Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2007, 1:09   #1
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

E sad stvarno vise ne znam sta da probam. Al ako ovo ne resim, ili se ne ispostavi da je nesto riknulo, mislim da vise necu kupiti ni kesicu za cd na kojoj pise nVidia.

Problem:
Kad mi je riknula 6600gt (rekli su da je crkla memorija) kao zamenu sam dobio 7600gs (obe by Gigabyte). Od kada sam je ugradio neke igre mi se zakucavaju - znaci slika se zamrzne, a muzika nastavi da svira i vise ne pomaze nista. Nekad tako stoji dok ne restartujem na dugme, a nekad se pojavi crni ekran pa onda BSOD sa porukom da je budjavi nv4_disp.dll krivac ("The device driver got stuck in an infinite loop", da ne pisem sve). To se desava kada igram Rome TW i Medieval TW u roku od 2-5 min. Za LFS sam mislio da radi, al mi je i on zakucao posle jedno 30 min online voznje. FEAR sam igrao 4 sata bez problema. To sam probao od igara, sto se tice ostalih stvari sve radi bez problema. Evo i konfiguracija (da ne morate da gledate u profil): Barton 2500+, Abit NF7, 2x512 ddr433 Kingmax, Maxtor 80GB, dvd/rw, cd/rw, Chieftec 350w.

Sta sam probao:
- Prvo da napisem da se nista ne greje, pratim temperature + ispod hladnjaka graficke (pasivno) sam stavio jednu osmicu pa je temp bila 52 c posle 4h FEAR-a. Pregledao sam plocu, nema nabubrelih ili iscurelih kondenzatora.
- Driveri: sve moguce verzije ForceWarea koje podrzavaju ovu graficku, dve verzije drivera za plocu.
- Update-ovao bios ploce na najnoviju verziju.
- Cista instalacija Windows-a.
- Testovi (sve prolazi bez problema): PC Mark 04 (rezultat slican kao pre pola god), 3D Mark 05 (3780), Memtest86 (0 errors, probao i module posebno).
- Iskljucivao write combining i smanjivao Hardware Acceleration za 2 crtice (dalje nema smisla). U bios-u iskljucivao Fast Write, menjao AGP aperture size, disable-ovao Video Ram Cacheable, i verovatno jos nesto al ne mogu da se setim.
- Menjao napajanje.
- Ubio sam se od googlanja i nasao da se ovaj BSOD javljao na nekim starijim VIA plocama. Takodje sam nalazio ljude sa ovakvim problemom (postovi na forumima su od 2001 pa do danjasnjih). Jedini koji su uspeli da rese problem su oni koji su nasli da im je nesto drugo riknulo (ne graficka) i oni koji su posizeli pa kupili drugu graficku.
- E sad najludje od svega. Doneo sam ortakov komp, slicna konfiguracija samo on ima 2600+, 512 MB Ram-a, i neka Asus ploca sa VIA chipsetom. Kod njega moj 7600gs radi bez problema. Moj komp isto radi bez problema sa njegovim Radeonom 9200 (na zalost nemam neku jacu graficku da probam na mojoj ploci). nVidia graficka ne radi na nVidia ploci, a na VIA radi.

Vise ne znam sta da probam. Ako neko ima ideju, hvala unapred.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 14:43   #2
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

Do not fear ForceWare's here!!!

Mozes da zamenis graficku sa nekim pajtosom koji ima radeon posto je ocigledno neka nekompatibilnost izmedju ploce i graficke.

Ili da odneses tu 7600gs (koja i nije nesto skupa) na procenu u servis da ti otkupe pa kupis novi radeon.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 19:08   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

Pre svega cestitke na lepo i detaljno postavljenom pitanju. Pravo osvezenje posle gomile "E, imam BSOD, zasto?"

Sto se tvog problema tice, posto si probao sve sto se moglo probati, ostaje samo zakljucak da jednostavno, kao sto rece ForceWare, postoji nekompatibilnost ploce i grafike, ili (sto je malo verovatno, ali ipak moguce) da je sama grafika ili ploca neispravna. Zamoli, ako mozes, u servisu da ti daju drugu grafiku da probas da bi bio siguran, ili odnesi komp kod njih neka sami probaju koja grafika nece praviti problem na toj ploci.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 2:33   #4
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

Pazi sad ovaj udarac: Imao sam sličan problem, i rešenje se krilo (za mene) u (a)sinhronom radu memorije u odnosu na CPU FSB.

Vidim da imas brzog Kingmax-a i pretpostavljam da Bartonče pržiš na default 166 FSB-u. Znam koliki je performance drop da spustiš DDR na 166(x2) MHz, ali probaj to, molim te. Javi da li je rešilo problem. Ako jeste, onda ima smisla da odes da ti uzmu tu karticu, a da u zamenu (UZ TEST NA LICU MESTA!) odabereš drugu iz tog cenovnog ranga. Naravno ako se pokaže da sam u pravu, kartica je 100% ispravna, ne daj da ti zakinu na (pro)ceni.


Eventualno mogu da se nadju Barton i DDR na pola puta - OC podizanjem FSB-a na 200 + spustanje Kingmaxa na 200x2, ako možeš da namestiš stabilan overklok. Vidi jel išta od ovoga deluje, pa javi. GL HF
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 13:45   #5
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Mozes da zamenis graficku sa nekim pajtosom koji ima radeon posto je ocigledno neka nekompatibilnost izmedju ploce i graficke.
Na zalost nemam nikoga ko ima agp graficku priblizne jacine, bar za probu. Mogu jedino da zamenim plocu sa ovim ortakom.

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže:
Pazi sad ovaj udarac: Imao sam sličan problem, i rešenje se krilo (za mene) u (a)sinhronom radu memorije u odnosu na CPU FSB.
Radili su mi sinhrono. Probao sam asinhrono, kao i da malo popustim ostale parametre, ali ne pomaze. A razlike u performansama izmedju ova 2 i nisu neke - par %, secam se da sam to testirao kad sam kupio ovu memoriju (mislim da sam vrteo neke testove u Sandri). Sto se tice zamene graficke, ako do toga bude doslo sigurno ce biti testirano.

Citat:
GoranSTX kaže:
Zamoli, ako mozes, u servisu da ti daju drugu grafiku da probas da bi bio siguran, ili odnesi komp kod njih neka sami probaju koja grafika nece praviti problem na toj ploci.
Servis ostaje kao poslednja opcija. Jednostavno ne torse mi se pare na komp star 3,5 godine, jer ce biti zamenjen pocetkom sledece godine (valjda ce dotle Vista dobiti nice fat service pack, a i ova navala novih tehnologija, pa da sve to malo legne). U stvari mozda bi se lakse odlucio na ovaj korak da nije FEAR-a, koji radi bez problema i koji je zahtevniji od ovih drugih igara.
Zato hocu da probam jos neke stvari. Juce sam od nVidia Customer Supporta dobio neke predloge (mada sam to vec probao) i novi AGP GART driver (koji je jos beta). Doduse nije pomoglo, ali bar sad komuniciram sa Level 2 Customer Support-om (oni citaju ono sto im napises, za razliku od onih sa Levela 1 koji ti samo copy/paste-uju gotove odgovore), pa mozda predloze jos nesto pametno. A mozda i ovde neko da jos neki predlog.

Citat:
GoranSTX kaže:
Pre svega cestitke na lepo i detaljno postavljenom pitanju. Pravo osvezenje posle gomile "E, imam BSOD, zasto?"
Hvala. To je poznata boljka ovog dela foruma koja se ponavlja, iako su moderatori lepo odradili bitne teme. Pa usled nedostatka vidovitih clanova foruma, mnogi ne mogu da dobiju pomoc.

Citat:
ForceWare kaže:
Do not fear ForceWare's here!!!
Sad sam spokojan.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 15:53   #6
EDI the Little
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Poruke: 41
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

Brat moj je pre oko godinu-dve imao probleme izmedju graficke nVidia FX5200 i ploce Abit NF7 revizija 2 (takodje je imao i Barton 2500+@3250).
Ne secam se tacno koje probleme, ali znam da su se problemi javljali dok je igrao igre, dok je sve ostalo radilo skroz dobro.

Menjao je drajvere na grafickoj, podesavao je pomocu Riva tunera, menjao je cak i bios na grafickoj. Podesavao je plocu u Biosu, promenio nekoliko biosa na ploci, probao 5 razlicitih verzija Winowsa i na kraju je uvek imao isti problem.

Ispostavilo se da je sve vreme ploca pravila problem.
Neka nekompatibilnost u vezi sa plocom i to samo sa revizijom 2 Abit NF7.

Poslednja ispravka: EDI the Little (19.7.2007 u 15:59)
EDI the Little je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 16:03   #7
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: nv4_disp.dll "infinite loop" bsod

I ja trenutno mislim da je to problem. Mada sam sinoc blokirao neki nVidia servis (nvsvc.exe, ili tako nesto), koji je hteo da se pokrene kad sam startovao LFS. Posle sam vozio 2h online bez problema. Cekam da mi iz nVidia-e posalju neko programce koje pokazuje da li postoji veliki broj IRQ poziva prema procesoru, i ako postoji, koji uredjaj ih salje (npr mrezna kartica i sl) - pa da ga disableujem. Ako ni to ne pomogne prelazim na VIA plocu


Edit: zaboravio sam da napisem kako se zavrsilo

Zamenio sam plocu sa ortakom. Sada sve radi ok i kod mene i kod njega. Mada, kad sam promenio plocu i instalirao sve... Igre su radile, al nije hteo da pusti ni jedan video. Kad sam iskljucio hardware acceleration za graficku i video da onda radi (tj da je graficka problem), za malo da me lupi srcka. Srecom, navatao sam neke drivere sa kojima sve radi. I jos jedna korist, ortaku sam verovatno spasio procesor - izgleda da onaj ko je sastavljao komp nije bio vest u namestanju hladnjaka, pa je ona zvaka bila sva razmazana, a proc se grejao do 70c (poceo je da se topi lak). Sad ne prelazi 55c (Arctic Silver ).

Poslednja ispravka: Remedy (11.8.2007 u 3:24)
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com