Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2014, 1:20   #1
dikinson
Član

Član od: 2.7.2009.
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Molim za savet vezan za MOBILNE TELEFONE sa Android OS

Ja sam pristalica mobilnih telefona koji imaju tastaturu . Navikao sam da na svake godine menjam telefon ali je sada doslo vreme da ne znam sta da uzmem jer klasican telefon izumire sve ide na tach sa Android OS. Pre nego sto uplovim u te vode da li neko moze da mi kaze neke osnovne stvari o tim telefonima sta se placa a sta ne? Pre svega zanima me internet, ako koristim WIFI da li placam sta svom mobilnom operateru. Da li internet moze da se iskljuci i samo po potrebi ukljuci da se skine mail i pogleda FB i rezultat utakmica i opet iskjuci. Pitam to jer se bojim da ne skida neke dodatke update itd sto ne mogu da kontrolisem. Koristio bih eventuano navigaciju GPS da li za to treba internet? 3G 4G da li je to potrebno i da li moze to da se iskljuci. Da li telefon moze da radi na fabrickom softveru duze vreme ili mora da mu se vrsi stalno update sistema.Jednostavno receno telefon mi je potreban kao telefon a ne za igrice i internet po ceo dan. Kako da se resim suvisnih ikona iz MENIJA
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 1:34   #2
SirDuck
Deo inventara foruma

Član od: 27.4.2006.
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.073 puta na 1.079 poruka
Određen forumom Re: Molim za savet vezan za MOBILNE TELEFONE sa Android OS

Citat:
dikinson kaže: Pregled poruke
Ja sam pristalica mobilnih telefona koji imaju tastaturu . Navikao sam da na svake godine menjam telefon ali je sada doslo vreme da ne znam sta da uzmem jer klasican telefon izumire sve ide na tach sa Android OS. Pre nego sto uplovim u te vode da li neko moze da mi kaze neke osnovne stvari o tim telefonima sta se placa a sta ne? Pre svega zanima me internet, ako koristim WIFI da li placam sta svom mobilnom operateru. Da li internet moze da se iskljuci i samo po potrebi ukljuci da se skine mail i pogleda FB i rezultat utakmica i opet iskjuci. Pitam to jer se bojim da ne skida neke dodatke update itd sto ne mogu da kontrolisem. Koristio bih eventuano navigaciju GPS da li za to treba internet? 3G 4G da li je to potrebno i da li moze to da se iskljuci. Da li telefon moze da radi na fabrickom softveru duze vreme ili mora da mu se vrsi stalno update sistema.Jednostavno receno telefon mi je potreban kao telefon a ne za igrice i internet po ceo dan. Kako da se resim suvisnih ikona iz MENIJA
Uf.

Naravno da ne plaćaš WiFi, operator nema ništa s tim.

Naravno da internet može da se isključi kad hoćeš (i WiFi i mobilni net). Svakako savetujem da uzmeš postpaid paket koji ima i internet jer je vrlo zgodna stvar, pogotovo za mejlove koji stižu odmah.

Za GPS nije neophodan internet, ali ako ga ima brže će naći signal.

4G ni nema u srbiji tako da nemaš brige, a nemaš brige ni za 3G jer možeš da biraš između 2G i 3G svakako, mada ne vidim zašto bi to želeo da radiš.

Nema apdejta sistema. Ima apdejta aplikacija, al to je druga stvar.

Ikonice su najmanji problem, jednim pokretom se brišu.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 10:37   #3
dikinson
Član

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Uf.

Naravno da ne plaćaš WiFi, operator nema ništa s tim.

Naravno da internet može da se isključi kad hoćeš (i WiFi i mobilni net). Svakako savetujem da uzmeš postpaid paket koji ima i internet jer je vrlo zgodna stvar, pogotovo za mejlove koji stižu odmah.

Za GPS nije neophodan internet, ali ako ga ima brže će naći signal.

4G ni nema u srbiji tako da nemaš brige, a nemaš brige ni za 3G jer možeš da biraš između 2G i 3G svakako, mada ne vidim zašto bi to želeo da radiš.

Nema apdejta sistema. Ima apdejta aplikacija, al to je druga stvar.

Ikonice su najmanji problem, jednim pokretom se brišu.
Hvala, malo si mi otvorio oci
sto se tice 3G jedan moj drug je imao veci racun za telefon navodno zato sto mu je bila ukljucena opcija 3G
ali i on nema pojma o telefonima tako da su mu mogli reci sta su hteli a ja bih da se odmah ogradim od toga i iskljucim to ako nije potrebno
i za sta sluzi 3G ?
Stara 26.4.2014, 11:57   #4
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 3.599 puta na 3.361 poruka

3G je veća brzina interneta možda si gledao pre Koštunicu kad je to uvođeno kako gleda TV preko mobilnog..l ne plaća se ništa dodatno 3G osim kod telekoma oko 100-150 din kad uzmeš mobilni preko ugovora... kod ostalih je free.. ako ima signala ako nema onda gprs
ako se plašiš da uletiš u dug zbog interneta najbolje da uzmeš neki ugovor sa neograničenim internetom i onda ti ne naplaćuju ako potrošiš više.. mada kad istrošiš ograničeno onda ti se uspori mnogo ali važno je da ne plaćaš ako istrošiš bonus...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 12:52   #5
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 961
Zahvaljeno 3.668 puta na 2.216 poruka

Ma neki ljudi, među kojima je moj rođeni brat, pokušavaju da naprave bauka od Android sistema. Nema tu nikakvih automatskih apdejtova, neta koji se troši sam od sebe itd. Android ne može sam da uključi net koji si ti kao korisnik ručno isključio. Android je jako prilagodljiv sistem, ne moraš da koristiš ništa što ne želiš, ima odlične offline GPS navigacije, svaki updajt ti prijavi i lepo pita da li želiš da ga instaliraš (a to sve možeš i preko kompa), nema nikakvih skrivenih i mutnih radnji. Problem su prosto neki korisnici koji žele i jare i pare, pa dozvole automatski prijem maila, facebook poruka... i ostave da im to polako gricka net, a net je na prepaidu skup kao sam đavo. 1 MB ~ 50 din u M:TS.

Zaro je Postpaid mama u današnje vreme. Kod telekoma je npr. paket Mix Net S sa 100 min, 200 poruka i 200 mb neta samo 660 din. mesečno. Onda uzmeš ugovor sa 50% popusta i dobiješ sve to za 330 din. mesečno. smešno koliko je jeftino. Onda instaliraš Operu Mini koja za net troši 5x manje podataka od ostalih pretraživača i miran si ceo mesec, možeš da ne gasiš net komotno. Čak i da potrošiš tih 200 mb i dalje je sve besplatno samo je net sporiji. A kao što rekoše, 3G se ne plaća ništa sem ako uzmeš telefon preko ugovora. I ponavljam, sve za bednih 330 din. mesečno - to bi bilo samo 6 MB neta na prepaidu ili 2 pakle cigara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 13:07   #6
ColdBoot
Starosedelac

Član od: 21.8.2012.
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 494 puta na 418 poruka

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
... i ostave da im to polako gricka net, a net je na prepaidu skup kao sam đavo. 1 MB ~ 50 din u M:TS.
Što se mts-a tiče, oko godinu dana ide neka promocija koja, između ostalog, trenutno nudi 100MB net na 7 dana za 125 dindži. Kome net treba malo i sporadično a neće da ima ugovorne veze sa njima može biti prihvatljivo.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 13:30   #7
SirDuck
Deo inventara foruma

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Što se mts-a tiče, oko godinu dana ide neka promocija koja, između ostalog, trenutno nudi 100MB net na 7 dana za 125 dindži. Kome net treba malo i sporadično a neće da ima ugovorne veze sa njima može biti prihvatljivo.
Pa ne moraš da imaš ugovornu obavezu da bi imao postpaid.
Ja sam pre ove akcije za 50% popusta bio postpaid al sam mogao da raskinem ugovor u bilo kom trenutku.

Druga je stvar to što ti bude duplo jeftinije ako se obavežeš na godinu il dve

@dikinson, da naglasim da je taj 3G što se plaća u mt:s-u samo da ti ga uključe, ne plaća se protok preko njega i nije obavezan osim ako ne uzimaš telefon preko njih.
Stara 26.4.2014, 13:46   #8
dikinson
Član

Ja sam korisnik Box paketa mts-a gde imam 1gb za prenos podataka, mada ja to i ne razumem sta se podrazumeva kao prenos podataka, da li tu spada samo download ili obicno koriscenje neta? ako se kao prenos podataka smatra i surfovanje po netu kako da znam koliko cu potrositi podataka ako recimo odem na livescore i pogledam neki rezultat, posetim FB, ili pogledam klip na you tube?
Ja nisam telefon uzeo u mts-u da li to znaci da ne placam taj 3G ili i on utice na brze trosenje tih 1gb koliko imam ?
Stara 26.4.2014, 13:54   #9
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka

Citat:
ja to i ne razumem sta se podrazumeva kao prenos podataka, da li tu spada samo download ili obicno koriscenje neta?
Sve, svako korištenje interneta. Ali ako čitaš vijesti ili forum, to manje troši od korištenja FB.
Ako gledaš YT, to onda troši DRASTIČNO više od svega navedenog.

Citat:
kako da znam koliko cu potrositi podataka ako recimo odem na livescore i pogledam neki rezultat, posetim FB, ili pogledam klip na you tube?
Svaki Android telefon ima u podešavanjima i jednu kategoriju koja pokazuje potrošnju podataka.
I onda prati koliko si potrošio za jedan dan, za više dana, i posmatraj kako se potrošnja mijenja poslije jednog odgledanog klipa, poslije par minuta FB itd. Kontaš?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
dikinson (27.4.2014)
Stara 26.4.2014, 14:21   #10
zajchik
Starosedelac

Član od: 24.4.2011.
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Određen forumom Re: Re: Molim za savet vezan za MOBILNE TELEFONE sa Android OS

Citat:
Ja sam korisnik Box paketa mts-a gde imam 1gb za prenos podataka, mada ja to i ne razumem sta se podrazumeva kao prenos podataka,
1gb prenosa podataka znači da možeš da ih potrošiš kako god hoćeš, t j da nešto skidaš, ili surfuješ netom.
1gb nije malo za mobilni net i možeš komotno da uradiš ama bas sve od updatea apk, proveravanja maila, fb,sprtakih kladionica, tapatalka i čega još ne. Ja imam 325mb u paketu, a sa wifi kod kuće ne potrošim ni 150mb. Mada veliku ulogu igra i nepostojanje 3g, pa mi spora gprs mreža ne da da potrosim vise.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 14:54   #11
SirDuck
Deo inventara foruma

Samo se opusti i kupi telefon

Bolje pitaj koji telefon da kupis
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Aibo (26.4.2014)
Stara 27.4.2014, 0:34   #12
dikinson
Član

Uzeo sam Samsung Galaxy Ace3 S7275 LTE mislim da je solidan za obuku i trnutno dovoljan mojim potrebama. Ako ima ko neki konkreta savet ili prepruku vezano za koriscenje telefona bio bih mu zahvalan.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dikinson na korisnoj poruci:
Stefan programer (3.5.2014)
Stara 27.4.2014, 0:37   #13
SirDuck
Deo inventara foruma

Ništa posebno, samo obavezno kupi zaštitnu foliju.

Svi ekrani se izgrebu korišćenjem.
Stara 27.4.2014, 0:39   #14
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 3.599 puta na 3.361 poruka

igraj se malo da vidiš kako šta funkcioniše
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2014, 2:13   #15
Aibo
Deo inventara foruma

Vrlo zaokružen telefon, trebalo bi sve da radi vrlo lepo. Od saveta samo jedan - nemoj da instaliraš nikakve programe koji automatski gase aplikacije i oslobađaju memoriju. To samo smeta i pravi pičvajz. Uživaj, pa ako zatreba bilo šta konkretno da se pomogne i objasni, tu smo.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dikinson (27.4.2014)
Stara 27.4.2014, 8:49   #16
srđan obradović
Član

Član od: 26.9.2013.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka

Facebook i YToube užasno skidaju net. Pogotovu preko fb aplikacije koja je kao zvanična. Jedini način da to izbegneš i uopšte da ušrediš na netu je da isključiš prikazivanje slika. Imaš u podešavanjima za Operu koja je,slažem se najbolja za mobilni net. Takođe izbegavaj da igraš online igrice,to rastura net. 1 gb jeste puno,ali i to lako potroši kad se gledaju slike na db i yt...

Aibo,kad u mts-u uzmeš tih 50% popusta na pretplatu jer nisi uzeo telefon, da li u toku tih 24 meseca možeš uzeti fon uz taj paket a da naravno plaćaš punu pretplatu?

P.s. I ja više volim klasične telefone. Androide i ostale smartove možeš da nosiš u torbici kao džepni računar, a klasične za pozive i SMS.
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2014, 9:14   #17
Aibo
Deo inventara foruma

50% popust može i na 12 i na 24 meseca, ali ne znam kako ide sa prekidom ako zaželiš telefon, najbolje da ih pitaš. Znam još da sada mogu da se menjaju paketi i na skuplji i na jeftiniji kako ti se ćefne.

A za FB si lepo rekao, troši protok zbog slika. Mada meni za prosečno 2 kačenja od po par minuta dnevno potroši za ceo mesec ~70 MB, što mi je od ukupnih 600 MB i više nego prihvatljivo. Čak i poneki video klip nije ništa strašno, ali gledanje mnogo klipova preko mobilnog je već bahato ponašanje.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
srđan obradović (27.4.2014), Stefan programer (3.5.2014)
Stara 27.4.2014, 13:56   #18
zajchik
Starosedelac

Član od: 24.4.2011.
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka

Ako sklopis ugovor sa 50% popusta i bez telefona, ugovor možeš raskinuti samo ako predjes na box paket.Raskid zarad novog ugovora sa telefonom ne može!
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
srđan obradović (27.4.2014)
Stara 28.4.2014, 0:58   #19
dikinson
Član

Da li moze neko da mi kaze kako se uklanjaju ikonioce i deistaliraju aplikacije na androidu. Gledajuci dva ponudjena izbora pregleda STANDARDNI i JEDNOSTAVNI, jednostavni je taman kakav treba da bude nema puno ikona,samo nije lep jer nema pozadinu. Standardni je lep ali ima gomilu nekih ikona(aplikacija) koje mi nikad nece zatrebati. Telefon mi je kupljen u Italiji tako da ima gomilu nekih aplikacija tj servisa i sve je na italijaskom tako da bih toga da se resim. Najradije bih na pocetnoj strani da imam samo pozadinu i sat (slika) a na stanama levo i desno sav sadrzaj koji mi je potreban. Na jednostavnom rezimu sam na listu gde postoje neki kontakti (kontam da je to brzo biranje) izabrao pogresan kontakt i nikako ne mogiu da ga uklonim ili zamenim. Pored indikatora baterije imam neko oko a ono se pojavi kada mi je aktivan izbor PAMETAN OSTANAK (sta je to), da li treba da mi je ukljucena sinhronizacija ?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1385047299.jpg
Viđeno:	40 puta
Veličina:	69,7 KB
ID:	48909  
Stara 28.4.2014, 1:50   #20
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Molim za savet vezan za MOBILNE TELEFONE sa Android OS

Citat:
Da li moze neko da mi kaze kako se uklanjaju ikonioce i deistaliraju aplikacije na androidu.
Settings-Apps-Downloaded-Odabereš onu koju hoćeš da baciš-Uninstall.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
dikinson (28.4.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Android aplikacijom Milinko Programiranje 9 9.7.2013 2:13
[Android] Android telefon sa Qwerty ? Sladjan85 Aparati i oprema 17 4.6.2013 23:19
Operativni sistemi za mobilne telefone, hitno potrebna bilo kakva literatura helen Programi za mobilne telefone 1 6.2.2009 1:21
Veliki problem sa procesorom!!! Molim Vas pomagajte! DukeN Osnovne komponente 6 27.9.2007 12:14
molim za savet! džoš Programi za mobilne telefone 20 11.10.2006 18:09

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:56.