Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2007, 18:05   #1
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Pregrevanje pentiuma 4

Imam p4 na 2.80ghz.nikad nije overklokovan a od pre nekoliko dana se desava da cim ga ukljucim temperatura je 50c a za otprilike 20 minuta dostigne 66c a da je jedino sto je aktivno ie6,a kako vreme prolazi dostigne i 74-75c.
Primecujem da kuler koji je isao i preko 5000 rpm. sada ne prelazi 2800 rpm.
E sad,kad je ova promena nastala,pa kad sam par puta dobro tresnuo kuciste jer me je mnogo nerviralo,recimo u sred online igranja zablokira komp i slicno.Promena je i u tome kako se sad cuje kuler,ranije je to bilo jednolicno zujanje,a sad je onako kao sirene,viuviuviu,kao da se muci.
Da li se od udarca nesto pomerilo pa kuler vise ne leze kako treba ili sam ga ostetio pa nema vise onu snagu?
I jos da kazem da mi je stranica od kucista sve vreme otvorena i da nisam nikad cistio kuler,pa eto ako ima neko neki savet ili mislenje sta da radim.
I jos da kazem da kada je temperatura 75c ja stavim ruku na kuciste gde je procesor a ono mlako skoro hladno,zar ne bi trebalo da bude vrelo ako je temperatura tolika,znaci mozda to i nije ispravna temperatura koju prikazuje.

Poslednja ispravka: Kisr (13.12.2007 u 18:12) Razlog: Dodatna napomena
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 18:13   #2
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Pregrevanje pentiuma 4

pa ako si tresnuo kuciste mozda se kuler pomerio, mozda je pukla jedna od cetiri kvacice koje drze kuler za socket. mozda je pun prasine pa ne moze vise tako brzo da okrece (i sam kazes da ga nikad nisi cistio).

probaj da pomeras kuler levo desno da vidis da li se pomera, ako cvrsto stoji probaj da ga skines i dobro ocistis (i da promenis termalnu pastu)
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 18:16   #3
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Pregrevanje pentiuma 4

Najverovatnije ga nisi ostetio. Evo ti par predloga:
1. Vrati stranicu na kuciste. Vidi da nakacis 1 ili 2 venta na zadnjem delu kucista (maltene svi kinezi imaju predvidjeno to).
2. Skini kuler sa procesora (ako znas kako, ako ne, konsultuj gugl ili pitaj pa cemo da ti objasnimo natenane), ocisti termalnu pastu koja je eventualno ostala na njemu, a i na kuleru. Ocisti prasinu koja se nakupila u kuleru (ako ne mozes, najbolje da ga odneses kod nekog vulkanizera da ga lepo produva. Takodje obrati paznju prilikom skidanja kulera, moguce je da je onako zapekao za procesor, pa to radi pazljivo da ne bi slucajno iscupao socket.
3. Kupi novu termalnu pastu, to te dodje nekih 500-500 kinti, nanesi lepo (za ovo pretrazi ovaj forum, bilo je reci o tome).
Sve u svemu, taj p4 je poznat po malko vecim temperaturama, tako da nemoj preterano da se brines.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32
PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67 D.Zivkovic Kvarovi 19 15.7.2007 1:30
Pregrevanje Stevvan Kvarovi 12 24.7.2006 21:27
Pregrevanje Bartona goowinda Kvarovi 14 31.5.2006 16:12
pregrevanje atlona 2400+ tool.keenan Kvarovi 12 4.3.2006 11:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com