Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2007, 12:34   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Virus info

Gde mogu da saznam koji virus kako utice na sistem i koliko je Destruktivan (opasan) tj. kratak opis virusa i njegove aktivnosti , znachi treba mi neki sajt gde postoji obimna enciklopedija virusa gde bih mogao da ubacim naziv virusa i da mi izbaci rezultate pretrage, Ovo mi je potrebno zbog toga zato sto mi je NOD32 najsvezije apdejtovan nasao isti virus (Win32/Adware.BHO.NAL application)
u setup-u programa DivXDVD Ripper i u sistemskom folderu fajl "olescope.dll"
posto mi je taj program veoma potreban nisam dozvolio nod-u da ga obrise, vec sam ga pomocu WinZipa zapakovao u arhivu i enkriptovao ga passwordom, tako da nemoze virus da se oslobodi (nasao sam takvo uputstvo negde na Net-u). Posto mi je taj program u kompjuteru 2-3 meseca samim tim i virus nisam primetio nikakvu sumnjivu aktivnost. E sad kad bi mogao da saznam nesto vise bas o tom virusu, tj. koje mu je zanimanje i koliko je zaj*ban, znao bih da li da brisem program ili da ga ostavim. Inache svaki dobar FreeWare program mi je pomalo sumnjiv.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 12:52   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Virus info

ima na www.viruslist.com mada nije bas korisna ako hoces da cistis rucno. Na sophos-ovom sajtu ima baza a secam se (odavno, ne znam da li je jos uvek) da na symantec-ovom sajtu imaju odlicna uputstva za rucno ciscenje (secam se "svoje" prve "zaraze", jos sa 95. i atacmenta u poruci cija je ikonica bila kao "open with" sa windowsom... Medjutim, bila je exe I kad sam skontao, vec je bilo kasno... Rucno sam ga obrisao, bas pomocu uputstva sa Symantecovog sajta). Kucaj u gugl bas to sto si postovao, vidi sta ce da ti kaze.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Virus za Symbian Series 40? Bane456 Programi za mobilne telefone 12 29.1.2007 23:06
virus koji brise sve po redu 3*.v1ru5 Kvarovi 2 4.1.2007 14:44
Neki cudan virus Ne$A Kvarovi 6 27.10.2006 20:33
Power Point virus galebns Operativni sistemi 2 21.7.2006 12:59
Virus u boot sector-u ! sily Zaštita 6 9.1.2006 17:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com