Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2020, 17:01   #1
DusanM97
Novi član
 
Član od: 8.9.2020.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kolika je preporučena internet brzina za jednu osobu?

Ćao svima!

Uskoro se selim u svoj stan i razgledam kakve sve internet planove i brzine mogu uzeti za sebe.

U stanu bih živeo samo ja, a internet uglavnom koristim za "casual" browsing, poput slušanja muzike, gledanja video klipova i surfovanja webom. Nisam nikada strimovao filmove ili nešto tako, niti radim bilo šta što intenzivno koristi bandwidth (npr. online gejming, Folding@Home, 4k strimovanje, itd.), ali sa vremena na vreme, ponekad skinem neke fajlove srednje veličine (~5 GB), kada skinem neki film ili programe, pa bi to mogao biti jedini izuzetak.

Koristim samo dva uređaja, svoj računar i svoj telefon. Većinu vremena sam na računaru, dok telefon retko kad koristim, i stvari koje radim na njemu su uglavnom slušanje muzike na YouTube i igranje malih igrica da mi prodje vreme.

Ne posedujem nikakve Smart uređaje poput Amazon Echo, Alexa, Google itd.

Veoma sam konzervativan u načinu na koje koristim aplikacije povezane na net (to jest, uvek isključim aplikacije čim završim sa njima, tako da u pozadini nema nepotrebne upotrebe interneta).

Razmišljao sam da uzmem nešto brzine 20 ili 25 Mbps, ali nisam siguran da li je ovo prenisko.

Rado bih čuo vaša mišljenja i predloge za kakvu brzinu mislite da je najbolje za jednu osobu.

Hvala unapred.
DusanM97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2020, 18:36   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Kolika je preporučena internet brzina za jednu osobu?

Za takvu upotrebu uzmeš najpovoljniji paket koji nađeš i to je to.

Meni je i Vip NET od 10/2 Mbps savršeno radio za slične potrebe. Npr. YT i Netflix su išli u 1080p, surf radio normalno itd. Problem nastupi samo kada se dupliraju uređaji ili npr. gledaš video dok se nešto downloaduje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2020, 19:01   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Kolika je preporučena internet brzina za jednu osobu?

Ja u vikendici koristim 10mbps ADSL Net bez ikakvih problema; kući imam kablovski Net od 30mbps. Za moje potrebe, nema nikakve razlike (a da li se film skine za 30 ili 45min, meni je apsolutno svejedno).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet brzina mobilnih telefona ? Starface Aparati i oprema 9 17.7.2010 14:11
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33
Kako da povežem 3 računara na jednu kablovsku Internet vezu? Milan Gajic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 29.10.2008 1:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com