Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2009, 20:02   #1
mtrzin
Član
 
Član od: 25.12.2008.
Lokacija: Backi Breg
Poruke: 76
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation Ne pokreće mi 3D Mark!

Pokrenem 3D Mark i pojavi se onaj uvodni prozor posle koga sledi ucitavanje konfiguracije...Problem je u tome sto meni ne dodje uopste do ucitavanja konfe nego tu zablokira..(otvorim Task Menager i pise Status:Not Responding),isto tako i u 3D Mark 06..ne razumem u cemu je problem!A komp mi ispunjava sve uslove da bi pokrenuo (DirectX 9.0c....)..Pomozite
P.S (Mozda je glupo pitanje)Da li je moguce da je u pitanju neki novi program ili sl.?!Posto sam pre imao manje programa..a i menjao sam graf.,imao sam nvidia 8500, a sad imam hd 3850(mislim da zamena grafe uopste nije problem,al' kada sam stavio hd 3850 i hteo testirati,pojavio se problem sa 3D Mark-om,pa..)
mtrzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2009, 22:39   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Da li si instalirao najnovije drajvere za tu grafičku, i da li si propisno deinstalirao stare pre toga?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2009, 23:05   #3
MC WyYt ?1
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 159
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MC WyYt ?1
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Citat:
mtrzin kaže: Pregled poruke
Pokrenem 3D Mark i pojavi se onaj uvodni prozor posle koga sledi ucitavanje konfiguracije...Problem je u tome sto meni ne dodje uopste do ucitavanja konfe nego tu zablokira..(otvorim Task Menager i pise Status:Not Responding),isto tako i u 3D Mark 06..ne razumem u cemu je problem!A komp mi ispunjava sve uslove da bi pokrenuo (DirectX 9.0c....)..Pomozite
P.S (Mozda je glupo pitanje)Da li je moguce da je u pitanju neki novi program ili sl.?!Posto sam pre imao manje programa..a i menjao sam graf.,imao sam nvidia 8500, a sad imam hd 3850(mislim da zamena grafe uopste nije problem,al' kada sam stavio hd 3850 i hteo testirati,pojavio se problem sa 3D Mark-om,pa..)
probaj da nadjes na net-u patcheve i fix-eve,pa instaliraj,pa opet probaj....
MC WyYt ?1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2009, 23:24   #4
mtrzin
Član
 
Član od: 25.12.2008.
Lokacija: Backi Breg
Poruke: 76
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Da li si instalirao najnovije drajvere za tu grafičku, i da li si propisno deinstalirao stare pre toga?
Sto se tice deinstalacije starih drajvera sve je uradjeno po 'propisima',a i posle toga sam formatirao pa sve krenuo sa 'nule'...jedino drajver je onaj sa grafom sto sam dobio..a video sam da ima sveziji Ati Catalyst ali imam modem pa mi je malo nezgodno skidati ga...Ali i na nvidiji sam imao starije drajvere i radilo je..
mtrzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2009, 23:47   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Pa stariji drajveri ce gotovo uvek raditi, ali desi se da nesto nece da radi na njima, mislim da su drajveri manji od 50MB, to bi trebalo da mozes da skines za sat-dva, a ako koristis neki download manager onda mozes da skidas u nekoliko partija.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2009, 23:58   #6
mtrzin
Član
 
Član od: 25.12.2008.
Lokacija: Backi Breg
Poruke: 76
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Pa stariji drajveri ce gotovo uvek raditi, ali desi se da nesto nece da radi na njima, mislim da su drajveri manji od 50MB, to bi trebalo da mozes da skines za sat-dva, a ako koristis neki download manager onda mozes da skidas u nekoliko partija.
Evo skinuo sam ATI Catalyst Drivers 9.2 pre sat vremena i instalirao..Ista je situacija..Ne znam sta bi moglo da bude!Al' graficka mi dobro radi (u odnosu na nvidia 8500 GT..nebo i zemlja)..nisam jos naisao ni na jednu ozbiljniju 'prepreku' i novim igrama..al' me jako nervira STO NE MOGU DA POKRENEM 3D MARK..DA MI JE ZNATI KOJI JE TO VRAG?!
mtrzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 2:54   #7
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Ovako, posto mi se ucinilo da si pomenuo da si prikljucio Radeon 3850 i od tad 3D Mark nece da radi, odmah da se razumemo. Potreban je jedan hotfix koji resava problem, i skida se sa http://www.futuremark.com/, respektivno za edicije 3d Mark-ova. Taj problem ima neke veze sa drajverima, koliko sam citao po netu, nego je vise jednostavno bag u samom softveru tj 3D Mark-u. Isti problem sam imao u servisu, malko sam proguglao i nasao resenje. Hotfix nije nesto veliki, nekih 2-3 mb. Konkretno, problem sam imao sa 3dMark-om 2003.
Proguglaj, i kasce ti se samo

Poslednja ispravka: jozvan_Kg (18.3.2009 u 2:55) Razlog: ...
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Mickie (18.3.2009), mtrzin (18.3.2009)
Stara 18.3.2009, 15:16   #8
mtrzin
Član
 
Član od: 25.12.2008.
Lokacija: Backi Breg
Poruke: 76
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Ovako, posto mi se ucinilo da si pomenuo da si prikljucio Radeon 3850 i od tad 3D Mark nece da radi, odmah da se razumemo. Potreban je jedan hotfix koji resava problem, i skida se sa http://www.futuremark.com/, respektivno za edicije 3d Mark-ova. Taj problem ima neke veze sa drajverima, koliko sam citao po netu, nego je vise jednostavno bag u samom softveru tj 3D Mark-u. Isti problem sam imao u servisu, malko sam proguglao i nasao resenje. Hotfix nije nesto veliki, nekih 2-3 mb. Konkretno, problem sam imao sa 3dMark-om 2003.
Proguglaj, i kasce ti se samo
Svaka cast, spasio si me..Evo sad sam skinuo hotfix,instalirao i rade i 3D Mark 03 i 06,sve je OK!Sad sam olaksao dusu...HVALA TI PUNO! Pozdrav
mtrzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 19:12   #9
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ne pokrece mi 3D Mark!Pomoc

I ja sam imao isti problem, nijedna radeon HD kartica nije htela. Dobro da naleteh na resenje, hvala jozvan_Kg
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3D Mark 2006 Magneto Aplikativni softver 7 27.11.2009 12:51
3d mark problem macisr Osnovne komponente 2 2.2.2009 11:01
Canon EOS 5D Mark II alesandro Foto i audio/video 6 18.9.2008 2:13
ati 2600 pro i pc mark Guliver Grafika 3 18.11.2007 20:01
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com