Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2006, 16:07   #1
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Lightbulb Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Pošto sada imam" bolji internet", želeo bih ponekad snimiti koje parče muzike sa 3 i po miliona internet stanica, pa bih želeo znati postoji li neki takav program...?
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 18:32   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

najbolje je da koristis p2p programe. ja koristim Bearshare i torrent klijente.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 20:58   #3
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Question Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

p2p programi? želeo bih npr. uživo ide muzika a ja po želji snimam na hard radio program...?gde naći dobar torent? unapred hvala
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 21:03   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Citat:
Aleksandar Tolic kaže:
Pošto sada imam" bolji internet", želeo bih ponekad snimiti koje parče muzike sa 3 i po miliona internet stanica, pa bih želeo znati postoji li neki takav program...?
ako ti zvucna kartica podrzava rezim "what u hear" onda lako mozes snimati pjesme preko bilo kojeg programa za obradu, tipa adobe audition.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 21:08   #5
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Bio je jednom tekst u SK (ali stari neki broj, od pre pet sest godina mozda) o programu koji je mogao da bukvalno snimi sve sto izlazi na zvucnik, bez obzira sta je.

Ako se neko seca toga, to bi bilo lepo da postuje ovde.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 23:01   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Citat:
genius kaže:
Bio je jednom tekst u SK (ali stari neki broj, od pre pet sest godina mozda) o programu koji je mogao da bukvalno snimi sve sto izlazi na zvucnik, bez obzira sta je.

Ako se neko seca toga, to bi bilo lepo da postuje ovde.
To moze bilo koj program, samo u windows mixeru namestis recording from stereo ili mono mix u zavisnosti kako hoces. Inace postoje razni streamer recorderi koji rade svoj posao, ali mislim da stereo mix+audition radi dosta dobro sto se tice snimanja
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 9:13   #7
holmes2000
Novi član
 
Član od: 27.8.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

covek je lepo rekao da trazi program za snimanje sa net RADIJA a ne P2P!

u moru ovakvih programa, ja sam probao program koji se zove AudioStreamer. sam cita neke liste stanica sa net-a i izbor (po default-u) je solidan. mozes snimati u wav ili mp3 format. kada snimas sam secka fajlove i pise na disk (fantasticna stvar je da kada pravi mp3 fajlove cak i popunjava ID tagove, naravno kod onih strimova koji pustaju i ovu informaciju uz muziku, a uglavnom to i rade). naravno, postoji i opcija da sam ubacujes zeljene s(tr)anice. imas opciju i da direktno "przis" muziku, kako je skidas. sve u svemu radi vrlo fino i korektno. jedini nedostatak je sto nema mogucnost "stimovanja" zvuka (ekvilajzeri i dr.).

inace, jedan od programa koji "vataju" bilo koji zvucni izvor sa racunara (direct sound, TV, DVB, wav, CD, mic itd.) je Total Recorder. odlican program sa mogucnscu kompresovanja u sve moguce formate koje imas instalirane na kompu.

pozdrav
holmes2000 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holmes2000 na korisnoj poruci:
smeker (3.9.2008)
Stara 2.9.2006, 12:35   #8
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Lightbulb Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

moraću probati taj audio streamer...pre jedno pola godine smo isprobavali nešto u stilu na tv-u imam radio i sa njegovog outputa smo preko creative-a snimali sa običnim record sound i to dosta dobro je zvučalo,ali pošto smo ograničeni sa banderama,zgradama i milion čuda,ovde gore u ravnici imamo slabije radio stanice i naravno probaj internet i ispostavi se da imaju milion stanica koje nama odgovaraju ali problem je moje pitanje...probaću skinuti audio streamer.hvala
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 14:14   #9
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Lightbulb Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

e super radi i Zadovoljava me. hvala
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 18:07   #10
Tatjana9
Novi član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Moze li neko da mi odgovori kako mogu da snimim emisije sa Radija Manastira Lepavina.
Do Radija Man.Lepavina se moze doci na ovoj adresi (klikne se na ono gdje pise LINK),

http://www.manastir-lepavina.org/stranica.php?id=7

ali radio radi od 22 do 23 sata svakog dana, kada otac Gavrilo uzivo cita Akatist i poslije ima besjedu.Zeljela bih da imam snimljene te besjede.

cula sam da moze to da se uradi sa RealPlayer programom, ali ne znam kako.Da li se realplayer skine sa interneta? I sta dalje?

Pozdrav i unaprijed hvala
Tatjana
Tatjana9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 20:07   #11
MikiSoft
Novi član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Skini Nexus Radio, extra je program, imas ga u predzadnjem izdanju SK-a, ili mozes Guglati (prvi rezultat).
MikiSoft je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 21:45   #12
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Za snimanje moze da posluzi i (besplatni) AIMP plejer.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 23:25   #13
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Cool Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Screamer Radio...Imaš da podesiš u njemu da slušaš gomilu radio stanica od muzike raznoraznih žanrova, do vesti,politike itd...Slušaš i snimaš muziku u isto vreme sa bilo koje radio stanice..E sada kvalitet snimljenog zavisi od kvaliteta koji puštaju od 96/128 kbps itd.. Program je mali ali 'ubica', 'mrvi' samo tako...

http://www.screamer-radio.com/
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 23:03   #14
MilaM
Novi član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Na koji nacin da ubacim neki od nasih radija u AudioStreamer ???

Poslednja ispravka: VojaM (23.4.2010 u 11:42) Razlog: radia --> radija
MilaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 17:33   #15
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Postaoji jako dobar program po imenu Replay Media Catcher.Ima opcije za snimanje video zapisa, kao i posebno tona. Preporucujem skidanje full verzije.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 18:18   #16
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Najbolji i najednostavniji program za snimanje je po meni audacity! http://audacity.sourceforge.net/download/
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 19:25   #17
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Screamer Radio...Imaš da podesiš u njemu da slušaš gomilu radio stanica od muzike raznoraznih žanrova, do vesti,politike itd...Slušaš i snimaš muziku u isto vreme sa bilo koje radio stanice..E sada kvalitet snimljenog zavisi od kvaliteta koji puštaju od 96/128 kbps itd.. Program je mali ali 'ubica', 'mrvi' samo tako...

http://www.screamer-radio.com/
Još jedna stvar u vezi ovog programa je što ima tzv. recording buffer, koji se može proizvoljno nameštati. To znači kada klikneš na snimanje, on snimi i ono što je već prošlo. Kod mene je namešteno na 10 mega, pa to ispadne prosečno oko 10 minuta već snimljenog materijala u trenutku kliktanja na REC. Sada možda to imaju i drugi programi, ali to ne bih znao , pošto koristim samo ovaj.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 15:15   #18
crni hronicar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Lokacija: 43°00′N 21°57′E
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija?

Teoretski, a ja bih rekao i prakticno, sve sto cujes preko zvucnika ili slusalica, mozes da snimis preko Sound Recorder-a koji dolazi sa instalacijom windows-a. Posle obradi snimak u nekom editoru ako te ne zadovoljava.
crni hronicar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji program za pravljenje muzike? phoenix[illusion] Audio softver 98 9.7.2008 17:10
Plugins ili neki novi program arlekino Aplikativni softver 9 30.5.2006 16:12
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com