Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2008, 12:19   #1
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Povezivanje računara i televizora

Planiram da kupim TV za sobu, inace nemam neki obicaj da ga gledam, a uzimam ga samo da bih ga povezao sa kompjuterom.
E sada, Meni je komp na jednoj strani sobe, a TV bi bio na drugoj, pa me zanima da li uopste postoji toliki kabal (koji vec kabal treba za povezivanje to nikad nisam radio). Trebalo bi mi oko 8m tog kabla.

Inace imam graficku kartu ASUS Ati AH3650 (AGP)
i uz nju sam dobio kabal koji sa jedne strane ima jedan kraj a sa druge tri komada razlicite boje(zeleni, crveni i plavi), a taj je dugacak kao 20cm....
i jos jedan prikljucak koji na sebi ima HDMI oznaku...

Tako da sve u svemu, da li postoji mogucnost da ja to povezem na razdaljini od 8m, ili da pravim razmestaj =/


...i jos nesto sto nije za ovaj podforum ali da ne otvaram novu temu samo za to
Imam i 5.1 genius sistem, pa bih verovatno hteo i njega da povezem...pa isto pitanje i za to. da li postoje toliki kablovi i koji kabal treba da se povezu zvucnici i TV
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 8:53   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

Ma postoje, kablovi se prave,sad mislim da ima i da se kupi ali proveri,nema potrebe da razmestas,a kakav ti je tv? To je verovatno crt tv,dobro sluzi za filmove ali za citanje teksta smrt,moras da uvelicaaaaaaaaaaaavaaaaaas,da bi nesto procitao.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 9:45   #3
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

Postoji toliki kablovi. Imas ih od 1,3 i 10metara. Onaj kabl sto si dobio uz graficku stavi u tv-out na grafickoj(crni kruzic) onda kupi kabl sa jedog kraja da je s,scart ili cinc (u zavisnosti koji prikljucak ti ima tv) ,a sa drugog kraja da ima ili s ili ciinc koji prikljucujes na plavi prikljucak predhodno pomeut ili direktno u s na grafickoj.
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:00   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

Samo pazi koji TV kupuješ.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:06   #5
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

pa kupujem neki LCD Samsung.
Na sta si mislio kada si rekao pazi koji TV kupujes?

Sto se tice kablova, malo sam posle gledao po netu i jos se raspitivao i mislim da bi mozda najbolje bilo da ga povezem preko ovog HDMI kabla kada vec postoji opcija?
Vidjao sam na netu da prodaju taj kabal i duzine 10metara tako da to ne bi bio problem.

Poslednja ispravka: VojaM (17.11.2008 u 12:28) Razlog: LDC --> LCD
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:18   #6
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

Da ne otvaram novu temu...

Imam 4850 sa 2 DVI izlaza i S-Videom (zasto nisu stavili na ovakvu karticu HDMI izlaz). Imam FullHD TV i hocu na njemu da gledam filmove rezolucije 720p i 1080p. Sta mi je potrebno? Da li je bolja varijanta DVItoHDMI adapter pa HDMI kabl ili postoje HDMI-DVI kablovi? Takodje, sta se desava sa zvukom? Najbolje bi bilo kada bih zvucnike sa kompa koristio za zvuk - standardno samo ustekam u komp?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 17:26   #7
brutal1s
Novi član
 
Član od: 7.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i televizora

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu temu...

Imam 4850 sa 2 DVI izlaza i S-Videom (zasto nisu stavili na ovakvu karticu HDMI izlaz). Imam FullHD TV i hocu na njemu da gledam filmove rezolucije 720p i 1080p. Sta mi je potrebno? Da li je bolja varijanta DVItoHDMI adapter pa HDMI kabl ili postoje HDMI-DVI kablovi? Takodje, sta se desava sa zvukom? Najbolje bi bilo kada bih zvucnike sa kompa koristio za zvuk - standardno samo ustekam u komp?
ja isto imam ATI 4850 i imam u planu kupovinu LCD tv-a, ali bi ja hteo i da zvuk nekako provucem kroz hdmi pa interesuje ima li neke specijalne metode i kako to uopste ide

hvala unapred
brutal1s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 17:53   #8
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Ako imaš HDMI izlaz na kartici onda ide automatski. Ako imaš samo DVI (od modernijih portova) onda treba da koristiš firmirani (onaj što se dobija u kompletu sa karticom) DVI-to-HDMI konektor i opet bi trebalo da je sve u redu.

Ovo pričam teorijski, pošto još nisam imao prilike da neku od ovih kartica isprobavam sa HD-TV. Nažalost.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 23:48   #9
brutal1s
Novi član
 
Član od: 7.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Onda sve propada jer uz moju Gainward 4850 nisam dobio DVI to HDMI, jel postoji neki nacin da se to kupi zasebno?

Nasao sam u jednoj radnji DVI to HDMI kabl 1600 dinara za 5 metara i garanciju od 1 dana jel to dobro za moj slucaj?
brutal1s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 9:26   #10
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Možeš i kabl i konvertor da kupiš u maltene svakoj računarskoj/tehničkoj prodavnici, ali vidim da si se već snašao.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 17:22   #11
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: Povezivanje računara i televizora

Da li je moguce signal sa kablovske sa (nekog) izlaza tv-a sprovesti do tv kartice? Direktno povezivanje tv kartice daje dobru sliku samo na kanalima niske frekfencije zbog slabije naponske zastite, na visim kanalima ima mnogo smetnji. Bezbroj puta su mi proveravali kablove iz SBB-a, a na tv-u je dobra slika (manje smetnji) pa pitam jer moze sa tv-a na karticu preko skart-a ili slicno?
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 22:33   #12
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Realno jeste glupo ali sam pre godinu (mozad malo vise)dana video TV s dva scart konektora i onako malo zacudjen pogledam malo detaljnije "pozadinu" tog inace velikog TV aparata i kad na jednom od scartova lepo pise out ko na video rekorderima nekad.Tada mi bilo smesno ,a sada vidim da se nekome javlja potreba za time....inace nije mi poznato dali na regularnim tv uredjajima tjuner ima uopste signal koji bi se mogao upotrebiti za ovu namenu.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 10:29   #13
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Ovako pregledah sve teme, i sve procitah o povezivanju, ali opet mi nesto nije jasno. Naime imam graficku nVidia GT 7200, i televizor samsung crt, on ima sa strane tri ulaza (zuta, crvena i bela boja), i ima onaj ulaz za SCART kabl, e sad ono sto me najvise buni, naime uz graficku sam dobio kabl koji ima na krejevima 4 prikljucka, gde god sam gledao po temem svaki kabl ima tri prikljucka a ovaj moj 4 ( Zlenei-Yout, crveni-Pr out, plavi-Pb comb out i jedan crni na kojem pise s-vid out), e sad me zanima koji kabal treba da kupm za ovu vrstu prikljucka, ja ima jedan kabal uz tv ali ima (crvenu, belu i zutu boju).. Danas idem u grad pa da kupim, i sad udaljenost ce da mi bude nekih 5 metara, i jel bolje da se poveze pomocu SCART, i ako jeste koji mi kablovi za to trebaju?
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 22:49   #14
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara i televizora

Koliko vidim ti na karti imas S-video, DVI i VGA. A na tv-u scart i kompozitni. Kompozitni ti je taj sa 3 boje. crveni i beli su zvučnici a žuti koji tebe zanima je video.

Tebi treba S-Video to composite:



Onda kupšis kabl sa bananicama duzine koji tebi treba da na oba kraja ima muški prikljucak i prikljucis na taj žutti izlaz.

Osta je ti jos problem kako kacis monitor. Da li na DVI ili VGA. Moze se desiti da su na grafickoj dva DAC-a ( Digital to Analog Converter ) i oni pretezno budu za DVA i VGA dok se na jedan od DAC-a kaci i S-Video.

Kod mene je na jednom DAC-u S-Video i VGA i ne mogu dobiti sliku na oba izlaza istodobno. Smao moze ili na VGA ili na S-Video. KAda sam spojio monitor na DVI, onda sam dobio sliku istodobno i na DVI i na S-Video.

Ako ti monitor ima samo VGA izlaz, ponda kupis kao ja DVI to VGA converter:



Ako prikljucis TV sa DVI a monitor na VGA trebalo bi 100% da bude ok oko podjele slike u isto vreme, ali posto kacis na S-Video, S-Video deli jedan DAC sa jedan od ta dva izlaza. Moze biti da je kao i kod mene, sa VGA. Uglavnom videt ces kada probas.

Poslednja ispravka: jonathan (25.6.2010 u 22:57)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje računara sa TV-om draganpan Foto i audio/video 3 7.11.2008 21:21
Dva računara na jedan štampač Tomas Srbija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 7.10.2008 0:48
Telekom ADSL, povezivanje na dva računara CShost Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 5.2.2008 17:17
Povezivanje preko Crossover-a Jenkiduduldu Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.10.2007 14:20
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com