Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2006, 3:51   #121
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: REKLAME I KOLIKO VAS NERVIRAJU...

Citat:
zone2403 kaže:
Moj omiljeni negativac od reklama je bio i ostace "Volimo Ramu..." Imam ortaka koji je gadjao TV papucom zbog te reklame!
To je ubedljivo najgora reklama na ovoj planeti...!Ne znam koliko verzija je ima ,ali ona sa onom babom kada nailazi na vrata pa svi igraju...uf
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 4:18   #122
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

prilicno me nerviraju i reklame za zenske uloske... mislim svaka njima cast ali ispade kao da SVAKA zena SVAKI dan dobija mecu pa su jel'te, zaboga, ti ulosci najprecha stvar na svetu... a neke druge stvari sto se svaki dan trose se ne reklamiraju... na primer hleb! jes' glup primer ali ima vise vrsta hleba od vise proizvodjaca, pa znaci to je proizvod ko i svaki drugi... ali izgleda danas da bi se neki proizvod reklamirao on MORA da ima krilca i super-upijajuce jezgro! hehe shala
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 11:59   #123
Stefan Maravic
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: ЛОЗНИЦА, СРБИЈА
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

ubedljivo mi je najgora reklama za onaj kalgon; kao onaj serviser dođe i tužnim, gotovo plačnim glasom kaže: "Moram da odnesem mašinu..." . Tad mi dođe da udarim nekog ili nešto....
Stefan Maravic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 13:23   #124
Gorans
Novi član
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
Ne slazem se sa tim. Ja, recimo u inat nikad necu kupiti mr. Propera, toliko, ali toliko mi se smucio. Ljudi iako tako izgledaju, nisu bas tolike ovce, pa da na njihovu podsvest mozes tako lako da utices. Pre ili kasnije dobar proizvod uvek ispliva na povrsinu, a ako ima iritirajucu reklamu, samo ce smanjiti broj kupaca.
Dobar proizvod sta je to???

Ja sam blisko povezan sa trzistem potrosnih dobara, food ili non-food veruj mi nema dobrih proizvoda. Novac nije garancija kvaliteta! Zastita potrosaca u ovoj zemlji ne postoji. Zastita privrede u zemlji ne postoji 60% domace proizvodnje propadne da bi u narednom kvartalu uvozili bas isto to iz druge drzave! Udisemo, jedemo, nosimo, izbacujemo otrove!
Evo jedne dobre sale: Q: Aditiv koji se dodaje proizvodu da bi se poboljsao njegov kvalitet? A: Reklama!

War, Hunger, Pestilence and Death!
Gorans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 14:06   #125
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Volimo rama ,rama margarin,rama margarin.
E ali najaca je ona baba koja ulazi na vrata i peva onu psihodelicnu pesmu.Zasto su strane reklame mnogo zanimljivije.Jeste da su i ove strane ali ne verujem da ovo pustaju u inostranstvu.Npr zasto moje belo nije kao tvoje belo?????
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:09   #126
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Masovna proizvodnja, globalozacija, slobono tžište, konkurencija, pojava široko dostupnih sredstava informisanja ...
Sve ovo su jako korisne stvari, ali imaju i negativne posledice, između ostalog i reklame (negativne za pojedinca).

Slažem se da reklama uspela ako izazove ili pozitivnu ili negativnu reakciju.
Znači, ako mrzite reklame, mnogo više ćete im "nauditi" ako ostanete ravnodušni i zaboravite je što pre, nego da gađate tv priručnim sredstvima.

Ima reklama na koje sam i ja puk'o (šampon za kosu):
"Jel' to nova mlada? Nije, ali će uskoro biti..."
Skala za bloodrage odma' skače na max i sledi želja za (samo)destrukcijom ...

BTW, jeste li primetili kako na određenim (radio, tv) stanicama dok traje nešto (prenos, film itd.), zvuk je malo utišan, a kada traju reklame je na normal-u?
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:41   #127
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:

BTW, jeste li primetili kako na određenim (radio, tv) stanicama dok traje nešto (prenos, film itd.), zvuk je malo utišan, a kada traju reklame je na normal-u?
To je zato sto neke mrzi da normalizuju zvuk u reklamama. A moze i da se primeti razlika u zavisnosti od toga koliko je tonac podigao regler za reklame u odnosu na regler spikera.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:50   #128
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
BTW, jeste li primetili kako na određenim (radio, tv) stanicama dok traje nešto (prenos, film itd.), zvuk je malo utišan, a kada traju reklame je na normal-u?
Da, dešava se i šta nam to govori ? Pa da za miks pultom sedi tonac koji nije baš izverziran da podesi zvuk kako treba
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 17:51   #129
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Ja sam prvo pomislio da oni to "dis-toniranje" rade namerno, da bi se njihove reklame čule i kad se gledaoci udalje od tv-a, ili ne daj bože, smanje ton.
Ili su previše glupi (nekvalifikovani da se lepše izrazim, izvin'te uvređeni) ili su previše pametni.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 17:59   #130
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Evo jedne psihološke začkoljice koja je jako važna za marketing i obilato se koristi:
Reklamirani proizvodi se povezuju sa nekim lepim stvarima, tj. stvarima/događajima koje izazivaju prijatnost kod većine ljudi (kupaca). Tako da kada dođe vreme za kupovinu, čovek misleći o proizvodu, nesvesno pomisli i na prijatnost, što utiče i na donošenje krajnje odluke.
Primetio sam da sve više reklama aludira na sex.
Na primer reklama za majonez (nisam je video skoro, možda su je ukinuli). Majonez i sex, ma prava uživancija ...
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 18:30   #131
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Pa to je staro koliko i marketing Ceo marketing se i zasniva na ideji korišćenja psiholoških "trikova", naravno zavisno od proizvoda koji se reklamira, tačnije ciljne grupe potrošača za određeni proizvod... podjednako se koriste i dobre (stvari koje izazivaju prijatan osećaj, zadovoljstvo, nekakvo blagostanje...), kao i loše (one koje izazivaju neprijatan osećaj, nezadovoljstvo, nesreću...), samo što se koriste u drugačijem kontekstu. Recimo, dobre stvari se vezuju za korišćenje proizvoda, a loše za nekorišćenje istog. Primer za korišćenje dobrih stvari su hrana i sokovi koji se obično vezuju za neke porodične vrednosti i bliske odnose, kako prijateljske, tako i neke druge, a nema baš mnogo veze sa sexom (čak i ono dvoje koje si pomenuo, pre svega pokazuje topao odnos između dvoje ljudi, i pokušava da kod čoveka izazove osećaj lepote zajedničkog života sa voljenom osobom...), što se i primećuje, eto i ta Rama margarin je baš takva... na stranu što nekog iritira, ali ipak pokazuje neke tople porodične odnose... Primer korišćenja loših stvari mogu biti ove za kojekakve preparate za čišćenje... gde su bakterije predstavljene kao čudovišta... sa ciljem da zaplaše čoveka... Još jedan od najčešće korišćenih "trikova" je i humor... pa zato imamo dosta simpatičnih reklama koje nas redovno nasmeju... kao što su one tipa "Pao sam sa građevine..." ili one koje koriste dobro poznate viceve ("Ko bre ovde crta nektar marmelade ?")... ili pak reklame za Lav pivo... a kako je smeh svakako prijatan i koristan... takve reklame izazivaju pozitivan osećaj u čoveku koji ih gleda... Naravno, svaki od ovih "psiholoških trikova", može i da iziritira čoveka, ali u većini slučajeva taj čovek i nije ciljna grupa takvih reklama... E sad, o marketingu se svakako ne može pričati ovako u nekoliko reči, jer to je cela jedna nauka i postoji mnogo, mnogo elemenata koje je potrebno znati da bi se uopšte moglo diskutovati o tome.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 21:03   #132
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

@Marko_L
Jooj j ... nisam ja otkrio Ameriku, nego sam primetio da su ljudi, koji su raspravljali o uticajuima reklama, to izostavili. Da budem jasan ako si hteo da me kritikuješ zbog toga.
Na šta će čovek pomisliti kad ugleda neku reklamu (asocijaciju, uopšte gledano) zavisi od mnogo faktora (osobina čoveka), recimo od godina starosti.

Primer druge reklame:
Na šta vi pomislite kada vidite dvoje ljudi od oko 20 god, muškarca i devojku, bez odela, kako otvaraju vrata na kolima koja su zatrpana snegom?
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 21:10   #133
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Da budem jasan ako si hteo da me kritikuješ zbog toga.
Ma ne bre, složio sam se sa tobom, samo sam malo dopunio.
Citat:
Na šta vi pomislite kada vidite dvoje ljudi od oko 20 god, muškarca i devojku, bez odela, kako otvaraju vrata na kolima koja su zatrpana snegom?
Čitali su neku izuzetno dobru knjigu (Orvelovu "1984." najverovatnije), a kasnije diskutovali o njoj i dok su oni to radili sneg je toliko napadao da je prekrio kompletan automobil, a onda kada su im se osušila usta od silne priče, setili su se da su ostavili koka kolu napolju da se 'ladi. Znam, pitaćeš zašto su onda bez odela... vrlo jednostavno... dok su išli ka autu upali su u dubok sneg i skroz se iskvasili, pa su skinuli odeću da se osuši... Ha, beat that
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 21:23   #134
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Marko_L kaže:
Čitali su neku izuzetno dobru knjigu (Orvelovu "1984." najverovatnije), a kasnije diskutovali o njoj i dok su oni to radili sneg je toliko napadao da je prekrio kompletan automobil, a onda kada su im se osušila usta od silne priče, setili su se da su ostavili koka kolu napolju da se 'ladi. Znam, pitaćeš zašto su onda bez odela... vrlo jednostavno... dok su išli ka autu upali su u dubok sneg i skroz se iskvasili, pa su skinuli odeću da se osuši... Ha, beat that
A ja sam mislio da su meditirali i toliko izgubili osecaj o vremenu, da je doslo novo godisnje doba. Nazalost, zaboravili su da iskljuce grejanje, zato su se toliko oznojili.
A onaj covek sa psom nije ni bio planiran. Verovatno ga u'fatila kamera dok je prolazio kroz kadar.

Jel' smo blizu?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 21:40   #135
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Pocela je polako ali sigurno da me nervira reklama, gde one lutke slusaju prenos utakmice, i onda onaj preko radija vice goooooooooooooooooooooooooooooool jedno dva minuta, u pocetku mi bilo zanimljivo, ali sad me vec iritira
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 2:12   #136
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
A ja sam mislio da su meditirali i toliko izgubili osecaj o vremenu, da je doslo novo godisnje doba. Nazalost, zaboravili su da iskljuce grejanje, zato su se toliko oznojili.
A onaj covek sa psom nije ni bio planiran. Verovatno ga u'fatila kamera dok je prolazio kroz kadar.

Jel' smo blizu?
ma mislim da gresite u stvari oni su samo pokusali da dokazu kako dvoje odraslih ljudi razlicitog pola mogu da budu samo prijatelji a da bi ubrzali proces dokazivanja resili su da skinu svu odecu, a potom zadovoljni uspesnoscu svog eksperimenta resili su da to zaliju coca-colom. Lik sa psom je ustvari neutralni sudija koji je malopre izasao da proseta psa kojeg nije mogao da ostavi samog u stanu a njegova zblanuta faca je zbog toga sto ne moze da poveruje da mu nece dati nimalo kole. uffff sad me vec boli glava...
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 9:45   #137
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.350 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Najiritirajuce reklame do sada su: "Rama","Neko osiguranje(dunav valjda)","Fairy","Merix"...Ma sve reklame uzasno nerviraju.Pogotovo na pinku usred filma reklame 10-15 min pa ih covek(tj. njegov rage)ubije.Pa vise reklame usred "Ljubav,panika,navika" traju vise od serije.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 12:38   #138
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Smile Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

10-15 min traju, bilo bi lepo da je tako nego pola sata, merio sam!**bem ti marketing, ako ovako nastavimo mislim da ce filmovi postati ono sto su nekad bile reklame Revolucija bato!
A najgore reklame su rama,reklame za ove deterdzente i praskove za ves...
Mada ne gresim dusu ima par dobrih i smesnih reklama npr ona za lav pivo to kume ili sa divcem.....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 12:55   #139
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
zone2403 kaže:
ma mislim da gresite u stvari oni su samo pokusali da dokazu kako dvoje odraslih ljudi razlicitog pola mogu da budu samo prijatelji a da bi ubrzali proces dokazivanja resili su da skinu svu odecu, a potom zadovoljni uspesnoscu svog eksperimenta resili su da to zaliju coca-colom. Lik sa psom je ustvari neutralni sudija koji je malopre izasao da proseta psa kojeg nije mogao da ostavi samog u stanu a njegova zblanuta faca je zbog toga sto ne moze da poveruje da mu nece dati nimalo kole. uffff sad me vec boli glava...
Ja sam istina, u prvi mah pomislio da su to dvoje u stvari putnici kroz vreme iz 27. veka. Ljudi tog doba su napredovali i ne stide se bez odeće, a slučajno se potrefilo da vremenska mašina ima isti dizajn kao današnji automobili. Prilikom vremensko-prostorne translaceije došlo je do greške u računu koordinata odredišta i stvorili su se u dubokom snegu. Kako putovanje kroz vreme mnogo iscrpljuje čoveka, a na radaru su detektovali flašu nepoznate tečnosti, rešili su malo da rizikuju i utole žeđ tom primitivnom supstancom iz 20. veka. I tako su, otvorivši vrata, videli poplašenog lokalnog stanovnika koji je brzo zrabio svog psa i pobegao zbog straha od nepoznatog.

Kada sam malo bolje osmotrio iz sledećeg gledanja, sneg je prilično veštački, kao da je nalepljen na auto. I tako je moja teorija paladala u vodu , a reklame me je asocirala na nešto drugo.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 14:19   #140
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Kada bi trajale 5 min sve bi bilo ok,ali...Ubise ga!Posebno je iritirajuca ona za veterinarski zavod sa onom idiotskom kravom koja se davi u mleku!
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com