Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2011, 19:33   #1
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa kablovskim internetom, saveti?

Pretrazivao sam malo po netu i nisam nigde naisao da neko ima slican problem...


Naime, pre mozda oko 2 meseca su krenuli da mi se desavaju problemi. Internet se konstatno "pali i gasi" tj stalno gubi i povraca protok. Pauze u kojima nema protoka traju od par sekundi cak do minut, a ponekada mi uopste ne radi. Problemi budu odprilike jednom do dva puta nedeljno, po oko pola dana ili cak ceo dan. Evo kako to odprilike izgleda na NetMeteru:

http://i53.tinypic.com/2q1e3r4.jpg

http://i55.tinypic.com/166youp.jpg

Na prvoj slici mi je otvoren YouTube video a na drugoj skidam neki velik download.
Da napomenem da i u vreme kada nema protoka modem radi, a send i receive lampice svetle retko i periodicno dok je "pauza".

E sad, cim su problemi krenuli zvao sam SBB i zvao sam ih svaki put kad mi se ovo desilo. Ekipa je bila kod mene 4 puta (svaki put kad su bili je radio internet) i proveravali su mi signal i sta sve ne i svaki put su rekli da je sve u redu i da ne vide sta moze biti problem. Kada nazovem iz tehnicke podrske mi kazu da njima sve izgleda u redu, modem je online i kad ga pinguju sve bude u redu. Prikljucivao sam modem direktno na kompjuter (posto sam inace preko routera), priljucivao na drugi kompjuter, menjao kablove, iz SBBa i kazu da niko drugi u zgradi nema tih problema... Kad sam nastavio da zivkam svako malo, promenili su mi modem i onda sam mislio da ce problemi sigurno nestati.

Medjutim evo, malo manje od nedelju dana je proslo i problemi su opet krenuli. Stvarno sam vise ostao bez ideja. Kompjuter nije, modem nije, kablovi nisu, do njih nije (navodno)...Pa sam hteo da se posavetujem ovde, da vidim da li je neko imao slicne probleme ili mozda ima neku ideju pre nego sto ih ponovo nazovem. Ja imam jos 2 ideje koje su verovatno nemoguce ali evo:

1. Deo kabla koji ide iz splitera u moju sobu u modem je dosta pohaban, lepljen i vire mu neke zice...mada ako je to problem zar ne bi onda internet bio pokvaren konstantno?

2. Posto imam taj spliter koji ide na 3 razlicita mesta u stanu, rekli su nam da to dosta slabi singal i zato nam 2-3 kanala na TVu ne rade, tj koce. Ali svaki put kad mi je ekipa dosla kazu da je signal dobar a i kad ja udjem u modem settings preko browsera vidim da je sve u redu.

P.S. Zaboravio sam da kazem, pre nego su krenuli da mi se desavaju ovakvi problemi, modem je prvo krenuo da se restartuje sam od sebe odprilike jednom dnevno, nekad i cesce. Znaci bez ikakvog razloga se sam restartuje i onda radi u redu. To se desavalo sa starim modemom i evo desava se sad i sa novim.
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Radijus Vektor kablovski internet Marezz Internet usluge 326 13.7.2019 22:41
Problem sa internetom nakon Win. Update-a Emix Kvarovi 10 18.4.2011 15:58
Problem sa internetom. antispin Kvarovi 6 30.3.2011 21:46
Problem sa internetom solid_snake Kvarovi 3 27.8.2006 21:11
Problem sa internetom solid_snake Kvarovi 13 14.8.2006 22:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com