Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2012, 13:00   #1
ELIPS
Član
 
Član od: 17.1.2009.
Lokacija: Štrpce,Kosovo
Poruke: 197
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ELIPS
Određen forumom Kupovina novog laptopa

Pozdrav ljudi! Pre neko vreme sam odlucio da uzmem novi laptop (ovaj stari je zreo za penziju). Meni je pre svega potreban pouzdan laptop koji ce me sluziti narednih nekoliko godina (sledece godine krecem na fakultet), ali bih voleo da se igram na njemu s vremena na vreme... Posto zivim na Kosovu, ja laptop moram da kupim u Skoplju (drugde ne mogu a i preskupi su), i to u ovom shopu. Budet mi je do 450 eura (27.000 denara), i ja sam iz ponude izdvojio sledece:

http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php...&pid=12164
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php...&pid=33422
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php...&pid=33423

Prvi mi se najvise svidja sto se konfiguracije tice, ali sam cuo da Acer laptopovi brzo kvare (pogotovo ekran), a ima garanciju samo godinu dana.

Ovaj drugi mi je nekako najbolji (ipak je to Toshiba), ima dve godine garancije, mada ima malko slabiju konfiguraciju od Acera i plastika mi ne deluje bas kvalitetno.

Sto se treceg tice, kod njega mi se najvise svidja boja i to sto je Toshiba, konfiguracija je slicna kao prethodnom samo sto ima slabiji procesor.

Ja bih da uzmem nesto sto ima svoju graficku karticu a ne integrisanu, zato mi se ova tri svidjaju. Postoji jos jedan koji mi se jako dopada (imam poverenje u HP jer mi laptop koji trenutno imam sljaka preko 7 godina), mada sam cuo da konkretno ovi modeli nakon nekog vremena koriscenja imaju probleme sa tastaturom:

http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php...&pid=33637

E sad, sta mislite, koji bih od ova 4 mogao da uzmem? Ako mislite da postoji jos neka bolja ponuda od ova 4 do 27.000 denara na sajtu, kazite mi molim vas...

Hvala!
ELIPS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2012, 13:11   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kupovina novog laptopa

Pre bih uzeo Acer nego Toshibu koja se mnogo srozala.
Eh, kad nema tu Lenova ili makar Asusa ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
ELIPS (19.5.2012)
Stara 19.5.2012, 13:13   #3
ELIPS
Član
 
Član od: 17.1.2009.
Lokacija: Štrpce,Kosovo
Poruke: 197
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ELIPS
Određen forumom Re: Kupovina novog laptopa

Ima Lenova i Asusa na sajtu, ajde molim te vidi mozes li da nadjes neki koji bi odgovarao mojim potrebama...
ELIPS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2012, 13:22   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kupovina novog laptopa

Mislio sam na to da nema nekih koji odgovaraju tebi.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2012, 14:13   #5
ELIPS
Član
 
Član od: 17.1.2009.
Lokacija: Štrpce,Kosovo
Poruke: 197
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ELIPS
Određen forumom Re: Kupovina novog laptopa

Nasao sam ovaj Asus koji je prosto savrsen na mene, samo sto nemam kako da ga donesem do sebe, a i da imam verovatno bi mi pravili probleme na granici... Jel Asus dosta bolji od Acera?
ELIPS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2012, 18:41   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Kupovina novog laptopa

Ono za acer sto si rekao su nebuloze,ja imam acer i odlicno je dizajniran i kvalitetan,naravno ima plastike na par mesta i to je sasvim ok,plus su dosta jeftiniji a nadjus dobre koponente.

Asus je svakako lestvicu iynad acera,imaju fenomenalne laptopove u dosta kategorija,sa aluminijumskim palmrestom(odmoristem za ruke). Vodi racuna da su garancije na svaki lap 2 godine,a kod nekih imas i produzenje garancije kao npr kod acera,ali dobijes international wide warranty s akojom mozes bilo gde u svetu da se zateknes i ne d aj boze imas problem sa laptopom da ga servisiras u njihovom predstavnistvu.

Ako imas nekoga da dodje ovde i uzme ti asus ne verujem da bi ti pravili probleme na granici.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
ELIPS (19.5.2012)
Stara 22.5.2012, 17:56   #7
ELIPS
Član
 
Član od: 17.1.2009.
Lokacija: Štrpce,Kosovo
Poruke: 197
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ELIPS
Question Re: Kupovina novog laptopa

E sad, prvi kosta 425 eura u Skoplju, mogu da ga kupim kad god hocu. Imam godinu dana garancije koju mogu da iskoristim ako je ne daj Boze potrebno jer mi je Skoplje jako blizu.

Ovaj drugi kosta 450 eura u Beogradu, sto znaci da ukoliko se odlucim za njega sledi mi mukotrpan posao nalazenja nekog ko ce da ga kupi umesto mene, odnese na autobusku stanicu kod caletovog prijatelja sofera pa da mi ga on donosi busom, gde postoji rizik od carinjenja na granici. Garancija mi jeste 2 godine, ali tesko da cu moci da je iskoristim, ko ce ga nositi do Beograda, sto znaci da ako ne daj boze nesto ne valja moram da ga nosam do Skoplja a sve to dodatno kosta.

Jedini razlog sto se ovoliko dvoumim je to sto ovaj drugi ima za klasu jacu graficku, ostalo je skoro pa potpuno isto? Ja planiram da instaliram FIFU 12 da je igram sa caletom/drugom, Need For Speed Run ili neki stariji gde mogu da se lepo izvozam i Call of Duty/Crysis da se lepo ispraznim

Sta mi savetujete da uradim, da li je razlika toliko ogromna? Meni je bitno da gore navedene igre bez ikakvog problema mogu da igram barem na medium.

Hvala!
ELIPS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina novog kompa , budžet 600 Eura. weljko94 Šta da kupim? 3 29.7.2008 16:43
Kupovina novog TFT monitora od 19" (Samsung) bojanh ŠDK - Grafika 9 16.1.2008 13:07
Nadogradnja starog, ili kupovina novog kompjutera Guterill Šta da kupim? 3 7.1.2008 22:43
kupovina novog laptopa... Salito ŠDK - Prenosni računari 19 24.12.2007 12:10
nadogradnja ili kupovina novog macura sasa Šta da kupim? 2 7.2.2007 19:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com