Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2008, 22:50   #1
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Yakuza 2

A u međuvremenu sam skinuo i novi brawler za Playstation 2, nastavak interesantnog naslova Yakuza od pre par godina, koji se zove prosto Yakuza 2, bez podnaslova.



Yakuza je bila interesantna igra jer je imala solidan, ne preterano kompleksan ali brutalan borbeni sistem, dizajn igre koji je bio neka skromnija vrsta GTA (ne baš sandbox - više mogućnost da čovek bira redosled aktivnosti koje će izvoditi) a sve to umotano u vrlo ozbiljnu priču skoro na nivou dobrih Yakuza filmova.

Yakuza 2 sam odigrao samo početak pa ne smem da tvrdim da li je bolja od prve igre, ali za sada mogu da kažem da priča deluje jednako ozbiljno napisano i režirano i da je borba na samom početku vrlo slična originalu. Dakle, mnogo udaranja rukama i nogama, jednostavni komboi, korišćenje okruženja kao oružja, plus brutalni finish potezi. Javiću detalje kad malo dalje prodrem u samu igru a do tada evo kako sve to izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=SLJntTLbb6M

Poslednja ispravka: DeCoy (6.10.2008 u 22:59)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 9:01   #2
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 2

Jakuza je, u stvari, neka vrsta nastavka linije koja je započeta sa Shenmue-om. Više fokusirana igra, više ide u produbljivanje nekih ideja, ali zato nema taj grandiozni opseg koji je krasio Shenmue-a i nastavak mu i učinio ga najambicioznijom igrom svog vremena i najskupljom ikada, sve do pojave GTA IV. Napisaću neku recenziju i te igre jednog dana, pošto se kod nas ne spominje mnogo (osim među srećnim vlasnicima Dreamcasta).
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2008, 18:12   #3
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 2

Čitam danas recenziju ove igre iz časopisa Edge, okačenu na njihov sajt: http://www.edge-online.com/magazine/review-yakuza-2.

Citat:
If Shenmue’s dead, it’s dead in the same way that Elvis is ‘dead’. It’s easy to look at the Yakuza series and draw the parallels with Sega’s last great indulgence, but there’s something very different about them. It’s as if someone got hold of Ryo Hazuki by the collar and shook him up a bit before it all went wrong, then made him get a proper job and stop looking for sailors.
In short, Yakuza is like Shenmue’s alpha younger brother. It’s got more purpose, more focus, and is much grittier.
Zašto ovo citiram? Pa, samo kao dokaz da, kada čovek mnogo čita nešto (Edge u mom slučaju), počne da razmišlja na taj način. Ne samo da ja mislim ovo gore rečeno, već sam se izrazio i istim rečima.

Zaključak:

Citat:
it’s one of those Sega games that the company no longer seems so keen to make. It really is a Sega game, then, in the most complimentary sense of the term.
Najveći kompliment, zaista!

P.S. Yakuza 2 je u Japanu na raspolaganju igračima od decembra 2006.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 13:10   #4
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Yakuza 2

Ovaj serijal je zaista duhovni naslednik Shenmue igara sa Dreamcast-a. Nedavno sam otkrio ove igre i prva asocijacija mi je bila "Shenmue na steroidima". Unapređena grafika i vizuelni dizajn, unapređeni meniji, ali samo srce igre je tu.

Pogotovo Yakuza 4 - kao da ju je pravio Yu Suzuki lično. Veliki grad, mnoštvo lokacija, puno malih radnji gde možete ući i kupiti sve, pa čak i male kolekcionarske item-e, možete čitati novine, igrati igre na automatima u fliperanama... ma totalan Shenmue deja vu

I sistem borbe, komboa, kung fu poteza... pravi Shenmue šmek.

Ovako nešto sam baš dugo tražio, jer sam bio veliki zaljubljenik u Shenmue. I dan danas imam Dreamcast koji savršeno radi i povremeno upalim Shenmue da se podsetim igre koja je donela revoluciju pre petnaest godina. Yakuza serijal je obavezno štivo za sve one koji su voleli ovaj biser sa Dreamcast konzole.

Poslednja ispravka: Yonai (17.1.2015 u 13:21)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Yakuza za pc? bruno O igrama uopšte 3 22.9.2006 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com