Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2019, 19:34   #1
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Vga kabl

Pozdrav narode! Upravo sam kupio VGA kabl jer mi je prosli otisao tj riknuo. Medjutim ovaj novi kabl daje mi maximalnu rezoluciju ekrana od 1280x1024 , a to nije prirodna rezolucija mog monitora nego 1366x768. Jel moguce da ovaj VGA kabl koji sam sad kupio ne podrzava rezoluciju 1366x768 ?
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 8:04   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Vga kabl

Nije to do kabla. Nego u podesavanjima rezolucije na grafickoj karti.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 13:14   #3
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

Probao sam da podesim rezoluciju ali ne može, daje mi maksimalnu rezoluciju od 1280x1024, ima opcija na nvidia karticama da stavim ja rezoluciju koju hoću i tu odaberem pravu rezoluciju monitora, ali džaba, jednostavno neće, stoje mi dvije crne linije sa gornje i donje strane monitora. Zatim sam htjeo da ponovo instaliram drajvere od grafičke, znači skroz da izbrišem stare i da stavim nove drajvere i kad sam resetovao komp u safe mode monitor neće da mi baci sliku, zatim sam izvadio nvidia grafičku i spoio monitor na integrisanu grafičku, ali tada mi je na monitoru pisalo Out of range. Zamjenio sam VGA kabl pa ću vidjeti šta će biti sa ovim kad dođem kući.
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 15:27   #4
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

Stavio sam drugi kabl , ali problem je jos i dalje tu. Znaci na nvidia grafickoj kartici nema nikakvih znakova a kod integrisane kad spojim na monitoru mi pise Out of range. Da li je to zato sto sam resetovao komp na safe mode? Isao sam preko MSCONFIG i tu sam stavio da mi se butuje u safe mode.
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 15:36   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

jeste u safe mode je niža rezolucija i učitava samo osnovne drajvere, instaliraj drajvere za integrisanu grafičku pa će valjda da radi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 16:13   #6
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Na integrisanoj drajveri su instalirani, ajde sad ću probati da pokrenem komp bez safe moda na integrisanoj da vidim oće li mi baciti sliku pa javljam.

Imao sam malo zavrzlame dok sam izasao iz safe moda , morao sam da stavim butabilan usb i onda odatle da udjem u Command Prompt i tu upisem komandu da izadje iz safe moda. Evo sad mi je dao sliku i stavio sam rezoluciju koja mi odgovara. E sad da li da sad izbrisem drajvere od nvidia kartice i da nakon toga stavim karticu u kuciste i da onda pokrenem instalaciju drajvera za nvidia karticu? Ne znam zasto mi se ovo desilo , znaci samo sam promjenio VGA kabl jer mi je onaj stari riknuo , vise nije mogao da pokazuje boje kako treba i samo sam stavio novi i eto ti *****a sa rezolucijom.

Poslednja ispravka: DeCoy (22.1.2019 u 16:21) Razlog: postoji EDIT dugme
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 17:30   #7
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

Ne mogu sad ni u bios da uđem kad sam na nvidia kartici, htjeo sam u biosu da je onesposobim da ne moram da je vadim iz kućišta kad hoću da prebacimo na integrisanu grafičku. Safe mode sam isključio ali džaba neće sad ni u bios da baci sliku sa nvidie
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 17:58   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

a kako ti je namešteno u biosu default display PCIE ili integrisana? Stavi na auto pa će automatski da se pali koja treba..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 18:21   #9
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

To hoću i da uradim da imam obe, ali opet moram da vadim nvidia karticu jer neće na njoj da baci sliku, pa da sa integrisane uđem i stavim u bios da mi automatski prebaci. Evo sad sam izbrisao nvidia drajvere, išao sam preko control panela i brisao, nisam išao preko onog programa jer kad se ide preko tog programa treba ići u safe mode a u safe mode ne mogu nikako da uđem, čak ni preko integrisane. Tako da sam sad preko control panela izbrisao nvidia drajvere i evo ponovo sam instalirao nvidia drajvere i opet isto preporučena rezolucija piše 1280x1024 a rezolucija monitora je 1366x768 a nje nema nikako da je odaberem znači maksimalna rezolucija mi je 1280x1024. Još jedna stvar u pitanju je grafička Nvidia gtx 1060 6GB, da bi mogao ovaj monitor spojiti na nju uzeo sam adapter display port to vga, sa starim vga kablom sve je radilo normalno, ali kad sam stavimo ovaj novi vga kabl nastao je haos. Kad spojim na integrisanu gdje imam direktno vga priključak rezolucija je normalna tj 1366x768.
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 18:45   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Vga kabl

to tebi onda brljavi taj adapter mislim
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 19:04   #11
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Pa vjerovatno , ali na starom kablu nije pravio nikakav problem, Ma vec veceras cu da narucim novi monitor , necu da se smaram sa ovim. Bas gledam koji bi monitor uzeo , da li neki pristupacan BENQ ili AOC. BENQ mi se svidja jer ima flicker free and low blue light technology , valjda je zbog toga malo prijatniji za oci

Ali vidis ne mogu ni kad sam na integrisanoj grafickoj da udjem u SAFE MODE , na monitoru mi pise OUT OF RANGE. Zasto to , to mi isto nije jasno?

Poslednja ispravka: pocetniik (22.1.2019 u 23:08) Razlog: postoji EDIT dugme, drugi put
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
USB kontrolisani razvodni kabl CarNikola Modovi 8 25.2.2018 14:59
Redukcija obicnog UTP kabla za internet na telefonski kabl припjat Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 2.8.2017 22:24
Potreban USB kabl... doctor ŠDK - Ostale komponente 2 1.6.2010 21:16
UTP kabl i dve uticnice exciter Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 19.11.2009 15:32
ipod video + firewire kabl .com Foto i audio/video 5 5.8.2007 20:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com