mesta, i idealan je za adaptaciju u smislu u kom si rekao (što je btw i moj plan, sokići svakako, za ostalo ću videti), ali je dalje od centra i osetno više košta. (150 naspram 250e, iako je kvadratura dosta veća, ipak je ova lokacija milion puta bolja, pa se tu lomim, i pokušavam da spustim cenu). Ukratko, svakako ću se truditi da ponuda bude raznovrsna. Da li će biti wifi, ne znam, ali biće dobar net na makinama, to svakako.

Vavilon, biće lazy bag.
MarcusS je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Otvaranje igraonice , ali sa konzolama? Ima li nade? freeminder Brbljaonica 61 15.6.2011 19:01
Predlozi i saveti oko Intel konf.? jericho_mo Šta da kupim? 14 5.6.2007 10:30
Umrezavanje 2 igraonice ? Do@ OldSchool Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 20.8.2006 20:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com