Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2007, 22:00   #1
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom zasto se ovo desava

koristim mozilu firefox ali mi se svremena na vreme sam od sebe podigne i internet eksplorer zasto i kako to da resim da se vise ne desava
hvala
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 22:07   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Namesti da ti Mozilla Firefox bude default browser i to je to.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 23:35   #3
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Ne ide to bas tako lako. Recimo kod mene iako je podsen kao default, kada iz msn-a ocu da proverim mejl, odma mi otvara damn IE. Jos nesto, kako se IE uopste brise iz racunara, ali bez instaliranja dodatnih programa (specijalizovanih za te poslove), s obzirom da sam probao nesto al slabe vajde.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 23:48   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Ne ide to bas tako lako. Recimo kod mene iako je podsen kao default, kada iz msn-a ocu da proverim mejl, odma mi otvara damn IE. Jos nesto, kako se IE uopste brise iz racunara, ali bez instaliranja dodatnih programa (specijalizovanih za te poslove), s obzirom da sam probao nesto al slabe vajde.
U Control panel -> internet option -> kartica Programs određuješ šta što otvara, koji je default mail klijent, web browser i tako to.


Da izbrišeš IE ideš U control panel -> Add or remove programs -> i tu prebaciš na karticu Add/remove windows components. Tu pronađi IE i rasčekiraj ga. Mada on ne zauzme puno, a ponekad može da zatreba. Tako zbog čega bi ga brisao.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 0:12   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Ne ide to bas tako lako. Recimo kod mene iako je podsen kao default, kada iz msn-a ocu da proverim mejl, odma mi otvara damn IE. Jos nesto, kako se IE uopste brise iz racunara, ali bez instaliranja dodatnih programa (specijalizovanih za te poslove), s obzirom da sam probao nesto al slabe vajde.
Džaba ti je namešten Firefox za default browser ako program pri kliku na link ne poziva taj default browser nego baš konkretno IExporer. Tu se ne može ništa učiniti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 0:30   #6
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Džaba ti je namešten Firefox za default browser ako program pri kliku na link ne poziva taj default browser nego baš konkretno IExporer. Tu se ne može ništa učiniti.
Da tako je, ajd nekako naterajte MSN (win live) messenger da kad kliknete za mail da vam otvara preko Firefox-a, ja se ubih od pokusaja podesavanja ali nista
Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
U Control panel -> internet option -> kartica Programs određuješ šta što otvara, koji je default mail klijent, web browser i tako to.


Da izbrišeš IE ideš U control panel -> Add or remove programs -> i tu prebaciš na karticu Add/remove windows components. Tu pronađi IE i rasčekiraj ga. Mada on ne zauzme puno, a ponekad može da zatreba. Tako zbog čega bi ga brisao.
a ne tako neces obrisati IE, pogledaj ispod sta pise "Adds or removes access to internet explorer from the start menu and Desktop" znachi posle toga IE ce idalje ostati
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 10:14   #7
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Da tako je, ajd nekako naterajte MSN (win live) messenger da kad kliknete za mail da vam otvara preko Firefox-a, ja se ubih od pokusaja podesavanja ali nista


a ne tako neces obrisati IE, pogledaj ispod sta pise "Adds or removes access to internet explorer from the start menu and Desktop" znachi posle toga IE ce idalje ostati
Sasvim tacno da se nece ukoliti. Vec sam pokusao na taj nacin...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 10:43   #8
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Džaba ti je namešten Firefox za default browser ako program pri kliku na link ne poziva taj default browser nego baš konkretno IExporer. Tu se ne može ništa učiniti.
Ma koliko je meni poznato u windowsu se moze iscackati i podesiti toliko stvari da verovatno ni jedan zivi covek ne zna sve te tweakove napamet.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 13:54   #9
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Ma koliko je meni poznato u windowsu se moze iscackati i podesiti toliko stvari da verovatno ni jedan zivi covek ne zna sve te tweakove napamet.
meni se ovo i dalje desava sta da radim
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 17:46   #10
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
kali kaže: Pregled poruke
meni se ovo i dalje desava sta da radim
Well, i ja trazim odgovor na ovo, too.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 20:53   #11
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Ne ide to bas tako lako. Recimo kod mene iako je podsen kao default, kada iz msn-a ocu da proverim mejl, odma mi otvara damn IE. Jos nesto, kako se IE uopste brise iz racunara, ali bez instaliranja dodatnih programa (specijalizovanih za te poslove), s obzirom da sam probao nesto al slabe vajde.
Mislim da brisanjem IE sistem skroz pobrljavi . Ja sam ga jednom obrisao ,i da, on nije vise bio prisutan na racunaru ,ali sam zato svaki cas dobijao plave ekrane i sistemske greske(posle cega je usledeo format). Tako da uopste ne preporucujem njegovo brisanje...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 23:45   #12
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: zasto se ovo desava

Nije bas pozeljno brisati IE jer kod nekih sajtova naprimer Bankarskih ili nesto drugo zahteva samo IE a sa drugim mu ne mozes ni pristupiti. Tako da ti je dosta da namestis da bude default a to da ti se digne mesecno jedanput ne bi trebalo da smeta tako da nemoj ni slucajno da obrises!
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 1:07   #13
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: zasto se ovo desava

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Nije bas pozeljno brisati IE jer kod nekih sajtova naprimer Bankarskih ili nesto drugo zahteva samo IE a sa drugim mu ne mozes ni pristupiti. Tako da ti je dosta da namestis da bude default a to da ti se digne mesecno jedanput ne bi trebalo da smeta tako da nemoj ni slucajno da obrises!
Slažem se da nije nikako preporučljivo brisati IE a sto se tice eBankinga napr. može i sa Firefox-om sa ekstenzijom IE tab
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto u 99% igara igrate kao dobrica??? Spector O igrama uopšte 166 30.11.2009 13:22
IM klijenti - koji i zašto? Gale Aplikativni softver 30 7.7.2009 8:52
A zasto nece da se vrati iz stanby-a? vazquez Kvarovi 0 25.12.2006 9:04
Zasto se tako brzo greje?! Alex82 Prenosni računari 4 8.9.2006 19:29
Zasto? Psihijatar Tekstovi u SK 7 24.2.2006 9:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com