Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > I na kraju... > otpaTci

otpaTci Ovde se s vremena na vreme sklanjaju teme koje su zaključane/sklonjene/zastarele itd. Moguće je čitanje, ali ne i slanje komentara i odgovora. Važi za ceo forum.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2012, 3:07   #1
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Prosut čaj na Acer Aspire One, da li je opasno?

Desilo mi se da prolijem malo caja na ugao tastatore laptopa. ******, nub sam, desava se... Nije bilo mnogo tecnosti (slobodna procena: 1 supena kasika), ali dovoljno da pocne da baguje levi ctrl, gde je i prosuto. Na prvi pogled se cini da je jedino to stradalo. Laptop ugasen (ne momentalno, posle 5min, rekoh da sam nub ), baterija izvadjena (pritom greskom pokidana warranty sticker, lol). Racunar okrenut tako da voda iz njega iscuri, s tim sto u protekla 3h nije ni kap iscurela, tako da ni nema sta da curi. Htedoh da ga otvorim i stavim komponente da se zasebno suse, za svaki slucaj, ali nemam taj mali srafciger, a i iskreno sumnjam da je ista ucurelo unutra, s obzirom na to koliko je malo bilo tecnosti. Ne nameravam da ga palim naredna 2-3 dana.

E, sad, pitanja su sledeca.
1. Da li ce servis ipak biti neopodan, i ako da, gde da ga nosim? Nadjoh bas na ovom forumu iskustva da u ovlascenom Acer servisu deru bas. Cak i da nije pokidana warranty sticker, pitanje koliko bi to vredelo- racunar je kupljen na Tajlandu.
2. Tu dolazimo do drugog problema. Dugmici tastature imaju tajlandske simbole koje bi mi znacilo jako da sacuvam iz sentimentalnih razloga. Kontam da sa tom idejom mogu da se pozdravim ako se ispostavi da je potreban servis (ako se ne upali kako treba za 2-3 dana)...

Napominjem jos jednom, caja nije bilo mnogo, ali ocigledno dovoljno da se makar nesto makar privremeno ****e.
Sta mi je ciniti?
Hvala unapred svima na odgovoru.

Poslednja ispravka: HClO4 (3.6.2012 u 3:08) Razlog: typo
HClO4 je offline  
Stara 3.6.2012, 3:20   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Citat:
HClO4 kaže: Pregled poruke
Sta mi je ciniti?
Sačekaš ta 2-3 dana, pa kad vidiš šta se desilo javišnam. Ovako možemo samo da nagađamo šta će se desiti sa laptopom/tastaturom kad ponovo startuješ laptop.
Freško je offline  
Stara 3.6.2012, 3:51   #3
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Pa, nagadjajte, podelite iskustva, sta znam

Naidjoh na razna pozitivna iskustva i u tezim slucajevima od mog, al opet, i na neka negativna

I uopste, ako upalim ponovo racunar i sve se bude cinilo ok, da li to znaci da je zaista sve ok? Ili postoji sansa da nesto nije ok samo sto nije primetno?!
HClO4 je offline  
Stara 3.6.2012, 4:05   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Meni se slicno desilo i odmah da ti kazem epilog toga je da ni nije radilo 4 tastera i morao sam da menjam celu tastaturu posto vadjenje tastera ciscenje i vracanje nije nista pomoglo. Ako ti je caj bio sa secerom imas lepljivi sloj ispod tastature garant bilo bi pametno da otvoris tj skines tasturu i ocistis ga pazljivo. Sto se toga sto je na tajlandu kupljen nema problema acer ima worldwide garanciju i tzv pasos za laptop pa bilo gde da se pokvari u garantnom roku nosis ga u servis i sredjuju. Ako ti je ctrl stradao sami mozes da ga zamenis sa neke rashodovane acer tastature laptopa.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline  
Stara 3.6.2012, 4:12   #5
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Ne pijem caj sa secerom, tako da ga nije bilo.
Nazalost od garancije nista, greskom pokidana warranty sticker.

A ako samo taj jedan ctrl ne bude radio, ko ga ****, imam drugi.
No, sad ozbiljno, svakako sam razmotrila mogucnost da zamenim sa neke stare tastature ako samo to jedno dugme bude problem.

Hvala na odgovoru. Nadam se da cu proci bolje od tog.
HClO4 je offline  
Stara 3.6.2012, 12:18   #6
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

To mi se nikad nije desilo, ali nedavno sam prosu oko pola čaše kokakole na običnu USB tastaturu, i meni u startu nije radilo par tastera. Međutim, otvorio sam je, očistio mesta gde je bilo zalepljeno, osušio fenom, sačekao još par sati i radi ko doxa .
Ipak, netbuk je drugačiji, ne mora da znači da će posledice biti iste, ali valjda sam te bar malo utešio .
BMLW je offline  
Stara 3.6.2012, 13:43   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Imam ortaka koji je isto bio prosipao nešto na svoj Acer laptop ali, srećom, ni jedno dugme nije otkazalo. On je čuo da kada se tako nešto desi da nikako ne treba utvrđivati koje je dugme navodno otkazalo dok se tastatura laptopa u potpunosti ne osuši. Možda je na taj način njegov laptop preživeo.
ivanza je offline  
Stara 3.6.2012, 15:42   #8
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Jeste, ja sam stisnula dugme u fazonu ''da vidim je l' mu nesto billo''.
Da je bila veca kolicina vode, odmah bih ga ugasila, izvadila bateriju, etc, ovako sam mislila da je suvise malo da se ista desi.
HClO4 je offline  
Stara 3.6.2012, 17:15   #9
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Ne mora nuzno da znaci da je nesto otislo, bitno je da ga lepo isusis pre paljenja. Ja sam par puta polio moj, ali on ima odvod, koristan dodatak, a i znam par slucajeva posle polivanja kada nista nije stradalo. Ako bude ipak nesto osteceno verovatno ce to moci da ti srede u servisu. Za dugmice ne moras da brines, oni mogu opet da se postave.
toxic je offline  
Stara 3.6.2012, 17:21   #10
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Mislim da si se istripovala. Ja sam na tatinom hp laptopu ispolivao jedno pola velike case vode po tastaturi dok je radio. Veruj mi da je voda lila iz njega kad sam ga okrenuo na stranu. Ostavio da se osusi tipa sat-2 malo fenom i cao. Rezultat capslock stalno svetli ali radi mu funkcija ...
Starface je offline  
Stara 4.6.2012, 1:02   #11
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Lol, ne bih nikad susila fenom laptop :S

Nadam se da sam se samo istripovala, doduse.
HClO4 je offline  
Stara 4.6.2012, 2:01   #12
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Znaš šta, fali ti glagol u naslovu teme... ''I accidentally spilled some tea'', ali nebitno.

Javi kako je ispalo na kraju, zanima me.
Prief Lirator je offline  
Stara 4.6.2012, 2:06   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Ja da sam na tvom mestu više bih brinuo šta će se desiti računaru kad dođe u kontakt sa perhlornom kiselinom nego čajem
Neutrino je offline  
Stara 4.6.2012, 15:15   #14
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Sto ne bi susila fenom? Najprakticniji je za susenje, ustedeo bi ti ta 3 dana.
toxic je offline  
Stara 4.6.2012, 15:33   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Sto ne bi susila fenom? Najprakticniji je za susenje, ustedeo bi ti ta 3 dana.
Zato što je najmanje par komponenti u laptopu izuzetno osetljivo na visoku temperaturu, baterija na prvom mestu koja može čak i da eksplodira ukoliko se izloži direktno vrelom vazduhu. Mnogo bolja varijianta je klasičan kompresor koji može da se nađe kod nekog komšije, u automehaničarskim radnjama itd.
Neutrino je offline  
Stara 4.6.2012, 15:53   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Mozda ima neki bolji fen koji ima opciju za duvanje bez grejaca pa duva hladan vazduh
Salu na stranu, ali fen nije losta stvar, naravno na manjem stepenu grejanja, sa normalne distance, ako ti ne smeta kada duvas u ruku, nece smetati ni komponentama.
Kompresor ne zvuci lose, ali ne pomaze previse kada se voda uvuce u tastaturu, ako ima previse vode, rasprsi je svida, za takve situacije je prosto najbolje biti strpljiv i dozvoliti da se voda ocedi i osusi prirodnim putem.
Mario Pavićević je offline  
Stara 4.6.2012, 16:24   #17
HClO4
Novi član
 
Član od: 2.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

1. Ovo što je već navedeno za osetljivost na visoku temperaturu (s tim što bi, valjda, svako najpre izvadio bateriju, pogotovo ako je prosuo veću količinu tečnosti). Čak i da se ne ošteti neki deo, zagrevanjem bi se voda pretvorila u vodenu paru koja bi mogla potom da se kondenzuje na nekim hladinjim delovima u unutrašnjosti, a to bi bilo, složićete se, jako ****no.
2. Nevezano za temperaturu, duvanjem bi voda mogla samo da se "nabije" dublje u računar.
HClO4 je offline  
Stara 4.6.2012, 16:34   #18
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Ja sam punu casu koka kole prosipao preko celog laptopa. Ugasio ga,okrenuo ga i ostavio ga na terasi tako 2,3 sata. Posle toga sam ga ukljucio i sve je radilo super samo su tasteri bili lepljivi dok se nisu razradili Jedno 2,3 meseca je tako bilo,posle je sve super radilo i tek od skoro mi numpad ne radi,mozda je zbog toga a mozda i nije,mada ne verujem proslo je vise od 3 god.
Remi_Gaillard je offline  
Stara 4.6.2012, 16:46   #19
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Ako ne želiš da razmišljaš o eventualnim posledicama lepo ga odnesi u neki servis i problem rešen. Ovako možeš do sutra da nagađaš šta bi moglo da se desi ako se desi.
Neutrino je offline  
Stara 4.6.2012, 17:52   #20
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: I accidentally some tea on my Acer Aspire One... Is that dangerous?

Mislim da ga možeš probati, prošlo je već dosta vremena. A plus je što nije bilo šećera, pa ti se neće lijepiti tasteri.

A što se tiče eventualnog kvara, u tom dijelu laptopa (lijevi Ctrl) nisu vitalne komponente, to ti je dodatni plus.

Poslednja ispravka: Dimo (8.6.2012 u 13:52) Razlog: quote out
Prief Lirator je offline  
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Acer Aspire 5715Z-3A1G12Mi vs ACER Aspire One A150-B Covenant ŠDK - Prenosni računari 0 14.2.2009 14:19
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com