Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2006, 2:16   #1
Milos Nikolic
Novi član
 
Član od: 25.10.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Celeron 1.7 očitavanje temperature

imam intel celeron 1,7 ghz codename(willamtte) kojem nije diran klok niti voltaza,maticna prolca prava nepoznalica zida tehn.problem je u tome sto mi na programu nextsensor cpu tem imedju 85-92 c.sad mene interesuje koliko je ova temperatura ispravna!?posto znam da nije uredu da toliko bude i ba bi procesor riknuo!sta vi mislite?

Poslednja ispravka: Milos Nikolic (26.10.2006 u 2:34)
Milos Nikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 2:34   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: pomoc

Procitaj koje su vrednosti u biosu , verovatno da program koji koristis za ocitavanje nemoze da korektno prepozna senzor za temperaturu pa ti stoga dobijas takva ocitavanja .... takodje probaj i neki drugi program za ocitavanje temperaturnih senzora...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 2:39   #3
Milos Nikolic
Novi član
 
Član od: 25.10.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pomoc

to bi mozda bio drugi manji problem posto u mom biosu ne pise kolika je temperatura procesora,bar za to ne postoji opcija jer je stari bios.
Milos Nikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 2:45   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: pomoc

Bas Steta !
Ne preostaje ti nista drugo nego da probas da za ocitavanje upotrebis neki drugi program... probaj Everest ili nesto slicni..... ili u krajnjem slucaju updejtuj bios....e samo jos nesto nisi rekao dali se taj problem sa visokim vrednostima za temperaturu procesora javlja od skoro ili je to prisutno oduvek... ili sta vec... ?
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 2:56   #5
Milos Nikolic
Novi član
 
Član od: 25.10.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pomoc

problem sam primetio pre jedno godinu dana kada sam istalirao everest ali sam mislio da je to zbog moje maticne.bas sad sam skinuo everest i sad mi pokazuje temperaturu procesora od 90 c kao i kod drugog programa.temperatura maticne 30 c.ne znam da flesujem bios a i ne znam kako da nadjem program.
Milos Nikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 3:02   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: pomoc

Znas kako , posto sam kazes da ne umes da flesujes bios a meni sve izgleda da je tu bios nesto zeznuo stvari i da ti samo nemas dobra ocitavanja sa senzora najprostije ti je da uradis sledece .... radi na racunaru neko vreme i kada on dostigne tu "kriticnu temperaturu od 90c" ti racunar ugasi otvori kuciste i pipni hladnjak od procesora ako pocne da ti koza na prstu cvrci onda znaci da ti se kmp stvarno greje i to samo govori da sa njim nesto stvarno nije uredu... u suprotnom to samo senzor za temp ima pogresna ocitavanja i u tom slucaju nemoras da se mnogo opterecujes sa tim podatkom...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 13:12   #7
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: pomoc

Bice najbolje da otvotis stranicu kucista i rukom proveris koliko je kuler na CPU vruc,kao sto ti je Fresko rekao! Mozes i proveriti kako kuler "naleze" na CPU i da li se nije napunio prasinom i time onemogucio odvodjenje toplote!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 21:09   #8
Milos Nikolic
Novi član
 
Član od: 25.10.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pomoc

ne verujem da bi procesor izdrzao 80 -90 c toliko dugo vremena.da li da pipnem procesor ili telo na njemu koje sluzi da odvodjenje toplote sa njega??ako moze neko da mi pomogne i opise kako se flesuje bios i kako da nacem odgovarajuce drajvere.nasao sam neke ali ne znam da li su to ti posto je moja ploca veoma rasprostranjena (lol )??ne znam dal smem da stavim link za to??
Milos Nikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 22:51   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: pomoc

Citat:
Milos Nikolic kaže:
ne verujem da bi procesor izdrzao 80 -90 c toliko dugo vremena.da li da pipnem procesor ili telo na njemu koje sluzi da odvodjenje toplote sa njega??ako moze neko da mi pomogne i opise kako se flesuje bios i kako da nacem odgovarajuce drajvere.nasao sam neke ali ne znam da li su to ti posto je moja ploca veoma rasprostranjena (lol )??ne znam dal smem da stavim link za to??
1. ni ja neverujem da bi ti proc preziveo 80-90c godinu dana konstantno , verovatno bi se spalio ...
2. update biosa bi ti pomogao da ti ploca pravilno ocita temperaturu procesora...
3. pipaj hladnjak procesora ....ako se opeces...
4. ako nisi bas iskusan nebih ti preporucio da flesujes bios ... bolje odnesi komp u neki ozbiljan servis gde ce ti za 400-500din lepo flesovati bios...
5.drajvere z aplocu ces naci na sajtu proizvodjaca maticne ploce...
6.kazi tacan naziv maticne ploce....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 0:02   #10
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: pomoc

fresko je dao par pametnih saveta. Da imaš toliku temperaturu CPU, "zakovao" bi ti komp za 10-ak minuta pa bi ga fizičkim restartom vraćao. Najčešća greška prvih BIOS-a je da temperatura bude izražena u Farenhajtovim stepenima (180 stepeni F =100 stepeni Celzijusa). Bilo je slučajeva sa SIS645 od MSI i sl. Pipni, očisti kuler, a model ploče pošalji na forum !
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 10:34   #11
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: pomoc

Ako se odlucis da flesujes bios imas fin programcic za to-Winflash.Koristi se vrlo jednostavno.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instalacija zvuka Adi ad1986a - Salckware 10.2 - pomoc Apprentice Slobodni softver 0 25.9.2006 12:34
Pomoc: Samsung 940BF 2ms fragman Grafika 5 4.7.2006 16:34
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com