Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2016, 21:34   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Pebble Time smartwatch

Preko kupujemprodajem dođoh u posjed jednog polovnog Pebble Time smart sata, pa reko da podelim utiske sa vama.

Kako je tržište pametnih satova u zamajcu, odlučih čisto iz igrarije da probam jedan sat. Izbor je pao na Pebble, kickstarter projekat, zapravo jedan od najuspješnijih. Najviše zbog svoje relativno niske cene i kreativnosti koja prati ovajsat.

Prvi u generaciji bio je Pebble sa crno - belim ekranom, pa zatim Pebble Steel (metalni), pa Pebble Time (sa elektronskim papirom u boji), pa Pebble Time Round (okrugli), a sada su tu spremni i Pebble Time 2 i Round Time 2.

U svakom slučaju ne bih zamarao karakteristikama, one su na interentu. e-papir umesto LCD ekrana, nije osetljiv na dodir već se komande prave sa 4 dugmeta, bluettoth low energy, memorije sasvim dovoljno za svaku upotrebu...

Fokusiraću se na realnu upotrebu.

Pakovanje u kojoj sat dolazi je u stilu Apple proizvoda (slika je sa neta, ali je ista kao moja).:


Unutra je, osim sata i nešto papirologije, i USB punjač koji jako brzo napuni ovaj sat (nisam merio, al jako brzo malenu bateriju).

Osnovu sata čine bluetooth povezivanje sa aplikacijom na telefonu, koja faktički ima tri stvari:

1. watchfaces (samo ime kaže)
2. applications
3. notifications


Ukoliko se uključi i Pebble Health, otvara se i on - sat broji korake kao klasični pedometar i pojavljuje se statistika. Kako sam na internetu čuo da je iPhoneov m9 koprocesor mnogo bolji i precizniji, ne koristim ovu opciju na satu uopšte. Ako budem bio besposlen probaću negdje pa ću dopuniti opis. Znam da, osim broja koraka, meri aktivnost spavanja (iOS 10 je ubacio poseban odeljak u Apple Health), znam da ima mogućnost pametnog budjenja (ako oseti pola sata pre alarma da vam je aktivnost u snu oslabila, pa će vas probuditi ili tako nešto, može i bez Healtha) i sl.

Što se samih watchfaces tiče, njihov broj je ogroooooooomaaaaaaan. Listao sam jedno par hiljada i dosadilo mi je. Ali ima mnogo cool covera. Fotografije su moje, okačiću moja dva trenutna favorita za geek Forum SK varijantu, posvećenu ljubiteljima ovde (Skyrim i South Park):





Naravno, ima i ozbiljnih, za odelo i cipele, ukoliko vam je takav posao Sat se lako može uklopiti.

Aplikacija ima takođe jako puno, al po meni, velika većina je beskorisna. Ima i dosta igara, verovali ili ne. Pravo je čudo kako ovako slabašan mališan sa malenim ekranom može da podrži. Aplikacije se skidaju iz pomenutog Pebble appa sa telefona.

Od igara vredi pomenuti Obelesk (tower build igra). Od aplikacija, koristim ga uparenog sa Runtastic pro aplikacijom za iphone (streamuje na sat pređenu kilometražu, vreme i trenutnu brzinu trčanja; jako zgodno ako vam je telefon u zakopčanom džepu recimo). Tu su i ugrađeni weather kao i battery +.

Što se notifikacija koje primate sa telefona tiče, još jedna cool stvar - sve poruke, viber i whats up notifikacije vam dolaze na sat, a možete ih pročitati. Kažu da na androidu radi i odgovor putem pritiska na dugme i diktitiranja preko ugrađenog mikrofona. Jako lepo izgleda, veoma kreativne i lepe animacije (viber u svojoj purpurnoj boji, whats up u zelenoj, SMS kao pismo u boci i sl) a kako sam bio na dva sastanka, mogu vam reći bilo mi je i korisno. Pošto postoji ugrađena vibracija, laganim trzajem sat vas upozorava na poruku/notifikciju.
Slika sa neta:



Pomenuti ekran čini e-papir i veoma je zanimljiva tehnologija. Na dnevnom svetlu, bez ikakvog pozadinskog osvetlenja, vidi se savršeno (dve slike koje sam okačio). Uveče, sa pozadinskim osvetljenjem, izgleda kao telefoni odpre 10tak godina. Prednost ovog sata što je ekran uvek upaljen - trzajem rukom palite pozadinsko osvetljenje za koje sam ja napravio da traje 3 sekunde (može i duže).

Baterija je - sjajna. 3 i po dana teškog maltretiranja. Oko 4-5 dana normalne upotrebe. Aplikacija battery+ radi bolje od bilo kojeg androida/iOSa kada je statistika upotrebe u pitanju i procene daljeg rada (prosjek po danima, rekord najduže baterije i sl.). Skoro sam zaboravio šta znači napuniti uređaj u ponedeljak i ponovo u petak.

Sat izgleda dosta elegantno, iako je plastičan. Može da se upari sa standardnim 22mm narukvicama, ako se ide na ozbiljnu varijantu onda je najbolje sa sivom metalnom narukvicom (to jurim da nađem).

Zaključak - ovo je sat. Nakit i igračka. Ništa više ili manje.

Jako je zanimljiv. Da li vrijedi? Samo ako ga za male pare možete uzeti. Iskren da budem, planirao sam Apple Watch 2 da uzmem, koji košta oko 400eur. I nema ni teoretske šanse da on vredi te pare. Sreća pa sam išao na jeftini polovni Pebble, jer bih skontao da sam se zeznuo. Ovako sam dobio cool zezalicu za male pare. I da budem iskren, oduševljen sam satom =)

Ako se još čega sjetim, dopuniću. Komentari, pitanja i kvalitetna diskusija, dobro ste došli =)

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.9.2016 u 21:59)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
doctor (19.9.2016), Filip89x (19.9.2016), Schnak3 (19.9.2016)
Stara 18.9.2016, 23:16   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kako je tržište pametnih satova u zamajcu
Mnogi strani sajtovi tvrde potpuno suprotno - da to tržište prilično brzo odumire i posustaje.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2016, 23:40   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Pebble Time smartwatch

Sasvim korektan review, za koliko si ga para dobio? Jesi li probao mijenjati kaiš, koliko dođe uz njega?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 0:04   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Sasvim korektan review, za koliko si ga para dobio? Jesi li probao mijenjati kaiš, koliko dođe uz njega?
Za 100 sam ga uzeo, toliko je sad na akciji na njemačkom amazonu (pošto izlazi dvojka). Na američkom amazonu je još jeftiniji, ko ima priligiku dauzme preko njega svakako vrijedi.
Nikako preko zvaničnog Pebble sajta, tamo je 180eur

Uglavnom, mislim da 100eur vrijedi, ni dinara više.

Nisam probao ali njegov kaiš se vrlo lako mijenja, na klik. Odgovaraju mu svi standardni 22mm kojih ima na svakom ćošku.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Mnogi strani sajtovi tvrde potpuno suprotno - da to tržište prilično brzo odumire i posustaje.
Po meni je skoro beskorisan (osim ovih notifikacija za vrijeme sastanaka i kao runtastic terminal). Kao i tablet tržište, s tim što je još beskorisnije.

Rekao sam vam, igračkica =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 11:22   #5
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Kakve su aplikacije za stopericu i tajmer? Jel lak i brz ulazak u aplikacije i menjanje opcija?

Menjanje i premotavanje pesama na telefonu jel moguce?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 12:50   #6
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

eh... tableti su dobri za gledanje filmova i čitanje pdf-ova "iz krila", pogotovo ako imaju veliku dijagonalu. nezamenjivi u toaletu, čak i u odnosu na netbookove (gde nestadoše?) i ultranotebook-ove. dobra strana im je što su manje - više poptuno nezavisni od drugih računara i telefona.

pametni sat ima primenu kao lični trener (pedometar?) i priručni nazovi doktor (uzmi tu i tu pilulu), kao neudobni pda / organizer (ipak je taj ekran premali) i kao dodatni interfejs telefona.
pritom su izuzetno zavisni od istog.
vidim im primenu samo u situacijama kada je telefon prevelik za džep (masa, masa, masa telefona izdatih u poslednjih 4-5 godina) pa ga držimo u torbi i ne vadimo dok ne zatreba... film? pdf? )))))

eh... da je pameti, pa da prave totalno autonomne sms / voice / data (pre svega mail i sinhronizacija sa kalendarom) telefone za oko ruke, sa opcijama ogranajzera i recimo ebook softverom (kad ima već taj e-ink ekran) mada bi takav, i da se još čuje kako treba, verovatno bio znatno deblji i teži.

Poslednja ispravka: mmike (19.9.2016 u 13:27)
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 14:45   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

[QUOTE=Schnak3;2097137]Kakve su aplikacije za stopericu i tajmer? Jel lak i brz ulazak u aplikacije i menjanje opcija?

Menjanje i premotavanje pesama na telefonu je moguce.

Ovako izgleda saltanje muzike, sjajno radi.



Dobre su i aplikacije za stopericu i tajmer, klasicne, nista previse.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Schnak3 (20.9.2016)
Stara 20.9.2016, 2:24   #8
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Moj ortak je uzeo apple watch uz izgovor da moze da vidi poruku kada radi na poslu ( gde ne sme da koristi telefon) ili tipa da vidim ko ga zove na tel.

Hocu da kazem da moj tvrdoglavi drug nije mogao naci nikakav drugi izgovor za kupovinu apple watch-a kao i svi ti smartphone satovi koji ne sluze nicemu. Sem tog meraca pulsa i pedometra, nista posebno.

Lep review
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2016, 10:36   #9
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Moj ortak je uzeo apple watch uz izgovor da moze da vidi poruku kada radi na poslu ( gde ne sme da koristi telefon) ili tipa da vidim ko ga zove na tel.

Hocu da kazem da moj tvrdoglavi drug nije mogao naci nikakav drugi izgovor za kupovinu apple watch-a kao i svi ti smartphone satovi koji ne sluze nicemu. Sem tog meraca pulsa i pedometra, nista posebno.

Lep review
Nov Apple сат кошта као 3 ова сата, а исто спада у накит... Ал по карактеристикама, сем батерије, не може ни по чему да се мери са Пеблом, јер је једноставно бољи... Ове све додатне опције му дођу као ајд нек раде у позадини.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2016, 10:54   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Kupovina Apple sata je poseban nivo idiotizma, nije za ni komentarisanje.
Ali ova stvarčica ima neke zanimljive funkcije, a nije ni preskup.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Dekip (20.9.2016)
Stara 20.9.2016, 20:40   #11
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Pebble Time smartwatch

Probao sam par ovih pametnih satova. Jedan jos uvek imam. Za ovih par meseci koliko je kod mene nisam mu našao primenu i završio je kod klinca da se šepuri u školi. Samo za to i može da posluži.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dell ultrasharp U2410 i Response Time Compensation IGRACH Grafika 9 2.1.2011 1:20
Kud' se dede Test of time bobi Stare igre 79 11.12.2006 5:31
tv kartica & quick time player zeks Kvarovi 1 5.10.2006 1:25
Boot time Sale Operativni sistemi 10 15.12.2005 2:42
Rezanje DVD-a sa NEC rezacem i Time shifting u WIN XP Mefisto Nosači podataka 1 12.12.2005 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com