Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2007, 17:35   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Exclamation Problemi sa monitorom

U ovoj temi postavljajte pitanja vezana za probleme sa vašim monitorom. Obavezno navedite marku i model vašeg monitora i u kojoj rezoluciji i osvežavanju monitor radi. Ako koristite UPS ili neki sličan uređaj (stabilizator napona), prvo proverite da li problem postoji ako je monitor priključen direktno na strujnu mrežu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 18:48   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa monitorom

Samsung 755DF,rezolucija 1024*768 na 85Hz.Isti problem je i na 1280*1024.
preterana bela boja

Posto mi niko na onoj temi nije dao odgovor,stavio sam pitanje ovde,mozda ce ga videti neko ko zna.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 19:09   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

Probaj da uz pomoć kontola na samom monitoru podesiš kontrast boja i osvetljenje. Proveri i koje su vrednosti za GAMMA-u u samoj igri. Da li se problem javlja još negde ili samo u toj igri?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 23:00   #4
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa monitorom

Ma uopste.Koristio sam i adobe gama i nvidia wizard,ma svasta.Ne znam zbog chega ali default profil za moj monitor,bilo da skinem sa neta ili sa cd-a,windows prijavljuje "neispravnim".Onda moram sam da ga napravim.
Svi programi za podesavanje slike traze da se kontrast napuca do kraja,a posle podesava brightness.Ako pojacam brightness sve je toliko isprano,ko da je bilo namesteno na kuvanje

Opsta paranoja.Namesteno je slaba osvetljenost,gama na 1 a bela se sijaaaaa ko polirana kola.Najlakse bi mi bilo ako bi se neko javio ko ima iskustva sa kalibrisanjem monitora.Sve ovo se odrazi na stampanje slike,jer one ispadnu blede...

Solomonsko resenje je menjanje monitora,jer menjanje graficke nije pomoglo
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 17:20   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

Kalibracija je različita od modela do modela. Ne znaš koja je patnja pravilno kalibrisati sliku na 959NF . Zavisi kako je monitor fabrički podešen, tako da je od primerka do primerka različito. Probaj nešto da uradiš s programom Natural Color koji si (verovatno) dobio uz monitor. Ne znam da li će baš obaviti posao do kraja jer tvoj model nema USB vezu sa kompom, ali pokušaj. On služi upravo za kalibraciju boja i trebalo bi da kalibriše monitor tako da boje koje on prikazuje izgledaju identično kao one na papiru posle štampe.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 17:29   #6
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Hmm, a jesi probao sa onim temperaturama za belu boju (6500K itd)?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 11:58   #7
skery
Novi član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Probaj da uz pomoć kontola na samom monitoru podesiš kontrast boja i osvetljenje. Proveri i koje su vrednosti za GAMMA-u u samoj igri. Da li se problem javlja još negde ili samo u toj igri?
Imam sa monitorom ili necim drugim,nisam siguran!Moj monitor je ustvari DTVmonitor(SyncMastert220HD),naime poslije koristenja racunara prebacio sam na tv putem daljinskog upravljaca i ustvari poslije 5 minuta racunar se gasi,ali ovaj put nije htio i ja ga ugasim rucno na tipku jer mi je bilo mrsko ulaziti sa tv-a na racunar i kada sam ga upalio drugom prilikom sve je bilo uvecano maksimalno.Restartovao sam ga ali drugi put preko monitora su bile ikonice,znaci jos vise se uvecalo i nestala mi je traka za start,molim vas pomozite
skery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:47   #8
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa monitorom Samsung SyncMaster 793DF...Sve radi normalno i odjednom slika postane crna,to traje 2-3 sekunde i onda sve bude u redu...Kako da resim ovaj problem???
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 14:40   #9
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Proble sa monitorom BenQ T201WA. Non stip mi kao igraju neke linije, to se anjbolje primecuje na plavim bijama nasjslabije na belim i crnim. Znate resenje?
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 17:41   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Rocker kaže:
Ako koristite UPS ili neki sličan uređaj (stabilizator napona), prvo proverite da li problem postoji ako je monitor priključen direktno na strujnu mrežu.
Urpavo OVO je bio moj problem... Samo sam promenio uticnicu i sada sve radi OK... Do tada mi je monitor povremeno trepereo, kao da mu je refresh rate padao na 40 Hz
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 14:25   #11
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ja imam problem koji me nervira strasno,nesto ponekad napravim ali nije to onako kako je bilo prije,riec je u podesavanju slike na monitoru,to jest njene sirine ,duzine i sotalog,kad sam kupio monitro sve je bilo u redu i nista nisam primjecivao,ali jednog dana kad sam upalio kompjuter neko suzio sliku,ap ja poceh ad namjestam ali sam samo pogorsao te sad ne znam jeli kriva,ili prava a stalno kako god da namjestim mvidim onsj crni okvir,da li neko moze da mi pokaza kako je konfigursiao dimenzije slike na njegovom monitoru
RIJEC JE O CRT MONITORU, A TO JE SAMSUNG SyncMaster 795 DF
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 17:04   #12
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Posedujem sledecu masinu: 1.8 Ghz Athlon, 512 ddr, monitor LG FLATRON 710S i graficku Radeon 9200. kada upalim photoshop CS2 javlja mi sledeci problem:
"The Monitor Profile "LG FLATRON 710S
Gamma: 2.2 Temp: 9300" appears to be defective. Please
rerun your monitor calibration software. (i dve ponudjene opcije)

Ignore profile Use Anyway

u cemu je problem. HVALA SVIMA
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 17:05   #13
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom Samsung SyncMaster 753s

Imam problem sa CRT monitorom Samsung SyncMaster 753s od koga me bole i oci i glava .
Kada upalim racunar desava se da osvezavanje monitora nije onakvo kako sam ga podesio u windowsu. Inace, koristim Win XP Pro SP2, a graficka je ATI Radeon 9600 pro.
U windowsu sam sve lepo podesio 1024x768 32bita 85 Hertz osvezavanje.
Ali kad se javi taj problem, koji se ne javlja bas svaki dan, u windowsu pokazuje da je sve lepo podeseno, ali u samom meniju monitora NE.
Umesto da u meniju monitora stoji 68.6k / 85 1024x768, stoji 48.3 59Hz NN ili 37.9 kHz 60Hz PP, a ne mogu da vratim na 68.6k / 85 1024x768 ili bar ja ne znam kako.
Monitor je star 4 i po godine.
Ako neko zna o cemu se radi ili je imao isti problem, neka javi.
Unapred zahvalan.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 20:01   #14
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom Samsung SyncMaster 753s

Probaj da zakljucas refresh rate sa programom tipa ReForce.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 20:05   #15
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ili riva tuner-om, Low level podeshavanja bi trebalo da pregaze windows, mada cisto sumnjam da ce ti to pomoci, to ne bi trebalo da se desava.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:11   #16
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00219a.JPG
Viđeno:	92 puta
Veličina:	81,2 KB
ID:	12485   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00218a.JPG
Viđeno:	80 puta
Veličina:	92,1 KB
ID:	12486  
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
LuckyDzone (2.8.2010)
Stara 5.10.2007, 4:46   #17
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

Ako kuckanje i čekanje pomaže, vrlo verovatno da je u pitanju tkz. 'ladan lem. Kad kad ga malo čukneš, onda problematičan spoj možda dobije bolji kontakt a isto se dešava i kad malo sačekaš (temperatura poraste, kalaj se širi dovoljno da tu minijaturnu prazninu popuni i onda radi OK). Ovo je prilično prost kvar i treba ti 2 sekunde da ga popraviš ako si dobar drugar sa lemilicom. Ono što je teži deo posla je lociranje tog istog lošeg spoja, tako da bi bilo najpametnije da monitor odneseš u servis, gde ljudi ovakve probleme rešavaju svakodnevno i imaju iskustva, tako da im neće trebati mnogo vremena da ga pronađu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Fatamorgana (20.2.2011), LuckyDzone (2.8.2010)
Stara 5.10.2007, 13:47   #18
PARKING
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd-Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Apsolutno isti propblem kao i kod mene na 795DF, hvala za slike.
Uopste nema pravila kada se smetnje pojavljuju, nekada pri paljenju a nekada i posle 10 sati.
Ja ga definitivno nosim u servis za par dana, sreca pa je jos pod garancijom
PARKING je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 17:19   #19
srboljub080
Novi član
 
Član od: 8.3.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Potpuno isti problem i kod mene je sa istim tim monitorom ,Samsung 793DF .
Jedina razlike je ta sto kod mene na monitoru te linije sad budu vrlo dugo oko 80% i vise (od ukupnog rada monitora) pre je bilo daleko manje obicno oko 10-15 minuta je trajalo to i potom su linije nestale.
Pretpostavljam da je onda razlog tome i na mome monitoru takozvani ladan lem.
Garancija mi je istekla davno(vazila je samo jednu godinu).Sto se tice servisa (u Loznici )bio sam u dva u jednom nemaju blage veze ni kad sam im otprilike i ja nagovestio sta bi mogao biti problem a u drugom kao znaju za to i cena opravke je ne manja od 25 evra (bas lepo pogotovo ako je problem koji se moze resiti relativno lako po lociranju loseg kontakta ).A da ga nosim negde dalje zaista ni to mi se nesplati.

Ne ostaje mi nista drugo nego da zamolim nekog ko je upucen u to ili je vec popravljao (lemio isti kvar) da mi ukaze na to gde se taj los kontakt uopste manifestuje da li je iskljucivo na odredjenom delu uvek na istom mestu ili pak se taj los kontakt moze pojaviti na vise mesta na odredjenom delu monitora ,ako neko zna to (moze da mi pomocu slike ili mogu ja da slikam unutrasnjost monitora pa da okacim sliku i da mi onda na slici obelezi moguci deo monitor gde je los kontakt koji uzrokuje sve ovo(ako je to moguce)
.Moze odgovor i ovde a moze i na PM ako neko iz nekog razloga ne zeli da odgovori javno.
Hvala unapred.
srboljub080 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2007, 20:00   #20
diabloxxx
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Prvo veliki pozdrav svima.Imam Gf fx5700le,monitor IIyama Vision Master pro 512 (21").Rezolucija 1024x768 100hz.Kada upalim kompjuter monitor radi normalno.Posle 3-4 min. pocinje slika da treperi.Jedva moze da se cita.Po ivici totalcomm. se vidi da linije nisu prave nego setaju levo desno.U cemu moze da bude problem?Rezoluciju koju god da promenim ostaje isto.

Poslednja ispravka: diabloxxx (7.11.2007 u 20:11)
diabloxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com