Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2014, 14:23   #1
acapn87
Član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

E ovako zasto cudan, pa zato sto su simptomi krajnje cudni...Ovako konfiguracija je asus M4a8td-evo/usb 3 ploca dakle relativno kvalitetna, 2x2 giga rama 500gb hard WD, znaci itegrisana grafika pa mislim da nije problem napajanje od 500W lcpower fabricko u to kucistu...procesor je Phenom x2 555 kome se otklucalo jezgro al ja ga drzim iskljucenim jer mi ne treba...
Sta se desava, simptomaticno je da kad odigram jednu igricu npr. partiju Lol-a posle toga se zamrzne komp, svetli dioda da hard radi non stop, znaci svetli crveno. E sad temperatura je za amd-ove normalna, da kazem nije visoka znaci nije pregrevanje, isto mislim da nije ni napajanje jer nema sta da vuce struje integrisana grafika..posle reseta (ili par reseta pa safe mod) sistem se dize i sve radi normalno.
Ali najcudnije je sto kad zavrsim igru i udje u windows mode, sledi freeze...znaci ne dok igram, ne dok je u opterecenju a i igrica nije zahtevna nego bas posle zavrsetka partije :P
Odradio sam avast, nista znacajno nema...memorija je poverena sve je ok, procesor na primu-je radio ok zagreje se al nista cudno sa box kulerom, dok sam u igrici na 60 C max stepeni je nije to nista cudno za amd-ove..znaci ostahje hard ali kako on moze da umire tako polako oni mogu da traju godinama
Posle fresh instalacije od pre par meseci kolko se secam nisam imo ovo ako se dobro secam, opet sistem je u redu
ako ima neko nesto pametno da kaze sta da cackam neka da preglog
acapn87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 15:29   #2
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

ako i sam sumnjas u hdd mozes preventivno da butujes u hirens i pusti hdd regenerator samo skeniranje.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 21:19   #3
acapn87
Član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

Butovao sam hirens odradio sve za hd, status full helth i pustio i brzi test i onaj ood sat i po i nema gresaka kod 000...ali znam da nije hd nego tako se cini jednostavno se smrzne i on ostane da radi kao da nesto zapne na relaciji ,aticna-magistrale i zabaguje se disk...proverio sam sa avastom nema nicega..cime jos mogu da proverim neki trojanac mozda ili nseto? Nisam pametan...preko noci da pustim mem86+ ali ako zapne bice zbog temperatura kolko se secam tako je bilo prosli put ali par satti tera bez greske a u realnom radu temperature su relativno ok nisu sjajne ali su OK...a sta mislite el moze integrisana grafika da pravi problem? Iskljucio sam u biosu sve on gpu-boost i to da ne opterecujem da ne klokuje u real-tim-u al ne verujem da je to..
hm sta mogu dalje da vadim sve i bockam ponovo
acapn87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 21:21   #4
acapn87
Član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

Napominjem da je simptomaticno posle zavrsetka igre kad treba da vrati na windows npr alt-tab na desktop...da nije sistem s***** nije problem da reinstaliram nego realno je to poso dzaba...
acapn87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 2:55   #5
acapn87
Član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

ovo je event viewer a ovde se vide i critical erors pa ako nesto predlaze? samo da napomenem ova dva restarta su dosla iz cista mira osim toga radio komp ok..
acapn87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 18:08   #6
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

Citat:
acapn87 kaže: Pregled poruke
ovo je event viewer a ovde se vide i critical erors pa ako nesto predlaze? samo da napomenem ova dva restarta su dosla iz cista mira osim toga radio komp ok..
Meni je ovaj Kernel-Power 41 error pravio problem, restartovao se računar uz BSOD naravno, problem je bio u audio drajverima ako se dobro sjećam imao sam neke Nvidia audio drajvere pored onog High Definition Audio Device. Idi u Device Manager i dole u Sound, video and game controllers i stavi sve na Disable osim High Definition Audio Device, ili ako ti netrebaju deinstaliraj ih. To je meni riješilo taj problem.
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 20:15   #7
acapn87
Član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

Ok, probacu da uninstal, i ja imam dva driver-a...samo je meni jedan amd high definition audio, a drugi realtek hight definition audio..da brisem realtek?
acapn87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 23:53   #8
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Cudan problem...ako ima neko pametnu ideju

Citat:
acapn87 kaže: Pregled poruke
Ok, probacu da uninstal, i ja imam dva driver-a...samo je meni jedan amd high definition audio, a drugi realtek hight definition audio..da brisem realtek?
Ne moraš da brišeš stavi realtek na Disable , ako se bude ponavljao error onda stavi amd na Disable a realtek na Enable
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Monitor ili Napajanje cudan problem jakooo, molim za pomoc? brutdargent Kvarovi 5 12.11.2013 22:41
Cudan problem sa hardverom Lacho1985 Kvarovi 1 15.12.2011 17:23
Cudan problem lucky24 Kvarovi 3 14.12.2010 0:25
Veoma cudan problem sa jednim sajtom youngster Kvarovi 7 20.8.2010 17:10
Cudan problem sa grafickom ili ipak necim drugim Garson Kvarovi 6 13.3.2008 1:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com