Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Koji deo je po vama bolji
Max Payne 1 177 54,13%
Max Payne 2 ''The Fall of Max Payne'' 150 45,87%
Glasova: 327. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2005, 16:56   #21
riddik
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs up Re: Max Payne 1 i 2

U potpunosti se slažem sa reloaderom
riddik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 17:27   #22
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

prvi mi je nakako bolji...
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 12:11   #23
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Talking Re: Max Payne 1 i 2

hmmm....
Citat:
Originally yelled by Gazda Topuzic
'i opet se javlja isti problem, ne mogu da odlucim koji je bolji! zivote, lutalico!'
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 12:25   #24
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Prvi deo je najbolji, drugi jeste malo graficki, ali mi je nekako prvi vise realniji. Inace jel znate za onaj expansion pack?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 16:12   #25
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Arrow Re: Max Payne 1 i 2

Ako te interesuju dodaci za MP2 poseti ove sajtove:
http://dlx.gamespot.com/dl.html?id=6095385
http://www.paynereactor.com/download..._17/:mrgreensa
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 1:13   #26
bone_collector
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Drugi deo je odlican, ali mi je prvi jos bolji. Atmosfera je neprevazidjena!
bone_collector je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 15:01   #27
Samuraj
Član
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 87
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Samuraj
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

ma Max Payne 1 je mnogo bolji od dvojke , grafika je slicna ali nekako je prica bolja u jedinici ni dvojka nije za bacanje ali prvi deo je ipak zakon
Samuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 1:05   #28
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Glasao sam za keca, mada su mi oba dela fantasticna. Prevagnulo je to sto me je prvi deo sacekao potpuno nespremnog za takav dozivljaj kakav donosi igra Max Payne.
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 5:30   #29
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Fisher kaže:
Prevagnulo je to sto me je prvi deo sacekao potpuno nespremnog za takav dozivljaj kakav donosi igra Max Payne.
Ovo je presudilo i kod mene. Malo koja igra uspe toliko da me iznenadi... hmmz... uglavnom kada instaliram neku novu igru, znam otprilike sta me ceka. Zato mi je kec drazi, ali i dvojka mi je prirasla za srce. Ne bih se slozio da nastavak ima istu grafiku kao i prvi deo. Zao mi je samo sto sam dvojku prelazio za GF4MX, a igra graficki totalno drugacije izgleda na FX5200 i jacim karticama.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 16:15   #30
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

MP 1 nisam igrao(demo ne racunam) pa ga ne mogu ni komentarisati. Sto se tice igre Max Paine 2 "The Fall of Max Paine" ,presao sam je "svega" tri puta na svim tezinskim nivoima. Iz ovoga se vidi sta mislim o njoj.
P.S. Ako se neka igra moze nazvati igrom za odrasle onda je to MP2.Ne treba ocekivati od petnaestogodisnjaka da je voli i razume.

Poslednja ispravka: Jim Bravura (3.1.2006 u 17:51)
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 18:36   #31
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Jim Bravura kaže:
P.S. Ako se neka igra moze nazvati igrom za odrasle onda je to MP2.Ne treba ocekivati od petnaestogodisnjaka da je voli i razume.
Шта то треба да значи Мислим мука ми је више од тог прозивања за године.Ево за мене је MP2 сјајна игра са помало болесном и занимљивом причом и да имам 15 година и да сморио сам се док сам преш'о Serious Sam 2, а док сам игр'о MP2 ужив'о сам у готово сваком тренутку.Већина игара, не рачунајући Barbie и сл. намењена је свим годиштима само је питање укуса играча, а понекад и њихове празноглавости
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 23:59   #32
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Atila kaže:
Шта то треба да значи Мислим мука ми је више од тог прозивања за године
Znaci da covek (osoba) ne od 15 ali od 12 godina recimo, navikla na GTA i slicna makljanja ne moze bas da shvati tezinu Maxove naracije (i sam recnik koji Max koristi je tezak), ne moze da shvati pricu skroz i da se udubi u atmosferu. MP ipak nije napravljen da pruzi dva sata zabave u vidu "otpustanja mozga na otavu" vec je kao sto sam rekao pravo umetnicko delo.

Ne ocekujes valjda od klinca koji nikad devojku nije imao (a kamoli da se ozbiljno zaljubio) da shvati i udubi se u Maxovu romansu sa Monom i da na kraju zaplace nad njenim mrtvim telom(ko je rekao Reloader ) uz Maxovu recenicu "The past is a gaping hole...The genius of the hole: no matter how much time you spend climbing out, you can still fall back down in an instant. ...Or kissing the mouth of a gun, a bullet trembling in it's dark nest, ready to blow your head off"....

Mislim da je MP mnogo vishe od igre... pogotovo kad ga uporedim sa nekom "retardinjo" igrom tipa GTA ili CS... mislim porediti ove 3 igre je besmisleno... ali bukvalno besmisleno... kao da nisu 2 ista medija...

BTW. Evo su uzori za Max-a i Monu http://dynamic.gamespy.com/~maxpayne...d=10&Itemid=27

Imao sam i link fotografija (kad njih dvoje poziraju) iz igre, ali ne znam gde mi je...

Mislim, za mene je Max Payne umetnost, i uvek ce biti. Znam da ce se, kad igre konacno postanu umetnost, za 20 pa makar i za 50 godina, ime Max Payne-a pominjati kao ime jedne od zacetnika umetnosti u igrama.

Sad je i normalno sto je prodat u toliko malo primeraka (mislim na dvojku). Ni jedan umetnik nije bio poznat u svom zacetku. Obicno tek kada umre, umetnik postaje poznat. Cist primer u game industriji - Thief. Ta igra se prodala tako malo da je to nenormalno, jer su svi pikali sugave Doom i Quake. Tek kad se Looking Glass Studios raspao, gaming svet je video da su naslovi kao sto je Thief, System Shock i Deus Ex (doduse on je bio poznat) napravili revoluciju u igrama...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 23:59   #33
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Ovi quote-ovi je najbolji "This is love. When someone drags you from the wreckage when you have given in, ready to just lie there and die. This is love. When someone, no matter what the cost, shows you there is hope, a choice, that you can put down your gun. This is love. Love hurts."

Link ka best quotovima za 1 i 2 http://en.wikiquote.org/wiki/Max_Payne
Linkovi ka kompletnim scriptovima
http://faqs.ign.com/articles/436/436914p1.html - kec
http://faqs.ign.com/articles/446/446198p1.html - dvojka

Ono sto hocu da kazem je da je u Max Payne-u sve SAVRSENO UKLOPLJENO... pocevsi od naziva levela, recimo, ("Playing It Bogart", "The Million Dollar Question", "Routing Her Synapses"), preko savrsene muzike (drugi deo - main menu, tek kad se predje igra shvata se tezina dela), odlicne rezije (nadjeni su savrseni trenuci za prekid gameplay-a i izlive Maxove filozofije... to je tako dobro uradjeno da mene licno podilazi jeza pri nekim njegovim recenicama...), extra kadriranja (zumiranje likova u drugom delu, blur efekat, kadrovi pri ubistvu neprijatelja, bullet time, polozaji kamere u pojedinim lokacijama...) najbolje price ikada (sta reci za ovo), odlicne naracije pa do fantasticnog samog gameplay-a (ko je rekao bullet time, posebno u drugom delu ), i jos mnogo toga sto me mrzi da nabrajam...

Za mene MP nije igra... igra moze da bude Far Cry... MP ce biti i ostati umetnost...

toliko.

P.S. Dajte, povecajte malo ovaj character limit... malo se raspisem i odmah me ogranicavate...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 0:15   #34
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

OK схватио сам да обожаваш ову игру Разумем ја њега врло добро и у великој мери се Max разликује од осталих ликова јер је један трагичар и несрећник.Само заборављаш да без обзира на сву ту ''причу и филозофију'' он и даље иде около и врши макљажу Мало ме нервирају такви лицемери који говоре као Његош или Аристотел, а понашају се као Рамбо, ако схваташ о чему говорим.То ме нервира и у GTA:SA значи CJ једно десет пута одбије џоинт, а не смета му да иде около и врши покоље.
И немој да вређаш говорећи да је GTA ретардирана игра.Кол'ко је само труда уложено у прављење свих оних градова и кол'ке су само могућности игре па то је невиђено.

Али онда можда о Max-у не би требало ни да расправљамо у овом делу форума везаном за игре него у брбљаоници, ако је он уметност (мало већа шала).
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 0:27   #35
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Atila kaže:
OK схватио сам да обожаваш ову игру
To je cak i vise od obozavanja. Jedini original koji imam iako nemam nikakvih prednosti u odnosu na kopiju (nema multi)

Citat:
Atila kaže:
Само заборављаш да без обзира на сву ту ''причу и филозофију'' он и даље иде около и врши макљажу
A *ebiga taj korak je uradjen da bi se igra popularizovala. Dobro se zna kako prolaze avanture i da imaju mnogo manju zaradu nego akcione igre (evo ja ih recimo ne igram i samim tim ne bih nikad saznao za Max-a )

Citat:
Atila kaže:
Мало ме нервирају такви лицемери који говоре као Његош или Аристотел, а понашају се као Рамбо, ако схваташ о чему говорим.
Pa dobro de ne ponasa se on bas kao Rambo
Vise kao prljavi Hari

Jesi gledao Sin City

Citat:
Atila kaže:
То ме нервира и у GTA:SA значи CJ једно десет пута одбије џоинт, а не смета му да иде около и врши покоље.
Nisam igrao SA

Citat:
Atila kaže:
И немој да вређаш говорећи да је GTA ретардирана игра.Кол'ко је само труда уложено у прављење свих оних градова и кол'ке су само могућности игре па то је невиђено.
Sta vredi tome kad se sve svodi na trci, pucaj, udari, i izhivi se. Mislim, lik celu igru provede u istom odelu a murija ne moze da ga nadje (GTA III), zakucavanja u zid i skakanja sa zgrade ode 10 helta (VC) i sl...

Za dobru igru tog koncepta bih izabrao Mafiu

Citat:
Atila kaže:
Али онда можда о Max-у не би требало ни да расправљамо у овом делу форума везаном за игре него у брбљаоници, ако је он уметност (мало већа шала).
Slazem se o Max-u bih mogao da pricam ceo dan

"All this time we got the fable of Sleeping Beauty wrong. The prince didn't kiss her to wake her up. No one who slept for a hundred years is likely to wake up. It was the other way round. He kisses her to wake himself up from the nightmare that has brought him there."

Poslednja ispravka: Reloader (4.1.2006 u 1:15)
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 2:19   #36
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Reloader kaže:
Nisam igrao SA
Много пропушташ, овај GTA је као и сваки до сад бољи од претходног, ево управо га сад поново играм.

Citat:
Reloader kaže:
Sta vredi tome kad se sve svodi na trci, pucaj, udari, i izhivi se. Mislim, lik celu igru provede u istom odelu a murija ne moze da ga nadje (GTA III), zakucavanja u zid i skakanja sa zgrade ode 10 helta (VC) i sl...
Игре треба да буду забава и релаксација, а не некаква симулација реалног живота уз коју би се човек фрустрирао да је прелази.Ако ти се гледа нешто реалније, погледај ''Кума'' или ''Добре момке.''Шта мислиш кол'ко би била забавна и занимљива игра у којој би гинуо од једног метка, где би мор'о буквално да чекаш сатима док се лик опорави у болници, да погинеш после сваког судара.


Citat:
Reloader kaže:
Za dobru igru tog koncepta bih izabrao Mafiu
Mafia и GTA се у ставри не могу поредити, у Mafia-и је циљано на то да буде реалнија, да личи на гангстерске филмове и да играч буде потпуно везан за радњу.GTA је много слободнији, забавнији, мање линеаран, у SA постоје чак одређени RPG елементи, једноставно сматрам да су игре другачије конципиране.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 2:30   #37
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Atila kaže:
Много пропушташ, овај GTA је као и сваки до сад бољи од претходног, ево управо га сад поново играм.
Rekao sam ti zasto ga ne igram, ali nije sad mesto za to.

Citat:
Atila kaže:
Игре треба да буду забава и релаксација, а не некаква симулација реалног живота уз коју би се човек фрустрирао да је прелази.Ако ти се гледа нешто реалније, погледај ''Кума'' или ''Добре момке.''Шта мислиш кол'ко би била забавна и занимљива игра у којој би гинуо од једног метка, где би мор'о буквално да чекаш сатима док се лик опорави у болници, да погинеш после сваког судара.
Kako kome. Naravno, ne treba ici u krajnost, to nisam ni rekao. Hocu da kazem da igra treba da tezi umetnosti, a sad da bude koliko-toliko realna (na primer "Syberia", nije realna, ali je takodje dobra igra (pa i u Max Payne-u popijes 10 metaka, nagutas se painkillers-a, i k'o nov si )

Citat:
Atila kaže:
Mafia и GTA се у ставри не могу поредити, у Mafia-и је циљано на то да буде реалнија, да личи на гангстерске филмове и да играч буде потпуно везан за радњу.GTA је много слободнији, забавнији, мање линеаран, у SA постоје чак одређени RPG елементи, једноставно сматрам да су игре другачије конципиране.
Vidis, to je stvar licnog pogleda. Meni je Mafia mnogo zanimljivija, bas zato sto moguda se uzivim u ulogu. U GTA ne mogu. Mafia ima koncipiranu radnju, izgradjene likove, fabulu, GTA sve to nema (opet kazem SA nisam igrao).

I uvek ce mi koncept "ozbiljne igre" - simulacije biti zanimljiviji nego arkadni. Zasto - ne znam... valjda sam ih prerastao... kad sam bio klinac igrao sam sve sto mi padne pod ruku... sad je malo drugacije... ukus mi se prefinio
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 6:59   #38
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Exclamation Re: Max Payne 1 i 2

hmmm. tek sad kontam da je ovaj reloader cool. Jer sve sto je rekao stoji 101%. Max Payne [2] nije igra... to je nesto drugo... I nikada necete biti isti kada je bar jednom obrnete...
Meni najbolja misao je na samom kraju... kad on u stvari shvati smisao..
"SHE BROUGHT ME HERE... TO THIS MOMENT OF CLARITY.. WHEN THE TIME SLOWS DOWN AND I GOT A CHANCE TO TURN AROUND AND SEE MYSELF... AND IN THAT ACT OF SEEING I AM REBORN..."
muk.... ja kad sam to cuo ostao sam jos pola sata kraj ekrana gledajuci u credits... ne znam... nemam reci...

by: snoop
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 16:47   #39
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Cool Re: Max Payne 1 i 2

Ko god tvrdi da Max Payne 2 nije igra nego remek delo potpuno je u pravu. Igrao sam i prvi deo ali je drugi ipak nekako zreliji i konkretniji. Pre svega mislim na priču i karakter Maxa. Neko je rekao da mu se ne sviđa onaj nivo sa onom "glupom ribom". Meni je taj jedan od naj dinamičnijih kad prelaziš isti vremenski period prvo sa Maxom pa onda sa Monom. Mada, sad kad sam odigrao Farenhajt, više mi se sviđa ta fora sa deljenjem ekrana kao u seriji "24 ČASA" mada bi to bilo teško izvesti u akcionoj igri kao što je Max. Možda, eventualno, da dok vodiš Maksa u jednom prozoru u drugom možeš da vidiš Monu kako rešava svoje probleme ali to bi onda morala da bude skripta. Ne znam, "glasno razmišljam" kako se to kaže a i ta mi je ideja došla tek posle Farenhajta. Zaključak: Max Payne 2 je SPEKTAKULARNA igra i ko ne misli tako jednostavno se ne bih sa njim složio. Žao mi je, ali tu ne priznajem frazu da su ukusi različiti. Kome se ne sviđa znači da je nije razumeo i neka proba ponovo za koju godinu. To vam je kao i dobra knjiga, ako je ne pročitaš u pravo vreme neće ti prijati. Ja sam mnoge lektire, za koje sam mislio da smaraju, pročitao godinama kasnije i shvatio da su to u stvari dobre knjige.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 18:03   #40
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Propeler kaže:
Neko je rekao da mu se ne sviđa onaj nivo sa onom "glupom ribom".
Sta ces, deca su to
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
max payne


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com