Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2015, 23:16   #41
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom

Бласт, не причам о проблемима које има са флеш плејером него што му пуца систем. Мени Колд рече да је имао проблема после инсталације система кад је инсталирао са флеш меморије, а кад је нарезао исти на ЦД и инсталирао лепо је радио. И кад је проверио флеш меморију нашао да има грешке.

А како то да мд5 не може да има везе са пуцањем инсталираног система?

Иначе што се тиче флеш плејера, уклонио сам га. Не треба ми то у систему. (:
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 23:34   #42
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Ovde na adobovom sajtu poslednja edicija flesa za linuks je 11.2 koji zahteva mnogo vise od ovog mog procesora.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 23:39   #43
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

@Боле
Činjenica je da on ima problem konkretno sa browserima, da je bilo greške pri instalaciji to bi se dešavalo i pri drugim radnjama.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 23:49   #44
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Citat:
chef kaže: Pregled poruke
Ovde na adobovom sajtu poslednja edicija flesa za linuks je 11.2 koji zahteva mnogo vise od ovog mog procesora.
Skini poslednji 10.3 flash za linux:

http://download.macromedia.com/pub/f...90_archive.zip

Arhiva je teska oko 60 MB, tebi treba samo paket za linux, moraces sve da skines, da otpakujes arhivu i nadjes sta ti treba. U pitanju je zapravo samo jedan .so fajl koji ces kopirati u direktorijum gde Opera ocekuje da nadje flash player. Videces u podesavanjima Opere gde je to. Posle takodje u podesavanjima podesis da Opera koristi 10.3 flash player a ne taj sto je instaliran sistemski. Tako isto moze da se podesi i Firefox s tim sto nisam siguran da novije verzije za linux podrzavaju 10.3 flash player. Opera 12.16 tj 12.17 podrzava. Naravno, 10.3 verzija radi samo na 32 bitnim operativnim sistemima a ti imas takav.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 23:51   #45
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Бласт, не причам о проблемима које има са флеш плејером него што му пуца систем. Мени Колд рече да је имао проблема после инсталације система кад је инсталирао са флеш меморије, а кад је нарезао исти на ЦД и инсталирао лепо је радио. И кад је проверио флеш меморију нашао да има грешке.

А како то да мд5 не може да има везе са пуцањем инсталираног система?

Иначе што се тиче флеш плејера, уклонио сам га. Не треба ми то у систему. (:
Ma, md5 mi je bio dobar ali raspali flešići nisu. Optiči medijum je kroz aplikaciju moguće proveriti a stikove ne. Pritisni Esc kad ti se desi crni ekran da vidiš gde je fail. Sporadično mi se to dešavalo zbog nm appleta ali ako nije učestalo, ignoriši.

@chef

Umesto AddBlockera probaj Bluhell blokator reklama. AB ume još kako da zauka procesor jer EasyList više nije mala. Ili neki drugi addon možda to radi... Isključuj jedan po jedan da vidiš kad će pasti opterećenje.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 0:05   #46
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
@toxic: instalirani su mu drajveri za graficku. open source postoji za tako matoru grafu jos, matori drajveri (od tada jos uvek ATI-ja) zahtevaju daleko stariji kernel i Xorg.
Zar Mesa drajveri ne podrzavaju i stare kartice sa novijim kernelom i X.org-om?

Ovi problemi koje spominje mogu da budu upravo zbog drajvera za graficku kartu.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 0:05   #47
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

^E, da i to bi moglo, mada ne znam da li će yt da se buni zbog starije verzije. A SK forum ima gore desno flash banner koji pali flash-plugin i možda i to ima neki uticaj. Iskreno ne znam čemu ta Adobe šabanija, moglo je i animiranim gif-om ali to je već za drugu temu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 0:07   #48
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Zar Mesa drajveri ne podrzavaju i stare kartice sa novijim kernelom i X.org-om?

Ovi problemi koje spominje mogu da budu upravo zbog drajvera za graficku kartu.
Jok, a bilo bi baš lepo. Edit: Da budem precizniji, 3d akceleracija nije. Da li ona ima neke veze sa načinom funkcionisanja FF, ne znam.

Poslednja ispravka: ColdBoot (6.1.2015 u 0:12) Razlog: Dopuna
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 0:25   #49
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

I opera otpada. Ovo je izuzetno cudno. Posle instalacije os-a jedino sto sam uradio a da mozda moze da dorpinese ovome je preko terminala apdejt i apgrejd. A takodje, posto pominjete usb, pri instalaciji nije mi par puta hteo krenuti sa instaliranjem a prepoznao ga je bez problema u biosu.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 0:59   #50
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Na kraju sam uninstalirao fles u terminalu. Probao i rade klipovi na jutubu. Verovatno nesto nece raditi. Ono sto me nervira je da niti jedan pretrazivac nece da radi. Jedini uzrok tome ne moze biti samo fles a pritom radi fajerfoks bez problema.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2015, 16:27   #51
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Chefe, obzirom da si na "komšijskom" wifi-ju on je možda i uzrok problema.

Nisam siguran, jer ne znam koliko je update proces imun kad je internet konekcija u pitanju, ali sumnjam da mi se Suse jednom slupao iz istog razloga tj wifi-ja. Slabljenje signala sa povremenim možda i neprimetnim prekidima protoka tokom updata sistema, možda dovodi do toga da neki paketi postanu korumpirani i možda baš zbog toga imaš muke sa browserima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 11:44   #52
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Sistem je potpuno pobrljavio. Vise mi pretrazivaci nisu problem, vec samo blokiranje racunara. A juce je nekoliko puta izasao crni ekran sa nekim tekstom i izmedju ostalog i neki panic, nemam pojma sta. Sve u svemu prijatelj dosao sa crancbengom i preko flesa pokusao ali nije moglo. Cak je poneo i neki cd za butovanje usbea posto kod mene nece da butuje sa njega a vidi ga. Posto imam 2 dvd roma jedan je kompatibilan sa starim hardom drugi nije pa instalacija nije mogla nikako da prodje a jos ako dodam da i usb ulazi verovatno nisu kako treba onda je problem, pretpostavljam, bio u instalaciji. Srecom poneo je i crancbeng 10 koji staje na cd pa sam ga uspesno instalirao ali i on je poceo da blokira i smrzava sliku takodje uz crni ekran i neke porukice. Ovo pisem sa dobrog starog ikspea. Formatirao sam ceo hard i sad skidam lubuntu pa da probam, ovog puta, sa dvda i potpuno. Nadam se da ce biti ok, jer ne vidim razlog da ne bude. Sto se tice neta, tako je kako je, ako mislite da prekidi mogu da smetaju sistemu (posto mi nije ni bitno sad za pretrazivace, ima mozilu koja radi lepo), a ima ih cesto, recite. Pozdrav i HRISTOS SE RODI!
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 12:08   #53
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Ja bih rekao da ti imaš neki problem sa hardverom. Linux je mnogo osetljiviji od wina što se tiče nepravilnosti u radu komponenti, tako da će biti da ti je možda nešto pri izdisaju. To je jedino što mi pada na pamet.

EDIT: Ne bi bilo loše prekontrolisati hardver sa Hirens Boot CD-om
http://en.wikipedia.org/wiki/Hiren%27s_BootCD

Poslednja ispravka: blast beat (7.1.2015 u 13:04)
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
GoranSTX (7.1.2015), voodoo_ (7.1.2015)
Stara 7.1.2015, 15:06   #54
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

To ne bi bilo lepo uopste . Probacu svakako da instaliram jos jednom da vidim kako ce se ponasati. Mozda je svo to zbog stare particije a mozda je i komp pri kraju. Uzgred, ukljucivanje racunara je postalo problematicno. Kad pritisnem dugme za ukljucivanje upali se crvena lampica i samo tako stoji. Onda ga iskljucim na dugme i tako par puta dok ne upali i zelenu i ne krene da radi. Nekad mu treba 2 a nekad 7-8 puta. Taj problem je imao pre godinu dana pa sam mu promenio napajanje (polovno) i radio je super. Sad se i taj problem navratio. Nesto ne stima definitivno.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 15:25   #55
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Proveri memoriju. Izvadi jedan pa drugi modul...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 21:43   #56
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Citat:
chef kaže: Pregled poruke
To ne bi bilo lepo uopste . Probacu svakako da instaliram jos jednom da vidim kako ce se ponasati. Mozda je svo to zbog stare particije a mozda je i komp pri kraju. Uzgred, ukljucivanje racunara je postalo problematicno. Kad pritisnem dugme za ukljucivanje upali se crvena lampica i samo tako stoji. Onda ga iskljucim na dugme i tako par puta dok ne upali i zelenu i ne krene da radi. Nekad mu treba 2 a nekad 7-8 puta. Taj problem je imao pre godinu dana pa sam mu promenio napajanje (polovno) i radio je super. Sad se i taj problem navratio. Nesto ne stima definitivno.
VAISTINU SE RODI... a meni se komp restartovao u nedogled zbog loše utičnice. Trebalo je da poželiš da ti deda-Mraz donese novu konfiguraciju, očito si pogrešio što si tražio nešto drugo.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 15:27   #57
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Od babe ne moze devojka . Instalirao sam sa diska i isti problem, zamrzavanje slike sa mogucnoscu pomeranja kursora misa a nesto kasnije i panika na crnom ekranu . Vindous ikspe dobrodosao nazad. Linuks ce morati da saceka neku drugu situaciju i novu (ili makar bolju) konfiguraciju.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 18:15   #58
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Iskreno, prvi put cujem da neki stariji racunar nece da radi na Lubuntuu a hoce na XP-u..Ali eto, i to se desilo. Mogao bi da probas jos neki laganiji distro. Tvoj racunar bi mnogo bolje radio sa laganim linuxom. Vremenom je XP postao ne bas tako lagan kakav je ranije bio. Svakako je jos uvek raketa za win 7 na starijoj masini ali..otezao je i on. Ono sto je problem na linuxu je kvalitet open source drajvera za graficku karticu pa ta graficka koja je ionako vec slaba bude uz los drajver jos vece usko grlo.

Poslednja ispravka: Laskaris (9.1.2015 u 19:39)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 18:27   #59
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Ne znam da li ću biti od ikakve pomoći ali to sa zamrzavanjem slike gde pomaže samo reset sam imao na xp, problem je bio labavo povezan hdd sa matičnom pločom, proveri kabal i možda ti je isti problem kao kod mene
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 23:14   #60
chef
Član
 
Član od: 17.12.2013.
Poruke: 38
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja varijanta linuxa za sa stariji racunar

Ne bih rekao. Mislim da je dole sve ok. A evo ikspe radi normalno. Mozda jednostavno nece da radi lubuntu i to je to. Porbao sam i krancbeng ali isti problem. Kazu da postoji mogucnost da jednostavno neke distribucije nece da rade ali da to ne znaci da nema nekih koje bi mogle. U svakom slucaju sam odustao, makar na neko vreme. Uradio sam sistem 5 puta za 5 dana. Malo predaha . Hvala svakako.
chef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja igra sa Sege mmilos085 Stare igre 455 31.12.2023 12:45
Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje? miša topola Brbljaonica 40 11.10.2013 21:46
Malo extremnog OC sa MSI GTX580 lightning Perica_barii Overklok 2 17.2.2012 14:17
Najbolja instalacija windows XP sa USB sidewinder989 Operativni sistemi 7 15.7.2011 10:23
Bolji racunar sa PCI-E. CPU, Grafika, RAM..? AkiMan Šta da kupim? 18 5.1.2006 1:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com