Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2013, 22:09   #1
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom CPU/GPU bottleneck tema

Cesto se postavlja pitanje da li su procesor i graficka u skladu jedno s drugim, tj da li procesor moze da isprati graficku u zahtevnim igricama. Evo slucaja kako se ponasa AMD phenom ii x4 960T 3.6Ghz i GTX460 1GB OC u Battlefield 3 multiplayer Gulf of Oman mapi:


Spoiler za Neki primeri BF3 MP:
[IMG]
[/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]


Dakle radi se o velikom "bottlenecku" kada su setovanja na low i high, tek kada se setuje na ultra dobija se potpuno iskoriscenje graficke.
Ali meni ne treba ultra , meni treba 100+fps koje bih imao da mi je graficka 99% opterecena na low setovanju, ukljucio bih loghtboost i bog da me vidi. Mogao sam ja da kupim jacu graficku, da imam 20tak vise frejmova na ultra, i da imam konstantne frejm dropove? Ne, hvala. Tako cu opet reci kad budem kupovao novi cpu.AMD-ovi 8mo jezgarni buldozeri jesu dosta brzi od phenoma ali intelove i5ce za iste pare ih prase samo tako. AMD? Ne hvala.
Ovde primer iz Battlefield 3 kampanje: http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...9&postcount=14

Bad Company 2 MP

Spoiler za BC2 MP:
[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]


Potpuno ista ako ne i gora situacija u odnosu na BF3.
Da rezimiramo
Neke glave su pocele prozivke, intel je mama i tata, intel je bog otac... E pa cinjenica je da je intel cpu daleko kvalitetniji proizvod i bolje resenje od ekvavilentnog amd premca.Ljutili se mi koliko hocemo, situacija je takva da intel skoro da nema konkurencije u svetu destkop procesora.
Morandi je offline  
Stara 1.8.2013, 22:15   #2
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

AMD FX 8350 vs Intel 3570K vs 3770K vs 3820
demaksi je offline  
Stara 1.8.2013, 22:17   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

da ti nije uključen v-sync? a i poznata je ta GTX460 sa low gpu usage ima već tema o tome
water wizard je offline  
Stara 1.8.2013, 22:25   #4
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
da ti nije uključen v-sync? a i poznata je ta GTX460 sa low gpu usage ima već tema o tome
Nisi dobro pogledao. Vsync jeste ukljucen ali na 144Hz. Nije ni do graficke zato sto u kampanji radi prilicno dobro od 95-99% usage uglavnom.
Morandi je offline  
Stara 1.8.2013, 22:28   #5
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Battlefield igre su bazirane ne Frostbite engine-u, koji je jako procesorski zahtevan, narocito u delu multiplejera, tako da ne cudi uopste sto ti je procesorski deo usko grlo za graficku. Isto vazi i za igre koje dolaze iz Blizzard kuhinje. Neke igre opet bolje rade na AMD. Zavisi mnogo od optimizacije. Ne treba samo na osnovu 2 igre donositi tako ostre zakljucke.
Jeste Intel, narocito Core I5 bolji za gaming od AMD-a, ali u obzir treba uzeti i cenu. Primera Athlon X4 ili Phenom X4 kostaju izmedju 6500 i 8500 hiljada, dok Core I5 kosta oko 16k najmanje. Kosta 2 do 3 puta skuplje, ali ne pruza 2 do 3 puta vece performanse u igrama od navedenih procesora. Cak i Core I3 cesto je brizi od navedenih AMD procesora za igre, ali kosta makar oko 11k, a opet nije duplo brzi. Gledajuci kroz prizmu Cena/Performanse, AMD je po meni i te kako dobar izbor za ljude na malom budzetu. Narocito sto je mnogo bitnije imati dobru graficku, nego li dobar CPU za igranje igara.
Vlad Cepesh je offline  
Stara 1.8.2013, 22:29   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

znači trebalo bi da mu CPU bude na 100% zauzeto..
water wizard je offline  
Stara 1.8.2013, 23:20   #7
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Imam 960t i prilicno sam zadovoljan, pogotovo sto mi je zapao primerak koji se otkljucava u x6 (1600t).

Vidim da ti je FPS sasvim pristojan za MP igranje...
Tesko ces izvuci veci fps u MP sa AMD phenom x4 procesorom i tom tvojom grafikom bilo da imash bottleneck ili ne. Ni sa Phenom x6 ne bi dobio mnogo vishe (mozda +5fps)

Ja bih nakrivio kapu, grafika ce ti duze trajati (manje se greje manje struje trosi). Ako ti to toliko smeta verujem da ces lako prodati 960t sa plocom i dokupiti INTEL!
Neverujem da ces dobiti mnogo bolje performanse sa Intelom u cenovnom rangu i godistu tog 960t!
Trebao si bolje da se raspitash pre kupovine ako si ocekivao visoke performanse jer je pun net primedbi za NEOPTIMIZACIJU i BF2BC i BF3, a zale se i AMD i INTEL i NVIDIA korisnici.

Izvini 'al zasmetalo mi sto si u drugoj temi svaki AMD procesor nazvao "smecem" , a pogotovo 960T.
Filip89x je offline  
Stara 1.8.2013, 23:54   #8
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Dokle bre vise to *******vanje AMD/Intel, drugacije su to arhitekture i generalno se ne ponasaju isto u vise oblasti. Tebi ako se ne svidja AMD zadrzi to za sebe, mislim da smo svi vec upoznati sa karakteristikama jedne i druge firme. Takodje zaboravljas da je intel skuplji, mozda neko jednostavno nema dovoljno velik budzet? Ti ako imas para za i7-980X super, nema potrebe da otvaras temu i da demonstriras kako je on bolji od svega ostalog. Isto kao sto nema potrebe da blatis/insultujes AMD.
RexGrammer je offline  
Stara 2.8.2013, 0:23   #9
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Овде је проблем искључиво чувена 460-ица која може али и не мора да ради како треба. Мораш да пронађеш добар драјвер који ће се слагати са остатком машине. Исто важи, нормално, и за 560 јер је врло сличан (исти) чип. Да би ти картица радила на максимуму, потребно је да је оптеретиш до краја, чим захтеви попусте, попусти и она. Убоди било коју другу и видећеш разлику. Ово нема везе са Интелом или АМДом..
Rockstar je offline  
Stara 2.8.2013, 0:27   #10
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Hahaha jesam li te za srce ujeo? Ne dirajte mi moj AMD
Ja kad sam kupovao ovaj amd cena mu je bila 11k, a imao sam izbor intel i5 2320 za nekih 12k cni mi se ali bez garancije. Tako sam uzeo ovo ... i ponadao se jos mozda otkljucam u x5-x6 al nista
Ne pljujem ja AMD sta je vama vec vidim dosta ljudi trazi savet koji cpu za gejming, evo primera kako radi jedan toliko hvaljeni amd cpu.

@Demaxi sto je okacio taj video dole je smesan. Znaci koliko publike igra Crysis, BF3 a koliko black mesa i Trine 2
Daj bezi

@Rockstar
Pricao sam sa clanom Jonathan o ovoj temi, on isto dozivljava sa phenom ii x4 965 na 3.8Ghz i GTX660com u BF3. Znaci on na low ima 50-60% zauzece sa 75fps u proseku, a na ultra 99% zauzece sa 60tak fps i sa ogromnim frejm dropovima.
Sem toga single player mi radi solidno sa uglavnom 97-98% usage i to na low, tako da nije to sto kazes.
Morandi je offline  
Stara 2.8.2013, 1:33   #11
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Eh, opet dolazimo do mesanje baba i zaba. Prvo, moras da shvatis kako se prave igre da bi shvatio problem toga kako i koliko se koriste GPU i CPU...

Prvo, uzeo si dva porta sa konzola. To nikako ne smes da radis. Uzmi PC igre, pa njih uporedjuj. Zasto ti ovo kazem?

Konzolni portovi se prave tako sto se prvo igra kodira i optimizuje za konzole na kojima se nalazi, onda se uzme jedan od portova (obicno Xbox 360 port) i na njega se nadogradjuju razna cuda, ali cod ostaje gotovo netaknut. Tako dolazi do masivnog ne iskoriscavanja PC komponenti. Obicno se stvari kao sto su DX11 i Hi Res texture bukvalno lepe na igre.

I sve je ovo bitno zbog druge stvari, a to je da ove konzole za koje se sad prave igre rade sa uzasnim procesorima koji su totalno drugaciji od onih koje imamo u PC-u i za koji se kod totalno drugacije pise. Cesto puta se dogadja da je CPU bukvalno kobajagi iskoriscen 100%, a ustvari samo jedno jezgro radi kompjutaciju dok je ostalima zadat neki beskonacan matematicki problem (nisam siguran sta rade ostala jezgra, dao sam primer). Bitna je i cinjenica da konzole ove generacije rade u slucaju PS3 samo sa jednim jezgrom, a u slucaju Xbox-a 360 sa dva jezgra, pa obicno PC igre ne koriste vise od dva jezgra za igre.

Sve ovo prija Intelovim procesorima koji su sposobniji da progutaju vise operacija na jednom jezgru i tvoja izjava da je Intel bolji proizvod za igre stoji, ali za igre trenutne generacije.

Onda dolazimo tu do nove generacije konzola. Ona ima arhitekturu slicnu onoj koju ima PC. Procesori su totalno slicni kao oni u nasim racunarima. Sto je najbitnije, najvecim delom je ovih komponenti proizvodjac AMD. Nove igre ce biti kodirane da iskoriscavaju vise jezgra sa pravim kodom, iskoriscavace nase procesore do poslednjeg herca. Graficke ce takodje biti iskoriscavanije, pogotovu GCN arhitektura koja se nalazi i u next gen konzolama. Uostalom, najbolje ti je da procitas sta kazu developeri koji prave te iste igre:

http://www.eurogamer.net/articles/di...c-for-next-gen

Dakle navijacki komentari ti ne pale.
dragomix je offline  
Stara 2.8.2013, 1:44   #12
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Da bi razumeo razliku izmedju Intela i AMD-a moras da razumes njihove arhitekture i proizvodni proces. Oni se totalno razlikuju.

U Crysis 3 (igrici koja je trenutno najbliza next-gen igrici, neki je zavode i kao next gen) FX8350 obrise pod i5-3570k (koji mu je trenutno pandan u Intel ponudi), ali ne samo to, vec i nabije i7-3770k na kolac. Ovo izgleda veoma zacudjavajuce ali istina je. Da bi se nadmasio potrebna je zver tipa i7-3960X koji je visestruko skuplji (moze i nesto slabije, nisam detaljno upoznat sa ponudom kod nas).

Sad moze neko da kaze da sve izmisljam, to naravno nije istina jer imam i izvor:

http://www.pcgameshardware.de/Crysis...hmark-1056578/ (Radi i google translate, mada nece biti bas tacno, jer ce promasiti dosta konteksta)

Moje misljenje deli i uvazeni Sef Tehnickog Sektora u Avalanche Studiju, Linus Blomberg. (Avalanche Studios je izmedju ostalog razvio Just Cause i Just Cause 2). Oni koji su upoznati Just Cause koristi engine koji je queue based, iliti "nije optimizovan za vise jezgara", pa je zanimljivo da covek ove firmi prepoznaje progresivnu varijantu kao AMD.

Takodje ce se javiti i olaksanja u portovanju igara sa next-gen konzola, jer je u principu slican koncept i slicni setovi instrukcija.

Engine-ovi tipa Frostbite 2/3, ili CryEngine 3, su veoma progresivni, oni "cede" hardver do poslednjeg nanometra silikona.

Tu su naravno i kontra-argumenti, Intel zadrzava bolju energetsku efikasnost. Pored toga ima i stvar dugotrajnosti socketa. LGA1155 je zavrsio karijeru (ovo naravno ne treba shvatiti bukvalno), LGA1150 procesori su daleko skuplji, kao i ploce. Predvidja se da ce AM3+ izdrzati barem jos jednu generaciju CPU-ova.

Posto ova tema pokriva i GPU-ove. Sledece informacije ce takodje biti verovatno informacije: Posto ce next-gen igre iziskivati vise VRAM-a, pa mozda moze izgledati kao razumno investirati u karticu tipa HD7950 umesto GTX760, to, naravno, vazi samo ako ciljati iskljucivo na next-gen igre. GTX760 se pokazuje daleko bolja u trenutnim vodama, mada vrlo je verovatno da ce potonuti kad dodju next-gen igrice (Cisto zbog "sirove" kolicine VRAM-a). Treba imati u vidu da ce PS4 biti u klasi mid-range gejming PC-ja, ali ce imati neverovatnih 8GB unifikovanog RAM-a koji ce vecinom biti posvecen grafici.

Poslednja ispravka: RexGrammer (2.8.2013 u 2:03)
RexGrammer je offline  
Stara 2.8.2013, 2:00   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Ovo postaje "Intel vs. AMD tema"... Just sayin'.
doctor je offline  
Stara 2.8.2013, 2:05   #14
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Ne pretvara se, ona je od pocetka takva. Samo dajem drugaciju perspektivu ovom vecnom duelu (koji po meni stvarno nema smisla, jer se uopste ne mogu porediti).
RexGrammer je offline  
Stara 2.8.2013, 2:18   #15
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Tema ima odlican naziv, ali los prvi post. Umesto da procamo o aplikacijama gde je GPU, a gce CPU usko grlo i zasto, pricamo o tome cija krava nosi belje mleko...

Sto se tice vec next gen igara i konzola, i PC ocekuje jednu evoluciju u skorije vreme, a to je unificirana memorija. Sa njom ce biti gotovo nebitno da li GPU ima 1 ili 5GB RAM-a.
dragomix je offline  
Stara 2.8.2013, 2:20   #16
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Ja sam za to da se tema zatvori, ili barem pobrise vecina postova. Nemaju veze sa nazivom. Po meni je to poredjenje sasvim sumanuto. Jednostavno ljudi nece nikad prihvatiti da ne postoji "bolje" resenje, sa jedne strane imamo x sa tim i tim prednostima i manama, a sa druge y sa tim i tim. Pa nek bira ko voli sta.

Analogija tome jeste poredjenje da li je ukusniji kajmak ili sir. Jednostavno neko vise vole kajmak a neko sir. Nema pobednika.

Generalno, ljudski mozak ima tendenciju da neke stvari uprosti i gleda crno/belo, a nikad nije tako :/ To je u stvari primarna forma flight or fight instikta koji je duboko usadjen u podsvest. Iako ljudi vise ne odlucuju da li ce bezati ili se boriti sa tigrom, ali instikt je jos uvek tu. Uvek moraju 2 stvari da se vagaju i gledaju koja je bolja. Logicno je porediti 2 stvari koje se nas ticu (npr. sta je bolje za mene), ali ljudi porede koji je lepsi/zgodniji ili bogatiji, a pritom ljude koje porede nikad nisu videli/upoznali. Moze se reci da je to "primalna svest u modernom drustvu". To je sve prirodno, mada ljudi cesto ne gledaju stvari obuhvatajuci ceo spektar, vec samo ono sto im odgovara. Ovo je psiholoski odbrambeni mehanizam, koji "udovoljava" nasoj podsvesti, i blokira sve sto nam ne odgovara. Tako i nastaju ove besmislene rasprave. Ako stvarno razmislis logicno je. Koga briga da li je bolji Intel ili AMD, ti uzmi ono sto ti vise odgovara i kraj, nema potrebe ista da se poredi (barem ne ovako "javno"). Kasnije zbog tog instikta dolazi do paradoksa poredjenja stvari koje se ne mogu porediti, barem ne na generalnom nivou bolji/losiji.

Poslednja ispravka: RexGrammer (2.8.2013 u 2:28)
RexGrammer je offline  
Stara 2.8.2013, 8:44   #17
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Temu sam pokrenuo iz razloga sto u poslednje vreme vidjam ljude koji na forumu traze da im sastavite konfe od 60-80k, a vi im preporucite AMD FX6300 i GTX760, pa nema sanse da to ide jedno s drugim. Ili na Athlon kacite takvu neku karticu
Ja cekam sl generaciju nVidia kartica, gtx460 je tu da premostim taj period. A kupujem zelene iskljucivo zato sto imaju 3d vizn, lightboost opcije monitora. Trenutna generacija nvidie koliko sam upoznat nema potpuno podrsku za dx11.1, vec tek naredna ce imati tako nesto dx11.1 ili dx11.2 stagod. A taj directX ce navodno imati bolje iskoriscenje i optimizaciju za CPU.
Morandi je offline  
Stara 2.8.2013, 9:13   #18
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Kako ono bese,nvidia trazi jak cpu za ati bas i nije toliko od presudnog znacaja,a sad sto se ti primas na intel to je tvoj problem zar ne?Mani da se toliko palis da otvaras novu temu da bi nesto dokazao, nije lepo
Bas imam toga athlona i prastaru 4850 i dalje se lepo igram,mozda ne bas kvalitetno kao sa intelom ali meni dovoljno,mator sam ti ja da bi se palio kao hepo kockica...
I kako to vsinc moze da bude ukljucen na 144hz zar on ne ogranicava fps na 60,nisam u toku mozda je i moguce?Nesto si ti tu pomesao,najverovatnije ti nesto nije uredu sa karticom,ali to nema veze sa amd-om zar ne
P.S i dalje si moj idol

Poslednja ispravka: planetm (2.8.2013 u 9:25)
planetm je offline  
Stara 2.8.2013, 9:33   #19
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Kako ono bese,nvidia trazi jak cpu za ati bas i nije toliko od presudnog znacaja,a sad sto se ti primas na intel to je tvoj problem zar ne?Mani da se toliko palis da otvaras novu temu da bi nesto dokazao, nije lepo
Bas imam toga athlona i prastaru 4850 i dalje se lepo igram,mozda ne bas kvalitetno kao sa intelom ali meni dovoljno,mator sam ti ja da bi se palio kao hepo kockica...
I kako to vsinc moze da bude ukljucen na 144hz zar on ne ogranicava fps na 60,nisam u toku mozda je i moguce?Nesto si ti tu pomesao,najverovatnije ti nesto nije uredu sa karticom,ali to nema veze sa amd-om zar ne
P.S i dalje si moj idol
Ne, on ograničava FPS na broj Hz koji daje monitor... tako da ti grafička za 1 refreš monitora da je 1 sliku.... ako monotor ima 60hz refreš rejt biće 60fps ako ima 144 onda 144...
ja se iskreno igram sa uključenim vsync-om, jer kada nije a grafička šalje više slika nego što je monitorov refreš rejt javljaju se cepanja tekstura gde vidiš deo sledećeg frejma na ovome na kome si sada i to može da smeta ako si frik
Bakster je offline  
Stara 2.8.2013, 10:01   #20
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: CPU/GPU bottleneck tema

ne znam kakav je amd po pitanju overkloka, ali znam da intel korisnici klokuju svoje procesore kako bi iscijedili mast iz najjačih gpu-a. i to se klokuju dosta jako, od 4.2ghz pa naviše
m512pg je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[GreaseMonkey] SK Forum tema urke Forum o forumu 14 12.4.2010 0:45
Brisanje tema i postova bez obavestenja?!! touch_master Forum How-To 1 19.8.2009 17:57
Program za pravljenje tema Aleksandar1987 Programi za mobilne telefone 5 26.4.2009 17:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com