Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2020, 23:45   #1
Ferguson2
Novi član
 
Član od: 27.4.2020.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Zdravo svima,

Potrudio sam se da pogledam ovaj forum sto detaljnije i naisao sam na nekoliko korisnih ali ne bas konkretnih i povezanih informacija. Nadam da ovaj post nije bas "vec vidjeno" jer imam i dodatna tehnicka pitanja koja mozda mogu biti od koristi drugim korisnicima.

Elem, zeleo bih da cujem neke savete oko kupovine smart TVa koji bih koristio uglavnom za igranje igrica preko konzole (PS4, mozda nabavim i PS5) ali bih voleo i da filmovi i sport (NBA app) izgledaju lepo. Dodatni zahtevi su:

1) Dijagonala oko 50 inca (ok je opseg 40-55 generalno), 4K Ultra HD, pretpostavljam da je najbolja opcija VA panel (?) (QLED i OLED deluju preskupo u ovom trenutku), sto bolja HDR podrska
2) Android operativni sistem (mooozda bih razmotrio i neki Samsung sa Tizenom)
3) Cenovni opseg do 60.000din, maksimum maksimuma 70.000din ali bih da izbegnem to

Ono sto sam trenutno pronasao je:

1) TCL 50EP660 (~55k din, sa 55 inca je ~60k din, nemam bas nikakvih iskustva sa ovom markom ali mi je favorit za sada)
2) SHARP 50BL5EA (~47k din, sa 55 inca je ~55k din)
3) PHILIPS 50PUS7354/12 (~70k, ovaj ambilight deluje cool ali je valjda IPS panel)


Pitanja: (najbitnije mi je pitanje 1)

1. Sta mislite da je najbolja opcija (mozda neko ima iskustva sa ovim modelima?) i da li imate nekih dodatnih predloga?

2. Da li mislite da je (u skladu sa ostalim zahtevima) bolja opcija neki Samsung/LG + Android Box? Cini mi se da postojanje Android OS-a povecava cenu i da se mozda moze zrtvovati zarad boljeg panela/hdr podrske.

3. Ako se ne varam, svi ovi televizori su na 60Hz i malo mi je cudno da se tesko mogu naci oni od 120Hz u ponudi (2014 sam nabavio Samsung F5500 sa 100Hz, malo mi je bezveze da naredni tv ima manji refresh rate), da li ovo treba da bude bitan faktor (pre svega zbog gejminga) ili je dovoljno sto proizvodjaci uglavnom koriste razne tehnologije umetanja frejmova?

4. Da li u ovom cenovnom opsegu zapravo postoje televizori sa pravom HDR podrskom? (u review-ovima za ovakve i slicne modele tv-a cesto se pominje da je HDR podrska samo "radi ukrasa" i da je potrebno ~1000 niti ili oznaka HDR1000 da bi to bila "prava" podrska).

5. Da li je bitno da TV ima HDMI 2.1 (mislim da nijedan od pomenutih modela nema) i da li se hdmi moze kasnije "nadograditi"?


Hvala unapred i pozdrav!
Ferguson2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2020, 23:20   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

ovde niko ne odgovori, a i mene zanima. slicna prica samo bih 120hz i do 80.000, da bude VA panel...
za gaming preko pc-a i filmove.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 17:42   #3
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Koliko sam ja gledao, za te pare nećeš da nađeš.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.6.2020), Shonkas (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 21:59   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

sta bi bilo prvo pristojno resenje za najmanje dodavanja para? moze i 50"...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 22:47   #5
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Ja mislim da je to rezervisano samo za dosta skuplje modele. Najjeftinije što sam našao je Samsung Q60 serija, i to samo od 55" pa naviše, RU8000, takođe samo od 55".

Samo da znaš da se ja ne razumem mnogo u televizore, tek počinjem da učim, tako da nemoj mnogo da se oslanjaš na ovo što sam napisao.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
polarnimeda (4.6.2020)
Stara 4.6.2020, 4:28   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

hvala. takodje... ucim trazeci to sto zelim, bukvalno...
nego, problem je sto kod tih visih serija postoji dimming koji, cini mi se, ne moze da se ugasi ni u pc modu i koji utice da se svetlost u filmskoj sceni menja, recimo, kada se u tami pojavi titl.
takodje, desava se kada se kadrovi menjau sa svetlih na tamne. meni je to ionako deal breaker.
oled-i imaju burn in problem, tako da je izbor suzen. tuzno je sto mi se cini da nema nekog napretka u sredjoj klasi i deluje kao da ga skoro i nece biti.
mirise da ce nas sve vise kupovati hisense televizore koji, opet, u americi nude mnogo vise za dosta manje para. u evropi je situacija bas slaba...
ako nesto gresim, nek me neko ispravi, mada se cini da nema mnogo ljudi... duke je nestao?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 8:45   #7
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Počeli su namerno da sakate 4k televizore (Samsung najviše), da bi gurali 8k.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
polarnimeda (4.6.2020)
Stara 4.6.2020, 12:03   #8
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Sony 55XF9005 bi bio best buy bez razmišljanja, po meni. Najbolji processing slike imaju Sony televizori (mada su ih Samsung i LG sustigli, ali je nijansa ipak na njihovoj strani), VA panel, malo dimming zona ali su odrađene kako treba. Međutim, redovna cena je prevelika, treba čekati akcije, ako ih bude. Ispod 100k je bio u par prilika.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
polarnimeda (4.6.2020)
Stara 4.6.2020, 18:39   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Sony 55XF9005 bi bio best buy bez razmišljanja, po meni. Najbolji processing slike imaju Sony televizori (mada su ih Samsung i LG sustigli, ali je nijansa ipak na njihovoj strani), VA panel, malo dimming zona ali su odrađene kako treba. Međutim, redovna cena je prevelika, treba čekati akcije, ako ih bude. Ispod 100k je bio u par prilika.
ne deluje lose mada vidim da je sad kao na akciji a 125k. hvala!
jel znas dal local dimming moze da e gasi? cesto me nervira, ubija konstantnost lsike, pogotovo kad krenu titlovi...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 20:18   #10
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kupovina TV-a - gejming, android, refresh rate, pravi hdr

Bio je za Black Friday 97-8k, ali ko zna da li će to da se ponovi. 125k je redovna cena koja je aktuelna već jedno 8-9 meseci, nego znaš već kako to ide kod nas, redovno je akcija

Ne znam da li mogu da se gase dimming zone. Imaš na Benchu dečka koji radi u Soniju, možeš sa njim da se čuješ u vezi svih detalja, pretpostavljam javlja se redovno u najposećenijoj temi o kupovini televizora.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
polarnimeda (5.6.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android tv, frekvencija, gaming, hdr, smart tv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina preko Google Play Store, odnosno bivseg android marketa... xCanEx Programi za mobilne telefone 14 8.11.2014 19:24
Maxi kupovina - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 4 1.2.2012 16:17
San Andreas refresh rate problem! Love Fister Akcione igre 4 1.12.2006 19:45
nVidia refresh rate fix 3LANCER Video/TV softver 6 27.9.2006 14:02
Web site refresh rate Stefan Maravic O SK-u uopšte 14 29.3.2006 0:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com