Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2007, 0:55   #1
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Dilema: popravka ink-jeta ili kupovina laserskog stampaca

Ovako:

Imam HP DeskJet 3650 koji nešto zeza... Planirao sam da ga nosim u servis, medjutim, pade mi na pamet da servis takvih stvari može da košta skoro k'o ceo štampać, a sa druge strane HP inkjet ketridži su skupi, reciklaža je malo naporan posao (il' sam ja lenj), uvek mi nestane mastila (ili igala) u nezgodnom trenutku, nekad mi se ketridž zapuši kad se duže ne upotrebljava, a što je najbitnije - fotografije u boji štampam jako retko.
Jedini slučaj kada mi je boja stvarno potrebna je kada štampam neke svoje fotografije na foto papiru, ali za to mogu da odem do neke foto-radnje valjda...

Tu se nameće pitanje: Da li je isplativija varijanta da uzmem neki jeftiniji laserski štampač? Nemam iskustva sa njima, tako da ne znam koliko često se menjaju toneri, i koliko koštaju, ali ako će se to više isplatiti u odnosu na peripetije sa inkjet ketridžima - problem rešen.

Radujem se vašim savetima.

Hvala unapred
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 10:16   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Dilema: popravka ink-jeta ili kupovina laserskog stampaca

Za nešto više od 100eura imaš dobre crno-bele laserske štampače. Toner na laseru se menja mnogo ređe nego na InkJet štampačima, kod HP modela tek posle 2000-2500 strana teksta i može da se reciklira u servisu više puta. Ja intenzivno rabim (zbog posla) HP LaserJet 1000 koji sam kupio u leto 2003. godine i još koristim prvobitni toner, uspešno recikliran više puta.

Al' da se ne ponavljamo, slične teme već postoje:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2555
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=11686
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com