Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2010, 16:23   #21
coldman
Član
 
Član od: 6.11.2008.
Lokacija: BG, Vozdovac
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Apsolutno tacno. E ali ono sto ne znam da li je kod tog Acera napravljeno da "svako ima svoj izduv" ili klasicno su povezani jednom(mislim da je neki celik/bakar)plocom koja "upija" tu temperaturu a onda jedan njen deo hladi kuler. Sto se tice AMD-a niko od mojih prijatelja nije imao problema ali ruku na srce niko od njih nema neki zahtevan racunar. Sve su to low-profile racunari. Ali jedan dobar stand-alone kuler i postolje iz CM serije ce biti sasvim ok.
A kada kod notebook-a jednom "razradis" tastaturu, to vise ne valja. Provereno
A i ako pocne da krcka i da se savija plastika to nikako nije dobar znak.
coldman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 16:47   #22
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Pa da, treba videti. Ljudi se previše plaše AMD-a kako mi se čini. Evo ovaj moj Turion p520 je hladniji od i3 procesora. Zato sam mislio da bi i Athlon p320 trebao da bude prilično hladan. Jer 25W je 25W.

U svakom slučaju, treba proguglati malo, jer ima mali milion laptopova sa tim procesorom...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 16:54   #23
coldman
Član
 
Član od: 6.11.2008.
Lokacija: BG, Vozdovac
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Ljudi vise misle da gube na performansama jer imaju AMD. Sada, to se kod notebook-a i ne primeti ali desktop je druga prica. Ali i sam sam imao AMD procesor(zagrizen sam Intelovac) i moram da priznam da su Tajvanci napravlili strasnu stvar :P
coldman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 16:59   #24
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

U principu, maksimalne performanse se mogu očekivati od Intela, a najbolji odnos cena/performanse od AMD-a.

Naravno, kao što rekoh, "u principu". Uvek postoji izuzetka, te treba biti pragmatičan. Neki AMDi su se ranije prilično grejali, tako da sve to treba istražiti.

Ukoliko se uzme u obzir finansijsko stanje naših ljudi, AMD bi po nekoj logici trebao da ima značajno veće tržišno učešće kod nas. Ali, logika odavno više ovde ne stanuje.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 17:31   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Citat:
coldman kaže: Pregled poruke
Apsolutno tacno. E ali ono sto ne znam da li je kod tog Acera napravljeno da "svako ima svoj izduv" ili klasicno su povezani jednom(mislim da je neki celik/bakar)plocom koja "upija" tu temperaturu a onda jedan njen deo hladi kuler.
95% sam siguran da je tako. Pa ako su obe komponente opterecenje, obe ce imati visu temperaturu nego pojedinacno ako su gpu ili cpu optereceni.

Sve u svemu, sumljam da se P340 mnogo greje, dok god neka igra nije aktivna.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 17:34   #26
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Evo sad primetih da ja sve vreme pričam da je u ovom Aceru p320. A ustvari je p340. Stvarno čudno. Mora da su oni iz BCg****** napravili grešku, a posle ispravili. Mora da sam ja video tu inicijalnu verziju, i prihvatio je kao ispravnu. Sumnjam da bih drugačije napravio tu grešku.

U suštini, nije ni bitno. Reč je o finesi.

Stvarno bi bilo lepo da neko ko je kupio ovaj model ostavi neke utiske...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 18:18   #27
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming mašina nešto preko 400e

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Pa očigledno je reč o dva modela. Acer, kao i drugi proizvođači, voli da se frlja sa nazivima.

Ne bih se kladio u to da je grafička najzaslužnija za temperaturu. Možda je to bilo pre dve-tri godine, jer zaista, tada je bilo uobičajno da gejmerske kartice u laptopovima idu i od 85c. Ali sada je stvar drugačija. Meni je uvek GPU oko 2c hladnija od procesora. Isto tako, oni koji imaju kombinaciju i7+5650 imaju veće temeprature na oba, jer i7 prilično greje. Da je grafička zaslužna za više temperature, verovatno bih i ja imao taj slučaj, kao i neko ko ima i3.
Meni jesito grafička 4670 dosta hladna i pored najvećeg opterećenja. Ali opet, laptop je gaming series, pa kontam da su to sredili da bude tako =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
acer


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming konf. za 400E? caine Šta da kupim? 30 31.3.2011 20:42
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com