Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 23:03   #201
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Brate Achtung ne znam samo ko ti daje za pravo onakav bezobrazluk?
To sto si sagledao neke stvari iz vise uglova i otkrio sustinu nemackih poraza ne daje ti za pravo onako pisanje i vredjanje...
Nema potrebe da se ovde napusavamo i ponizavamo jedni druge, vec argumentovano da govorimo o nesuglasicama.
Kao prvo, Achtung nisi ti popio svu pamet ovoga sveta. Nisam ni ja. Nije ni on! Prema tome nisu tvoje reci aksiom i da treba da se povinujemo svi njima. Jednostavno decko se ne slaze, ok, sukob stavova... Ti, kao "inteligentniji" u toj raspravi trebao bi, kao takav da znas da svadja i vredjanje nisu odlike "vise" rase, vec se na taj nacin spustas jako nisko...
Ako ti je fetis da pljujes ljude, onda mogu ocekivati i da mene izvredjas, ali ja necu tako nisko pasti...
Boze moj, mnogo je nesuglasica oko ww2 i ne mozemo prihvatiti jedan stav vec sve gledati iz vise uglova. S'tim u vezi bih samo dodao da je tacno da je Hitler ekstra gotivio Engleze, kao pripadnike Arijevske rase i u knjizi Mein Kampf imao poglavlje koje govori o potrebi buduceg saveznistva ta dva Arijevska naroda, ali isto je tako poznato da je iskrcavanje propalo zbog gubitka tkz. vazdusne bitke za Britaniju. Imam slike gde se vide brodovi koji se preinacuju u desantne...
Sve u svemu shvati ovo kao dobronamernu sugestiju,a i svi drugi, jer smo mi ovde ipak na neki nacin postovaoci desavanja u ww2 i treba se drzati nekih viteskih nacela (pa i rasprava) koje su nestale zavrsetkom ww2!
Pozdrav svima!!!
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 2:44   #202
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Glavni problem Luftwaffe u ratu za ostrvo je nedostatak lovaca pratioca bombarderima. Mogli su da postignu vrlo dobre efekte na industriju i vojne objekte sa dvomotorcima ali bez pratioca nikako.

Luftwaffe nije imala lovac pratioc korektan ili ih je imala u malom broju. Kada su ih dobili bilo je vec kasno spremala se oluja ka Rusiji a Britanci su podigili proizvodnju presretaca.

E zasto je Me-109 imao onako los raspored tockova?
Valjda 30% je izgubljeno pri sletanju i poletanju?!
Da li zato da bi poletao sa losih pista?

Jeste znali da su Nemci koristili pravozube zupcanike za prenos snage u teskim tenkovima. Koja ludost. Nekom je trebalo nalupati samare. Pa Serman je ima strelastezubne zupcanike a koliko je bio laksi.
Sta je koristio T-34 nije bitno jer kada je krenula ujka Semova pomoc mogli su da naruce bilo sta iz Amerike. Ti pravzubi zupcanici su i glavni razlog otakaz teskih tenkova Leera.

Moram priznati vrlo zanimljivo.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 17:24   #203
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Pa vidi,pravozubi zupcanici najmanje opterecuju osovinu.Samim tim i prechnik je manji.Ali oni ne mogu da prenesu toliko opterecenje kao kosi.Kosi zupchanici,ipak,opeterecuju osovinu vise nego pravi.Strelasi su kao dvostruko kosi,ali u V spoju,tako da se te sile "potiru".Izuzetan prenos snage uz malo opterecenje.

Minus je vrlo teska izrada(a tek u ono vreme).Ako si siguran u to sto pricas,onda se vrlo lako vidi snaga americke industrije.Ameri su prakticni.Nemci su perfekcionisti.NEmac ce da maximalno studiozno prouci neki projekat.Udubice se u detalje,za svaki ce da se pobrine.Ali su ti projekti uvek van svachijeg domashaja.Pa i njihovog.Otisli su previse daleko sa tenkovima,a proizvodnja nije bila jos spremna za to.Kao i projekat Lebensraum.

Naravno,zupcanik sa strelastim zubima se moze dobiti spajanjem dva zupcanika sa kosim zubima,ali da li stvarno mislis da bi to Nemac uradio?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 17:28   #204
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Luftwaffe nikada nije imao bombardere tipa B-27 ili B-17.Nikada nije mogao da nanese dovoljan payload koliki su mogli Ameri ili Britanci njihovoj industriji.
A jos su zanemarili i engleske radarske stanice (skoro ni malo bombardovanja).I dobijes penetraciju.A uz nepripremljene bombardere idu i pratioci...Pa jos na to i ljudi koji rukovode time(Gering...).I dobije jedno veliko nista.

Da se razumemo,Nemci jesu pravili 4-motorne bombardere,ali je to bilo daleko od dovoljnog,a takodje i prekasno za bilo sta.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 18:32   #205
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Ma SAD su bile jake ko Rajh i SSSR zajedno sto se tice industrije i to 1939. Svi zaboravljaju da je Ruzvelt sproveo ogromne javne radove i izvukao zemlju iz depresije a rat i mi je samo dosao kao slag na tortu da zamajac industrije koji se vec pokrenuo ubrzaju na maximum.
Ajde da ne idem u offtopic nego da se vratimo na IL-2. Da li znas koliko ih je izgubljeno tokom rata? i da li imas informaciju o nekom nemackom jurisniku sa topom od 50mm, na netu sam video fotku Me-262 sa takvim topom. To je bila cista greska kao i sve sto je imalo veze sa ME-262 bombarderom ali da li je neki drugi avion koristio 50mm top posto znam da je koriscen 75mm sto je bilo vrlo glupo.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 18:49   #206
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Messerschmitt Me 410 je tvoj odgovor na pitanje da li je bilo aviona sa 50mm topom.To je bio zastareli 50mm AT top.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 21:05   #207
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

posto vidim da ovde ima dosta pitanja o IL-2 ili Me-262 evo jednog sajt bas o avijaciji http://www.svetskirat.net/naoruzanje/me262.htm

A evo nesto o WWII http://www.achtungpanzer.com/panzer.htm
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 22:03   #208
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Malo ste skrenuli sa teme ovde se radi o igri a ne o istoriji.. Uglavnom sad sam malo igrao Sturmovik.. Uspevam prilicno lako da slecem.. Ali hm.. uzletanje mi ne ide sjajno! cudno..ali istinito.kad god uzletim, nekako mi avion nema snage da leti, pa se obicno zakucam u zemlju ili brzo ili kroz 2 minuta..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 23:50   #209
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Da li je neko od vas mozda citao knjigu Secanja iz Treceg Rajha od Alberta Spera, cuvenog arhitekte i ministra naoruzanja Nemacke???
Izuzetna knjiga koja obiluje obiljem podataka o konkretnim stvarima i malo poznatim detaljima iz Hitlerovog licnog zivota, i njegovog okruzenja, kao i sa dosta podataka o proizvodnim kapacitetima Nemacke. Znaci nije sve isfabrikovano kao sto su "pobednici" ucinili sa Istorijom Nemacke za vreme
ww2! Iz knjige se mogu videti pravi razlozi sloma. Prvenstveno tvrdoglavost, osionost i neprofesionalnost korpumpiranog smrada Geringa, koji je i doprineo najvecim delom, urusavanju, a kasnije i konacnom slomu Luftwaffe-a.. Knjigu sam davno procitao, pa cu morati ponovo, ali evo zanimljivog podatka koji iznosti Sper o suludosti i preskupoj avanturi sa raketama V-2. Koja blago receno, je bila katastrofalno preskupa za nemacku privredu u tim danima rata. Sa psiholoske strane imala je dosta efekta, ali tehnicki i prakticno - NISTA POSEBNO. Jeste uvela revoluciju u toj sferi ratovanja, ali definitivno nemacka je trebala da se prebazira na neke druge projekte... Npr LOVCA Me 262!

Naime cena jedne rakete V2 bila je sestina cene americkog bombardera B17!
6 raketa V2 nose ukupno 4500 kg eksploziva... One bi bile unistene u prvoj i jedinoj akciji!!!
Dok s'druge strane B17 nosi 2000 kg eksploziva i mogao bi BESKONACNO puta da u RADIJUSU od 1600 - 3200 km sa mnogo vecom preciznoscu bombarduje neki cilj...

Takodje govori o tadasnjim nemackim PVO raketama "Wasserfall" i "Tajfun", kako je zbog projekta V2 angazovan ogroman broj naucnika, a na stetu ovih raketa, koje bi tada dobro dosle odbrani nemackog neba.
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 0:16   #210
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Zaletiš ga dobro. Iskoristi cijelu pistu i onda pod blagim se uglom penji.

Zavisi od aviona ali većina njih nisu mlaznjaci i ne mogu dobro da se penju pod velikim uglovima. ako ti ikada opadne brzine, uradi blago pikiranje da iskoristiš gravitaciju.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 2:13   #211
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Vidim da se neki bune zbog spama.Da ne bismo dalje smarali temu imam predlog za sve vas koji vole raspravu na temu WW2.Ja sam odavno napravio temu
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=8173
Mozda nekom lici na navlakusu,ali je napravljena bas iz razloga da ne punimo druge teme.Tamo cu dati neke odgovore.Aj pa tako.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 11:26   #212
LaVida
Novi član
 
Član od: 17.12.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
Sale013: ...Uglavnom sad sam malo igrao Sturmovik.. Uspevam prilicno lako da slecem.. Ali hm.. uzletanje mi ne ide sjajno! cudno..ali istinito.kad god uzletim, nekako mi avion nema snage da leti, pa se obicno zakucam u zemlju ili brzo ili kroz 2 minuta..
Jako je bitno da znas da su nemacki avioni bili jako teski, pa ako pokusavas da uzletis sa njima moras posle uzletanja leteti pravo, drzati spustene take off flapsove duze i tek nakon sto dobijes odredjenu altitudu i brzinu mozes ih podici.

Ruski avioni su mnogo laksi za letenje... Jako su lagani i bitno je samo da pazis da te moment propelera ne obrne. Ovo je izrazeno kod poslednjih modela jakova i lavocki, sa snaznim motorima za njihovu masu. Oni cak i ne zahtevaju spustanje flapsova na uzletu, ali sigurnije je i uzletanje zahteva manje piste ako se sve radi propisno
LaVida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 14:37   #213
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
U-SERB kaže:
Da li je neko od vas mozda citao knjigu Secanja iz Treceg Rajha od Alberta Spera, cuvenog arhitekte i ministra naoruzanja Nemacke???
Jesam odlična knjiga !

Kod uzletanja kao što kažu La Vida i 4th dimension,daj gas polako i blago povuci palicu, o deluj levim pedalom. Nijednom pilotu ne bi preporučio Fw-190, jer je bio pretežak i imao slabu preglednost napred

La-5 FN je odličan i aerkobra, ako stupa u borbu sa dovoljne visine
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 16:03   #214
PE_NikolaS
Novi član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Necu da se raspravljam sa vama o istoriji jel ovo nije mesto za to nego evo pomoci onima koji bi hteli da igraju ovu igru i da nesto nauce a ne da pametuju .
Evo vam link skinite filmove i ucite,sve je lepo objasnjeno
http://www.darts-page.com/movies2.htm
PE_NikolaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 17:17   #215
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
PE_NikolaS kaže:
Skinuo sam "range and converging", izgleda prično komplikovano !
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 18:19   #216
Fekundus
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

jos malo

http://simhq.com/_air/acc_library.html

S!

PE
Fekundus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 18:00   #217
srcko
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 49
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srcko
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Cisto da malo osvezim temu i obradujem sve koji su mozda i odustali od ove igre zbog silnih instalacionih diskova i peceva.....

"Izasao je nedavno novi nastavak: IL-2 Sturmovik: 1946 !!!"

Sve sto vam je potrebno da bi ste se igrali on-line je pomenuti dvd, zakrpa 4.071 m, zelja i hrabrost ! Pridruzite se nekoj od nasih eskadrila (pomenute su u ranijim postovima) !

Srecno i dobrodosli,

S!
srcko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 14:23   #218
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
srcko kaže:
"Izasao je nedavno novi nastavak: IL-2 Sturmovik: 1946 !!!"
Osim što je drugo bojište, u čemu je poboljšana, igra, grafika (pitam jer nemam džojstik, a zanima me) . Da li je tu integrisan i Pe-2 dodatak, da li osim dalekog istoka postoji i istočni front ?
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 14:44   #219
srcko
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 49
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srcko
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Oleg Maddox’s world famous IL-2 Sturmovik™ series of flight simulators continues to expand. The latest offering, IL-2 1946, adds 36 new planes, four new gigantic maps, over a hundred new ground objects, and nearly 200 new campaign missions. This new opus also includes all of the previous Il-2 series content. What years ago began as a one-aircraft study sim is now an astonishing anthology, with a whopping 229 flyable aircraft and over 300 aircraft total!

...a ostatak informacija mozes dobiti na ovoj adresi: IL-2 1946 -Key Features
srcko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 16:32   #220
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Kako je u Pe-2 dodatku organizovana kampanja istočnog fronta, da li postoji podela po istorijskim bitkama npr.: Staljingrad, Kursk, Kiev..., pošto pretpostavljam da Il 2 1946, nema novina po pitanju sovjetsko nemačkog fronta?
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com