Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2018, 15:31   #121
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Nekad je muzika nekad je video, on ionako pušta 360p/480p kad je u portrait, tek na landscape prebaci na 1080p.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 0:03   #122
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Da li jos nekom trokira veceras net?



Znaci dere ubija, restartovao ruter, iskljucivao iz struje nista ne pomaze...
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2019, 23:11   #123
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Ja od nekog sedmog\osmog imam problema sa kablovskim tako da bas VIP koristim i nisam primetio da je usporen, doduse nemam taj modem vec preko telefona hotspot
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2019, 3:06   #124
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Zdravo.
Pošto sam podstanar uzeo bih Vip kućni internet jer uvek mogu da ga nosim sa sobom na druge lokacije, interesuje me da li može da se uzme bez ugovorne obaveze i ukoliko se uzme sa ugovornom obavezom da li se plaćaju penali ako se raskine ugovor pre vremena?
Takođe me interesuje na koju brzinu padne brzina downloada kada se potroše svi GB?
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2019, 8:29   #125
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Ne možeš Kućni net da nosiš sa sobom, jer se vezuje na jednu adresu.

Mislim, u praksi možeš, ali nema garancije da u budućnost neće tako zaista i ograničiti. U tom slučaju bi morao da šalješ zahtev za promenu lokacije VIPu.

Na sajtu vidim da insistiraju na ugovornoj obavezi, ali za sve detalje šta i kako, najbolje da pitaš sam VIP.

Nakon potrošenog protoka, brzina pada na 2Mb za dl i ul. Dovoljno za surf, nedovoljno za 720p pa na više video striming.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2019, 12:14   #126
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Bio sam malopre u Vip-u, pitao sam ih za pakete i sve nude sa ugovornom obavezom od 24 meseca, u slučaju raskida ugovora morao bih da platim sve račune za preostali period koji je u ugovoru definisan tako da ne znam šta da radim.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2019, 12:20   #127
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Vip Kućni Net

Ja sam kao student prenosio sa sobom telekomov ADSL, samo što moraš da svratiš do poslovnice i daš im novu adresu ali nikad problem nisu pravili.

Vip net sam inače nosio na par mesta i radio je uvek bez problema. Sumnjam da planiraju da ga ograniče na jednu lokaciju kad već do sada nisu (~2.5 god koliko ga koristim).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2019, 19:59   #128
Jovanovic Nebojsa
Novi član
 
Član od: 22.8.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Imam ovaj internet, bez te od ovoga. Brzina nonstop pada sa 15 i vise mb na 0,5 mb ili stane.Stalno palim i gasim ruter da bi dosao sebi a zivim u gradu Uzicu u centru. Dodje mi da tuzim VIP pljackaju me uzimaju mi pare a dobijam samo nerviranje. ADSL i kablovski su najbolje rsenje jos i ogranicesnost o 100gb za potrosnju ma bez veze.
Jovanovic Nebojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2019, 21:13   #129
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

koliko ti je jak signal? probaj 3g.. meni samo prekida ne pada...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2019, 22:46   #130
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Citat:
Jovanovic Nebojsa kaže: Pregled poruke
Dodje mi da tuzim VIP pljackaju me uzimaju mi pare a dobijam samo nerviranje.
Već si potpisao da nisu odgovorni, jedino možeš da izboksuješ sporazumni raskid ugovora ako imaš ugovornu obavezu.

Citat:
Vip neće biti odgovoran za štetu ukoliko:
-nivo kvaliteta Usluga bude niži od predviđenog usled loše pokrivenosti Mreže ili njene nepokrivenosti,
-razloga koji tipično uzrokuju smetnje na Mreži (kao što su fizičke smetnje, interferencije, atmosferski uslovi, ili drugi tehnički problemi, uključujući i smetnje koje potiču od drugih telekomunikacionih operatera na čije mreže Vip može biti povezan ili čije resurse Vip može koristiti),
-iz objektivnih razloga koje nije bilo moguće predvideti, izbeći ili otkloniti (viša sila).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2019, 12:13   #131
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Evo mog (opširnog) iskustva sa VIP kućnim internetom.

Zimski deo godine provodim u stanu sa širom porodicom i tamo nemam drugi internet osim VIP kućnog interneta. U vreme kad sam potpisivao ugovor (pre godinu i po) nije bilo druge opcije u zgradi, samo ADSL ili neki bežični internet, nije bilo nijednog kablovskog operatera. Zato sam izabrao VIP kućni net, ubedih sebe kao radiće dobro.

Prošle zime je radio promenljivo tj. slabašno, najčešće ujutru bilo 15-ak mbps, tokom popodneva oko 5 mbps (10 ako je baš dobar dan), a uveče znatno slabije, pa bude 2-3 mbps.
Nisam bio zadovoljan tim brzinama, ali je bar konekcija bila stabilna, nije pucala, a i nisam imao neku alternativu pa sam trpeo.

I ove godine je tokom dana kad svratim bila slična situacija, ali nisam nikad bio u stanu tokom večeri.

Napominjem da sam potpisao najskuplji ugovor za kućni net, gde je trebalo da brzina DL bude oko 40 mbps (tad se nisu krili iza neodređenih termina poput "maksimalna brzina", bili su malo drugačiji paketi). Taj najskuplji ugovor treba da ima DL brzinu 5 mbps nakon što se potroši 100 GB. Upravo zbog tih 5 mbps sam i uzeo najjači ugovor (kod jeftinijih ugovora je posle utrošenog limita brzina trebalo da bude 2 mbps).

Ali preksinoć (bila je nedelja) jesam bio u stanu celog dana (tu ću boraviti i tokom cele zime) i nisam mogao da verujem koliko internet loše radi! Mnogo lošije nego prošle godine (a i tad je bio slab).

Pada brzina na ispod jednog mbps uveče! Internet gotovo neupotrebljiv. Speedtest i fast.com merili po otprilike 500-600 kbps.

Upload bude i znatno bolji nego DL. UL se drži na 3-4 mbps.
Saobraćaj nije utrošen, nije ograničenje zbog toga (a ne bi ni moglo da bude toliko sporo zbog ograničenja).

Pomislio sam da im je bio loš dan u nedelju, pa i vikend je bio. Možda bude bolje sledećeg dana.
A onda juče (ponedeljak) potpuno ista priča. Uveče je net katastrofalno radio, ponovo je pokazivao 500-600 kbps. Povremeno i oko 300 (iliti 0,3 mbps).
Koči, vuče se, čak se i sajtovi jedva otvaraju, a o strimovanju ni govora (Youtube ili HBO GO malo rade sa dobrom rezolucijom, pa se smanji na najmanju, pa se onda ukoči, pa se sasvim blokira itd.)
Sramota, ali ozbiljno. Veoma sam bio zadovoljan VIP-om kao operaterom mobilne telefonije, ali ovaj njihov kućni internet je čista farsa, bar ovde. Centar Zaječara je u pitanju.

Naravno da nemam 40 mbps koliko je obećavano. Nikad ga nije ni bilo i nisam ga ni očekivao, nego daj bar 10-ak mbps stabilnih. Ali ovo sad je kriminalno loše.
Ej, imam 0,5 mbps uveče, kad sam najviše kod kuće i kad mi najviše treba stabilan internet.
Bravo, VIP! Vratili ste me u vreme dial-upa!
Paket plaćam 1700 dinara mesečno (prvih godinu dana bio 1000). Dakle, za 1700 din. imam smešne brzine interneta. Verovatno najskuplji internet koji postoji kad se pogleda cena i dobijeno.

Tek da napomenem, na drugom mestu stanovanja (gde ne mogu da budem zimi zbog lošeg grejanja) imam kablovski internet koji plaćam 790 dinara i imam 35 mbps, pravih. I ne pada ispod 20-ak, a i to se dešava veoma retko.

Nisam ranije imao alternativu za internet u stanu, ali sada postaju dostupne neke kablovske opcije u zgradi tako da planiram da odjavim VIP čim budem mogao.
Kad sam u Speedtest aplikaciji izmerio 0,5 mbps i kad je izašla anketa tipa "koliko je verovatno da ćete provajdera VIP preporučiti prijateljima", sa skalom od 0 do 10, bez ikakvog dvoumljenja sam kliknuo na čistu nulu.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2019, 12:43   #132
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Pa ništa, klasičan overselling. Prodali su više nego što na tvojoj lokaciji imaju kapaciteta da opsluže korisnike i to je to.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2019, 12:55   #133
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Sad će da te zovu da te pitaju što si im dao jedinicu
Kod mene je brzina dobra imam ovaj srednji paket od 150MB menjao sam ugovor pošto je bila ista cena povećao sam na srednji tako da sam imam ovaj paket iz aktuelne ponude, hteo sam i veći ali kao nije bilo mogućnosti, ali mi puca redovno, kad pustim nešto sporo da se skida pukne i sajt ne podržava nastavak dl i krećem iz početka, najgore ne mogu da skinem ništa veće tipa 1gb.. čak i za 300 mb pa nije sigurno da će da završi.. mada odavno nisam probao pa bih mogao možda se popravila situacija..

Ugovor mi je istekao pre par meseci, pa sad koristim tako dok ne raskinem ugovor.. ne odgovara mi ništa da potpisujem ugovor na 2 godine a od mogućnosti imam kopernikus i adsl, a komšije stipse neće da dele internet a ja sam njima davao 10 god džabe.. a i taj adsl treba da jurim ove po pošti da mi nameste da može da se koristi.. dobro si me podsetio, mogao bih da pokrenem tu proceduru pa kasnije da imam tu mogućnost bar adsl da može...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2019, 13:27   #134
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Sad će da te zovu da te pitaju što si im dao jedinicu
Ne jedinicu. Nulu!
Ozbiljno, bila je i nula kao opcija. To su i dobili.

Što se ADSL tiče, njega smo odjavili jer nismo hteli da plaćamo pretplatu za fiksni telefon koji bukvalno niko od nas nije koristio (držali smo ga na off).
Telekomov net + pretplata za fiksi su mi izlazili na oko dve hiljade. Ali bar je net radio koliko-toliko solidno.

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Pa ništa, klasičan overselling. Prodali su više nego što na tvojoj lokaciji imaju kapaciteta da opsluže korisnike i to je to.
Računao sam na to i prilikom potpisivanja ugovora. Znao sam i da su preopterećene bazne stanice i da pustaju više korisnika nego što ima kapaciteta, pa i da se 4G mreža preoptereti uveče kad svi povade telefone. Računao sam da ću imati desetak mbps dok je u okviru kvote, a 5 nakon utroška. Na sve sam bio spreman. Ali ovo sad je... Ispod svakog prihvatljivog minimuma.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2019, 3:18   #135
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Vip Kućni Net

Telenor kucni net je daleko bolja opcija i kvalitetnija od te vipove zaebancije...

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2019, 7:31   #136
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

pa i treba da bude kvalitetnije s tim da je skuplje i kad istrošiš gase internet dok ne uzmeš dodatak.. baš se sećam da su neki zato raskidali ugovore kad su to uveli..meni i vip dobar
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2019, 13:16   #137
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

U odnosu na ono što sam pisao pre 5-6 dana, sada ne radi tako katastrofalno. Ujutru je brzina oko 15, preko dana 10-ak mbps, a uveče je uglavnom oko 5-6 mbps. Padne na 2-3, ali na kratko.
I dalje je to znatno manje nego što treba, ali je bar podnošljivo, nema onih drastičnih padova na ispod 1 mbps.

Probao sam i sa traženjem drugog mesta za ruter u stanu. Mislim da je pomoglo i to što je sada na 1,5 m dalje nego što je bio (na istoj visini kao i pre, tj. na ormanu).
Ako se pitate zašto nisam odmah probao sa traženjem drugog mesta, pa dosadašnje mesto je prošle godine bilo najbolje, od svih što sam tad probao.
U istoj je sobi ruter, definitivno mi je tu najbolji signal, u ostalim sobama je slabiji. Bolji od ovog je bio samo kad sam kratko ruter stavio na terasu, ali tu ne može trajno da ostane.





Inače, ni meni se ne sviđa ta Telenorova praksa koju spominjete - da sasvim isključe net nakon utrošenog limita. Možda oni imaju stabilniji i brži protok, ali ne sviđa mi se mogućnost da sasvim ostaneš bez neta ako nisi pazio na potrošnju, a recimo ne možeš odmah da dokupiš dodatak.
Svakako je bolje ovo VIP-ovo da imaš i dalje net, ali sa smanjenom brzinom.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2019, 19:17   #138
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Vip Kućni Net

Pazi telenor je kada sam ja uzimao net imao tu opciju smanjene brzine tj kao neograniceni net i nudili su opciju prekida ugovora u aprilu bez ikakve obaveze prema njima ako ti se ne dopada to sto ukidaju net posle 150 gb ali posto sam ga ja dobio na nekoj promociji za 900 din i imas mogucnost da povezes jedan svoj postpaid broj sa tim kucnim netom i mozes uzeti odmah dodatak ako ti istekne 150gb u toku meseca a i brzine su solidne... na kompu jos bolje
..

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2019, 20:25   #139
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

pa nema to sad 2000 din 150GB i još da mi ugase net kad istekne
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 8:01   #140
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Zna li neko da li su ovi ZTE MF283 ruteri koje su delili otključani za sve mreže? Ne korisim više uslugu, ruter je sada moj pa bih ga bacio na oglase a čini mi se da nikada nisu ni bili zaključani na VIP mrežu ako me sećanje dobro služi. Probao možda neko sa drugim karticama?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, kućni, vip, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka za kućni UPS Relja Ostale komponente 40 26.12.2014 13:56
Kućni All-rounder PC minus Igre ~ 350€ demaksi Šta da kupim? 3 26.9.2011 23:33
Mnogi kućni ruteri ranjivi na web hack n0m4d Zaštita 1 23.7.2010 21:11
Konfa za kućni studio dkdnt ŠDK - Osnovne komponente 12 10.6.2010 21:30
FTP server kućni veseliburek Web razvoj 3 29.12.2009 13:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com