Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2005, 15:07   #1
Kokan
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Futog
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Treba mi idealna konfiguracija za obradu videa.

Posavetujte me i predlozite idealnu konfiguraciju za obradu videa. Potrebno mi je za skidanje i obradu videa sa mini DV kamerice (obrada u premijeru) i prebacivanje VHS kaseta na DVD CD. Voleo bi i da snimam video sa TV-a na HDD. (isto da ga mogu obradjivati)
Znaci koji procesor AMD ili INTEL? Koja grafika? Memorija naravno full 2x512. TV kartica ili grafika sa VIVO? Gde je bolji kvalitet slike? Svaka pomoc mi je dobrodosla. Unapred zahvalan Kokan!!! kokanyu@eunet.yu
Kokan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 21:49   #2
stormwatch
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi idealna konfiguracija za obradu videa.

Evo ti moja preslikana konfiguracija, za mene je idealna

1 Gb kingston value
Epox 8kda3j NF3
Athlon 64 2800+
250 GB maxtor IDE (pazi ako si overklokerski raspolozen ne uzimaj SATA
disk!)
Audigy 2 LE
GE Force 6600 VIVO
NEC Firewire kartica
LG 4082b i LG 4163B DVD rezaci (definitivno najbolji rezaci u DVD video modu)

Od napajanja ti preporucujem Coolermaster extreme power 430 vati, sasvim lepo radi za tu cenu. E sad, pitanje je u kojim programima ces ti raditi video montazu, ja godinama unazad koristim Premiere 6.0 i 6.5, na ovoj masini (klokovanoj na 2170mhz = 241x9) cinemacraft standalone mpeg kompresor ima prosek od 48 frejmova u sekundi a u premieru sa njegovim pluginom imam izmedju 35-37. Sto se tice tv tjunera za capture ne bih ti preporucio ni jedan posebno (mada je leadtek winfast sasvim pristojna kupovina) jer najbolji kvalitet materijala dobijes kada vhs video prebacis direktno preko dv kamere u dv avi format pa ga onda obradjujes (normalno kamera mora da poseduje analog IN u protivnom neces imati tu mogucnost). Ako te jos nesto interesuje slobodno se obrati.
stormwatch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 22:48   #3
dusan sh2rinja
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face opet taj dvd???

pozdrav svima.
imam malu nedoumicu koja je vezana za prebacivanje materijala sa vhs ili dv na komp.
razumem da se sve de{ava u realnom vremenu, ali ljudi pomagajte.
sta da radim da bih sa standardnih 4 sata za sat, nakon monta`e imao rendering u realnom vremenu ili cak brze.
sta mi je sve potrebno?
posedujem intelov celeron na 2, 512 ram(2*256), g force 440 64, i jaku zelju da sve to nabudzim da bih postigao cilj.
softver: adobe premier 6.5, pro.
dusan sh2rinja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 23:19   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Treba mi idealna konfiguracija za obradu videa.

Citat:
Kokan kaže:
Posavetujte me i predlozite idealnu konfiguraciju za obradu videa. Potrebno mi je za skidanje i obradu videa sa mini DV kamerice (obrada u premijeru) i prebacivanje VHS kaseta na DVD CD. Voleo bi i da snimam video sa TV-a na HDD. (isto da ga mogu obradjivati)
Znaci koji procesor AMD ili INTEL? Koja grafika? Memorija naravno full 2x512. TV kartica ili grafika sa VIVO? Gde je bolji kvalitet slike? Svaka pomoc mi je dobrodosla. Unapred zahvalan Kokan!!!
Full Intel P4 (sa sto vise L2 kesa), dobra, stabinla pre nego brza ploca, 1Gb ram (minimum), Sto veci HDD (nebo je granica, meni je 380Gb u racunaru malo - 1sat DV videa = 14Gb)... Kartica za grebovanje videa iz analognih izvora bi trebalo da podrzava mpeg2 DVD kompatibilnu kompresiju... i ja trazim takvu ali nesto ni ne zurim, nema mnogo posla za to...
Radim bas to sto ti zelis vec skoro tri godine i mislim da znam sta pricam...
BTW. Adobe premiere nije 100% kompatibilan sa amd konfiguracijama.... (pro 1.0 ne radi ali su 1.5 vec zakrpili ali...), imao sam iskustva da premiere uopste nece da se pokrena na amd-u.

Poslednja ispravka: oluja (8.12.2005 u 23:27)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 0:04   #5
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: opet taj dvd???

Iskreno ne znam ali mislim da za dv treba procesor 2.5 i jaci ispravite me ako gresim...
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 1:54   #6
stormwatch
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: opet taj dvd???

Citat:
dusan sh2rinja kaže:
pozdrav svima.
imam malu nedoumicu koja je vezana za prebacivanje materijala sa vhs ili dv na komp.
razumem da se sve de{ava u realnom vremenu, ali ljudi pomagajte.
sta da radim da bih sa standardnih 4 sata za sat, nakon monta`e imao rendering u realnom vremenu ili cak brze.
sta mi je sve potrebno?
posedujem intelov celeron na 2, 512 ram(2*256), g force 440 64, i jaku zelju da sve to nabudzim da bih postigao cilj.
softver: adobe premier 6.5, pro.
Rendering zavisi prvo od toga da li renderujes materijal koji ima samo osnovne tranzicije (tu pre svega mislim na obican cross dissolve iliti pretapanje), ako pored toga zelis da renderujes i kolor korekciju ili neku slicnu intervenciju vremena renderovanja se drasticno povecavaju a to sve zahteva mnogo vise procesorskog vremena, elem celeron ti nece mnogo pomoci u ovom slucaju, posto je renderovanje kes intenzivna radnja, samo potpuni Pentium ili potpuni AMD (u slucaju mpeg 2 renderovanja AMD je bolji izbor) sa sto nasviranijom magistralom, memorija i nije toliko bitna posto sam ja sa 512 mb imao tek nekih 0.3 procenta slabije rezultate (ali ako imas brzu memoriju to pomaze itekako!)
stormwatch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 2:07   #7
stormwatch
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi idealna konfiguracija za obradu videa.

Citat:
oluja kaže:
Radim bas to sto ti zelis vec skoro tri godine i mislim da znam sta pricam...
BTW. Adobe premiere nije 100% kompatibilan sa amd konfiguracijama.... (pro 1.0 ne radi ali su 1.5 vec zakrpili ali...), imao sam iskustva da premiere uopste nece da se pokrena na amd-u.
E ajde molim te ne pricaj gluposti...otkud ti to da PRO 1.0 ne radi sa AMD konfiguracijama? U vreme kada je Pro 1.0 izasao (avgust 2003.) ja sam sa njim radio na DURONU na 900 mhz i presao sam sve konfiguracije od XP1700+, XP2400+ i A64 procesora, i koji se to Premiere uopste nije pokretao na AMD masini? Sa druge strane ja sam sa Intela presao pre 2 godine bas zbog toga
sto je Premiere u svim instancama pravio nevidjene probleme na Intel platformama...od dual PIII konfiguracije do P4 2.4 na 7205 za koji sam dao maltene bogatstvo u to vreme, premier je uvek pravio problema sa radom na Intel masinama (pogotovo u RAID sistemu, ajao...)

Inace premiere PRO je jedan izuzetno jadan program sa neverovatno lose napisanim i neoptimizovanim kodom prepunim bagova - los pokusaj kopiranja Apple Final Cut i Avid Express DV-a koji je nazalost prilicno neslavno prosao...pogledaj samo postove na netu o problemima sa kojima se korisnici susrecu (i na Amd i na Intel platformi), svima koji zele da se bave ozbiljnijom video montazom preporucujem da sednu i nauce Avid Express DV, jeste da je u pocetku super konfuzno ali je to jos uvek najprofesionalniji program za video montazu na PC plaftormi, pored njega tu je i odlican Vegas a u svakom slucaju stari dobri Premiere 6.5 odradjuje 99% poslova 400% brze od PRO varijante.
stormwatch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com