Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2008, 23:05   #1
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom How to Revolutionize the MMORPG

naisao sam na jedan dobar clanak od prije nekoliko mjeseci...

http://www.tomsgames.com/us/2007/06/...ze_the_mmorpg/

iako je zanimljiv, vjerujem da se nekima nece dati citati, pa evo ukratko:
covjek trazi najvece probleme danasnjih mmorpg igara, te zakljucuje da bi sljedeci mmorpg koji donosi revoluciju trebao da:
  1. izbaci level-ovanje i citav xp sistem vezan za samog karaktera,
  2. borbe ucini zanimljivijim, u najmanju ruku da budu jednako zadovoljavajuca nagrada kao sam loot,
  3. skalabilne instance - prilagodjavaju jacinu neprijatelja u zavisnosti od broja ljudi u grupi,
  4. boss-ovi ostaju mrtvi - preporucujem da procitate.
pa da zapocnemo raspravu sta bi to, po vama, trebalo da sadrzi mmorpg sljedece generacije!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (28.8.2008), Ice-Man (26.1.2008), NIDZONSON (29.1.2008)
Stara 26.1.2008, 0:39   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Nisam nikad igrao momorpeger pre, ali kolko shvatam borbe se svode na klik na neprijatelja pa ko je jači (ustvari igrao sam GW 5 minuta i tako je bilo).
Ako se varam demantujte me odmah

E sad, bilo bi dobro da neko napravi sistem borbe a la Prince of Persia WW, i da se pored itema dobijaju i novi pokreti
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 0:41   #3
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Sto bolju grafiku,jednostavan interfejs, mogucnost igranja u prvom licu, borbe slicne onima u Oblivonu, sto manje grinda i predugih instanci, sto vise end game bossova, sto veca raznolikost opreme i klasa i naravno, u naravno ogroman game world
Podjednako vazan PvE i PvP segment...

Poslednja ispravka: donator99 (26.1.2008 u 0:48)
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 0:55   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Nisam nikad igrao momorpeger pre, ali kolko shvatam borbe se svode na klik na neprijatelja pa ko je jači
pa jeste iskarikirano, al za veliku vecinu grind-a (a i quest-ova) je tacno!
Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Sto bolju grafiku, mogucnost igranja u prvom licu, borbe slicne onima u Oblivonu, sto manje grinda i predugih instanci, sto vise end game bossova, sto veca raznolikost opreme i klasa i naravno, ogroman game world Podjednako vazan PvE i PvP segment...
jeste, sve to zvuci dobro, ali nije nista novo, nista revolucionarno... ono sto bih ja volio u nekom novom mmorpg-ju jeste puno veca povezanost u pricu (lotro ima neke dobre elemente, ali treba to jos dosta doraditi), znaci da igrac u svakom momentu zna sta da radi i koji je razlog sto to radi. quest-ovi bi trebali biti izazovni ne samo u pogledu borbe! kao i vecina mmo-ova, igra bi trebala da bude dugacka, ali ne zbog toga sto treba odraditi milion dosadnih poslova, vec zato sto je teska... tako nesto... mozda...

Poslednja ispravka: sasha vukelic (26.1.2008 u 1:06)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 1:26   #5
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Revolucija ovom zanru nije potrebna, iz prostog razloga sto MMO igre nisu tip igara gde igraca vuce zelja da igru zavrsi, vec zelja za lvlovanjem, nabaljvanjem najlepse/najmocnije opreme i PvP-om.Smatram da ne treba ubacivati story elemente osim neizbeznog lorea u MMORPG-ove.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 1:51   #6
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

jeste. recept koji pali ne treba mijenjati. mislim, pobogu, wow je neki dan presao 10 miliona korisnika i ko zna koliko ce ih jos nakupiti prije nego taj broj pocne da opada!

no, pretpostavimo da se nalazimo nekoliko godina u buducnosti i narod se zasitio wow-a - sto bi znacilo da se zasitio svih mogucih igara koji su klonovi wow-a, a takvih ima dosta. trziste bi u tom trenutku bilo zrelo za novu revoluciju mmorpg-a.

a kako sve vise i vise mozete primjetiti u raznim review-ima kako se posredno ili neposredno blate svi moguci mmo naslovi, sve je vjerovatnije da ce popularnost ovog zanra poceti uskoro da opada...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 1:53   #7
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Ajde videcemo da li ce se zasititi WoW-a, posto od njega, tesko da ima boljeg MMORPG-a.Bas me zanima sta ce se desiti kad se pojave Connan:Hyborian Adventures i Warhammer Online, da li ce se ispuniti Kuzmina apokalipticna najava da ce WoW izgubiti ogroman broj pretplatnika...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 2:10   #8
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: How to Revolutionize the MMORPG

Nema potrebe za revolucijom. Hocu samo MMO sa dobrim PvP-om, sto ce, hopefully, Guild Wars 2 i imati. Za PvE manje vise, to obicno brzo smori... Jedino sto bi bilo lepo je kad bi MMO-i imali neki visi stepen interakcije i udruzivanja samih igraca. Mozda ugradjen vent sistem, napredniji nivo gildova, ne znam... Zivi bili pa videli.
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 2:36   #9
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Nisam nikad igrao momorpeger pre, ali kolko shvatam borbe se svode na klik na neprijatelja pa ko je jači (ustvari igrao sam GW 5 minuta i tako je bilo).
Ako se varam demantujte me odmah
Uf, nemas pojma koliko si daleko od istine.

A sto se tice ovog clanka, procitao sam da su zadnja dva MMORPG-a koja je ovaj tip igrao bila WoW i LOTR, pa me i ne cudi sto tako razmislja. U zadnjih par meseci sam bio u bliskom kontaktu sa oba i zacudilo me je kako je LOTR na mnogo mesta "bezobrazna" kopija WoW-a. Pa i ne cudi kako se nikakva evolucija ne naslucuje. Da situacija bude besmislenija izdavaci Warhammera su izjavili kako ce igra da ima vec poznat interfejs. Ako se i tu mislilo na WoW onda MMO igre i ne treba vise da se prave.
Da sve i nije tako crno i da postoje ljudi koji teze evoluciji zanra, mozete da procitate u transkriptu predavanja koje je Jeff Strain odrzao na Games Convention-u
http://www.guildwars.com/events/trad...7/gcspeech.php
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GaleOm na korisnoj poruci:
6am3 Fana71c (26.1.2008), Ice-Man (26.1.2008), sasha vukelic (26.1.2008)
Stara 26.1.2008, 3:49   #10
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

hvala za link, citao sam ga prije ali sam ga malo zaboravio, no u svakom slucaju jako zanimljivo (By the time we started ArenaNet in the summer of 2000, we knew of at least eighty MMOs that were in development!) vjerujem da se mnogi nadaju da ce guild wars dvici poci za rukom da bude dobar (i revolucionaran) koliko pricaju...

nego, hajde da cujemo, vidimo malo vasu kreativnost:
-ako trenutno igrate neki mmorpg, sta bi ste sve uradili da ga poboljsate?
-ako ne igrate, sta bi vas privuklo da zaigrate (ili se vratite, ako ste igrali prije)?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 4:29   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Realističniju ulogu igrača. Ne mislim na ulogu u priči, nego na ulogu u društvu... recimo, u nekom fantasy svetu, postoji neka kovačnica... jedan igrač je boss, vlasnik, kovačnica njemu pripada... on druge igrače zapošljava i vodi biznis. Ti drugi igrači posle mogu da kupe/sagrade svoju kovačnicu, nađu neki drugi posao... kao u pravom svetu. Naravno, sve te društvene uloge bi trebalo da bude interesantne, ovo za kovačnicu je bezvezan primer. To bi moglo da se obezbedi settingom - npr. demoni/orkovi/whatever pripremaju invaziju na ljudske zemlje, ljudi moraju da organizuje odbranu... Znači, svako ima neku ulogu, svako stvarno doprinosi svetu. To pripremanje za napad bi moglo da traje ~godinu dana, a za to vreme bi igrači mogli da se izbore za svoje mesto (jedan je običan vojnik, drugi vladar, treći lekar...). Bez instanci, kvestova... tj. voleo bih da nema unapred napisanih kvestova, nego da svaki čovek određuje svoje (kao i u stvarnom životu). Pa bi mogli da uvedu da svako mora redovno da se hrani, a pare se ne zarađuju prostim klanjem monstruma... mada, konobarisanje i sl. je dosadno, tako da...

Sve ovo što sam ispisao je nemoguće, al' eto... to bih jednog dana voleo da vidim u nekom MMORPGu - pravo igranje uloga, da čovek stvarno ima osećaj da pripada gameworldu... Ovako mi je to skoro kao običan h&s sp rpg.
Tražio si kreativnost.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
sasha vukelic (26.1.2008)
Stara 26.1.2008, 8:29   #12
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Masovne bitke! Zamisli da se povremeno pored instanci zna da recimo svakog cetvrtka u podne je vreme za rat kada svi igraci moraju da odu na bojno polje i onda ide hiljadu igraca na hiljadu drugih igraca a da postoje razlicite formacije, pa oficiri koji koordiniraju i slicno... E to bi bilo cool.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Ice-Man (26.1.2008)
Stara 26.1.2008, 10:16   #13
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Nema potrebe za revolucijom. Hocu samo MMO sa dobrim PvP-om, sto ce, hopefully, Guild Wars 2 i imati. Za PvE manje vise, to obicno brzo smori... Jedino sto bi bilo lepo je kad bi MMO-i imali neki visi stepen interakcije i udruzivanja samih igraca. Mozda ugradjen vent sistem, napredniji nivo gildova, ne znam... Zivi bili pa videli.
Onaj novi PvP MMORPG je Fury i tu u sustini nema trgovine, i nema PvE-a vec samo PvP borbe sa ragdoll fizikom sto je prilicno dobro. Igra je FREE uz mogucnost placanja ali i ono sto je ponudjeno FREE nije toliko lose. Jedino nedostatak komunikacije govorom u FREE modu malo crippluje. Da me ne mrzi da skidam 2.7GB vec bi odavno igrao ja ovo.
Nazalost, po onome sto citam o Guild Wars 2 nece biti toliko PvP kvalitetan kao u GW1 samo sto ce biti ono kao masovne bitke ga vadi. Ali ima jos puno do izlaska igre tako da nije u redu da pricam o necemu cega jos nema.
Ja bi licno voleo da je sistem borbe na foru Hack & Slash i da ima masovnih bitaka uz dobru grafiku. To je meni dovoljno.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 11:23   #14
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Tražio si kreativnost.
iako se meni mozda ne bi svidjalo bas sve sto si rekao, kada bolje razmislimo, ti si vecinu toga "pogodio" - uzmimo naziv mmorpg - massive multiplayer online role playing game: mislim da se ovaj rpg dio nekako sve vise zanemaruje u mmo svijetu...
Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
Ja bi licno voleo da je sistem borbe na foru Hack & Slash i da ima masovnih bitaka uz dobru grafiku. To je meni dovoljno.
ili kao sto je naveden primjer... zamisli instancu u kojoj 5 ljudi ide i baca mob-ove na sve strane kao kratos u god of war. e to bi bilo mocno
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 21:22   #15
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Da borba u Kratos stilu bi stvarno bila impresivna,i skill igraca ne bi vise prikazivale brojke na ekranu(lvl,kolicina nanetog dmg-a itd.) nego umesnost u borbi i atraktivnost poteza.

A sto se tice GW 2 , ime jednog gilda iz gw-a govori sve:
World of Charrcraft [gw2]
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 15:30   #16
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

sto se tice price, ono sto mene, u sustini, najvise nervira jeste sto sa sa svojim likom dolazite u neko selo/grad i radite quest-ove koje izgleda niko od gomile ljudi u tom mjestu nije mogao da uradi... a na kraju zavrsavate sto svojerucno unistavate boss-a koji je godinama trovao taj grad i citave armije nisu mogle da mu naude... i tako iz grada u grad.
jeste, na taj nacin ste "heroj", ali to ne mozete ni osjetiti, posto je pored vas jos bar 1000 igraca danas uradilo to sve isto.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 15:47   #17
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Realisticna akcija is prvog lica (vreme odvijanja dogadjaja nije bitno +/- 5000 godina), nove rase (muka mi je kad cujem rec ork), bolji dizajn questova (npr. oni iz wow-a su uzasni. Igrao sam wow 5 dana i smorio se totalno). Kad se vec radi akcja iz prvog lica, onda nek ima dobru fiziku (kao HL2), i PunkBuster-like program koji ce izbacivati kretene koji u svetu starom par hiljada godina pricaju o kompjuterima i kolima. 'Ocete roleplay? Ima da ga se pridrzavate! Leveling sistem bi trebao da bude kao onaj u planeshift-u. Prvo ucite teoriju (kod trenera), pa praksu (sami vezbate) i na kraju dobijete nivo.
I tako... Inace, jezim se od mmorpg-ova, ali kada bi nesto ovako postojalo, mozda bi ponekad i odigrao.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 10:46   #18
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Pristojna grafika, raznolikost oruzja koja imaju razlicite osobine (a ne da svi na kraju imaju oruzja sa istim dmgom), raznolikost rasa i klasa, sa sve multiclass i elitnim klasama, featovi i perkovi (ko Fallout), mogucnost goloruke borbe, maceva, luka i strele, magija, korisne titule u igri, da se uvede SPECIAL, bolje budzenje pratioca, mogucnost comboa...

Formula za uspeh:
IDEALNA IGRA = uzeti najbolje od ovih igara... Fallout, Diablo, Planescape, Fable, Kotor, Jedi Academy, Neverwinter Nights, Baldurs Gate, Devil may Cry, Jade Empire, Vampire Bloodlines, Titan Quest i Warhammer.
Kada neko shvati sustinu ove formule, tada WoW postaje proslost.


Inace, zadovoljio bih se nekim MMO naslovom na temu Fallout ili Jedi Academy.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 10:58   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
  1. izbaci level-ovanje i citav xp sistem vezan za samog karaktera,
  2. borbe ucini zanimljivijim, u najmanju ruku da budu jednako zadovoljavajuca nagrada kao sam loot,
  3. skalabilne instance - prilagodjavaju jacinu neprijatelja u zavisnosti od broja ljudi u grupi,
  4. boss-ovi ostaju mrtvi - preporucujem da procitate.
5. Da se izbaci konstantno skakanje. Joooj kako to ubija atmosferu ako u gradu vidis desetak "debila" kako skakucu jer nemaju pametnija posla. Ako vec treba neko skakanje da ima "cooldown" ili nesto.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
sasha vukelic (29.1.2008)
Stara 29.1.2008, 11:48   #20
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: How to Revolutionize the MMORPG

eh da; to sam zaboravio! otkad sam krenuo igrati wow kontam da bi skakanje trebalo imati cooldown bar 2-3 sekunde... stvarno izgleda debilno kad ispred AH vidis gomilu djece kako skakucu.
Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Formula za uspeh:
IDEALNA IGRA = uzeti najbolje od ovih igara... Fallout, Diablo, Planescape, Fable, Kotor, Jedi Academy, Neverwinter Nights, Baldurs Gate, Devil may Cry, Jade Empire, Vampire Bloodlines, Titan Quest i Warhammer.
slobodno budi malo precizniji... tipa igrljivost na nivou diabla, prica na nivou baldurs gate...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FreeStyle Street Basketball - MMORPG dodgeme Mrežne igre 12 24.6.2011 22:40
Hogwarts MMORPG Cheguevara Mrežne igre 27 22.12.2007 19:46
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
DDonline - Dragons and Dungeons online (MMORPG) Beta! (0.91) Nosf Mrežne igre 11 12.11.2007 0:53
Wireless za mmorpg Tribal Mrežne igre 23 17.12.2006 22:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com