Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2020, 13:49   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Mene raduje što su stavili bolji procesor u ovu generaciju, prethodne dve generacije su bile ograničene pre svega što se CPU-a tiče. Bolji procesor automatski znači mogućnost da se targetira viši framerate, kvalitetniji AI, kvalitetniju fiziku i destrukciju, mogućnost da se prave MP shooteri gde ima više od nekoliko igrača po timu, kvalitetniju animaciju itd. Grafički smo još od prethodne generacije završili priču u smislu da se ne sećam kad sam seo u zadnjih 10-12 godina da igram neku AAA igru i pomislio da izgleda loše.

Ono gde smo stagnirali je upravo ono što sam napisao iznad plus procesiranje zvuka u igrama a taj deo nekako svi zaboravljaju... Dobar sound engine je meni ekstremno važan u bombastičnim igrama. Primera radi, ako se vratimo 16 godina unazad, Halo 2 na originalnom Xboxu sa Dolby efektima i Halo 2 na PC-u bez tih efekata su bukvalno nebo i zemlja. Sada Sony ima priliku da sa onim novim silikonom za pozicioniranje zvučnih efekata još jednom pomeri granicu.

EDIT: Odgovorio sam na neki stariji post iz teme jer nisam video da ima još poruka ali svejedno my 2c:

Za multiplatform igre će se za reper automatski uzimati SSD u Xboxu i to je to. A kada su igre multiplatform onda mora da se uzme u razmatranje i postojanje PC-ja kao platforme koji će uglavnom koristiti SATA3 a tek kroz par godina i NVMe SSD-ove koji će imati SSD-ove brzine ekvivaletne tim brzinama Xbox SSD-a i developeri će svoje igre razvijati sa tim faktorima na umu.

Samo će 1st party ekskluzive na PS5 eksploatisati taj SSD do maksimuma, to je bilo jasno od samog početka.

Dalje, da bi se promenio način rada developera treba da prođu godine - da se naprave enginei i workflow koji će konstantno koristiti data streaming što svakako nije niti će ikada biti neophodno većini igara osim open-world naslova, recimo.

Linearne igre, sportske igre, platformeri itd. sve će to nastaviti da se razvija kao i do sada, samo specifičan tip igara će imati koristi od 5.5-9GB/s bandwidtha i pritom garantujem da neće moći da se ni to iskoristi do maksimuma - ako konzola ima 16GB RAM-a i treba da povučeš novi chunk mape moći ćeš to da uradiš bez štucanja i pauza i to je otprilike to.

Sve što ćemo dobiti je ultra brz loading igara i konačnu smrt HDD-a kao standarda za storage na mainstream PC-evima kroz 5-6 godina, što je svakako bilo neminovno. Ono što će biti najveći benefit u igrama je što će texture i asset streaming konačno moći da radi kako treba na svim platformama što znači da će developeri moći da vuku teksture visoke rezolucije sa SSD-a u toku igranja bez prethodnog učitavanja istih - a teksture su ono što najviše jede RAM pa su tek onda iza njih svi ostali asseti (zvuk, modeli itd).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
nameless1 (17.6.2020)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation 4 Pro Emix Konzole 399 17.11.2022 21:20
PlayStation Now stize na PC dex3108 O igrama uopšte 95 7.4.2020 18:03
Kako igrati Sony PlayStation 1 na kompjuteru [tutorial] dr. Christian Troy Stare igre 0 20.11.2016 9:00
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com