Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2008, 19:10   #261
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Ja sam čak uspela da je pročitam celu... Majko božija. Najtužnije mi je što je to ipak izdala Narodna knjiga, pa zar oni toliko da se srozaju.

Da ne offtopičim dalje, primera ima na sve strane...

Poslednja ispravka: Ulmawen (31.5.2008 u 19:19) Razlog: ne videh da je nesrećni Kuhalin pristigao u editu ;)
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 14:45   #262
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Smile Re: Tolkien World...

Srećom... Tolkin nije umro.
Citat:
(...)Publisher's Weekly reports that Houghton Mifflin Harcourt has acquired the right to a previously unpublished J.R.R. Tolkien work written while he was a professor at Oxford during the 1920's and 30's. The Legend of Sigurd and Gudrún is the "first extensive retelling in English narrative verse of the epic Norse tales of Sigúrd the Völsung and The Fall of the Niflungs." There will of course be notes on the poems from Christopher Tolkien. The book will be in stores on May 5th." (...)
Izvor: 1 / 2 / 3
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 2:02   #263
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Pa pre par meseci bih se bas obradovao ovoj vesti, ali posle Dece Hurinove dosta sam skeptican. Tolkin nazalost jeste umro i mozda je bolje da pociva u miru, nego da mu cine medvedje usluge stampanjem bilo cega sto ima ikakve veze sa njim.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 23:55   #264
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Arrow Re: Tolkien World...

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa.
Liv Tajler, kcerka Stivena Tajlera, muzicara i frontmena hard-rock grupe ''Aerosmith''
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 19:37   #265
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
zone2403 kaže: Pregled poruke
Pa pre par meseci bih se bas obradovao ovoj vesti, ali posle Dece Hurinove dosta sam skeptican. Tolkin nazalost jeste umro i mozda je bolje da pociva u miru, nego da mu cine medvedje usluge stampanjem bilo cega sto ima ikakve veze sa njim.
To znaci da su Deca Hurinova bezveze?? Planiram da ih nabavim..
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 1:23   #266
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Nisu bas bezveze ali mislim da je knjiga mogla da bude dosta bolja, nekako sam ja bas mnogo ocekivao od nje, s obzirom na temu koju obradjuje, pa sam se mozda i zato malo razocarao.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 1:23   #267
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Tolkien World...

o 'deci hurinovoj'...
po meni je knjiga lepa,ali ne i savrshena-kao neke druge [LotR,silmarilion etc.]...
dobra je sa stanishta da je toliko crna drama-da je to neshto nevidjeno,pa ko voli drame...!
ali imam nekako utisak da nije zavrshena...
zapravo mi nikako nije da bude posebna knjiga-nego da joj je mesto u nekoj drugoj knjizi!
takodje,stvar koja nije dobra u 'deci hurinovoj' je utisak nechega shto je vidjeno,jer se mnoge stvari iz iste spominju u ranije izbachenim tolkinovim delima...

++izdanje koje sam kupio je ochaj zhivi-reprodukcije slika su crno-bele [a izgledaju kao da su radjene matrichnim shtampachem],druga stvar-kako se blizhite kraju knjige su gramatichke greshke sve uchestalije...
[reko bi vam ko je izdavach,ali mi knjiga nije tu]
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 20:32   #268
FlaSHBacK
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Lokacija: to hell and back
Poruke: 70
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FlaSHBacK
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
o 'deci hurinovoj'...
po meni je knjiga lepa,ali ne i savrshena-kao neke druge [LotR,silmarilion etc.]...
dobra je sa stanishta da je toliko crna drama-da je to neshto nevidjeno,pa ko voli drame...!
ali imam nekako utisak da nije zavrshena...
zapravo mi nikako nije da bude posebna knjiga-nego da joj je mesto u nekoj drugoj knjizi!
takodje,stvar koja nije dobra u 'deci hurinovoj' je utisak nechega shto je vidjeno,jer se mnoge stvari iz iste spominju u ranije izbachenim tolkinovim delima...

++izdanje koje sam kupio je ochaj zhivi-reprodukcije slika su crno-bele [a izgledaju kao da su radjene matrichnim shtampachem],druga stvar-kako se blizhite kraju knjige su gramatichke greshke sve uchestalije...
[reko bi vam ko je izdavach,ali mi knjiga nije tu]
Imam je i ja..ovu je izdao ALNARI..
FlaSHBacK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 12:44   #269
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Tolkien World...

The Hunt for Gollum
izbačen je još jedan komad video materijala koji treba da popuni prazninu o Golumu-o pokušaju da se dodje do Goluma pre n'o što padne u ruke neprijatelja...
nisam gledao,ali planiram pa potom iznosim utiske...!
http://www.imdb.com/title/tt1323925/
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hunt_for_Gollum
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 13:14   #270
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

http://thehuntforgollum.s3.amazonaws.com/trailers.htm
eво пар трејлера,
то је ваљда од фанова фановима
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 13:21   #271
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
sibirac kaže: Pregled poruke
то је ваљда од фанова фановима
Tako je, The Hunt for Gollum je LOTR fan film, i ako je sudeći po prvim komentarima, sjajan je...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 14:43   #272
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Tolkien World...

film je vrh s'obrzirom da se radi o ne profitabilnom projektu [koliko sam skontao]...
preporučujem ga svakome ko je ljubitelj tolkinovog sveta!

takodje-mislim da je verodostojnost filma 100% [za razliku od triologije koja jako voli da odstupa]...

jedina strana koja mi se nije dopala-previše je kratak [oko 40min.]...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 16:29   #273
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
jedina strana koja mi se nije dopala-previše je kratak [oko 40min.]...
смор, нисам знао да је тако кратак
колико ми се чини по трејлерима добро је урађен, и вероваћу на речима других...

Можда неко од профитера види да има ту доста неиспричане приче па можда покрену нешто(наравно због), било би лепо уз кооперацију фанова који су направили овај. Тако да они добију шта оће и ми исто
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 14:41   #274
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

http://www.divx-titlovi.com/en-us/di...lum/79215.aspx

srpski subovi, svaka cast leconty-ju odlicno ih je odradio, a film je keva! Eto nam za nauk - umesto sto snimamo Zone Mrtvovsko mogli smo da napravimo tribute za npr Gondolin ili neku pricu o Gil-Galadu F.E.N.O.M.E.N.A.L.N.O.

Poslednja ispravka: Ilmarinen (12.5.2009 u 15:27)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ilmarinen na korisnoj poruci:
FlaSHBacK (14.5.2009)
Stara 17.5.2009, 17:06   #275
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Tolkien is simply the BEST. Silmarilion mi je bolji i zanimljiviji od Gospodara , možda zato što nudi više informacija.Sve sam pročitao uključujući Hobita i Nezavršene priče dok Atlas Srednje Zemlje nisam imao priliku.

@Ulmawen - U jednom postu , tamo gdje si se zeznula govoreći o Barlozima ,napravila si još jednu grešku . Gandalf nije ponovo poslat iz Valinora nakon borbe sa Balrogom.S obzirom da je on majar kome su,kao i ostalim Istarima,dali ljudsku dušu on je umro kao i smrtni ljudi . Međutim , njega je sam Iluvatar vratio i na taj način odlučio sudbinu svoje mlađe djece.

Nightfall in Middle-Earth je odlična muzička podloga za SIlmarilion , a preporučujem vam epic power/death metal bend Battlelore čije su sve pjesme motivisane Tolkinovim univerzumom.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 16:03   #276
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

nazalost, Gandalf nije Majar. tema je obrađena na 100 foruma. Majar je Sauron i videli ste kakvu je moc imao, da je Gandalf Majar ne bi bilo knjige, nego bi to bio 1:1 fajt njih dvojice. nemoj me pogresno shvatiti ali izgleda da nisi procitao Silmarilion jer da jesi imao bi bolju predstavu. Ja sam procitao Silm 2x i Gospodara 1, imam i Nezavrsene price kao i Hobita.

Gandalf je magicno bice koje je poslato (tu si u pravu, iz Valinora) da organizuje snage dobra u borbi protiv Sauronovih hordi. Nije Majar jer su oni imali mnogo vecu snagu od one koju on ima to se vidi iz Sauronovog slucaja. U Silmarilionu se nabrajaju vecina imena Majara i nema Gandalfa ni pod jednim imenom koje je koristio a Sauron ima.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 16:44   #277
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Dvije kule, IV 5:
Citat:
Many are my names in many countries, he said. 'Mithrandir among the Elves, Tharkûn to the Dwarves; Olórin I was in my youth in the West that is forgotten, in the South, Incanus, in the North, Gandalf; to the East I go not.
Silmarilion, str. 33 (Stylos izdanje), poslednja dva pasusa „O Majarima”:
Citat:
Najmudriji od Majara beše Olorin.
...
U potonjim danima on beše prijatelj sve Dece Iluvatara, i sažali se na njihove jade; i oni koji su ga slušali budili su se iz beznađa i odbacivali uobrazilje mraka.
Silmarilion, str. 451 (Stylos izdanje), Indeks:
Citat:
Olorin Majar, jedan od Istarija (Čarobnjaka); Mitrandir, Gandalf.
Citat:
Majar je Sauron i videli ste kakvu je moc imao, da je Gandalf Majar ne bi bilo knjige, nego bi to bio 1:1 fajt njih dvojice.
Sjećaš li se šta se desilo sa Belerijandom tokom Rata bijesnih?
Nezavršene priče, str 495.:
Citat:
Tako su uz dopuštenje Eruovo poslali članove svog visokog reda, ali u telesnom obliku Ljudi, s pravim, a ne lažnim telima, tako da su mogli da osete sve zemaljske strahove, bolove i brige, a i da osećaju glad i žeđ, i da budu ubijeni; mada, zbog svojih uzvišenih duhova, oni nisu umirali i straili su veoma sporo, tek nakon mnogo godina. Ovo su Valari učinili želeći da isprave svoje pogreške iz drevnih dana, pogotovu onu što su sami pokušali da sačuvaju Eldare pokazujući se u svojoj moći i sjaju; stoga je ovim izaslanicima bilo zabranjeno da se otkriju i da se pokažu u svojoj veličanstvenosti, ili da pokušaju da ovladaju voljama Ljudi ili Vilenjaka otvorenim ispoljavanjem moći, već je trebalo da, u telima slabim i skromnim, savetuju Ljude i Vilenjake i ubede ih da se priklone dobru, i da pokušaku da ujedine u ljubavi i razumevanj sve one kojima bi Sauron, ako se ponovo pojavi, pokušao da ovlada i da ih iskvari.
Uz dužno poštovanje, ti si taj koji izgleda nije pročitao Silmarilion.

EDIT: Ja više vjerujem onome što je Tolkin napisao nego raspravama o njegovim djelima na forumima.

EDIT2:
Nezavršene Priče, str 498:
Citat:
Kasnije je govoreno da su oni došli sa Kranjeg Zapada i da su bili izaslanici koji su bili poslati da bi se suprostavili moći Saurona, i da bi ujedinili one koji su želeli da mu se odupru; ali njima je bilo zabranjeno da se njegovoj moći suprostavljaju svojim moćima i da pokušaju da gospodare Vilenjacima i Ljudima silom ili strahom.
Imaš još i prvi pasus na 502. strani, pa ako nisu bili Majari, šta su onda bili?

Poslednja ispravka: Sass Drake (1.12.2010 u 17:10)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 18:06   #278
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Jes' Gandalf Majar, ako se dobro secam. Prosti razlog zasto nije bilo 1:1 sa Sauronom je njegova nemogucnost da se direktno mesa u sukobe ljudi sa Sauronom.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 20:58   #279
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Prosti razlog zasto nije bilo 1:1 sa Sauronom je njegova nemogucnost da se direktno mesa u sukobe ljudi sa Sauronom.
Nije baš tako bilo. Istari, koji su svi listom Majari, i jesu poslati na Srednju Zemlju da pomognu borbu protiv Saurona. U jednom delu "Unfinished tales" se tačno pominje kako je prilikom odabira čarobnjaka Gandalf (Olórin) rekao da smatra da je preslab za Saurona i da ga se plaši.

Spoiler za Unfinished Tales:
Manwë summoned the Valar for a council at which it was resolved to send out three emissaries to Middle-earth and he asked who would go. They would have to lose might and clothe themselves in flesh to win the trust of Elves and Men but this would also imperil them, diminish their wisdom and knowledge and bring upon them fear, the care and weariness of the flesh. Only two came forward; Curumo [Saruman] and Alatar. Curumo was chosen by Aulë among "his" Maiar and Alatar was sent by Oromë. Manwë asked where Olórin was and Olórin just returned from a journey and coming to the meeting asked what he wanted from him and Manwë told that he wished him to go as the third to Middle-earth. Olórin answered that he meant himself too weak for such a task and that he feared Sauron. Then Manwë said that that was all the more reason why he should go and he commanded him to go as the third. There Varda broke in and said "Not as the third". and Curunír remembered that.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlog absonic Tekstovi u SK 21 28.9.2007 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com