Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2020, 21:57   #1
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Dodje mi da zaplacem... Moj novi Rival 110 jednostavno nece da ide pravo! Ako pokusas da povuces lagano s leva na desno, ili ce zamotati 5-10cm ukoso na dole pod 45 stepeni, ili ce praviti talase, ili ce pomalo zastajkivati kao da ima masnih mrlja na podlozi. Precizno nisanjenje u igrama je misaona imenica. Nikada nece otici tamo gde mu kazes. Najinteresantnije: simptomi su skoro isti na staroj izlizanoj podlozi, jeftinoj novoj, i na CISTOM belo parcetu kartona! Sad, pitao sam Steelseries, odmah pozvali na garanciju. Madjar od koga je kupljen kaze posalji, ali...
U medjuvremenu sam kupio drugog jeftinog A4Tec-a da imam nesto u medjuvremenu. Najiinteresantnije, on pokazuje skoro identicne simptome, talase, proklizavanje, samo sto su 10x slabije izrazeni i moguce ih je zanemariti. I dalje bodu oci, ali moguce je preci preko njih. Za sad....
Stvarno neznam vise sta da radim... Spuco sam 60e na miseve i dalje nista ne radi lepo. Ako vratim misa prodavcu, plasi me da ne kaze: sve je u redu i napakuje mi duple troskove postarine ekstra. Takodje, jednom je ciscen, lepak na teflonu je nekvalitetan, drzi, ali ne verujem da ce da izdrzi jos jedno otvaranje.Sta ako prodavac primeti i kaze: otvaran je, nije me briga! Dali je moguce da mi treba podloga od 100e da bi jedan ****** mis radio lepo! Ajde razumem stare podloge, ali da 2 misa ne rade lepo na belom parcetu kartona.... Sta da radim? Pomoc!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 22:09   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

probaj na drugom usb i na drugom kompu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 22:29   #3
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
probaj na drugom usb i na drugom kompu
Apsolutno isto, pokusavano 10x do sad
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 12:07   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Reklamiraj i to je to
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 12:42   #5
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

A jesi li ti proverio kako vuces misa, mozda ti ruka seta? Hajde jedan mis, pa i vise ako je isti model, ali dva potpuno razlicita misa, tesko. Da nemas opciju za kalibraciju senzora na tom misu? Ako imas, odradi i to na podlozi koju ces koristiti.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 15:55   #6
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

I meni je palo na pamet da je kalibracija u pitanju.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2020, 22:27   #7
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A jesi li ti proverio kako vuces misa, mozda ti ruka seta? Hajde jedan mis, pa i vise ako je isti model, ali dva potpuno razlicita misa, tesko. Da nemas opciju za kalibraciju senzora na tom misu? Ako imas, odradi i to na podlozi koju ces koristiti.
Nije moja ruka definitivno. Izguglo neku nezvanicnu opciju za kalibraciju, ali izgleda da nema vajde od tog. Menjo portove, kompjutere, sve isto! Sto je najgore, sad i novi a4tek *****ava jos vise! Dal sam navuko neku kletvu da mi misevi crkavaju ili sta, razumem i da podloga nije najbolja, ali koji gejmerski mis nece da radi na cistom belom mat kartonu! Jos gore, na CISTOM NOVINSKOM listu novi mis je NEUPOTREVLJIV! Gde su crne slike mis TOTALNO stane! STa vise da radim!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 8:19   #8
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Jedino ako si toliki maler ili si izabrao bas problematicne podloge. Ja koristim onu klasicnu crnu x7 vec duzi niz godina (oko 700 din je velika) i svi misevi su radili savrseno na njoj. Beli papir nije bas idealno resenje iz mog iskustva, narocito kada odradim kalibraciju na po dlozi (neki nisu hteli ni da rade na belom papiru ako se ne kalibrise ponovo). Ako imas nekog pozajmi misa pa probaj ili po dlogu, ne znam sta drugo da ti predlozim. Inace, na ovoj podlozi su isprobani logitech, cooler master, a4 tech, trenutno koristim sharkoon misa, svi su radili savrseno, i laserski i opticki senzori.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 19:07   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Ja sam skoro koristio neka dva miša (lenovo i a4tech) koji totalno prebacaju na bilo kom kartonu. A samo sam to imao jer sam bio u gostima (sveske, knjige...). Na platnenoj crnoj podlozi onoj A4tech znam da rade kao sat.

Tako da kad već imaš problem, probaj ih na krštenoj podlozi. Zašto baš na kartonu i novinama moraju da ti rade?

Edit: vidim sad prvi post da je i na podlogama isto. My bad.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 19:10   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

ja nikakvu podlogu, vučem po stolu neki jeftini natec
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 20:29   #11
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Jedan od a4 tech gaming miseva (mislim da je x750bf) mi je radio bolje bez podloge, na ploci furnirane iverice, odnosno tu je bio u piksel precizan, na ovoj podlozi je umeo da mrdne ali jako malo, tek sam u photoshopu primetio. Ali je zato osecaj mnogo losiji, a teflonske stope se uniste za par meseci...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 20:39   #12
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Ja svoj TL9A koristim na Swift-RX podlozi poslednje tri godine i nisam imao apsolutno nijedan problem s mišem, osim što ponekad upadne neki trun koji samo izduvam. Prezadovoljan sam ovom podlogom, nikada ranije mi se nije dsilo da ovako dugo koristim miš bez i najmanje smetnje.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 7:15   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Ovo bukvalno moze da bude i problem do povrsine na kojoj vuces.

Imao sam slicno "talasanje" na drvenim povrsinama, koje su bile "slozene" ukoso.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 18:49   #14
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Evo konacno mi stigla podloga koji cekam vec 3-4 meseca sa alija
Test linije na misu od 45 e : https://i.imgur.com/Qb1828h.jpg
Test linije na misu od 300 dinara :https://i.imgur.com/623yphT.jpg
I sve to na glanc novoj podlozi koja bi kostala bar 1000 dinara ovde

Osecam se kao Carli Braun kada za *****ava drvo koje jede zmajeve(miseve)....Guglao sam nesto kalibraciju, samo sam uspeo da napravim da rade jos gore, stvarno nemam vise ideja. Ostaje mi samo da idem u radnju i pokusam da dokazem prosecnom srpskom trgovcu da je mis neispravan.... (neko neka me upuca u glavu!)

Poslednja ispravka: srksi (26.4.2020 u 20:13)
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 20:00   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Jasno je da nešto nije u redu sa tim mišem ali ni ja ne bih voleo da sam u tvojoj koži i da pokušavam da dokažem nekom lokalnom servisu šta se dešava.

Ako se budu pravili blesavi i ne žele da srede... Ja bih ga na kraju pokvario totalno (otvorio pa nešto raskačio) tako da nemaju izbora.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 20:07   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

ne valja senzor
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 20:27   #17
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

offtopic: Jedan pirotski trgovac mi je trazio 300 dinara za postarinu kada je MSI radio besplatnu zamenu serije ploca sa fabrickom greskom na cipsetu koja je bila kupljena kod njega i pod garancijom! Kako ga nisam puko u glavu stvarno ne znam...

I dalje me muci to sto su to dva misa falicna, ne samo jedan, ali kad mis od 300 diara radi bez ikakvih problema na kraju ispada da sam bas tolki baksuz! Prvi je kupljen kod madjara, 2500 pozitivnih, 0 negativne, mislim da sa njima ne bi trebalo da bude problema, drugi kupljen u Pirotu, bice povuci a bogami i potegni, mali zracak nade je to sto gazdarica nekako opustenije reagovala kada sam joj napomenuo da je mis mozda neispravan, moguce da ga je neko vec reklamirao a oni probali da uvale dalje
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 20:24   #18
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Odem u radlju da se zalim. Gazdarica vadi konfekciskog misa starog 8 godina, za ispalim nozicama. Daj mi, daj mi, daj mi! Uzimam misa u ruke i crtam sve moguce i nemoguce vrsta pravlinih mnogougaonika, godine gejminga na delu. Da se spasi od bede, gazdarica otvara kasu i vraca mi pare! Odlazim u gigatron i kupujem misa #3 , gejming a4tek bloody za 2500 dinara, cisto nesto da imam
Mis #3: Tehnicki radi, ide tamo gde mu naredis, ne brlja kao ostali, ali ima to nesto sto mi jede digericu... https://i.imgur.com/d7VJDhw.png Na levoj strani su krive linije koje dobijas kada polako povlacis misem. Kursor mikro vibrira, mrljavi i cak mislim da mi je slika u igrama losija zbog tih vibracija i trzaja. Na levoj strani su linije kada brzo povlacis rukom, samo prividno bolje zbog softverske predikcije. Takodje, interesantna stvar, kada sam ga otvarao, bela nalepnica je vec bila isecena, kasnije sam primetio da nesto lupa unutra....

Dal sam tolki maler, pocinjem da ludim vise! 3 misa zaredom felericna.... Dali je normalno da mis pusta tolko krzave linije i vibrira? Dal da se bijem sa gigatronom za garanciju; tj dali da uopste pokusavam! Stari felericni steeleries jeste sevrluda, ali linije su savrseno glatke
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 20:59   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Sad si me skroz naložio da isprobam svog A4Tech X-748K, isto je tako 2.5K bio i već je 3.5 - 4 god u upotrebi. Mnogo glatkije ispada a sve linije sam polako vukao.

https://snipboard.io/RbCW6Q.jpg

Ako nešto zaista lupa u njemu, žali se na to, traži drugi. Ne bi me čudilo da vrte već reklamiran proizvod po principu "ako prođe prođe".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 21:48   #20
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mis jednostavno NECE da ide pravo!

Bloody miševi treba da se kalibriraju u Bloody softveru. Skini to s interneta i odradi kalibraciju.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft net framework 4 nece da se instalira Pucko Aplikativni softver 4 25.2.2013 0:56
problem... nece da se ugasi,a potom ni da se upali darko0262 Kvarovi 3 4.2.2012 2:44
Vista nece stivstivo Operativni sistemi 7 18.7.2008 15:09
3DMark nece pa nece floyd Aplikativni softver 9 24.1.2008 17:40
Nece da radi total c i daemon Marko Kvarovi 8 29.12.2007 0:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com