Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2009, 20:20   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Arrow Shareovanje Vista - XP

Jedan problem koji nisam uspeo da resim a verujem da nije komplikovan ali...

Imam desktop sa XP SP3 i laptop sa Vistom SP1 koji su umrezeni preko D-Link 2640B Wireless G ADSL 2+ modem routera, tako sto je desktop povezan preko mrezne karte a laptop je povezan wireless i sto se tice interneta sve funkcionise bez ikakvih problema - internet imam na oba racunara nezavisno jedan od drugog, tj. bilo koji da radi sve je OK.

Probao sam da sharujem pojedine particije na oba racunara i na laptopu je sve OK tj vidim sharovane particije i sa desktopa i sa laptopa i mogu da im pristupim bez ikakvog problema. Problem je sa desktopom na kome kada odem na My network places ne vidim nijednu sharovanu particiju, cak ni shareovanu particiju sa njega samog a koju inace vidim na Visti!

U cemu je problem i kako da resim isti da vidim shareovanu particiju sa laptopa na desktopu kao sto trenutno vidim sa desktopa na laptou?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 22:11   #2
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

To je i mene zezalo mogao sam sa desktopa na laptopu ali obrnuto nije moglo, ja sam mapirao network drive na desktopu i tako sam radio sharing. Inače u mene je WL 1500R Airlive
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:02   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Citat:
Otherside kaže: Pregled poruke
To je i mene zezalo mogao sam sa desktopa na laptopu ali obrnuto nije moglo.
A ako sam te dobro razumeo, kod mene je obrnuto - ja sa laptopa gde je Vista mogu da vidim shareovane particije i sa Viste i sa XP, ali sa desktopa gde je XP ne mogu da vvidim nijednu shareovanu particiju.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 13:26   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Uvek odraditepostavku mreže preko wizarda, iako vam se možda čini da ne treba.

Nemojte isključivati Simple File Sharing dok wizard ne odradi posao. Posle, kad sve proradi, može.

To bar važi za XP. Ne znam kako je na Visti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 22:18   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Moze li mi neko reci kako da podesim password kada mi je password protection sharing ukljuceno.

Odem na manage network passwords i tamo trebam da popunim tri polja - log on to, user name i password. E sad, buni me sta da stavim u ono log on to i koji user name i password stavljam, tj. da li odredjujem nove ili mozda koristim neki vec postojeci.

Sledece pitanje - da li kada je password protection sharing iskljuceno (Off) moze da utice na sigurnost shareovanih podataka posto ih delim preko wireless rutera, preko kog sam konektovan i na internet. Prilikom podesavanja wireless mreze za pristup internetu i prve konekcije vec sam uneo neki password koji mi je trazen (WPA personal security enkripciju) - jel to dovoljno da ne moze neko sa treceg racunara da pristupi podacima ili trebam da ostavim password protection sharing eventualno na on.

To pitam jer sam prilikom podesavanja u set up a connection or network/set up a wireless router or access point odabrao opciju allow sharing with anyone with a user account and password onthis computer pa me interesuje da li je sigurno da to promenim u allow sharing with anyone on the same network as this computer, tj. da stavim password protection na off.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (20.1.2009 u 23:19)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 23:25   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
kada odem na My network places ne vidim nijednu sharovanu particiju
My Network Places je jako grozna stvar. Pokusaj da ga izbegnes po svaku cenu. Resenje je da napravis network drive za svaku particiju, ili da drugom kompjuteru pristupas kucajuci \\ime_kompjutera ili \\ip adresa u Address bar ili run dialog. Mozes jos i da napravis precicu na destopu koja ce da upucuje na \\ime_kompjutera ili ip adresu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 15:43   #7
Amper
Novi član
 
Član od: 1.6.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Shareovanje Vista - XP

Imam problem sa Vistom ne vidi XP na mrezi
Sta da radim?
Amper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 20:23   #8
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Citat:
Amper kaže: Pregled poruke
Imam problem sa Vistom ne vidi XP na mrezi
Sta da radim?
instaliraš XP na oba kompa
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 21:28   #9
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Citat:
Amper kaže: Pregled poruke
Imam problem sa Vistom ne vidi XP na mrezi
Sta da radim?
Ufffffff ... može biti svašta ....

Ako pretpostavimo da su osnovna podešavanja u redu (kablovi u redu, tj. ne stoji ni na jednoj mašini crveno "X" na mrežnoj kartici, nadalje, obje su mašine u istoj radnoj grupi, IP adresa i Subnet maska su im pravilno ručno podešene ili ostavljene na "Automatic," firewall-ovi pravilno podešeni, tj. najbolje isključeni dok se ne ustanovi problem ...)

1. Pogledaj da li sa Viste možeš da pinguješ XP mašinu. Prvo pogledaj ime XP mašine (desni klik na "My Computer" > "Properties" > "Computer Name"
Uđi u Command Prompt na Visti, i kucaj :
ping xxxxxxx (xxxxxx je ime XP kompjutera).
Također, pogledaj koja ti je IP adresa na XP mašini (desni klik na mrežnu konekciju > Support, pa odatle pročitaj). Sada u Vistinom Command Promptu kucaj :
ping xxx.xxx.xxx.xxx (IP adresa XP mašine).

Ako u oba slučaja dobiješ odgovor Reply from ... onda bi povezivanje trebalo biti u redu, i pređi na drugi korak. Ako ne dobiješ ovaj odgovor, a dobro je sve povezano, isključi firewall-ove na obje mašine.

2. na Visti uđi u "Control Panel" > "Network and Sharing Center," i obavezno stavi "Network Discovery" i "File Sharing" na "On" (ako nije već stavljeno).
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 10:45   #10
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Imam sličan problem na relaciji Win7-XP.

Mreža kao mreža radi, sharing fajlova u redu, vide se, pinguju se, ma pesma. Međutim, internet ne prolazi do drugog računara.

"Host" je Win7 sa wireless karticom putem koje izlazi na internet. "Client" računar je spojen mrežnim kablom, i na njemu je XP. Na oba računara sam pokretao wizarde (small home and office network) ali i dalje "Acquiring network address" na drugom računaru, i ništa od adrese.

Šta mi je činiti? Slabo sam petljao oko sedmice...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 11:13   #11
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Ako oces da prvi racunar deli net sa drugim (koliko razumem nemas ruter), dok je ovaj ukljucen, treba naci negde opciju da se ukljuci sharovanje interneta na prvom kompu. Ne secam se, davno sam radio, al otprilite treba otici u onaj deo control panela gde se nalaze network uredjaji i podesiti wireless da sharuje net (imaces cak i izbor da biras sta se shareje, npr. samo http il slicno).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 11:17   #12
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Шеруј на седмици мрежну карту из које ти иде кабал у тај деск и прорадиће.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 11:47   #13
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Radio sam to, ista priča.

Desni klik, properties, "Allow network users.... (ne znam iz glave)". Na konekciji piše da je Shared, firewall sam ostavio kako je bio na oba računara. Posle sam ga isključio takođe na oba, i dalje ništa.

Neka je glupost 100%, nego ne znam koja Hvala drugari u svakom slučaju.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 0:11   #14
baxman
Novi član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Ja imam problem kod sharea 7 - XP. Oba su prikacena na telekomov adsl modem h510 kablom. Sa 7ice vidim XP i mogu sve, a sa XP vidim 7icu ali ne mogu da pristupim shareovanim delovima, izadje mi neki access denied prozor. Koji je tu problem? hvala unapred
baxman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 6:12   #15
mozdani
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Citat:
baxman kaže: Pregled poruke
Ja imam problem kod sharea 7 - XP. Oba su prikacena na telekomov adsl modem h510 kablom. Sa 7ice vidim XP i mogu sve, a sa XP vidim 7icu ali ne mogu da pristupim shareovanim delovima, izadje mi neki access denied prozor. Koji je tu problem? hvala unapred
Isti problem i kod mene, danas sam kreirao novu temu, imam na jednom XP Home edition x86 original, a na drugom Win 7 x64, mogu da vidim sherovane particije ali ne mogu da prostupim, dao sam grupi Everyone Full Control, probao sam i sa grupama Guest Guests i Network, medjutim cini mi se da se prve dve odnose na lokalne usere . Nishta nije pomoglo, josh uvek trazim reshenje.
mozdani je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 6:23   #16
mozdani
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

@baxman reshio sam problem sherovanja, odesh na tab Security(na primer kod particije E kao kod mene) i tu dodash grupu Everyone i ja sam ima dao full control, evo slika

mozdani je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 15:49   #17
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Za one koji sa 7 vide XP računar i nemaju problema sa pristupom shareovima na XP računaru, a sa XP računara ne vide računar sa Sedmicom u My Network Place:

U Address bar Windows Explorera nek ukucaju:
\\imeRačunaraSaSedmicom

Nakon cijelog jutra mozganja i guglanja zašto XP ne vidi 7, a može da prima fajl koji mu 7 upisuje u shareovan folder našao sam u čemu je štos.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
share, windows

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Umrezavanje Windows Vista Ultimate/ Windows xp SP2 pomoc potreban hitno n1n3 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 30.9.2008 2:56
igre koje rade/ne rade na Vista Ultimate.... GakunGak O igrama uopšte 29 8.1.2008 11:30
Tweak Vista jonathan Operativni sistemi 4 12.7.2007 12:45
Vista Readiness Test@PcPITSTOP GakunGak Aplikativni softver 2 22.11.2006 19:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com