Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Najbolji Horror film - spisak filmova koje smo zajednički izabrali.
The Thing (1982) 14 6,76%
Alien (1979) 27 13,04%
Hellraiser (1987) 7 3,38%
Pet Sematary (1989) 9 4,35%
The Blair Witch Project (1999) 9 4,35%
Texas Chainsaw Massacre (1974) 16 7,73%
The Shining (1980) 27 13,04%
The Exorcist (1973) 17 8,21%
Psycho (1960) 7 3,38%
Neki koji nije na listi 74 35,75%
Glasova: 207. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2013, 19:55   #701
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Nije najbolji ali je dobar http://www.imdb.com/title/tt1124394/?ref_=fn_al_tt_1
A meni top sedam orora su :Pet Sematary
Omen 1976
The Changeling
The Shining
30 Days of Night
Antarctic Journal
Rosemary's Baby
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 20:06   #702
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Za Martyrs

Prica nije nista komplikovana i nerazumljiva jednostavno

Spoiler za Prica:
Gomila fanatika zeli da ispita da li postoji zivot posle smrti. Devojka je mucena na najgori moguci nacina, ali joj nisu dali da umre, vec su je doveli tacno do "granice". Prica kaze da kada se covek nadje na toj "granici" zivota i smrti moze da vidi sta dolazi posle. To je bio i cilj fanatika. E sad sta je ona videla na kraju to ne mozemo da znamo, sto ne znaci da film nema smisao (mnogi odlicni filmovi se zavrsavaju ovako). Ono sto je devojka sapnula vodji nije bas bilo prijatno, inace ne bi prosvirala sebi glavu.


.
Spoiler za Martyrs:
A da li si se mozda zapitao da je devojka mozda sapnula nesto lepo,tj da nakon smrti dolazi blagostanje i da se vodja ubila da bi to sto pre iskusil

A najbolji svakako

Poslednja ispravka: tiho86 (14.2.2013 u 4:30)
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2013, 0:30   #703
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Spoiler za Martyrs:
A da li si se mozda zapitao da je devojka mozda sapnula nesto lepo,tj da nakon smrti dolazi blagostanje i da se vodja ubila da bi to sto pre iskusil
Spoiler za spoiler:
Tako sam i ja protumačio, budući da je madmoazel bila smirena i sa blaženim izgledom prije nego je povukla obarač.

Inače, ja sam film doživio kao bezumnu krvavu igranku sa namjerom prevrtanja želuca i udovoljavanja Holivudu. To je čist primjer dekadencije savremene kinematografije: u nedostatku kvalitetne teme za navođenje gledaoca na razmišljanje, poslužiće scene poput vađenja utrobe i guljenja kože upakovane u kakvu kvazi - metafizičku foliju. Već sjutradan sam pogledao Womb i ostao neuporedivo više uznemiren, bez ijedne kapi krvi.

Inače, Stiven King piše nastavak Isijavanja pod nazivom Doctor Sleep, kojeg nema sumnje da ćemo za nekoliko godina gledati na velikom platnu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2013, 0:27   #704
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Film uopste nije horor nego je "chista umjetnost" u pitanju.
Osim toga film je napravljen foto tehnikom i predpostavljam upucen samo ljubiteljima avangarde kao i onima kojima se svidio Holy Motors.
http://en.wikipedia.org/wiki/Begotten
Medjutim prije nego sto se upustite u Begotten(ime filma govori samo za sebe te nije tesko zakljuciti sta vas ceka u njemu),
preporucujem malo sveziji primjerak :
Din of celeistal birds (2006)
Koji je iole dosta kraci(oko 20min.) a koji ce vam pokazati o kojoj otprilici(ne bas istoj) tehnici snimanja je rijec.

Inace Begotten je definitivno +18 zbog pojedinih kako morbidnih tako i erotskog(P) sadrzaja.[/QUO Mozda nije namenjen da bude horor ali ako tema da bog sebi prereze stomak,pa kanibalizam,pa grozna atmosfera filma od pocetka do kraja to je po meni horor na kraju krajeva kad pogledas film mozes ga smatrati za umjetnost ili sta vec ali izaziva takav mucani tezak osjecaj da jeste horor jer se dobrano prepadnes a to je meni dovoljno za definiciju horora a ne umjetnicki dojam ali dobro neka svako pogleda film pa nek odluci jel horor ili nije po meni jeste i to tezi za gledanje od vecine najboljih horora

Poslednja ispravka: Iris (17.2.2013 u 0:55) Razlog: quote
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2013, 1:24   #705
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Sad sam pogledao na imdb i film Begotten je klasifikovan kao horor i fantazija kako sam ga i ja doziveo,by the way jel mi preporucujes da pogledam Din of ceslestial birds nisam ga gledao vidim da je slican begotten-u
Priložene slike
 
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 18:25   #706
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Ne nije uopste slican, niti ima ikakvih tacaka sa Begotten sem sto ga je pravila ista osoba.
Cak sta vise bih ga stavio u "chill out" formulu...dakle za vizuelno opustanje.
A i audio je sasvim Ok.

Po meni problem kvalifikacije na iMDbu prestavlja veliku boljku.
Jer po onome sto opisuje zanrovski po mnogim filmovima, nemora da znaci da je takav i film.
Nego vise u momenat(pojedina scena),pa da se moze reci da je film takav.
Npr. da kao opis stoji nesto poput "avangarde" a ne kao horor imalo bi vise smisla.

Malo je dvolicno ... slazem se sa tvojom konstatacijom ali isto tako i ne. Mada kao sto neko rece...sve je to subjektiva.
Pitanje je koliko sebi dajemo za realnoscu ?!
Inace umjetnost kao umjetnost zna da bude zastrasujuca ali isto tako i neshvacena ili bar pogresno shvacena.

Mala preporuka, iako nije za najbolji horor...javi nam/mi kako ti je legao:
The Woman (2011)
http://www.imdb.com/title/tt1714208/?ref_=sr_2

Meni je super legao a vjerujem da ce se i tebi svidjeti sad kad vidim na koji nacin "varish(degustiras) stvari.
Ps. Izguraj do kraja !!!

Poslednja ispravka: Mac4LiF (18.2.2013 u 18:41)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (18.2.2013)
Stara 18.2.2013, 20:40   #707
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Slazem se da je Begotten umjetnicki film to nisam ni osporio samo sam htio da raji preporucim nesto drugacije od konvencije horora i nekad filmovi koji nisu ni horori budu strasniji od konvencionalnog horora,taj minimalisticki stil ovog filma kao i zvuk i atmosfera su sami po sebi vise psiholoski nego horor kakvog obicna raja smatra ali da je mucan za gledat jeste ko izdrzi do kraja
Hvala za preporuku ovog filma pogledacu.Da ne budem pogresno shvacen pogledao sam gotovo sve popularne horore i sad kopam ovakve rjetkosti.
Svaka preporuka je dobrodosla ali ja sam evo preporucio Begotten pa raja navalite
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 1:56   #708
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Pogledao sam ovaj film sto mi je preporucio kolega The Woman i mogu reci da nije los ali definitivno nije za svakoga ima tu par dobrih stvari koje nekom legnu a nekom opet ne da ne spoilerisem previse film nije visoki budzet ali moze se pogledati mada meni vise lezi taj avangarda horor kako ga je kolega definisao u svakom slucaju hvala na predlogu.
Evo sad mojih predloga filmova slicnih toj kategoriji atmosfericnih filmova koji plase bolje od bilo kojeg konvencionalnog The Grandmother (1970) od lyncha,Tales from the Gimli Hospital (1989),Tetsuo, the Iron Man (1989)
Ima jos puno toga sto sam skupljao ali pogledajte pa mi javite sta mislite,slacu jos preporuka
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 10:54   #709
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Svakako nije najbolji ikada ali je veoma dobar i originalan "vampirski" film:

Let the Right One In

(izvinjavam se ako je bio - pretraga foruma ne vraca nista)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 19:32   #710
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Evo sad mojih predloga filmova slicnih toj kategoriji atmosfericnih filmova koji plase bolje od bilo kojeg konvencionalnog The Grandmother (1970) od lyncha,Tales from the Gimli Hospital (1989),Tetsuo, the Iron Man (1989)
Bas am danas pogledao Tetsua i bas me je odusevio.....
Da nije snimljen u crnobeloj tehnici ,nebi valjao ni p...u bobu.
Takodje mi se svidja sustinska poruka mada je ona podosta isprepletena raznim
nivoima tumacenja...no japanci su i to je Ok.
Medjutim ono sto mi je upalo u oko na prvi mah i sto me je drzalo do kraja filma jeste muzicka pozadina. Prvo sam pomislio da mjuzu nisu radili Ministry...
no kako god , ako ste ljubitelj doticnog benda onda ima vise sanse da vam se svidi. Takodje u poneku scenu upadne i koji komad ambijetalne muzike.

Zbog pojedinih erotskih referenci...no lower than 16.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 22:13   #711
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Od horora skoro odgledah Audiciju. Poprilicno je mucan, ali veoma dobro snimljen film..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 23:57   #712
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Drago mi je sto ti se svidjeo tetsuo i sto si ga pogledao,by the way dobro si primjetio za muziku i referencu za Ministry,ja uvijek kopam po atmosfericnim filmovima pa i onima koji se vise malo gdje mogu iskopati ili barem nesto naci o njima,to mi je hobiNaime od novijih preporucujem spanski REC(2007) prvi dio,moderni horori mi nisu nesto ali ovaj mi se svidio,vjerujem da si ovaj gledao ali ipak The Vanishing/Spoorloos (1988) sjajan film ako nisi obavezno pogledaj i jos jedan azijski tacnije tajlandski horor koji je dobar pa nam javi ako ti se svidi Shutter (2004)
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 18:58   #713
kasamar
Novi član
 
Član od: 5.3.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Nekada su mi Tesaški Masakr Motornom Pilom, Petak 13-ti, Strava U Ulici Brijestova bili najstrašniji filmovi, ali sada ih volim pogledati čisto onako da se malo prisjetim. Inače najstrašniji horor mi je Kletva ali ona japanska verzija, Egzorcist iz 1973 je isto jako dobar. Pet Sematary i Suspiria isto nisu loši.
Namjeravam pogledati neke dobre horore sutra navecer pa sam u trazenju naisao na neke :

http://www.imdb.com/title/tt0298130/

http://www.imdb.com/title/tt0456630/

http://www.imdb.com/title/tt0218553/

http://www.imdb.com/title/tt0286751/

http://www.imdb.com/title/tt0440803/

http://www.imdb.com/title/tt0361668/

http://www.imdb.com/title/tt0178868/

http://www.imdb.com/title/tt0366292/

http://www.imdb.com/title/tt0308379/

Ako je neko gledao gore navedene filmove neka izdvoji najbolje uz svoje preporuke.
kasamar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 19:17   #714
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Nisam gledao sve sa ove liste, ali većinu jesam. Moj predlog je da zaobiđeš sve američke rimejkove, jer su đubre, smekšano i prevedeno na engleski da američki tinejdžeri ne bi morali da čitaju titlove.
Ringu je dobar, preporuka.
Shutter takođe, ali nema puno strašnih scena, koliko se sećam.
Gozu je više uvrnut film, nego horor. Konstantno ćeš imati WTF osećaj, zbog toga je i dobar.
One Missed Call je OK, ali nije dobar kao Ringu.
Dark Water je više drama i misterija nego horor. Mada vredi odgledati, neće ti strujati adrenalin, ali je zanimljiv.

Ako već nisi, možeš da pogledaš i Ju-On (engleski naziv The Grudge) i [REC].
P.S. Aj i dva na engleskom da preporučim - The Descent i 1408.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 19:51   #715
kasamar
Novi član
 
Član od: 5.3.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Hvala na preporuci. Gledao sma Ju-On The Grudge 2002 japanska verzija i to mi je jedan od najboljih horora. Gledao sam i američku verziju ali nije kao original. Meni japanci rade dobre horore. Na svaki jači japanski horor amerikanci rade remake koji u vecini slucaja ispadne losiji.
kasamar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2013, 0:55   #716
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Kasamar pogledaj the shutter moja preporuka,nije prestrasan ali je jako dobar meni je bio strasniji od vecine klasika koje sam pogledao,takodje od evropske produkcije koja je meni vise ide na psihologiju i ostaje duze osjecaj jeze nego azijati i nekako su mi evropski filmovi dublji nema tu nekih trzanja i horora kao kod japanaca ali meni je Spoorloos ili the vanishing iz 1988 godine zlokoban ne zbog nekih strasnih scena nego zbog toga sto ustvari mozes da povjerujes da je ono zaista moguce da se desilo i time je jaci na dubini,i kao sto sam rekao spanski REC i to samo 1 dvojka je vec slabija,e to ti je horor u klasicnom smislu,ajde pogledaj pa nam javi kako ti se svidjaju
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2013, 1:07   #717
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Ne znam sto ali ovaj novi film "Mama" me je toliko uplasio nesto da to nije zdravo a obicno su sapunice svi ovi noviji.
Jos sam ga u drustvu gledao
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2013, 1:10   #718
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

E da i da ti na pamet ne padne da gledas americku verziju The vanishing-a nego originalnu iz 1988,that is the real deal
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 3:00   #719
kasamar
Novi član
 
Član od: 5.3.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Bacio sam veceras mali maraton. od 22:00 do 00:00 the haunting 1963 (dobar horor, jest da predugo traje i kraj je malo los ali vrijedilo je pogledati ) od 00:00 do 02:00 ringu 1998 (japanska vezija, dobar horor ima svojih momenata i atmosferu )
kasamar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2013, 18:40   #720
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Najbolji horror film ikad napravljen?

Treba mi preporuka, precesljao sam temu ali zelim svakako da cujem glas od dobrih horor fanova.

Situacija je : 4 mladica, vikendica u brzoj palanci pored dunava, veliki TV. Treba nam neki dobar film, da ne smemo da zaspimo posle .

Sada sta znam gledao sam ja one "polularne" virsak, saw, znam sta ste radili proslog leta... kada sam gledao sa curom mi smo umalo umrli kada smo gledali Paranormalna aktivnost .

Koje filmove preporucujete ?
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com