Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2008, 0:28   #1
Daneman
Član
 
Član od: 1.1.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Nameštanje DVD rezača

Kupio bih DVD rezac pa ako bi mogao neko da mi objasni kako se montira, da li je to nesto komplikovano ?
Hvala.
Daneman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 0:53   #2
AkuL
Novi član
 
Član od: 9.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezaca

Svi opticki uredjaji se vezuju na isti nacin, prikljucis konektor za napon i DMA konektor(onaj siroki kabal) jedino nasta trebas da obratis paznju ako imas jos neki opticki uredja to su dzamperi(na zadnjoj strani optickog uredjaja imas mali plasticni deo koji spaja dve iglice).Ako imas dva uredjaja jedan mora biti master a drugi slave.Ako nemas drugi uredjaj ili hoces da izbacis stari onda nema potrebe da diras dzamper posto je fabricki postavljen na master.
AkuL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 2:53   #3
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezaca

Pod uslovom da je ATA uredjaj. Za SATA rezac, ako je u BIOS-u sve lepo podeseno oko kontrolera, samo prikacis i ne mislis.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2008, 14:32   #4
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

da ne otvaram novu posto vidim da je ova slicna ...
planiram u narednih 10-15 dana,kad skupim money da uzmem kvalitetan dvd rezac,znaci neki koji ce se poklopit sa mojom konfom,plus da vjerovatnoca pucanja diskova bude veoma mala,pa ako neko moze da mi preporuci sta da uzmem,ja bih neki pionir,ali posto sam stvarno laik,ne bih da se zaletim i uzmem nesto u sta cu se u startu razocarat,nego nesto sto ce mi trajat par godina kao mom bratu ili drugu koji su prije par godina uzeli pionir 110 mu je oznaka valjda ili 111,mislim da im je zato vrijeme puklo 1-2 diska ukupno!?znaci ekstra kvalitet,ima li danas nesto slicno?
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2008, 14:50   #5
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

Samsung 203B ili D imaju 2god garancije dobar rezac po iskustvima, ili neki LiteON model oba sa sata interfejsom posto bih rekao da tvoja ploca to podrzava cim imas 4000X2 procesor...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2008, 22:23   #6
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

cekaj LiteON za to ne znam,prvi put cujem,to nije pionir ili samsung,nesto sasvim trece jeli?ne zamjerite mi jer stvarno ne znam,a bas bih uzeo nesto sto ce mi bit kompatibilno sa konfom.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2008, 0:17   #7
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

LiteON je nesto jeftinija marka od ostalih, ja je licno nisam koristio mada znam da su ljudi veoma zadovoljni sa njom. Ispada bolja i od nekih provikanijih marki. Mada zna i sa njom biti problema npr. jednom sam kolegi posudio film da gleda u svom LiteOnu i disk je pukao. I to ne mislim da je "pukao" kao kod rezanja, nego se razletio na hiljadu komadica. Morao je momak uredjaj cistiti od ostataka nakon toga.

Vecina ljudi misli da nece imati problema ako uzmu pioneer, ali i njihovi proizvodi znaju zakazati samo tako. Npr. kod nekog isti uredjaj radi a kod nekog ne.

Najsigurniji su naravno Plextor uredjaji ali su oni i dobrano skupi.

Ja sam do sada koristio Acer, LG, Samsung i Asus driveove, najrobusniji mi se pokazao LG mada je to doduse jos bio CD-RW. Sada koristim Asus i to model za koji je veliki broj ljudi rekao da su imali problema sa njim. Ja takvo nesto nisam nikada iskusio i to sa starim 1.22 firmewareom. Radi ko i prvog dana tj. savrseno, jedino mu malo vratasca zezaju.

Pogledaj sta sve ima kod nas na: http://www.itsvet.com/komponente
Ovdje isto ima svakakvih informacija: http://www.dvdwriters.co.uk/

Kada bih ja uzimao DVD-RW sada najvjerovatnije bih uzeo ovo: http://www.asus.com/news_show.aspx?id=11157

Provedi malo vremena na netu trazeci i citajuci iskustva, pa ces sigurno dobro proci.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Obtainer na korisnoj poruci:
ILEW (25.6.2008)
Stara 25.6.2008, 2:42   #8
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

e bas ti hvala,trebalo mi je neko ovakvo misljenje,opsiran post,bacicu pogled sjutra na linkove sto si mi dao kasno mi je sad,pa dako se odlucim sta da uzmem thanks man!

@ukimafija
hvala i tebi stari
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 13:06   #9
jaygee
Član
 
Član od: 15.4.2008.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jaygee
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

Ja bih samo da se nadovezem iako je malo zaboravljena tema. Naime, interesuje me kako da povezem SATA DVD rezach na moju plochu Asus A8V? Ona ima dva IDE i dva SATA prikljuchka, na jednom SATA mi je hard disk, a na jednom IDE mi je ATA hard disk. Kako i da li mogu na prostali SATA prikljuchak iskoristim i stavim rezach? Trebaju li neka posebna podeshavanja ili neki dodatni drajveri i sl? Radi se o LiteOn LH-20A1S SATA DVD rezachu. Hvala.
jaygee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 14:10   #10
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

Ne bi trebalo da bude problema samo ukljuci u taj sata prikljucak sto ti je preostao...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 1:25   #11
Akrep
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Namestanje DVD rezača

Citat:
Obtainer kaže: Pregled poruke
LiteON je nesto jeftinija marka od ostalih, ja je licno nisam koristio mada znam da su ljudi veoma zadovoljni sa njom. Ispada bolja i od nekih provikanijih marki. Mada zna i sa njom biti problema npr. jednom sam kolegi posudio film da gleda u svom LiteOnu i disk je pukao. I to ne mislim da je &quot;pukao&quot; kao kod rezanja, nego se razletio na hiljadu komadica. Morao je momak uredjaj cistiti od ostataka nakon toga.

Vecina ljudi misli da nece imati problema ako uzmu pioneer, ali i njihovi proizvodi znaju zakazati samo tako. Npr. kod nekog isti uredjaj radi a kod nekog ne.

Najsigurniji su naravno Plextor uredjaji ali su oni i dobrano skupi.

Ja sam do sada koristio Acer, LG, Samsung i Asus driveove, najrobusniji mi se pokazao LG mada je to doduse jos bio CD-RW. Sada koristim Asus i to model za koji je veliki broj ljudi rekao da su imali problema sa njim. Ja takvo nesto nisam nikada iskusio i to sa starim 1.22 firmewareom. Radi ko i prvog dana tj. savrseno, jedino mu malo vratasca zezaju.

Pogledaj sta sve ima kod nas na: http://www.itsvet.com/komponente
Ovdje isto ima svakakvih informacija: http://www.dvdwriters.co.uk/

Kada bih ja uzimao DVD-RW sada najvjerovatnije bih uzeo ovo: http://www.asus.com/news_show.aspx?id=11157

Provedi malo vremena na netu trazeci i citajuci iskustva, pa ces sigurno dobro proci.
Dao si choveku losh disk zato je i pukao. Shto se tiche pioneera, imash pravo znaju da zakazu. Dobar rezach ima i dobru cenu, a ako uzimate rezache od nekih 20 evra, tu nema pravila, treba da imate srece da vas rezach koji kupite dobro sluzi jer su svi maltene isti.
Akrep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 12:10   #12
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Nameštanje DVD rezača

Samsung 203B ti je veoma dobar rezac. Ja ga imam na drugom kompu vec dve godine i za to vreme mi je puklo 2-3 diska( znam da je za dva bilo krivo oslabljeno napajanje i cim sam to sredio sljaka ko bog).
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 18:51   #13
shut_down
Član
 
Član od: 30.4.2007.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nameštanje DVD rezača

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Samsung 203B ti je veoma dobar rezac. Ja ga imam na drugom kompu vec dve godine i za to vreme mi je puklo 2-3 diska( znam da je za dva bilo krivo oslabljeno napajanje i cim sam to sredio sljaka ko bog).

Pohvale za 203B i od mene. Ali njega nema u prodaji vec neko vreme
shut_down je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 16:20   #14
Daneman
Član
 
Član od: 1.1.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nameštanje DVD rezača

A ima li nekih ogranicenja za namestanje dvd rezaca, na primer da li mogu da stavim rezac na trojku koja ima 667mhz,128 RAM,10GB Hard disk ?
Daneman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 19:46   #15
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Nameštanje DVD rezača

U principu mozes ali od kontrolera zavisi kojom ce brzinom raditi i da li ce to biti dovoljno da se diskovi prze bez problema. Najbolje da nekako probas kako ide rezanje pre nego sto pazaris rezac i da obratis paznju na nivo popunjenosti bafera sto je siguran znak da li interfejs postize punu brzinu (pod uslovom da je rezac ispravan).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2008, 10:20   #16
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Nameštanje DVD rezača

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
U principu mozes ali od kontrolera zavisi kojom ce brzinom raditi i da li ce to biti dovoljno da se diskovi prze bez problema. Najbolje da nekako probas kako ide rezanje pre nego sto pazaris rezac i da obratis paznju na nivo popunjenosti bafera sto je siguran znak da li interfejs postize punu brzinu (pod uslovom da je rezac ispravan).
Poslusaj ovo sto ti kaze glitch ( tj. pozajmi od nekoga ,ako ima isti model, koji ti zelis da kupis) pa ga prikopcaj na tvoj komp i vidi da li ti pravi probleme, pa tek onda idi u kupovinu. Mada ne vidim da sta bi moglo da predstavlja problem kod rezanja, jedino sto neces moci skoro nista(tj. sve ce ti raditi usporeno) da radis na kompu dok se ne zavrsi rezanje ( zbog slabe konfiguracije)
Ps:Ha ovo mi je jubilarna 200-ta poruka.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
4 SATA rezača noisy Nosači podataka 6 30.9.2007 20:26
Nameštanje subtitle-ova na dvd-u majstori & programeri Video/TV softver 0 7.1.2006 13:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com