Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2013, 23:19   #1
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Smile Draftsight 1.3

Pozdrav.
Preko mi je potrebna pomoc. Kao studentu arhitekture koji je veliki linux fanboy potreban mi je link za download Draftsight-a v1.3 posto verzija 1.4 ima previse problema za instalaciju na bilo kojem od main distroa tipa Suse, Debian, Ubuntu, na 64-bitnoj arhitekturi. Ako iko mozda ima program i nije mu muka da ga uploaduje ili sl spasio bi i mene a i jos jedno desetak ljudi velikih muka (Mint 15 puca po svim savovima evo nakon 2 meseca koriscenja).

(P.S. Ne radi se o pirateriji i sl).

(P.S.2. Nemam vremena niti znanja da pravim stvari na Archu, sto su mi pojedini i savetovali).
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2013, 0:27   #2
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Na Archu ćeš ga lako instalirati, a to znači i na srodnim distribucijama kao što je Manjaro koji je baziran na Arch-u, i napravljen je za početnike. A tu je i Chakra koja je isto bazirana na Arch-u. Ako već se toliko patiš sa ostalim distroima, makar digni live Manjaro pa probaj ako hoćeš.
https://aur.archlinux.org/packages/draftsight/

EDIT: Pa ima .deb na njihovom sajtu da instaliraš na Ubuntu-u, šta je toliki problem?
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2013, 3:12   #3
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Trenutnu verziiju 1.4 je nemoguce instalirati na x64 distroima tipa ubumtu i debian, a takodje i na suse-u. V1.3 je bila sasvim ok ali vise nisam uspeo naci .deb prosle verzije.

P.s. Jedini distro na kojem radi a da je debianov derivat je mint 15... a na sve ostale distore dobijam ili segmentation error i sl...

P.s.2 Probacu sa manjarom definitivno.
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2013, 11:47   #4
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Obrati pažnju i na mislim treći komentar na linku koji sam ti dao ako budeš imao problema. Možda ti to reši problem i na nekoj drugoj distribuciji.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 20:09   #5
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Skidam Manjaro upravo pa cu ga dic' "uzivo" (x64 bit verziju) i da vidim sta ce i kako ispast'.
Inace da se pitam ne bih nikada koristio nista drugo do Debian-a. Ali problem je tu sto blender bez instaliranog placenickog drajvera za ati 4300 mobility radeon karticu nece da prikazuje objekte u solid mod-u, dok sa instaliranim placenickim drajverom za grafiku Draftsight ne uspeva da se pokrene ( lib.Go.l...tako nesto error neki, fali neki fajl, guglao sam par nedelja i pokusavao sve i svasta ali nista) - a sve sto mi treba je distro koji nece da se raspada posle 2 meseca koriscenja, i na kojem ce Blender i Draftsight raditi fino, i na kojem Youtube nece lagovati :-D.
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 12:37   #6
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Samo da ti napomenem ako bacaš iso na flešku, ne možeš preko unetbootin-a, nego ti treba neki image writer.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Engineer (6.12.2013)
Stara 6.12.2013, 19:13   #7
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Isprobao Manjaro juce kao ``live`` a danas ga i instalirao. Draftsight i blender napravljeni u roku od pola sata (draftsight naravno iz AUR-a).

Covece, hvala ti .
Oba programa rade i imaju bolje performanse nego na proslim distroima.
Sklonio si mi kamen sa srca (predomisljao sam se u vezi vracanja 7-ice na moju krntiju).
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 2:12   #8
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Drago mi je da to čujem, nek ti je sa srećom sa Manjarom. Ako negde zapne, imaš Arch Wiki, ako nema tamo, tu smo da pomognemo.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Engineer (7.12.2013)
Stara 28.10.2014, 21:49   #9
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Draftsight 1.3

Koristim Draftsight 2015 (najnoviju verziju) i pojavio se sijaset problema za koje ne znam tacne uzroke. Naime, citav GUI sada laguje zestoko, element snap opcija je izuzetno neprecizna, otvaranje dwg fajlova od 30ak mb-a traje i po skoro 10 minuta :-(. Ako je neko imao isti problem i popravio ga, neka pomogne i meni :-(. Ovo je jedin stvar koja me drzi dalje od windows-a.

P.S. A istovremeno tu istu podlogu mi u Autocadu r14 otvara za 2-3 sekunde i nema nikakvnog lag-a ali je mana sto se crtez na moze zumirati na scrool vec mora posebno da se selektuje svaki put opcija ZOOM desnim klikom. A Autocad 2006 je nemoguce instalirati preko novijeg wine-a a 2006-ica je ujedno i jedina novija verzija koja je ocenjena sa gold na winehq sajtu.
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Besplatan program DraftSight kao Autocad! mark0spasic Grafički softver i radovi 1 11.4.2011 13:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com