Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2012, 7:47   #2101
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Koliko sam shvatio vi ste igrali betu od petka do nedelje.
To je 3 dana, a Nebojsha91 je napisao da je lvl 30. Da li mislite da je to boostovan leveling ili ce tako biti i u konacnoj verziji igre?
Pitam zato sto je, kako su najavili, leveling linearan (za isto vreme se stize od 1 do 2 nivoa kao i od 56 do 57 npr.) pa ce u tom slucaju za max lvl trebati oko nedelju dana. Ako je tako onda oni skrolovi za xp realno ne vrede nista...
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 11:53   #2102
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kao i u kecu, lepo sam rekao da skrolovi neće biti nikakav problem.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 12:19   #2103
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Mene zanima jedna stvar ako preorderujem betu u prodavnici ovde kod nas hocu li isto upasti u betu kao kada bih uradio pre order na guildwars sajtu. Hvala na ovom do sadasnjem.....
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 12:24   #2104
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Samo prepurchase ti dozvoljava ulazak u beta eventove. Preorder ti dozvoljava samo 1day headstart.
Mislim da ni jedna prodavnica kod nas jos uvek nema prepurchase opciju.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 12:56   #2105
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Samo da ne ogranice placanje na PayPal ili neki slican sistem koji kod nas nije podrzan.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 13:08   #2106
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Poprilično sam siguran da NCSoft ima svoju platformu za plaćanje preko neta i ne vidim zašto bi ANet koristio bilo šta drugo.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 13:54   #2107
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Koliko sam shvatio vi ste igrali betu od petka do nedelje.
To je 3 dana, a Nebojsha91 je napisao da je lvl 30. Da li mislite da je to boostovan leveling ili ce tako biti i u konacnoj verziji igre?
Pitam zato sto je, kako su najavili, leveling linearan (za isto vreme se stize od 1 do 2 nivoa kao i od 56 do 57 npr.) pa ce u tom slucaju za max lvl trebati oko nedelju dana. Ako je tako onda oni skrolovi za xp realno ne vrede nista...
U Beti je cini mi se smanjen potreban XP za levelovanje, kako bi ljudi probali sto vise.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 14:14   #2108
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
U Beti je cini mi se smanjen potreban XP za levelovanje, kako bi ljudi probali sto vise.
I to cak i tezina bosova. To mislim na one u world. Ali to je bilo receno onda kad su radili tequatala i onog zmaja drugog sad se ne secam. Uglavnom ona stvar ovde sto je neko rekao za dynamic event-ove da su laki. Mozda je moguce da su namerno olaksani za potrebe bete. A i mozda saslusaju feedback ako su bas lagani sa vise igraca pa podignu sve to.

I opet naravno da nece skrolovi za leveling biti problem. Jedino sto malo meni smeta su resurrection scrolls jer u Explorable modu u instanci se gine jako. Nece imati ko da te resuje, ili nece moci, pa ako neces da ti se resetuje boss ti se dignes. Al dobro ako budemo barem malo bolje igrali od prosecnih mislim na tom polju nece biti problema. Ali ono insta-repair za gear. Igrate instancu i malo vise wipeovali i ode gear. Kad bi barem ovo za repair bilo dostpuno za mozda gold... Trebalo bi i oni koji ne placaju da imaju nacin da oprave opremu samo goldom kada su u pokretu. Cini mi se ta stvar najvise utice na gameplay.

Hocu da kazem da one gluposti tipa boosteri za xp, karmu i bolji loot meni receimo ne uticu na gameplay. Jedino eto ono gore me malo brine. I samo da se razumemo, ne mislim ja ovde onda na p2w ili neke slicne gluposti, to je najveca nebuloza koju sam cuo. Samo kazem da bi mi to smetalo u mom gameplay-u i iskustvu sto se tice popravke opreme i manje onih ress scrollova. Problem je sto ne znam koliko puta umres pa ti oprema nestane. Ali barem to sto sam gledao od klipova od yogscast, samo ako su tri puta pali oni vec nemaju npr jedan deo opreme. Mada opet mozda su mnogo vise puta pali samo nije snimljeno.
Zanima me koliko otprilike moze da izdrzi oprema dok ne postane zuta i na kraju crvena ?
I jel ste gledali shop-ove, one obicne, sta ima da se kupuje u njima ? Jer ima nesto sto je ekvivalent mystic key-u ili mozda repair-kit, nesto slicno ?

Jel neko i stigao dungeon da odradi ?

Anyway sa ovakvim komentarima kupujem 120%. A i pre sam hteo, bilo je samo 100%
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 15:04   #2109
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
jericho_mo kaže: Pregled poruke
Da li može malo pobliži opis rangera od vas što ste ga igrali?Kakav je u PvP i ofc u PvE i služi li čemu ona životinjka što ga prati ili je bolje bez nje?Ty

P.S Kakvo je stanje sa traitovima,koliko se plaća i da li se plaća reset?
Nisam mnogo igrao rangera (5 lvla) i nisam ga igrao u PvP, ali da odgovorim sta mogu. Longbow ima dobar range(mislim najveci u igri) i veoma lepe skillove ali je zivotinjka malo ubagovana (ne reaguje lepo na naredjenje da napadne). Ne verujem da mozes da igras bez nje, jer je ona sastavni deo ranger mechanica, i ne zauzima nikakav skill slot ili tako nesto, tako da zasto bi to uopste zeleo?

A trait poeni se dobijaju od 11. levela. Da bi se ti poeni uopste trosili, moras da kupis knjigu od trenera (1. lvl ne znam koliko kosta, omogucava prvih 10 poena u svaki trait tree, 2. lvl kosta 1 gold i omogucava poene od 10-20 u svaki tree, a 3. lvl kosta 2 golda i omogucava od 20-30 punjenje poena). Ta knjiga resetuje trait poene kad se iskoristi. A normalni reset mi nije trebao, tako da cenu ne znam, ali sigurno kosta nesto.
Mada, kada odes u The Mists (pvp podrucje) automatski si lvl 80, sa svim skillovima otkljucanim i traitovima, sa pristupom svim oruzjima i runama za armor, pa mozes lepo da isprobavas sta ti se svidja a sta ne, pa da biras traitove po tome dok se lvlujes.

Sto se lvlovanja tice, mozda i nije olaksano, ako je igra i malo kao gw onda ce biti MNOGO lvl 80 contenta, tako da me to bas i ne brine.
Sto se dungeona tice, ja sam se igrao malo (jedva sakupismo party lvl 30) ali nije bilo mnogo uspeha. Dungeoni su dosta za*****i, i veoma brzo smo svi bili goli koliko su nas ubijali Mada roknuli smo prva 2 bossa.

Sto se eventova tice, ja nemam licno zamerki (iskreno mi ne smeta sto su laki) ali ljudi su kukali na beta forumu da se gold nagrada prelako dobija, npr ne ucestvujes u eventu, prolazis pored, vidis neko je pao, dignes ga, nastavis svojim putem i 10ak min kasnije dobijes gold reward(nagrade su podeljene prema zasluzi koliko ste ucestvovali na gold/silver/bronze)

I ono sto mi se svidelo je da se trading post (nesto kao AH) napunio raznim ponudama veoma brzo (a ovi iz ANeta rekose da nisu intervenisali nista), ali mrzelo me je da se bavim preprodajom i zaradjivanjem para u beti kad ce sve da se svejedno brise.

Sve u svemu ja igru kupujem sigurno, mozda cak i DDE(iako su razocarali sa bonusima koji se u njemu dobijaju).
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nebojsha91 na korisnoj poruci:
jericho_mo (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 15:24   #2110
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ali ono insta-repair za gear. Igrate instancu i malo vise wipeovali i ode gear. Kad bi barem ovo za repair bilo dostpuno za mozda gold...
Pa šta znam, gledaj na to kao na Death penalty u originalu. Ako padaš previše, mora postojati neka kazna za loše igranje, bez toga ne bi ni bilo mnogo izazova, iskreno i da postoje ti repair-ovi za gold (a postojaće jer sve u cash shopu je dostupno i za gold) nisam za njihovu kupovinu jer dođe kao varanje. Ako niste dorasli nekom dungeonu, nazad u guild hall na dogovor i promenu strategije pa teraj ponovo.
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 15:44   #2111
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Skinut press NDA, pratite ovaj thread za sve nove informacije
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
Apprentice (26.3.2012), jericho_mo (26.3.2012), pentraksil (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 15:51   #2112
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Evo kako izgleda grafa


Grafika
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
GaleOm (26.3.2012), Grotar (26.3.2012), jericho_mo (26.3.2012), Pile_glodje_kost (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 16:37   #2113
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Gledam ovaj TB video http://www.youtube.com/watch?v=A8-9VEvAmFg. Kako je dobro, stvarno ne mogu vise, igra je fantasticna, tako mi se igra

Polako nesto krene, sece drva, sprda se kad ono....
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Džudžubajac (26.3.2012), GaleOm (26.3.2012), pentraksil (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 16:47   #2114
Džudžubajac
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Džudžubajac
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Pitam zato sto je, kako su najavili, leveling linearan (za isto vreme se stize od 1 do 2 nivoa kao i od 56 do 57 npr.) pa ce u tom slucaju za max lvl trebati oko nedelju dana. Ako je tako onda oni skrolovi za xp realno ne vrede nista...
Količina exp potrebna za sledeći lvl se povećava od prvog do desetog lvl, a posle toga je ista na svim nivoima.
Što se tiče exp boosta, random mob mi je dropovao boost 50% exp za ubijanje mobova koji traje sat vremena, a i pored toga mislim da su boostovi nepotrebni (osim onog za preko potrebnu karmu) zato što sam se sa zadovljstvom vraćao na starije eventove, a pritom otkrivao i neke nove eventove .

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Uglavnom ona stvar ovde sto je neko rekao za dynamic event-ove da su laki. Mozda je moguce da su namerno olaksani za potrebe bete. A i mozda saslusaju feedback ako su bas lagani sa vise igraca pa podignu sve to.

Zanima me koliko otprilike moze da izdrzi oprema dok ne postane zuta i na kraju crvena ?
I jel ste gledali shop-ove, one obicne, sta ima da se kupuje u njima ? Jer ima nesto sto je ekvivalent mystic key-u ili mozda repair-kit, nesto slicno ?

Anyway sa ovakvim komentarima kupujem 120%. A i pre sam hteo, bilo je samo 100%
Mhm rekao sam da se po meni eventovi ne pojačavaju dovoljno sa učešćem više igrača. Na primer, ima dynamic event za 16 lvl gde treba da otpratiš karavan do sledećeg grada. Taj event sam probao čak 4 puta, naime ova prva tri puta bilo nas je samo dvojica a odma na prvoj krivini kentauri napadaju sa dve strane i to njih dosta tako da jedan ne može da odbrani sam stranu. Ali kad se pridružilo još dva igrača, sasvim druga priča. Klali smo sve pred sobom čak i one moe (OP piliće sa aoe stunom ) i taj event nam nije predstavljao nikakav problem.

Što se tiče kvarenja opreme ja sam bio crko potpuno dva puta pre nego što mi je postala žuta, a treći put neka oprema mi je postala crvena. Mobovi su mi dropovali dva mystic chesta ali nisam uspeo naći ključ . U šopovima ima da kupuješ razne stvari koje su ti potrebne za crafting, koje ti daju privremene boonove, opremu koja je bolja svakim petim nivoom (to čisto ako ti je neki deo previše zastareo), a u karma šopvima imaš svašta, od super opreme, do enviorement oružija i boljih sekira i pijuka.

Citat:
Nebojsha91 kaže: Pregled poruke
Sto se eventova tice, ja nemam licno zamerki (iskreno mi ne smeta sto su laki) ali ljudi su kukali na beta forumu da se gold nagrada prelako dobija, npr ne ucestvujes u eventu, prolazis pored, vidis neko je pao, dignes ga, nastavis svojim putem i 10ak min kasnije dobijes gold reward(nagrade su podeljene prema zasluzi koliko ste ucestvovali na gold/silver/bronze)
Da te medalje se stvarno lako dobijaju. Dobio sam samo jednom bronzu i to zato što sam ubio jednog bandita, dok sam jednom dobio zlatnu zato što sam ubio jedan talas kentaura od 8, mislim prelako .
Džudžubajac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:08   #2115
I30J4N
Član
 
Član od: 4.1.2012.
Lokacija: www.guildwars.rs
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 35 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ajde razjasnite mi nesto...
Da li oprema kada postane crvena i "nestane", da li moras da kupis drugu ili je ona samo neupotrebljiva dok je ne popravis?
I30J4N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:22   #2116
Džudžubajac
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Džudžubajac
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
I30J4N kaže: Pregled poruke
Ajde razjasnite mi nesto...
Da li oprema kada postane crvena i "nestane", da li moras da kupis drugu ili je ona samo neupotrebljiva dok je ne popravis?
Ne uništi se, nego ti samo ne daje statove dok je ne popraviš
Džudžubajac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Džudžubajac na korisnoj poruci:
I30J4N (27.3.2012)
Stara 26.3.2012, 17:39   #2117
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Nebojsha91 kaže: Pregled poruke
A trait poeni se dobijaju od 11. levela. Da bi se ti poeni uopste trosili, moras da kupis knjigu od trenera (1. lvl ne znam koliko kosta, omogucava prvih 10 poena u svaki trait tree, 2. lvl kosta 1 gold i omogucava poene od 10-20 u svaki tree, a 3. lvl kosta 2 golda i omogucava od 20-30 punjenje poena). Ta knjiga resetuje trait poene kad se iskoristi. A normalni reset mi nije trebao, tako da cenu ne znam, ali sigurno kosta nesto.
Mada, kada odes u The Mists (pvp podrucje) automatski si lvl 80, sa svim skillovima otkljucanim i traitovima, sa pristupom svim oruzjima i runama za armor, pa mozes lepo da isprobavas sta ti se svidja a sta ne, pa da biras traitove po tome dok se lvlujes.
Ako sam dobro shvatio nije više kao u GW1 da možeš da rasporediš karakteristike kako god želiš i kad god želiš (tj morao si biti u nekom outpost-u, nije moglo dok si napolju), nego moraš nešto da plaćaš/kupuješ? Čini mi se da je rečeno da nisu menjali taj deo iz keca, pa me to malo buni.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 19:44   #2118
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2



Evo ovde su pokazani racial skilovi, Norn sto se pretvara u medveda, vuka...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Bascelik (26.3.2012), pentraksil (26.3.2012), Pile_glodje_kost (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 20:30   #2119
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

@Ice

ovo sam cekao da vidim mnoooogo dugo. Veliko Hvala za post!
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:56   #2120
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Guild Wars 2

oko cijene igre - je li 60 dolara za nas, sto u prevodu u eure iznosi 44 ipo eura, ili je samo prevedeno na 60 eura? zna li ko sta o tome?
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com