Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2017, 1:18   #1
bojanss
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Dvoumim se izmedju dva lapa

Pozdrav ljudi!

Buduci da mi riknuo lap prinudjen sam hitno da kupim drugi. Meni je pre svega potreban za Office i Internet ali su mi bitne stavke brzina, pouzdanost i kvalitet.
Dosadasnji koji sam imao ( HP Pavilion 17-f263ng AMD Quard-Core A10-5745M, 8gb, 500gb, AMD Radeo R7 M260 2gb) od lapa koji je bio na pocetku zaista brz sa 10-kom, uz silne update dosao je do toga da se pali 5 minuta...Dva puta je bio na servisu zbog plavog ekrana smrti....

E sad moja dilema je izmedju sl dva:
https://www.notebooksbilliger.de/not...7+e5+774g+55kt

https://www.otto.de/p/lenovo-ideapad...=549854716-M36

Zanima me klavitet na cijoj je strani i dal je je brzi i5+SSD ili i7+HDD.
Hvala na pomoci
bojanss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2017, 1:30   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Definitivno je i5+SSD brža kombinacija za svakodnevni rad. Dalje, Acer ima full HD displej a Lenovo 900p. Pored toga GPU u Aceru je brži od onog u Lenovo. Oba laptopa su izuzetno teška pa je portabilnost ovde ekstremno ograničena, očigledno.

Eh, sad, pitanje je kakav je kvalitet oba uređaja. Lenovo je generalno sigurniji izbor ali postoje šanse da je ovaj Acer skroz okej kao što i Lenovo može da omane.
Ono što je najbitnije tu je da proveriš kakvo je hlađenje na tom Aceru, ima li throttlinga pri dužem radu ili gejmingu i kakav je kvalitet izrade. Pogledaj neki review i prelistaj forume.

Lično bih išao na Acer zbog SSD-a za sistem i programe, bržeg GPU i full HD ekrana.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
bojanss (29.1.2017)
Stara 25.1.2017, 11:33   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Acer u ovom slučaju.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
bojanss (29.1.2017)
Stara 25.1.2017, 12:09   #4
bojanss
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Hvala na brzim odgovorima. Potrudicu se da saznam nesto vise o acer-u.
Privlacna mi je stavka kod njega sto za dodatnih 48e dobio bi garanciju na 4 umesto 2 godine.
Verujem da bi to bila pametna odluka.

Mislite li da bih mogao za ovu cenu bolji lap uzeti u smislu kvaliteta/marke?

A sto se tice staoga i problema sa Blau screan of death ima li tu kakve pomoci? Jednom mu je menjan hard i bio je ok onda se desi manji udar (pao je sa kreveta na pod; nije bio jak udat) i posle nekih 10 dana se pojavio problem. Taj dan kad je problem dosao dobio je istovremeno 18 update (sistemskih) i od tad ludi. Ima li ikakve sanse da bih to mogao resiti ponovnim instaliranjem windowsa?
bojanss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2017, 23:32   #5
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Kad laptop padne desava se da crkne hard vrlo cesto. A moze da se desi i da se rasklima ili iskrivi hladjnak sa procesora ili graficke i da ne naleze vise lepo pa da se pregreva. A moze da se desi i da ti je memorijski modul ispao iz lezista.

Proveri te tri stvari.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
bojanss (29.1.2017)
Stara 27.1.2017, 20:06   #6
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Mehanicki hard disk je vrlo osetljiv, ja sam bukvalno ubio svoj u laptopu. Nije mi ni pao, nego sam lupio u tastaturu, bas iznad HDD-a i to mu je bilo to.

Iskreno, laptop koji vec imas je poprilicno dobar, zavisi od toga za sta ti treba, ali mi deluje kao sasvim dobra masina i danas. Probaj da reinstaliras Windows, pogledaj iznutrice, probaj neke stress testove cisto da vidis jel hardver u OK stanju. Ako je zbog diska, ulozis 10-15 hiljada, kupis SSD od 500 GB, i imaces odlican laptop.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
bojanss (29.1.2017)
Stara 28.1.2017, 1:19   #7
bojanss
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

U servisu (nisu mi delovali nesto preterano strucno....kod nemaca i nema bas nekih popravki i trazenja kvara) su mi rekli da hard nije sigurno jer au radili testove. Zvao sam direktno hp i rekli su mi da je kod njih na reparaturi,tokom garancije, zbog iste greske zamenjena maticna ploca i hard....
Gledao sam na youtube kako se rastaja ovaj model i s obzirom da je komplikovanije ne usudjujem se sam resiti problem....nisam bas vican finesama...probacu u srbiji da ga sredim ako je uopste moguce....
U medjuvremenu sam opet naleteo na dobru konfiguraciju za solidne novce:
https://m.notebooksbilliger.de/;sear...19ng?version=2
Sad pitanje dal to ili onaj Acer....moram uskoro kupovati zbog posla

P.s. obarao i sistem i usled obaranja vise puta se pojavljivao cuveni plavi ekran...
bojanss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2017, 11:25   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Citat:
bojanss kaže: Pregled poruke
U servisu (nisu mi delovali nesto preterano strucno....kod nemaca i nema bas nekih popravki i trazenja kvara) su mi rekli da hard nije sigurno jer au radili testove. Zvao sam direktno hp i rekli su mi da je kod njih na reparaturi,tokom garancije, zbog iste greske zamenjena maticna ploca i hard....
Gledao sam na youtube kako se rastaja ovaj model i s obzirom da je komplikovanije ne usudjujem se sam resiti problem....nisam bas vican finesama...probacu u srbiji da ga sredim ako je uopste moguce....
U medjuvremenu sam opet naleteo na dobru konfiguraciju za solidne novce:
https://m.notebooksbilliger.de/;sear...19ng?version=2
Sad pitanje dal to ili onaj Acer....moram uskoro kupovati zbog posla

P.s. obarao i sistem i usled obaranja vise puta se pojavljivao cuveni plavi ekran...
Odlična je ovo office mašina. Medi i dalje taj kvar liči na HDD bez obzira što testovi drugo pokazuju. Kada bi mogao posuditi od nekog HDD da proba to bi bilo najbolje.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
bojanss (29.1.2017)
Stara 29.1.2017, 22:23   #9
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Za vreme za koje je moj HDD bio upokojen, koristio sam drugarov stari, mehanicki, 120 GB drajv, koji je bio u njegovom jos starijem laptopu i on ga je koristio mahom kao storage na PC-ju, uz SSD. Napomenuo je da je mator i spor. Posto sam ga ja koristio kao primarni drajv, istina je, spor je bio bas, i to sa Linuxom.

Poenta price, to sto se tebi desava se najcesce vezuje za HDD, i to najcesce i jeste slucaj. Zato bih ja to proverio, ili jos bolje zvao drugara koji se razume, pozvao ga na kafu dok se odrade testovi - da se razumemo, testovi su prilicno grub prikaz situacije, ali mogu da ukazu na problem, a i besplatni su, kostaju samo malo vremena. Idealno bi bilo da probas da nadjes drugi HDD da bi video da li je problem sa tim. Star operativni sistem, takodje, moze da uzrokuje sve te probleme - tako da, ono, pre svega, reinstaliraj to. Ili ce biti bolje, ili nece, nema gubitka. Napominjem ti jos jednom - pad laptopa, pogotovo ako radi, apsolutno moze da uzrokuje trajnu stetu na mehanickom hard disku, iliti HDD kako se to popularno kaze.

U svakom slucaju, i ako uzmes drugi, ne bacaj ovaj stari i ne daj ga za 20 e ako imas iole vremena da ga prostudiras. Moze da se desi da bacis veoma solidan laptop za smesne pare.

Sto se same kupovine tice, iskreno, moje iskustvo je pokazalo da ne treba da gledas brendove. Svi ovi iole poznatiji proizvodjaci imaju solidne laptopove. Vidjao sam Dell kome su bukvalno poceli da ispadaju svi srafovi iz donje ploce, samo se otkinu i ispadnu, a mahom je stojao na stolu, vidjao HP na koje su ljudi kukali zbog grejanja a i solidne HP-ove koje su ljudi akali godinama. Ja licno koristim Acer, generalno posmatran kao los laptop vec dve i po godine. Istini za volju, laptop ima nesto slabiji build quality, pogotovo kad gledas poklopac/ekran, koji se malo izdeformisao, ali radi odlicno (imam nekih problema sa drajverima, ali to je vise do AMD-a nego do samog Acer-a), i dan danas je solidna masina, i cesto je secan u torbi, sto kroz grad, sto do drugara, sto iz grada u grad autobusom. Evo ga, radi, nista mu ne fali - sem gorepomenutog hard diska za koji sam licno kriv. Ukratko - proveri po netu za konkretan model da nije neki defekt, i za ostalo ne brini previse. Malo koji laptop je danas totalna kanta, ima boljih i losijih, ali ti niko ne garantuje da neces dobiti los. 4 godine garancije je uvek plus, naravno.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 22:49   #10
bojanss
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Hvala ljudi na pomoci....
Trenutno otpada mogucnost sa testovima jer nismo uopste uspeli da podignemo sistem od plavog ekrana. Previse cesto se pijavljuje(sad vec na svaka 2 do 3 minuta) da bi smo uspeli podici sistem tako da je ostao u fazi bez sistema(formatirali kompletan hard pri pokusaju dizanja novog sistema)
Bacati ga necu sigurno niti dati za smesne pare...pokusacu da ga raskopamo mi ako ne onda kad dodjem u srbiju cackacu sa ortacima...mene je sluzio dobro i ako mogu izvuci rezervni lap od njega onda cu to sigurno pokusati...
bojanss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 23:22   #11
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Dvoumim se izmedju dva lapa

Meni se BSOD u jednom periodu dosta javljao, kod mene je to bio problem sa drajverima konkretno.

Licno, stvarno mislim da je nesto po pitanju HDD-a. Moguce da su bad sectori na disku koji prakticno unistavaju instalaciju - kao se upise, ali kasnije ne moze da se ucita. Probaj - u medjuvremenu, imaj na umu ono sto sam napisao o brendovima u prethodnom postu.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
How to... Java ivan90BG Programiranje 324 25.7.2020 21:56
Suzbijanje prostora izmedju redova (reci, slova..)?? Romantic Aplikativni softver 1 7.10.2013 15:36
Novi desktop, dvoumim se xkarox Šta da kupim? 68 2.9.2013 23:13
Dvoumim se izmedju 3 toshibe! Ketrin ŠDK - Prenosni računari 10 9.7.2013 11:51
Dilema izmedju dve kopije Samsung S4 Danpil Aparati i oprema 6 3.7.2013 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com