Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2006, 2:45   #1
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Question Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Zgrnule se pare pa planiram da budem sam svoj deda mraz (jer kupovinu planiram da obavim do kraja godine). Prosle su tri godine, procesor(i malo kloknut),maticna,ram poceli da kaslju na novijim naslovima graficka ih kolko tolko pokriva ali dzaba, kad u Oblivionu cekam za loading i po 40-80 sec, tek sta ce biti sa Ghotic 3 ili Neverwinter Nights 2 nesmem da pomislim... pa da predem na stvar.

Planiram da kupim neku dobru maticnu za AMD sa chipsetom naravno Nforce a najnoviji je n5xx . Pa maticne koje su pale u uzi izbor su:
1)Asus Crosshair =opis
2)DFI LANPARTY UT NF590 SLI-M2R/G evo mali test.
3)Asus M2N32-SLI Deluxe
Sve maticne imaju n590sli chipset, prvu bi najradije uzeo jer ima overclokerski bios ili drugu koja ima isto, trecu bi uzeo kao krajnju soluciju ako ni jedna od ove dve nestigne do nas (u Srbiju gde jos uvek MX vlada ). Cene prvih dve ploca nisu (za sada u EU) manje od 200-220e ali nema veze plocu necu da menja ko graficku. Pa vas pitam dali je neko nesto cuo video na netu dali valjaju ove ploce. Za overclock mi trebaju jer se AM2 Athloni mogu strasno dobro overclockovati, evo jednog dokaza kako AMD Athlon 64 3000+ AM2 tera na 2.7Ghz znaci 900Mhz overclock. Ili kako da "uradi sam" FX-57 od Athlona 3500 AM2 (slika 1)(Slika 2) i evo ga kompletni link.
Pa zato bi uzeo neki 3000+ ili 3500+ i lepo ga overclokovao i vozio dok se malo vise neomasovi Athlon X2 i posle uzeo jedan (napr 4600 ili cak 5000).
Napomena o Intel kupovini ne razmisljam zato Conroe Core 2 Dou,E6300,E6400,E6700,E6800x mogu jednom da se spomenu u temi da ne spamujemo (vec sam ih spomenuo) znam da vec tri poslednja su bolja od FX-62 ali jednom AMD allways AMD and Nvidia.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 2:53   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Shto ne uzmesh X2 3800+? Mislim, dobri su ovi single core ali i ovaj X2 je povoljan.
Nije mi bash jasno shto bi pucao ovolike pare na plocu kad i sa jeftinijim plocama mozesh opasno da overklokujesh procesor.Znaci, 3000+ moze da radi na 2700Mhz na svakoj solidnijoj ploci, a slicno vazi za 3500->FX-57.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 3:12   #3
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Pa yes, jos cu videti do bozica ima vremena mozda i cena padne ali nikad se neznan kakav komad chipa (procesora) dobijes mozda ce biti potrebno preciznije podesavanje voltaze ili svasta plus Crosshair ima potpuno novi dijagnosticki sistem ,pozadi na panelu imas mali LCD disple koji ispisuje koji process trenutno cpu radi pa ako ti zaglavi masina samo pogledas gde je stao. A za proc cu videti zavisi kako se budu kretale cene X2 jer sada ima 3800 X2 za nekih 165e a 3500 kosta ravno 100e pa tih 60e bolje mi je da ulozim u bolju maticnu a opet kasnije promeni uzmem neku zverinu npr 4800 X2
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 3:21   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Citat:
zokocx kaže:
Pa yes, jos cu videti do bozica ima vremena mozda i cena padne ali nikad se neznan kakav komad chipa (procesora) dobijes mozda ce biti potrebno preciznije podesavanje voltaze ili svasta plus Crosshair ima potpuno novi dijagnosticki sistem ,pozadi na panelu imas mali LCD disple koji ispisuje koji process trenutno cpu radi pa ako ti zaglavi masina samo pogledas gde je stao. A za proc cu videti zavisi kako se budu kretale cene X2 jer sada ima 3800 X2 za nekih 165e a 3500 kosta ravno 100e pa tih 60e bolje mi je da ulozim u bolju maticnu a opet kasnije promeni uzmem neku zverinu npr 4800 X2
Da, da znam za ovo na ASUS ploci.Ali shta ce ti to?Mnogo je skupa ploca, jedino ako imash vodeno hladenje i idesh na neki suludi overklok.Ali mi kombinacija 3500+ASUS Crosshair nekako ne idu u paru.
Ipak je preko 200e za plocu mnogo, pogotovu kad za 100e mozesh da kupish plocu sa kojom se odlicno klokuje.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 12:46   #5
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Najbolja OC ploca

Najbolja OC ploca za AM2 trenutno na tržištu, BEZ premca, je DFI INFINITY NF ULTRAII-M2. I jeftinija je od svih navedenih. U Hrvatskoj samo 110 evra, a kod nas uskoro dolazi. Jeste da je nForce 4 Ultra, ali nForce5 je do sada pokazao loše rezultate kad je OC u pitanju.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 13:00   #6
sErGiO
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 257
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Najbolja OC ploca

Sto se tice tog Crosshair-a njega su dosta pljuvali tako da ti preporucujem da dobro procesljas net pre nego sto odlucis da je kupis. Ovde se spominje doticna ploca pa malo citaj.
sErGiO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 19:40   #7
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Najbolja OC ploca

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Jeste da je nForce 4 Ultra, ali nForce5 je do sada pokazao loše rezultate kad je OC u pitanju.
Potpuno netacno.

Suludo je uzimati nforce4.Koliko sam ja video taj DFI je samo prosek a cena mu je zbog imena.Ja bih se opredelio za Crosshair jer sam video da je ploca izuzetna(izrada,oc,sve....)mada puno para ali se osiguras za duze vreme.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 21:08   #8
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Ако погледамо C2D за AM2 плочу не вреди дати много више од 100е осим ако не желиш SLI или ти је OC-инг хоби
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 23:33   #9
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Arrow

Pa zasto nebi kupio plocu za 200e za AMD neko kupuje graficku koja kosta mnogo vise a vec za polagodine cena im padne za 30% i izadju novi modeli jos jaci koji kostaju isto kao te sto su pojeftinile. A ja necu da menjam maticnu ko gace, najmanje 2-3 godine kostantnog rada a sto se tice proc AMD vec krcka zver za ubistvo C2D pa za jedno godinu ipo ili najvise dve opet cemo biti u situaciji nemislim da za C2D treba maticna od 200e bolje daj te pare za novi AMD AM3 proc.
I interesantno je sto ce procesori sa AM2 socketa biti kompatibilni sa AM3 znaci ako budem prinudjen da kupim AM3 maticnu lepo cu zadrzati AM2 procesor i kasni dokupit AM3 procesor a Crosshair prodati ko antikvitet nekom novo pecenom overclockeru. A sto se tice overclocka to mi opsesija. A sli mozda nekad dobijem na loto pa bacim pare, salim se imam u planu ali ko zna kad i ko zan gde ....

Citat:
sErGiO kaže:
Sto se tice tog Crosshair-a njega su dosta pljuvali tako da ti preporucujem da dobro procesljas net pre nego sto odlucis da je kupis. Ovde se spominje doticna ploca pa malo citaj.
A sto se tice pljuvanja to je zbog malo losijeg biosa koji ce vremenom izaci bolji i tada ce se videti pun potencijal ploce.... NF4 je i gori po performansama i losi po overclocku a ovaj tip sto radi to sa maticno to silno lemnjenje i kacenje raznich dodatnich zica da bi dobio 3.2v za memoriju jeste dobra stvar ali ja se nebi upusta u takav poduhvat a ti ako to planiras samo izvoli garancija ne pokriva tudje servisiranje...

Poslednja ispravka: Atila (23.9.2006 u 1:12)
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 8:50   #10
sErGiO
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 257
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Citat:
zokocx kaže:
NF4 je i gori po performansama i losi po overclocku
Uf al sad looopas
sErGiO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 11:34   #11
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Smile Re: Asus Crosshair >Da li ce biti kod nas i sta mislite o ovoj maticnoj?

Dobro, nekazem da je Nf4 losi ili nesto gore, ali kada postoji Nf5xx zasto bi kupovao Nf4. Plus neki kazu da "nf5xx je bolji samo 5-10% od nf4 zasto bacati pare" pa i treba da je bolji ali kao sto znate svaki overclock bilo cega daje vam bolje performanse samo 5-10% ili kranje 15% posebno kod graficke.
Plus nasao sam jos jednu odlicnu plocu za OC:
Abit Fatal1ty AN9 32X (isto Nf590sli )
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 23:58   #12
Milimir Mamic
Novi član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Asus Crosshair AM2

Da li je neko nabavio ovu plocu kod nas i po kojoj ceni.
Vase misljenje o ovoj ploci.

Poslednja ispravka: Atila (19.12.2006 u 23:38)
Milimir Mamic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 23:23   #13
PLEXTOR
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: R.S.---Doboj
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus Crosshair AM2

ja mislim da je smijesno da bilo ko od nas raspravlja o ovoj ploci.
ploca jeste vrh vrhova mozda malo previse nasminkana ali ipak neostvareni san mnogih gamer-a.
sto se nabavke tice sumnjam da ces je naci na ovim prostorima.
a o cijeni da ne pricam.
PLEXTOR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 23:42   #14
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Asus Crosshair AM2

Citat:
Milimir Mamic kaže:
Da li je neko nabavio ovu plocu kod nas i po kojoj ceni.
Vase misljenje o ovoj ploci.
Odavno nisam video gluplje pitanje.Ne to kakva je ploca,pa samo ime kaze da je vrh.E sad sto se kod nas asus,za koga nemam nista protiv forsira to je drugo.Nadji vrh iz DFI-a pa postavi pitanje o kvalitetu,i misljenje o karakteristici ploce.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 3:35   #15
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Najbolja OC ploca

Citat:
PAIN kaže:
Potpuno netacno.

Suludo je uzimati nforce4.Koliko sam ja video taj DFI je samo prosek a cena mu je zbog imena.Ja bih se opredelio za Crosshair jer sam video da je ploca izuzetna(izrada,oc,sve....)mada puno para ali se osiguras za duze vreme.
pa pain ne bih se slozio , ja sam na njoj sa 3500+ stigao do 2.7 nisam ishao dalje ali nije ni osetila clock , a za ram negde do 930,940 tu sam stao dok ne uzmem dominator hladnjake i bolji cpu cooler , nije bash da je prosek , chak shtavishe plocha je odlichna...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
pomagajte ljudi! (uzeo bih ati 1300pro/256mb) barkley ŠDK - Grafika 15 20.5.2006 11:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com