Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2012, 10:19   #1
mica1709
Banned
 
Član od: 2.5.2011.
Lokacija: Bujanovac
Poruke: 156
Zahvalnice: 205
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

Pre neki dan sam hteo da koristim Hirens boot cd. Ubacim disk, restartujem kompjuter, sve se normalno pokrene i kad sam trebao da izaberem opciju koju cu da koristim čekalo me je iznenađenje. Tastatura nije htela da radi. Proradila je tek posle desetak restarta. Taman sam zaboravio na taj problem ali sam juče narezao disk sa Windowsom 7 i rekoh da ga proverim. Posle restartovanja kompjutera pojavi se lepo ona poruka:"Press any key to boot from CD or DVD". Pritiskam jedno, drugo, treće dugme, ali se ništa ne dešava (tastatura ponovo ne radi) i podigne se operativni sistem. Pomislio sam da nešto sa diskom nije u redu pa sam ubacio drugi koji je već korišćen i provereno radi ali opet isto. Posle više restarta po nekad uspem da ubodem i pokrenem instalaciju. Pošro imam dual boot (dva operativna sistema) primetio sam da tastatura ne radi kada trebam da izaberem koji ću operativni sistem da koristim. Menjao sam tastaturu, uključivao je preko adaptera na usb ali se ponovo dešava isto. Kad se podigne operativni sistem tastatura radi sasvim normalno. U biosu je sve normalno podešeno.

Poslednja ispravka: mica1709 (25.2.2012 u 11:52)
mica1709 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 18:41   #2
Drug dale
Član
 
Član od: 21.1.2012.
Lokacija: Београд
Poruke: 72
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Cool Re: Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

E druže , imao sam *ISTI* PROBLEM !!! POTPUNO ISTI! Ja hteo dan reinstaliram windows , našao sve na netu , napravio butibilan cd i kad piše da treba da se klikne neko dugme da bi upalio butibilan cd tastatura ne reaguje !!! E mene smorilo i ja restartujem računar kliknem F2 ( bios settings ) i nadjem tu nešto da se aktivira tastatura dok se windows učitava (nmg se setim kako je pisalo ) i enable-ujem ga i posle je radilo ! !!! Samo udji u bios setings i nadji ! pozz
Drug dale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Drug dale na korisnoj poruci:
mica1709 (25.2.2012)
Stara 25.2.2012, 19:14   #3
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

Ono sto drug dale pokusava ovako zamrseno da kaze ( a predpostavljam da ti koristis usb tastaturu) je da u biosu treba omoguciti koriscenje usb uredjaja, medju koje spada i tastatura jelte. E sada u zavisnosti od biosa ova opcija se zove: usb support, enable usb keyboard, itd. Uostalom pokusaj sa normalnom tastaturom ( ps2) prikljucak pa zavrsi instalaciju sa njom ili koristi tu obicnu tastaturu samo dok ne podesisu biosu ovu opciju, pa posle restarta i prikljucivanja tastature nastavi sa tastaturom koju si do sada koristio.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
mica1709 (25.2.2012)
Stara 25.2.2012, 20:30   #4
mica1709
Banned
 
Član od: 2.5.2011.
Lokacija: Bujanovac
Poruke: 156
Zahvalnice: 205
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Ono sto drug dale pokusava ovako zamrseno da kaze ( a predpostavljam da ti koristis usb tastaturu) je da u biosu treba omoguciti koriscenje usb uredjaja, medju koje spada i tastatura jelte. E sada u zavisnosti od biosa ova opcija se zove: usb support, enable usb keyboard, itd. Uostalom pokusaj sa normalnom tastaturom ( ps2) prikljucak pa zavrsi instalaciju sa njom ili koristi tu obicnu tastaturu samo dok ne podesisu biosu ovu opciju, pa posle restarta i prikljucivanja tastature nastavi sa tastaturom koju si do sada koristio.
Probao sam dve tastature PS2.Obe sam probao i na usb preko adaptera. Jedino nisam pokušao direktno sa usb tastaturom pošto nemam ni jednu takvu.
mica1709 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 16:31   #5
Drug dale
Član
 
Član od: 21.1.2012.
Lokacija: Београд
Poruke: 72
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Arrow Re: Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

Pa nadji od komšije ...
Drug dale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 9:28   #6
mica1709
Banned
 
Član od: 2.5.2011.
Lokacija: Bujanovac
Poruke: 156
Zahvalnice: 205
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi

Probao sam i usb tastaturu i opet isto. Od desetak restarta tastatura funkcioniše u jednom ili dva slučaja.
mica1709 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa goran_dox Kvarovi 7 4.12.2007 18:31
Racunar nece da radi u AHCI modu harmon Kvarovi 10 8.8.2007 22:26
ubuntu 6.10 problem prilikom instalacije Tihi Slobodni softver 23 21.4.2007 17:29
problem prilikom pokretanja komp darks Kvarovi 5 15.3.2007 16:34
Nekada tastatura ne radi, a nekada i mis?! NikolaT Kvarovi 2 12.12.2006 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com