Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2006, 12:03   #1
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Thumbs down Ubuntu i carina

Ne znam je li nekom stigao novi 6.06 Ubuntu ja sam narucio po 5 komada ubuntu kubuntu i edubuntu znaci ukupno 15 i stigli su mi , samo sto ih jos nisam uzeo treba da platim carinu!!!!!!! 800 din , pa se sad razmisljam sta da radim , imate li neke predloge?


Sada sam pricao sa ljudima sa carine i kazu da je doneta nova uredba sestog (6.) meseca i sve sto ima vrednost ispod 20eu se ne carini ali se naplacuju troskovi pregleda paketa i transporta!!? paketa. Meni su uracunali ovako redom

akciza 77.84din
porez 340.00din (porez na sta jos nisam shvatio , verovatno na uslugu )
taksa 300.00din

ukupno 717.84

plus u posti se placa neka provizija na placanje i to izadje nesto manje od 800din

Jos su mi rekli da ako je posiljka veca da ce itroskovi biti veci , nebitno sto je vrednost ispod 20eu.

Znaci zbogom Evropo i slobodni softveru!

Poslednja ispravka: renegade_of_funk (30.6.2006 u 12:38)
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 12:19   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Heh,i ja sam narucio.Ako mada mislim da cu da platim,pa da ovde derem nekoga.HAHAHAHAHaaaaahaHAHAHAHA
Mada nije trebalo ovo da napisem

Salu na stranu,ja i nisam ocekivao da dodje bas besplatno.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 12:28   #3
GeForce4
Novi član
 
Član od: 8.1.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ja sam naruchio Kubuntu 6.06 10 komada. Stiglo mi je pre neki dan. Nishta nisam platio.
GeForce4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 12:29   #4
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

sto nisi ocekivao besplatno , ja sam do sad dobijao besplatno i 5.04 i 5.10 sve po deset komada. Da se razumemo meni nisu potrebni ti diskovi , to sam narucio da razdelim ljudima koji su zainteresovani za linux. Ipak mnogo bolje izgleda "fabricki" spakovan cd nego kad ja narezem i napisem UBUNTU svojim svrakopisom

FRAKING CARINA
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 13:27   #5
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

ja narucio 5 kom. i stiglo mi jako brzo, sad sam opet narucio 10 kom. ali nesto nece da skigne . Ma NIKAD im ja ne bi platio, cuj to ja ljudima podelim cd-ove kao i covek iznad mene jos da budem na gubitku oko 800 din. SHIT

Moj drug narucio 50 kom. I poslali mi ovi, ali posle par dana mu stigne pismo na kucnu adresu od strane carine, da mora da posalje da ima firmu, jer ovolika kolicina moze samo da ode u zloupotrebu... Ke**** ljudi
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 13:58   #6
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Citat:
Lord_Master kaže:
ja narucio 5 kom. i stiglo mi jako brzo, sad sam opet narucio 10 kom. ali nesto nece da skigne . Ma NIKAD im ja ne bi platio, cuj to ja ljudima podelim cd-ove kao i covek iznad mene jos da budem na gubitku oko 800 din. SHIT

Moj drug narucio 50 kom. I poslali mi ovi, ali posle par dana mu stigne pismo na kucnu adresu od strane carine, da mora da posalje da ima firmu, jer ovolika kolicina moze samo da ode u zloupotrebu... Ke**** ljudi
da i meni rekli kad sam ih zvao "da imas firmu ne bi platio ,ali posto si niko i nista onda plati" ili tako nekako
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 16:02   #7
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Nije stigao i molim Boga da nestigne... Nisam lud da im dam 700din...
Citat:
cuj to ja ljudima podelim cd-ove kao i covek iznad mene
lol
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 17:48   #8
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ja sam narucio 5.10 i stigao mi je bez problema sa carinom. 6.06 sam narucio ali mi jos nije stigao, nadam se da necu imati problema sa carinom. A sto se tice tih zadrzananja (kako kome) od strane carine, da li smeju to da rade? Nemojte sad postovati "ma mogu oni sve...a sto da ne mogu, itd...". Da li mozemo nekome da se zalimo ili da nesto promenimo po tom pitanju? Ja sam gledao na njihovom sajtu i nisam nasao nista zanimljivo.
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 18:31   #9
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Sta drugo da kazem do-cisti lopovluk
Ja sam narucivao Ubuntu 5.04,pa 5.10 i sada Kubuntu 6.06 koji mi je stigao ovih dana bez problema-u pitanju su bili kompleti od 5 diskova i uvek su stizali u istom intervalu(malo manje oko mesec dana),kao preporucena posiljka iz inostranstva-dakle potpuno besplatno...
Takodje,ocekujem i Ubuntu 6.06 koji sam porucio....
Vise od 5 kompleta(sto je i minimalni iznos)mi nije potrebno(za razliku od nekih luzera koji su narucili i do 50 komada po principu "Iako je vino kiselo,nema veze ako je za dzabe"
Jedan zadrzim za sebe,a ostalo podelim drugarima koji bi da probaju linux ili su zainteresovani za njega...
No ljudi su narucivali i vise od 20 komada i nisu imali problema-posto vidim da pominju prepakivanje i pregled,verovatno se tebi zlomilo pa pretpostavljam sledece-gospoda iz carine cu resila da ti otvore paket,i posto nisu nasli nista interesantno za njihove prljave sape to su ti lepo ponovo zapakovali i smatrali da je dovoljno duhovito da ti to naplate 800din posto je paket verovatno bio neko vreme kod njih,pa su,nekim cudnim slucajem,odlucili da ti ga oni ponovo posalju i to debelo naplate....
Seti se u kojoj zemlji zivis
Mamu im #$%!@$#
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 19:01   #10
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Citat:
Covenant kaže:
Sta drugo da kazem do-cisti lopovluk
Ja sam narucivao Ubuntu 5.04,pa 5.10 i sada Kubuntu 6.06 koji mi je stigao ovih dana bez problema-u pitanju su bili kompleti od 5 diskova i uvek su stizali u istom intervalu(malo manje oko mesec dana),kao preporucena posiljka iz inostranstva-dakle potpuno besplatno...
Takodje,ocekujem i Ubuntu 6.06 koji sam porucio....
Vise od 5 kompleta(sto je i minimalni iznos)mi nije potrebno(za razliku od nekih luzera koji su narucili i do 50 komada po principu "Iako je vino kiselo,nema veze ako je za dzabe"
Jedan zadrzim za sebe,a ostalo podelim drugarima koji bi da probaju linux ili su zainteresovani za njega...
No ljudi su narucivali i vise od 20 komada i nisu imali problema-posto vidim da pominju prepakivanje i pregled,verovatno se tebi zlomilo pa pretpostavljam sledece-gospoda iz carine cu resila da ti otvore paket,i posto nisu nasli nista interesantno za njihove prljave sape to su ti lepo ponovo zapakovali i smatrali da je dovoljno duhovito da ti to naplate 800din posto je paket verovatno bio neko vreme kod njih,pa su,nekim cudnim slucajem,odlucili da ti ga oni ponovo posalju i to debelo naplate....
Seti se u kojoj zemlji zivis
Mamu im #$%!@$#
i ja sam dosao do tog zakljucka , zato sam vratio diskove i nisam platio i ponovo narucio novih 10kom

sve je to micro$oft zakuvao da bi se probio ovde na trziste , M$ je u dilu sa carinom

a sto se tice da se nekom zalimo , probao sam i to nabavio sam telefon uprave carina i tamo su mi lepo rekli da ako hocu da se zalim da treba da popunim nekoliko formulara koji kostaju oko 500din i da im posaljem i oni ce razmotriti zalbu, neki drugi nacin ne postoji.

evo vam broj pa zovite i vi ako hocete 011/2690-822 i 011/2670-158
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 21:41   #11
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ma lopovluk svugde... Cuj 500din. nisam luuud... Majku im ****m
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2006, 0:08   #12
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Da li je to normalno?!?
Ako hoćes nešto da nas pitaš, prvo pljuni 500 din!
Ovo je skroz.... na skroz
Evo malo i šale, na račun naših "voljenih" carinika

Poslednja ispravka: prvul (1.7.2006 u 0:22)
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2006, 0:21   #13
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ma brate, gledaju samo kako da oderu narod... I mogu da rade sta hoce, jel od njih 100% koji hoce da se zale 99.9% nece popuniti, jer nisu ludi da bacaju 500 din. na nekakve bezvezne papircice, koje je izmislila drzava da bi otimala lovu od ljuti koji iz dana u dan sve teze dolaze do novca
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2006, 1:30   #14
attitude
GNU
 
Avatar korisnika attitude
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

FSN je pre par nedelja platio oko 30 eura troskova za paket koji vredi 20, od FSF Europea. Posto sam bio gde treba, lepo sam objasnio gospodji na salteru sta i kako, cak sam joj rekao da vodimo LoCo tim i sl. Rekla mi je da kao org moramo da placamo i da nema druge. Na moje pitanje sta ce biti ako narucim kao fizicko lice, odgovor koji sam dobio je bio (ljudi sa slabim srecem neka ovde stanu ): "Sta ce vama softver kao fizickom licu?"
Ono sto je sigurno je da paketi koji imaju do 10 pakovanja prolaze bez probelma. Sve preko toga ide na carinjenje, a to je sadizam kakav se retko vidja.

Da da, kada sam rekao da je to edukativni materijal, rekla je da oni sve tretiraju kao reklamni. Yes!
attitude je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2006, 2:18   #15
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Citat:
attitude kaže:
FSN je pre par nedelja platio oko 30 eura troskova za paket koji vredi 20, od FSF Europea. Posto sam bio gde treba, lepo sam objasnio gospodji na salteru sta i kako, cak sam joj rekao da vodimo LoCo tim i sl. Rekla mi je da kao org moramo da placamo i da nema druge. Na moje pitanje sta ce biti ako narucim kao fizicko lice, odgovor koji sam dobio je bio (ljudi sa slabim srecem neka ovde stanu ): "Sta ce vama softver kao fizickom licu?"
Ono sto je sigurno je da paketi koji imaju do 10 pakovanja prolaze bez probelma. Sve preko toga ide na carinjenje, a to je sadizam kakav se retko vidja.

Da da, kada sam rekao da je to edukativni materijal, rekla je da oni sve tretiraju kao reklamni. Yes!
Oh radosti zivljenja u ovoj zabokrecini..
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 2:27   #16
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Znači zato meni nikako da stigne Kubuntu.... e nisam očekivao da doživim ovakve svinjarije... Šta će biti sa besplatnim časopisima koji su mi ranije stizali ??

hehehe, ne plaća se carina na pakete ispod 20e, ali se plaća pregled paketa 10 evra (50% vrednosti !!!)... Pa kolika je carinska stopa za pošiljke vrednije od 20e ?

Inače, ako nekoga pozovu da plati, nije obavezan... to što imaju tvoju adresu ne znači da neko drugi nije naručio u tvoje ime. Dešavalo se to ranije...

huh, a baš sam pričao na jednom drugom forumu da mi ubuntu izgleda neće stići, ali da mi se ne daju pare piratima za potpuno besplatni OS koji stiže na kućnu adresu... Izgleda da ću ipak dati 100din.
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 3:03   #17
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ja sam dobio pre neki dan, ali sam još naručio 5 komada za prijatelje...
Pazi da im ne platim... Nek vrate porudžbinu odakle je i stigla
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 3:06   #18
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Ako neko skine Ubuntu sa neta/prepreze dobijeni CD i prodaje ti ga po bilo kojoj ceni to nije piraterija, vec naprotiv - apsolutno legalan cin. Bedtime read - GPL...
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 5:30   #19
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Citat:
brainZ kaže:
Ako neko skine Ubuntu sa neta/prepreze dobijeni CD i prodaje ti ga po bilo kojoj ceni to nije piraterija, vec naprotiv - apsolutno legalan cin. Bedtime read - GPL...
Јесте, а већ има тема везана за диск OpenOffice.org по цени од 250 динара: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4904

Btw, ако некога интересује, GNU General Public License (GNU GPL): http://www.fsf.org/licensing/licenses/gpl.html
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 11:34   #20
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu i carina

Citat:
Miloš kaže:
Јесте, а већ има тема везана за диск OpenOffice.org по цени од 250 динара: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4904

Btw, ако некога интересује, GNU General Public License (GNU GPL): http://www.fsf.org/licensing/licenses/gpl.html
Thx za link, baš sam planirao da malo proučim te licence...
Nisam ja rekao da je to što pirat (a pirat jeste, to da se razumemo) prodaje Ubuntu nešto neočekivano, samo da mi se ne daju pare za to, pogotovo što mi možda ipak stigne nešto kasnije ovaj afrikanac...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ubuntu LordofBlood Slobodni softver 5 29.5.2006 23:17
Kako podesiti internet konekciju na Ubuntu 5.10??? Lord_Master Slobodni softver 16 15.5.2006 16:38
ubuntu i zvuk nighthawk Slobodni softver 6 29.3.2006 18:25
Ubuntu i HCF,kako cvejo Slobodni softver 1 28.3.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com