Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2009, 18:16   #1
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Koje kućište?

Zdravo drugari, hteo bih da vas pitam koje je po vašem mišljenju od ova tri kućišta najbolja (Cooler Master HAF 932,Termaltake Spedo ili Termaltake Xaser 6.)?Uzeo bih novo da bi smanjio buku i da bi mogao da stavim ekserni hard disk(moje kućište nema e-SATA port)

zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 18:21   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

od ta tri haf je naprovetreniji a moj bi ti izbor bio thermaltake xaser 6 masivno je crvsto,predisntalirano vodeno hladnjenje,dosta prostora,imas mesta za 5 ventova..tu su jednaki haf i on..po meni je xaser tishi jer u startu ima manje kulera a i kad ga nakrcas opremom se ne cuje,mozda je samo malo bucniji kuler sa prednje strane ja iamm medium tower verziju xasera i tiho je a jedino me zeza prednji kluler koji cu da zamenim za neku noctuu ili nesto
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 18:46   #3
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Speedo iako je odlicno kuciste bas i nije "princ tisine" sto me je malo razocaralo jer ga ozbiljno razmatram za moj sledci komp. HAF 932 koji mi je za sad prvi izbor je solidno kuciste, ultra provetreno, relativno tiho iako mu to nije namena-fanovi rade na malom broju RPM, a Xaser ne znam ali ne bih ga uzeo pored ova dva.
Da meni treba tiho kuciste pre bih isao na Antec P182/183 nego na ovo, ovima tisina nije prva namena, to se kupuje za high eng gaming masine sa masivnim grafama ali od ta tri preporuka za HAF 932 koji je najjaci performer
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 19:06   #4
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Znam da se nijedno od njih neističe u tišini ali su barem tiša od moje Brize.Ja jesam gamer zato mi i nije dovoljno 500GB HDD tako da hoću da uzmem kućište sa e-SATA portom da bih mogao da ubacim externi HDD 1TB.

Problem sa kočnjavom u igrama je rešen.Vođen je na testiranje ništa mu ne fali samo matična ima malo čudniji zvuk i preporucili su mi bolje kućište od tad je i počela ova groznica, mada su mi oni preporučivali neke čifteke koji se meni nesviđaju(tačnije meni se nijedan čiftek nesviđa).Razlog kočnjave je bio nedovoljno jak ups za moje napajanje.


Kada su mi testirali racunar napravili su mi više štete nego koristi jer su uspeli da mi ubiju 65 plavih minionsa.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 20:11   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Ja bih vala uzeo prvo Xaser VI, jer je dizajniran kao tenk, nekako mi deluje jako sigurno, relativno jeste tih, a ne verujem da ti treba neshto uber provetreno reshenje, a bogami i na oko mi je lep. HAF 932 jeste najrashladjeniji, ali kada vidim ona 4x 12cm kulera odmah na mrezhici, i to Cooler Masterova koji sami po sebi nisu previshe tihi, razumem da ce to da se chuje kao mlazni avion. Rade oni na malom broju RPM, ali ako hocesh da dobijesh neku primetnu razliku u temperaturi u odnosu na Xaser, onda treba da se pojacha. Samo bih jurio drugu boju, crno/crvena mi je bila naj...

Ako bi jurio tiho kucishte zbog tog zvuka ploche - Antec P182 je idealan.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
zvicko (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 20:14   #6
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Pa meni i jeste crno crvena varijanta lepša nego nisam mogao da nadjem takvu sliku.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 20:22   #7
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Prvo, on je za haf postavio sliku sa reklame CM-a koja je jedna od mogucnosti za setup, ali se u paketu na toj bocnoj strani nalazi jedan 23cm kuler koji se dosta sporo vrti, i zato je tih. Inace sa hafom idu 3 23cm kulera i jedan 14cm. Mana je jedino manjak filtera za prasinu
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 20:27   #8
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Prvo, on je za haf postavio sliku sa reklame CM-a koja je jedna od mogucnosti za setup, ali se u paketu na toj bocnoj strani nalazi jedan 23cm kuler koji se dosta sporo vrti, i zato je tih. Inace sa hafom idu 3 23cm kulera i jedan 14cm. Mana je jedino manjak filtera za prasinu
To je vec druga stvar, razlichite verzije HAF-a imaju razlichit setup, ja sam mislio konkretno bash ova sa slike, koja po meni svakako ne mozhe biti tiha. Ali ja bih opet pre ishao na Xaser, pre svega shto nikad nisam smatrao da u generalnom poretku provetrenost kucishta mora biti no.1 . Pre sam za dizajn i uvek sam voleo kucishta teshka kao da su od olova, jer sam ih smatrao sigurnijim, a obichno budu i tisha. Ukusi su razlichiti
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 20:58   #9
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Pa i nije baš nešto teško ima 11kg bez ičega dok Briza ima 8kg(naravno bez ičeg).Meni se takodje sviđa xaser zbog izgleda,ima 2 e-sata porta(neznam da i jedno drugo kućište to ima),nego nerazumem kako se tu stavlja vodeno hlađenje kada nema one crne rupice(mada bi se ja snašao ti me sto bi izvadio jedan PCIE slot).Haf mi se sviđa što ima rupicu na vrhu za vodeno hlađenje,kuleri mogu da se zasade gore,4 usb porta kao i xaser.FIlter za prasinu nemam ni kod Brize(svaki 2 dan brišem).Spedo mi se sviđa što ima fan usmerivač da li će hladiti grafiku,procesor ili maticnu ali jedino što mi se nesviđa je to što ima 2 usb porta.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 21:27   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

posto ja imam xasera,kuciste je stvarno odlcino dizajnirano evo malo cas je bez ikakvih problema stao zalman cnps 9700NT sveze montiran,ima jos dosta prostora,a ta full tower verziaj je mnogo bolja i atrkativnija ali je i dosta teza oko 15kg bez komponenti sa komponentama ide do 21,2kg

prednosti kod te verzije alaka i brza motaza ploce posto je desna strana kucista sa plasticnim sinicamam prkeo kojih se otvaraju vratanca prostim povlacenjem,vecina komponenti se fixira bez upotrebe srafova i drugih alata pozejno je jedino staviti kdo hhd gumene odtsojnike za samnjivanje vibracija,laka ugradnja vodenog hladnjenja,podrzava eatx ploce(extended atx) tako da nsii ogrnaicen ni u kom pogledu u vezi nekek komp0onente..

vodeno hladnjene se stavlja sa zadnje strane..imao sam negde video tutorijal za xasera i medium i full tower
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 22:27   #11
Milos_B
Član
 
Član od: 24.2.2009.
Poruke: 244
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?


evo slike kucista u crno/crvenoj varijanti.

Moj glas ide HAF-u.Ovaj Xaser mi se ne svidja uopste,mnogo ruzno kuciste,Speedo nikad nisam imao prilike da vidim uzivo,ali po onome sto sam procitao trebalo bi da je kvalitetno kuciste.
Milos_B je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:02   #12
Vortex
Novi član
 
Član od: 14.5.2009.
Lokacija: Skopje
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

ZVICKO interesuje me za koju maticnu su ova silna kucista,koja graficka, procesor i kuler.dali je to iz profila koji sam procitao.


jer imam fantasicno kuciste za tebe:to je COOLER MASTERModelRC-690-KKN1-GPSpecTypeATX Mid TowerColorBlackCase MaterialSECC/ ABSWith Power SupplyNoMotherboard CompatibilityATX, m-ATXWith Side Panel WindowNoExpansionExternal 5.25" Drive Bays5External 3.5" Drive Bays1Internal 3.5" Drive Bays5Expansion Slots7Front PortsFront PortsUSB, Audio, IEEE 1394. e-SATACooling System80mm FansNo120mm Fans1 x 120mm Blue LED front fan
1 x 120mm rear fan
1 x 120mm side fanSide Air ductNoPhysical SpecDimensions20.7" x 8.4" x 19"FeaturesFeaturesAccommodates up to seven 120 mm fans for high-efficiency ventilation
Removable HDD racks provide for easy assembly
Cable management design for better cable routing and neatness
Tool-free user-friendliness for quick maintenance and upgrade
Roomy interior supports NVIDIA G80 SLI configuration
Introduction

The Cooler Master RC-690-KKN1-GP is designed to keep your system cool, no matter how hard you work it. The top and front are made of a metal mesh to facilitate airflow. Three 120mm fans are installed at the factory, in the front, rear and side. There is room for four more, two on the top, and one each on the bottom and side. You can also add an 80mm fan to the back of the motherboard tray to cool the CPU from both sides.

Each of the five external bays has the same mesh cover and the 5.25" to 3.5" adapter is also. All of the bays have a tool-less design for easy installation. The removable hard drive racks are also tool-less and come with anti-vibration pads for decreased noise. Each of the expansion slots has its own lockdown lever to eliminate screws. Cable routing clips minimize clutter and increase airflow.

To keep the case’s design lines pure the two USB, one FireWire, one eSATA and two audio ports have been put on the top of the case. This also makes them easier to access if the case is beside your desk. The power and reset buttons have been mounted on the side of the front bezel for the same reason.

Highlights

Superior Expandability with 10 Drive Bays
Boasting five external 5.25" drive bays and five internal 3.5" drive bays, the Cooler Master CM 690 provides superior expandability. With the included 5.25"-to-3.5" converter, easily mount an external 3.5" device on the chassis.
Excellent Cooling System
The Cooler Master CM 690 features three 120mm fans (front, rear and side), as well as front and top mesh panels for maximum airflow and enhanced heat dissipation. The chassis also supports mounting of three additional 120mm fans for the ultimate cooling performance.
Tool Free Installation
The tool-free design ensures quick installation or upgrade for expansion cards, 5.25" and 3.5" devices, so you can save the time spent on setting up and start enjoying computing as soon as possible.
Convenient Top I/O Panel
The Cooler Master CM 690 features a convenient top I/O panel for easy access to two USB 2.0 ports, one IEEE 1394a port, one eSATA port and two audio ports.
NVIDIA SLI Ready
The NVIDIA SLI-ready Cooler Master CM 690 provides sufficient interior space and effective cooling for building up a high-performance dual graphics card system.

Photo Gallery

ovo je moja naj iskrenija preporuka.


BrandCOOLER MASTERTypeATX Mid TowerCase MaterialSteel / PlasticColorBlackMotherboard CompatibilityATXExternal 5.25" Drive Bays5External 3.5" Drive Bays1Internal 3.5" Drive Bays5Expansion Slots7Front PortsUSB, Audio, IEEE 1394. e-SATA

Poslednja ispravka: Partybreaker (23.6.2009 u 0:26) Razlog: sređivanje & spajanje
Vortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:14   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

postoji i kako ga ja zovem dark knight xaser vi skorz poptpuno crn koji je po meni jos lepsi od crno crvene kombinacije..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:16   #14
Milos_B
Član
 
Član od: 24.2.2009.
Poruke: 244
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?


Mislis na ovu boju?

Poslednja ispravka: Milos_B (22.6.2009 u 23:25)
Milos_B je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milos_B na korisnoj poruci:
flamingos (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 23:28   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

da na tu milose..falal ti puno..to u kombinaciji sa dark komponentama ima da bude black devil
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 23:53   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

@Vortex - chovek se troumi izmedju 3 full tower kucishta od 150e, kazhe zato shto plocha ima chudan zvuk, a ti mu nudish Cooler Master 690 koji koshta upola cene, nije full tower niti je orijentisan za tishinu, niti je bolje ohladjen od ova 3 kucishta . Usput ne vidim svrhu kopiranja pola Cooler Masterovog sajta, ostavljanje linka ka sajtu bi imalo isti efekat .

Dobro izgleda ovaj crni Xaser, ali je crno-crveni meni ipak najbolji, jer ova prednja mrezha bolje izgleda u crvenom

Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 0:33   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

doomche pa to je medium towe kao sto ja imam..uz njega idu dva 120mm venta i kako vdiim nema sane da postavis negde jos jedna osim mozda u delu za optiku..bravicu za zakljucavanje stanice kao i svi drugi modeli,1 e sata,dva usb 2.0 porta,5 3,5' i 4 5,25" mesta
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 0:44   #18
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
doomche pa to je medium towe kao sto ja imam..uz njega idu dva 120mm venta i kako vdiim nema sane da postavis negde jos jedna osim mozda u delu za optiku..bravicu za zakljucavanje stanice kao i svi drugi modeli,1 e sata,dva usb 2.0 porta,5 3,5' i 4 5,25" mesta
Vidim da je medium tower, ali potpuno isto izgleda i full tower verzija, nego me mrzelo da trazhim sad . Ima verzija u kojoj je postavljena crvena mrezhica i sa strane, ali ima i full tower verzija koja ima istu stranicu kao ovde.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 0:50   #19
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

pa sve su iste,full towe mnogi nazivaju serverskim kucistiam zbog gabarita..imas sa prozirno mstranom i bez umesto stakla je mrezica crvena sa desni i sa leve strane..i mogu da kazem da ta mrezica dosta dobro vrsi filtraciju prasine nemam mnogo posla oko ciscenja.. full tower ne izgelda isto ima pokretni poklopac gore gde je staster za paljenje,onda ima da kazem "plave oci" na bokovima
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 0:56   #20
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koje kućište?

Hm, ja te ochi nisam primetio kada sam gledao kucishte. Chak bih mogao i da kazhem da ih nije ni bilo. Tachno je da im se razlikuje gornji deo, ali to se na ovoj slici i ne vidi... ali ajde vec kad si navalio:



Stvarno mislim da ovoga plavog gore nije bilo na kucishtu koje sam ja video... a bilo je full tower 200%, i imalo bash ovakav gornji deo. Ova gornja slika je kvalitetnija, zato sam je i uploadovao, mrzi me sad da skidam "buku" sa ove.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje kućište uzeti... JoKeR `90 ŠDK - Ostale komponente 4 23.1.2008 9:01
Kućište ? Otherside ŠDK - Ostale komponente 14 12.12.2007 13:52
Koje napajanje za Core 2 Duo E6600 + 7900GTO N_E_R_O_N Šta da kupim? 48 10.5.2007 20:45
koje 5.1 zvucnike da kupim Iwan88 ŠDK - Zvuk na računaru 19 28.4.2007 1:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com